Захранване - въпроси и отговори - тема 5

  • 31 697
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 486
Определено домашна. Накисваш 2 с.л. брашно по избор във вода за няколко часа. Отцеждаш доколкото е възможно и вариш в 150 мл вода при непрекъснато бъркане.

Колко време я варите?

# 181
  • Мнения: 405
Т.е  мога да си купя от био магазин брашно от ориз, царевица или елда и ще е сигурно, че няма глутен, нали? А с какво се прецежда, с марля? Извинявам се ьа глупавите въпроси Simple Smile

# 182
  • Мнения: 7 775
А можете да си ги купите и от щанд за брашна (има и грис, не е нужно да е брашно, поне оризов и царевичен има), където са 2 пъти по-евтини от био такива, произведени в Италия например.
Какво ще прецеждате? Нали каша ще правите, не сок?

# 183
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Като се накисва трябва да има 4-5 пръста вода над брашното. То се утаява и после изливаш водата до колкото е възможно. Вари се след като заври 2-3 минути.
Ако купуваш грис, той не се кисне.

# 184
  • Мнения: 442
Здравейте мами, да попитам сега вкарвам месото, жълтъка след колко време може да го дам и задължително ли е  основните каши да са вкарани преди жълтъка.

# 185
  • Мнения: 504
Някъде две седмици след като захраних с месо дадох жълтък. Каша въведох доста след това.

# 186
  • Мнения: 1
Здравейте моето мъниче е на навършени четири месеца на кърма е предимно много рядко го дохранвам с АМ има запек и може би за това педито ме посъветва да почна със захранване със картоф, пъщарнак, тиквичка,морков, но това не погна а напротив влоши се моля който е имал такъв проблем да ме посъветва ☺

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 20:38 от Iskrica1

# 187
  • Мнения: 2 404
Скромното ми мнение, е че бебето е още малко за захранване.
Не разбрах защо педиатърката е дала съвет да бъде захранено. Заради запека ли? Картоф, морков няма да помогнат. Те са запичащи храни. Плодовете разхлабват, например круша, слива. И все пак е рано за твърда храна. Щом кърмиш, няма по-хубаво. Изчакай още малко и едва след 5тия,а най-добре 6ти месец започни полека лека с твърдата храна.

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 16:46 от Не се сърди, човече

# 188
  • Мнения: 221
Рядко бебе, което е само на кърма има запек, на 4 месеца вече акат по- рядко, защото кърмата се усвоява. На 4 месеца според мен е много рано за захранване и то с толкова много зеленчуци? Картофите, а най- вече морков ужасно запичат. Моя съвет е да преустанови те захранването и ако е възможно да не давате АМ, което е най - вероятната причина за запек.

# 189
  • Мнения: 46 438
Много е рано за захранване, както виждате и детето ясно показва, че не е готово. Изчакайте още поне 1 месец.
Щом кърмите, регулирайте вашето хранене, то ще се отрази на бебето. В какво се изразява запека?

# 190
  • Мнения: X
Тази педиатърка бих я сменила на момента! От обща култура се знае, че картоф, морков, пащърнак и изобщо всички кореноплодни са запичащи храни, а тя това да те съветва е срамота!

# 191
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Здравейте моето мъниче е на 4 навършени четири месеца на кърма е предимно много рядко го дохранвам с АМ има запек и може  педито ме посъветва да почна със захранване със картоф, пъщарнак, тиквичка,морков, но това не погна а напротив влоши се моля който е имал такъв проблем съда ме посъветва ☺

Пробвай с плодово пюре. Водата също помага.

# 192
  • Мнения: 1 238
Каква закуска със сирене, която може да се пасира мога да дам на 8 месечно бебе?

# 193
  • Мнения: 7 775
8-месечно може и трябва да яде храна, която не е гладко пасирана. Просто натроши сиренето.
Редно е да се дават вече храни за ядене с пръсти, за да започне детето да развива фина моторика, а в един момент и пинсетен захват. Трябва да започне да се учи да дъвче и върти храната в устата си с език,така тренира мускулите, които са важни и за проговарянето.
Меки бисквити, парчета хляб, банан, авокадо, мека круша, зеленчук/ плод на пара, варианти много. Избери си. Май повечето мами предпочитат бисквитките.
Изпитани са от много мами в темата. Могат да се правят вариации с други плодове.

# 194
  • Мнения: 36
Здравейте мами, може би въпроса е глупав , но утре ще въвеждам жълтък в зеленчуково пюре. Въпросът ми е , като добавя 1/4 жълтък към вече въведен зеленчук на пюре, цялото пюре ли да дам или пак 3-4 лъжички. Понеже въвеждам и месото и личната лекарка каза един ден месо да въвеждам, на другият ден жълтък в зеленчуково пюре .?? Днес въведох пуешко няколко лъжички, утре жълтък, други ден пак ще дам пуешко, но вече цялото (пуешко) пюре ли ? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт