Нужда от съвет за сериозните връзки

  • 3 952
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 250
Много хубаво звучи това със смяната на обстановката.
Не си ли си задавала въпроса какво щеше да стане с възраждането на чувствата, ако вместо на уникално груб беше попаднала на уникално добър любовник, с който да изневериш на мъжа си?

# 31
  • Мнения: 561
Много хубаво звучи това със смяната на обстановката.
Не си ли си задавала въпроса какво щеше да стане с възраждането на чувствата, ако вместо на уникално груб беше попаднала на уникално добър любовник, с който да изневериш на мъжа си?


Не, защото моят мъж си беше ( и е ) уникално добър любовник, просто когато 2-3 месеца работеше и не сме имали отношения съм го забравила и от там съм забегнала да търся нещо уж по- добро

# 32
  • Мнения: 29 322
Janet9310, това, че ти си направила такъв избор, не значи, че е "правилния". Няма грешно и правилно. Едни стават родители на 19, други на 39 г., и...? Кой определя добрия родител? Много грозно изказване за възможността да роди жена на 30 г. Извинявай, ама точно тогава е моментът за семейство и деца.

Какъв ще бъде животът ти си е твой избор. Може пък ти да нямаш нужда да се "наживееш". Има хора домошари, но има и други, които не искат на 25 г. да имат бебета.
Затова хората са различни и светът е шарен.

И, да, повечето млади двойки се разделят, защото и двамата се променят. По-назад в темата съм писала по въпроса, няма да се повтарям. Вие може да не сте от тях. Но ето, че и ти си искала "опит"...

# 33
  • Мнения: 1 751
По-скоро, си продължи живота напред. Четейки написаното от авторката, оставам с впечатлението, че връзката отдавна е изчерпана. Нормално е на млади години, да искаш да опознаваш света. Така че, не се вкопчвай в миналото, даже и да не бъдеш с този, който си целувала, продължавай, усъвършенствай се, живей пълноценно и твоя човек ще се появи. Не е полезно да се взема решение, основано на страх дали ще се сгреши. Отговорът е в самата теб, просто несигурността ти пречи да действаш. Няма нищо фатално, запомни го😉

# 34
  • Мнения: 561
Janet9310, това, че ти си направила такъв избор, не значи, че е "правилния". Няма грешно и правилно. Едни стават родители на 19, други на 39 г., и...? Кой определя добрия родител? Много грозно изказване за възможността да роди жена на 30 г. Извинявай, ама точно тогава е моментът за семейство и деца.

Какъв ще бъде животът ти си е твой избор. Може пък ти да нямаш нужда да се "наживееш". Има хора домошари, но има и други, които не искат на 25 г. да имат бебета.
Затова хората са различни и светът е шарен.

И, да, повечето млади двойки се разделят, защото и двамата се променят. По-назад в темата съм писала по въпроса, няма да се повтарям. Вие може да не сте от тях. Но ето, че и ти си искала "опит"...

Натали, не съм казала, че това което съм направила е правилният избор за случая на авторката. Мнението ми е лично към нея, а не към теб или някой друг, че да се захващаш за думите ми. Смятам, че никой от нас не може да каже кое е добре и кое е зле в нейния случай. Тя сама ще си прецени кое е редно. Всеки изказва мнението си тук и дава съвет според личния си опит. И извинявай, ама никъде не съм казала, че ако си родил на 39 няма да си “добър” родител. Айде малко да четеш, преди да коментираш, ако може. И защо ти определяш, че точно на 30 е момента за семейство и деца- това някакво неписано правило ли е? Ако ще изказваш мнение или съвет го прави към авторката, а не към участниците, защото всеки е на различно мнение. 2 еднакви пръста на ръката ти няма, нали?

# 35
  • Мнения: 1 004
Аз не разбрах какъв е проблемът, ако детето е на 10 години, майка му да е на 40? Вярно, че 10-годишното цигане има 22-годишна майка, но не ми се струва уау.

# 36
  • Мнения: 561
Аз не разбрах какъв е проблемът, ако детето е на 10 години, майка му да е на 40? Вярно, че 10-годишното цигане има 22-годишна майка, но не ми се струва уау.

Всеки си има мнение. Мисля, че темата е ясна и никой не е дошъл тук, за да се заяжда и напада кой какво е коментирал и кой на какво мнение е- както написах по- горе. Също така, никъде не съм написала, че е “проблем”, но явно никой не чете и всеки си мъдри думички от себе си. То затова се води такава слава за бг мама, явно всеки ти търси кусур на мнението.

