Махане на памперс и биберон - 2

  • 41 947
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 16 867
Обиколих няколко книжарници, не намирам тази книжка за Каю. От къде я купувате?
Моят син, бях разказвала назад, за кошмарните опити на гърнето, откакто тръгна на ясла няма проблем да седи на гърне там, вкъщи не го иска- не насилвам. От време на време пишка на гърнето там, но госпожата каза, че не е особено наясно .... на 2 г 4 м.....

# 316
  • Мнения: 6 164
Аз ги поръчах дирекъно от издателството на Кибеа,даже и подарък имаше 3 големи балона с Каю голяма игра беше.
Галина не разбрах защо си му викала.Защото не си казва,изпишкал се е където не трябва или?Детето още не е готово според мен,насила ще стане само по зле.Едва ли прави напук или нарочно.Моят също имаше инциденти в началото,бях застлала дивана с протектор и шалте отгоре,два пъти само го смених .Като го напишка му обясних че не се пишка тук,а си има тоалетна.Че някога да е виждал мама или тати да пишкат тук?С леко по строг тон.Никога не бих си позволила да му викам за нещо което не умее.Все едно да го карам да скача преди да е проходил.

# 317
  • Мнения: 422
И аз не знам защо му се  развиках. Може би защото съм адски изнервена покрай цялата сага с това дали е или не е аутист, вече цяла година. Детето няма общо, разбира се, то няма никаква вина, независимо от всичко. Не мога обаче да си го набия в разклатената психика, за мое огромно съжаление.
Крещя, избухвам, после съжалявам. Наистина вече ще се опитам и ще се постарая да не го правя и да се въздържам.
Книжката за Каю купих от ozone.bg

# 318
  • Мнения: 18 268
При нас, както вече споделих преди няколко страници, освен че покриваше всички признаци за готовност, от ключово значение беше наградата да залепи стикер след успех в гърнето. Въпреки че мина вече колко време - сигурно 2 месеца ще станат, още минава с кеф покрай стената със стикерите и се сеща по някое време да си иска да залепи някой, след като е свършила голямата работа в гърнето.

Ето една статия с още варианти за награди - https://parentingpassage.com/potty-training-rewards/, може на някой да му е полезно.

# 319
  • Мнения: X
Здравейте, аз идвам да споделя как дъщеря ми страшно много ме изненада и изуми! Повече от седмица правех опити да я науча да сяда на тоалетната и да казва кога й се ходи, без успех. Понеже с бащата живеем отделно от няколко месеца някои неща все още са останали при него и той все "забравя" да ни ги донесе, аз обаче онзи ден имах време и отидох и си взех гърнето, което й бях купила като стана на годинка. И, о, чудо! Явно от всичките тези клипчета, дето гледахме с нея сама е схванала, че трябва да сяда на гърнето и буквално за два дни се научи там да прави и 2-те неща. Като й се допишка сама си търси гърнето, сама си събува гащичките и сяда и върши работа. Просто останах изумена и много се радвам, че стана толкова лесно (освен изгубената седмица, в която исках да я науча директно на тоалетна) Simple Smile)

# 320
  • Мнения: 1 099
Здравейте! Ние сме с бебе на 7 месеца и исках да ви попитам дали някой тук е пробвал да "приучава" бебе от толкова малко. Идеята е просто да се слага на гърне по малко всеки ден, за да е запозната какво е това. Дали би помогнало за по нататък? Не знам дали бих могла да предвидя кога ще пишка/ака, но примерно ако я слагам веднага след като се е изходила за мъничко дали ще е от полза?
И другото нещо - окей ли е направо да ползваме приставка за тоалетната чиния и сега, и като му дойде времето по нататък? Какво мислите за вариантите - приставка за тоалетната, гърне или малка пластмасова детска тоалетна? Какви са позитивите/негативите?

# 321
  • София
  • Мнения: 9 416
Всяко дете е различно, но според мен няма да навреди да се запознае още от сега с гърнето, ако може да стои стабилно седнала. Моя позната беше свикнала сина си още от бебе при всяка смяна на памперс когато са вкъщи да го държи над мивката, за да се изпишка (мокреше му краката с вода, за да му се допишка). После замениха мивката с гърнето. След това загубих контакт с нея и не знам кога и колко бързо е свикнало детето да си казва за нещата.

И за това дали да се ползва гърне, или приставка пак е индивидуално. Моето дете свикна първо с гърне. Имахме и подложка за тоалетната, но се плашеше от нея. На една приятелка момиченцето пък се научи директно на подложка върху тоалетната.
Личният ми опит сочи като най-удобен вариант тези седалки за тоалетна, но за 7-месечно не мисля, че е удачна тази седалка.  
Скрит текст:


За малките детски тоалетни нямам наблюдения.

# 322
  • Мнения: 1 099
Всяко дете е различно, но според мен няма да навреди да се запознае още от сега с гърнето, ако може да стои стабилно седнала. Моя позната беше свикнала сина си още от бебе при всяка смяна на памперс когато са вкъщи да го държи над мивката, за да се изпишка (мокреше му краката с вода, за да му се допишка). После замениха мивката с гърнето. След това загубих контакт с нея и не знам кога и колко бързо е свикнало детето да си казва за нещата.

И за това дали да се ползва гърне, или приставка пак е индивидуално. Моето дете свикна първо с гърне. Имахме и подложка за тоалетната, но се плашеше от нея. На една приятелка момиченцето пък се научи директно на подложка върху тоалетната.
Личният ми опит сочи като най-удобен вариант тези седалки за тоалетна, но за 7-месечно не мисля, че е удачна тази седалка.  
Скрит текст:


За малките детски тоалетни нямам наблюдения.

