Козунаци 2019

  • 35 102
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 986
Привет, момичета!
Доста изчетох , много неща "попих" от вас, благодаря ви!
Снощи правих козунак по рецептата на Pina. Стана чудесен на вид, виждаха се конците, апетитен. Но, вътре е леко глетав. Та, питането ми е, дали раничко съм го извадила от фурната, или може да има и друга причина?
Питането ми може да е смешно за майсторки като вас, но аз още се уча. Благодаря на отзовалите се!
Скрит текст:

# 391
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 993
Привет, момичета!
Доста изчетох , много неща "попих" от вас, благодаря ви!
Снощи правих козунак по рецептата на Pina. Стана чудесен на вид, виждаха се конците, апетитен. Но, вътре е леко глетав. Та, питането ми е, дали раничко съм го извадила от фурната, или може да има и друга причина?
Питането ми може да е смешно за майсторки като вас, но аз още се уча. Благодаря на отзовалите се!
Скрит текст:
каква ти е плънката?

# 392
  • Мнения: 986
Сложих само шоколадови капки и портокалови корички.

# 393
  • Мнения: 18 354
Аз такъв обичам , сухите не ми харесват, дай го насам и направи друг.Шегувам се.Наистина обичам  "мокър" козунак.И топъл.После пак ям, всякакъв, но за обичане говоря.
На вкус  и цвет товарищи нет.

# 394
  • София
  • Мнения: 2 992
Момичета  Hug, имам едни питане.
Подариха ми, едни силиконови формички за мъфини. Та, сега ги врътнах с кузоначено тесто, и сложих да втасват, утре сутринта ще ги печа. Искам да попитам -как става печенето? Слагат ли се в някаква тавичка,или върху решетката от печката, или направо на долната част? До, сега не съм ползвала никакви силиконови форми, за това не знам.

# 395
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
... Но, вътре е леко глетав. Та, питането ми е, дали раничко съм го извадила от фурната, или може да има и друга причина?
Не го ли пробва с клечка? Явно си го извадила недопечен. А да не би да си го разрязала/разчупила горещ?

...Слагат ли се в някаква тавичка,или върху решетката от печката, или направо на долната част?
Аз ги слагам в тава.

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 21:13 от Morena

# 396
  • Мнения: 7 247
Днес реших да пробвам рецептата на Лебедуна от 1 стр.Пуснах на програма тесто в хлебопекарната(1 ч.50 мин.).Сега  чакам още да се понадигне...От 650 гр.брашно,3 яйца-излязоха три козуначета.

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Питането ми беше свързано с това дали не е била много мазнината , или малко брашното...
Да е глетав от много мазнина или малко брашно?! Не.

А дали е много мазнината или малко брашното, няма как да знаем, дай рецептата и следва ли я?

# 398
  • София
  • Мнения: 11 665
[
благодаря, но купих от лидл вече, дано не ме изложи. иначе от пазара купувам от едно определено място. жената ми каза, че още на обяд са свършили козуначените благини /мая и есенции/.
Би ли споделила къде е точно това магазинче, не че е спешно, но след празниците мога да скоча дотам, `щото ми трябва и метла да си купя да си мета терасата, а само там се продават метли,  та с един куршум  два заека, така ли беше.. Wink Благодаря!

# 399
  • Мнения: 986
По тази рецепта го правих:
Козунак 
150 мл прясно мляко; 2 яйца (разбити); 50 мл олио; 40 гр краве масло (предварително разтопено); 150 гр захар; 450 – 500 гр брашно (на око ако трябва се добавя да стане тестото на топче; по-меко от хлебно, но да може да се плете, да не е каша – аз сложих 450 гр. и добавих към 2 лъжици)
настъргана кора на 1 лимон; 1 ванилия; 11-12 гр жива мая (четвърт кубче) – натрошена на ситно се слага отгоре върху брашното

Продуктите се слагат в горната последователност, пуска се програма за месене и втасване. След приключване се оплита с плънка по избор (локум, стафиди, предварително накиснати в ром и др.) и втасва в съда (покрит на стайна температура или във фурната около 50-60 мин. на 50 градуса). Намазва се със жълтък, ръси се със захар, украсява се с бадеми или орехи и се пече на слаба фурна – 180 гр. за около 30-40 мин.

