Първа кола. Тема 2

  • 26 581
  • 389
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Grinning Вярно, не е много красив, но ми изглежда по-отворен (широк).

# 331
  • Мнения: 17 972
Grinning Вярно, не е много красив, но ми изглежда по-отворен (широк).

Не се лъжи как изглежда, докато лично не видиш, седнеш...

# 332
  • Мнения: 2 998
Grinning Вярно, не е много красив, но ми изглежда по-отворен (широк).
Не само изглежда, той е по-голям. За Note съм чувала само хубави неща, нямам лични наблюдения.

# 333
  • Мнения: 15 459
Grinning Вярно, не е много красив, но ми изглежда по-отворен (широк).

Не се лъжи как изглежда, докато лично не видиш, седнеш...

Подкрепям! Това е задължително, защото така си усещаш коя е твоята кола

# 334
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Неминуемо, това ще е следващата крачка, тест на живо.

# 335
  • Мнения: 4 581
Есме твоят мъж близнак на моя същите приказки.. Викам ей глей колко коли с Ф се движат по улиците... И той кара Ауди..
Ама не трябва много да се мъжете. Мицубишито наистина много гори, трябва газово, аз се дърпам.. Нещо ми е страшно, а толкова хора са на газ.
Ще си купя Рено и това е.... Иначе един разбирач от коли ноември когато купувахме много ми препоръча хонда джас, но не ме грабва тази и това е. ММ се дразнеше, че по външен вид ги избирам. Но и друго има, ние сме едри хора трябва ни нещо по голямо. Но сега виждам зор с тази не е като с по малка да си я паркирам лесно.. На всичко отгоре и е мощна за първа кола..

# 336
  • Мнения: 15 459
А защо да не ги избираш по външен вид? И аз така ги избирам - интериор и екстериор. После вече е важно от къде ще се купи, какво ще е състоянието на колата, километрите и т.н. При избор никога не гледам да е най-евтината възможна. Търся с месеци, докато си намеря хубава кола и до сега проблеми с колите не съм имала, а и винаги съм си ги харесвала и карала с кеф.

# 337
  • Мнения: 3 994
Приятели, стикерът "Млад шофьор" къде се слага отзад? Ляво / дясно, горе / долу?

# 338
  • София
  • Мнения: 2 917
Приятели, стикерът "Млад шофьор" къде се слага отзад? Ляво / дясно, горе / долу?

Отзад ляво горе ако е свободно от лепенка за газова уредба в колата или за бебе в колата JoyJoyJoy
Ако там няма място - малко по-надолу, пак в лявата част. Може и в долния ляв ъгъл ако ви гони мерак за пълна симетрия Simple Smile. Важното е подобни стикери да са в ляво, за да са по-забележими и видими от водачите зад вас. По принцип няма законоустановено/посочено място за стикери, изключая тия за преглед и ГО. До по-миналата година се лепяха и винетки отпред, долу в дясно.

# 339
  • Мнения: 3 994
Много благодаря за изчерпателния отговор, Мунчо! Simple Smile

# 340
  • Мнения: 5
Предлагам Peugeot 307 това е моята първа кола на 1 месец ми е книжката и съм страшно доволна влиза и в твоя бюджет Simple Smile успех и безаварийна

# 341
  • Мнения: 3 994
Здравейте!
Имам нужда от помощ, но не знам към кого да се обърна. Преди 2 седмици ми зачислиха кола (най-после), но имам проблем със скоростния лост.
Често не ми захапва скоростите и колата блокира. Трябва да я загася и включа наново за да мога да потегля въобще. Иначе си работи, седи на място, но колкото и да натискам съединителя и да давам първа, втора, която и да било скорост отказва да зацепи и да потегли.
Колата ми е супер стара и направо последна грижа, но това ме притеснява много и ме стресира отделно от това че съм начинаещ шофьор.
Знам че тук има много разбиращи от коли, моля помагайте. Какво може да е това като проблем? Или аз правя нещо не както трябва?

# 342
  • Мнения: 40 752
Най-вероятно просто е скапана, ако важи за всички скорости. При много коли основно се среща трудно включване на втора, ако са с леко разбрицани скоростни кутии. Тогава не напъваш, а връщаш на неутрална, после напред на първа и после назад на втора. Така в 99% от случаите се решава проблемът със заяждащата втора. пробвай. Но ако прави номера на всички скорости най-вероятно си е за ремонт/смяна на скоростна кутия (абсурд за стара кола).

# 343
  • Мнения: 3 994
Явно е за ремонт. Вторият ми баща я е взел (надявам се за малко пари, но не иска да ми каже). На него не му създава чак такива проблеми както на мен когато я кара, но това не може да продължава така. Постоянно по светофари трябва да я гася и паля на ново, да пускам аварийки, да се извинявам на хората че имам проблем. До сега само веднъж, два пъти са ме освиркали, повечето проявяват разбиране и отбиват, ама аз не мога да разчитам на тази кола. Като в небрано лозе съм. Хем нямам опит като шофьор, хем и тези проблеми. Също така стърже когато я "паля". Не разбирам грам нищо какво й е на тази кола.
Колата е 93та година Golf 3 GT.

# 344
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
 Имах кола с проблемен съединител, точно смяната на скоростите беше голям проблем, често още на първа едва влизаше и се препотявах, докато тръгна. Сменихме съединителя и нещата се оправиха веднага.

Общи условия

Активация на акаунт