Много благодаря! Харесва ми тази седалка, хубавото е че просто се вдига и сваля според зависи кой я ползва доколкото виждам. Ще я потърся задължително.

# 323
  • София
  • Мнения: 9 416
По строителните хипермаркети ги има. Нашата е от такъв. Само трябва да си видите модела на тоалетната чиния, за да вземете правилната.

# 324
  • Мнения: X
И в Лидъл са пускали такива седалки.

Иначе аз бях научила моето дете да ползва гърне след сън и хранене, когато беше на 8-9 месеца и така до година и половина. После обаче реши, че не иска да сяда изобщо и го зарязах. Майка ми така ни е държала от малки над леген в полулегнало състояние, имаме снимки даже. Пробвайте, то ще си покаже.

# 325
  • Мнения: 5 468
Прочети за Естествена бебешка хигиена. Ще научиш интересни и полезни неща. Тя може да се практикува със седнало на гърнето бебе, с издържане над гърне, легенче или някъде другаде, или със слагане на бебето върху седалка за тоалетна и придържане. Преценката е твоя в зависимост от това, което е удобно на теб и бебетом и дали може да седи стабилно.

# 326
  • Мнения: 423
Здравейте, споделям как минава нашето махане на памперс, защото се оказа бавен процес, искащ много търпение. Точно преди Великден и покрай извънредното положение реших, че е време да поема нещата под мой контрол. Не става с детски градини и баби, а преди нямах целодневно време за горкото дете, тогава на 2.3 г. Писах и по-назад в темата, 7-8 дена по гащи и постоянно преобуване. Пералня всеки ден. Почти никакви успехи. След няколко дена разнообразихме освен с гърне, със седалка за вц и писоар за стена. Започна да му става интересно. Пишкаше безразборно, през 15-40 минути. С времето засякохме на 40, после час дори. Сам не казваше, но регулярното водене да се изпишка помагаше да засечем следващото. С 💩 пълен провал, обичайно издебваше я в гащите, я в следобедния или нощния памперс, като го намирах невъзмутимо заспал. Започна да ака по-рядко. Сега, 2.5 месеца по-късно почти нямаме пропуск с пишкането. Преди, след лягане, след прием на повечко течности, преди и след хранене, преди излизане и при прибиране вкъщи, в един момент нещата си стават естествено. Гафове има - предимно на инат. Вечер иначе не иска да остави децата пред блока и издържа по 2 часа без пауза, въпреки, че го подканяме.
С 💩 по-сложно беше. Наложих си да го слагам на гърне за повечко време сутрин (30-40 минути, докато с баща му се приготвяме за излизане). Грехът ми е, че пускаме детски (иначе рядко пускаме). Целта - да се изпусне в гърнето и да получи поощрителна награда. Търпението ми се възнагради, след повече от два месеца криене, стискане, оцапване до уши, започна да оценява малките медали, които получава при успех. Взех от Джъмбо весели усмихнати стикери, които лепим с удоволствие на една стена на успеха и се снимаме с тях. Някои майки споделиха, че награждават с лакомство, ама къде ще му излезе краят като свикне така. Определено с "медали" при нас подейства. Сега остава да се покаже постоянство, и следващата стъпка да махнем памперса за сън.
Детенцето ми е малко инатливо и не обича натиск. Почнахме късно с този процес и се притеснявах да не ме отреже на инат. Книжките за Каю много помогнаха. Четем ги от Коледа насам, като явно доста ги е преживявал, защото отказа да ги четем известно време. Сега вече ги разглежда с удоволствие и казва, че е пораснал както Каю. Успех на всички Simple Smile

# 327
  • София
  • Мнения: 18 635
Браво!
Аз да ви кажа изобщо не я карам нищо,влиза с мен ,гледа,понякога иска понякога не.На 2,7 г. Не е малка.
И започна да казва,че й се ака първо,та ходи това прави и покрай него и пишка.Но аз изобщо не я натискам.Смятам,че до 3г.ще махне дневния памперс.

# 328
  • Мнения: 423
midnightStar, също съм на мнение, нищо насила не трябва да се прави. Особено, че вече са големи и разбират (друго е, ако детето покаже готовност или родителят почне по-рано да го приучава). Но едно беше сигурно за моето дете - не махнем ли от раз памперса (не броя този за сън), няма как да стане. Гърнето беше играчка, знаеше си, че има сигурен вариант на дупето. В памперс се изпускат често и по малко и не ги притеснява. Той никога не се е оплаквал че му е пълен памперса, даже ми е правел отпор като искам да го сваля. А сега като привикна без, даже се сърди, че му го слагам нощем, но пие мляко вечер и не издържа до сутринта. Научи се да прави паузи и да задържа повече чак като разбра какво значи омокрен.

# 329
  • Мнения: X
Синът ми сега навърши 3 г., и тъй като миналото лято претърпях провал със свалянето на памреса и го върнах, сега започнахме пак. За пишкането буквално за два-три дена беше готов, даже посред нощ се стиска до колкото може и в 5 ч. ме буди да пишка на гърнето. Обаче голям проблем с голямата работа - ака прав в гащите и това е! Говорих, показвах, правих акита от пластелин, куклите акаха, аз аках, не ще и не ще. Опитвах се да го накарам поне да клекне, както е с гащите  - пак не става. Изнервя се и започва да пиши, а не искам да го стресирам, защото започва да стиска. Някой може ли да помогне със съвет?

Общи условия

Активация на акаунт