# 400
  • Мнения: 14 000
Замесих двойна доза по рецепта на Морена. Може би трябваше да сложа 3 яйца, а не 4, че ми отиде около 1,200 кг. брашно. Хлебопекарната го измеси два пъти и го прибрах в хладилника. Сутринта ще го оформя, второ втасване, докато ние сме на кафе и печене.
Разтопих мас, стоплих млякото и извадих маята. И гледам - едната годна до 10.2018-та, а другата до ... 05.2018 год. Реших да я разтворя в мляко с щипка захар и брашно. Така се надигна, че щеше да прелее от купичката. И си я използвах, утре ще видя какъв ще е резултатът.

# 401
  • Мнения: 7 247
По тази рецепта го правих:
Козунак 
150 мл прясно мляко; 2 яйца (разбити); 50 мл олио; 40 гр краве масло (предварително разтопено); 150 гр захар; 450 – 500 гр брашно
Последно по тази рецепта правих и експеримент с пълнозърнесто брашно(преди съм я ползвала и с бяло) и не ми се е получавал длетав?!?
Тази вечер приключвам

# 402
  • Мнения: 6 611
Да споделя какво се случи с моите козунаци. След като стояха 5 часа в хладилника и се беше надигнал едва-едва, сложих тестото на топло . Втаса много бавно и някак не добре според мен. Исках да спестя време с хладилното втасване, но не ми се получи. Така че, това не е моят метод. Peace
Относно месенето с миксер - нещо не се справих също, дали миксера е калпав или аз, не знам. Sad
Правих по рецепта на Морена (последната). Козунакът стана вкусен, изядохме го даже (бях направила двойна доза, единият козунак го изядохме). Яйцата ми бяха от магазина, не стана много жълт, а и е с по-малко яйца, ние обичаме по-жълт козунак. Морена, благодаря за рецептата и за опита, който споделяш, ще пробвам друга твоя рецепта. bouquet
Та, изводите, които направих за себе си: по-добре да стана рано, да замеся и втасване на топло , както съм правила досега или измесване и втасване в хлебопекарна. Peace

# 403
  • Мнения: 13 103
Добро утро,
За първи път искам да направя кифли с маков пълнеж, молбата ми е за насоки за маковия пълнеж или направо за някоя пробвана рецепта.

# 404
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
По тази рецепта го правих:
Козунак  
150 мл прясно мляко; 2 яйца (разбити); 50 мл олио; 40 гр краве масло (предварително разтопено); 150 гр захар; 450 – 500 гр брашно
Мдааа, нищо ѝ няма на рецептата, добра си е.

Да споделя какво се случи с моите козунаци. След като стояха 5 часа в хладилника и се беше надигнал едва-едва, сложих тестото на топло . Втаса много бавно и някак не добре според мен. ......
Яйцата ми бяха от магазина, не стана много жълт, а и е с по-малко яйца, ние обичаме по-жълт козунак.
Хм... последния път на мен ми се случи същото, но аз реших, че ниските Т навън са причината. После също втаса доста бавно, но резултатът си беше прекрасен.   Започвм да се чудя дали няма и друга причина...
   Отнсоно повече яйца... можеш да ги увеличиш, но пък трябва да е за сметка на млякото. Ако не, увеличаваш брашното и ефект няма.  Та така, ако искш пробвай с повече яйца, за сметка на млякото.
Променя се структурата разбира се и мисля, че на мен ми харесва млякото да е повече. Simple Smile

Добро утро,
За първи път искам да направя кифли с маков пълнеж, молбата ми е за насоки за маковия пълнеж или направо за някоя пробвана рецепта.
А погледна ли плънките в 1ви пост? Там са все изпитани рецепти.

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 09:14 от Morena

Общи условия

Активация на акаунт