# 37
  • Мнения: 29 322
Коя точно си ти да ми казва да не коментирам дадено мнение?!?

Ако не искаш да ти се коментират писанията, може да пишеш на авторката на лични.

Коментирам изказването ти, защото е нелепо да твърдиш, че

Повечето от моите познати/ приятели, които са зарязали половинката си от университета, вмомента не са с никой, а им се иска вече да имат деца. Идва едно време, в което се замисляш, че ако родиш на 30 като станеш на 40 детето ти ще е на 10. Мама почина на 46 когато аз бях на 21. И на нея и на мен ни се искаше да имаме повече в време заедно. На мъжа ми баща му е на 62 год., а той е на 25 като мен. Ами те нито споделят еднакви интереси, нито се разбират добре.

Това че мъжът ти и баща му не се разбират не е общовалидно за всички семейства.

# 38
  • Мнения: 561
Коя точно си ти да ми казва да не коментирам дадено мнение?!?

Ако не искаш да ти се коментират писанията, може да пишеш на авторката на лични.

Коментирам изказването ти, защото е нелепо да твърдиш, че

Повечето от моите познати/ приятели, които са зарязали половинката си от университета, вмомента не са с никой, а им се иска вече да имат деца. Идва едно време, в което се замисляш, че ако родиш на 30 като станеш на 40 детето ти ще е на 10. Мама почина на 46 когато аз бях на 21. И на нея и на мен ни се искаше да имаме повече в време заедно. На мъжа ми баща му е на 62 год., а той е на 25 като мен. Ами те нито споделят еднакви интереси, нито се разбират добре.

Това че мъжът ти и баща му не се разбират не е общовалидно за всички семейства.

Натали, ти кое не разбра от това, че изказвам личното си положение? Къде съм написала, че това е валидно за всички смейства?? Темата е ясна, не е ясно защо като се даде тема трябва да се отговаря на лично съобщения до авторката според теб. Във форумите се задават въпроси и всеки си отговаря по своя начин, не виждам защо трябва да е нападнат заради мнението си. И малко по- спокойно с тона, ако обичаш, ясно е, че не съм ти никаква, все пак едно е да знаеш, че отговаряш на автора, друго е да се заяждаш с някой в темите, защото вдва ли не, не одобряваш мнението му Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 376
При мен не се получи с първата сериозна връзка, тоест не останах с този човек за добро или лошо. Много си пасвахме, но с напредването на годините между нас се създаде дупка, която не преодоляхме. И аз на 18 мислех, че ще съм само с него, беше ме страх да променя нещо и т.н.  После на 30 не съжалявах за избора, който направих. Дори се радвах, че и двамата не бяхме за брак, деца и т.н., защото щеше да стане страшно. Но това съм аз, с моя характер. Сигурно има и някой, който може да е щастливо моногамен, но стигне ли се веднъж до чудене е по-добре нещата да се прекратят навреме.
Незаменими хора няма и не на всяка връзка трябва да се гледа като на "съдбоносна" и "последна". Отделно да се събираш с човек, който веднъж те е унижил за нещо "мимолетно" за мен е недопустимо.

# 40
  • Мнения: 29 322
Janet9310 , тонът ми е напълно спокоен. Ти си тази, която се опитваш да ми забраниш да коментирам дадено мнение, с което не съм съгласна.
На теб нещо да ти пречи? Ти си направила своя избор. Какво ти пука за моето мнение, та чак ми се обясняваш? Или трябва да коментират само тези, които са на същото мнение като твоето?  Thinking

# 41
  • Мнения: 561
Janet9310 , тонът ми е напълно спокоен. Ти си тази, която се опитваш да ми забраниш да коментирам дадено мнение, с което не съм съгласна.
На теб нещо да ти пречи? Ти си направила своя избор. Какво ти пука за моето мнение, та чак ми се обясняваш? Или трябва да коментират само тези, които са на същото мнение като твоето?  Thinking

Както написах по- горе всеки може да си изказва мнението. Грешното за мен е да те упрекват за мнението ти и да ти търсят сметка. Никой нищо не ти е забранил. Хайде да спрем с безсмисления диалог

# 42
  • Мнения: 29 322
Изобщо не ти търся сметка, не ми дреме за теб и изборите ти. На каквото си постелеш, на това ще легнеш.

# 43
  • Мнения: 1 004
Хм, откога да попитат с какви аргументи разполагаш, за да защитиш мнението си, е упрекване? Да не би да е откакто липсват други аргументи освен "моят избор е единственият правилен във вселената"?

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Не мисля, че примерът с “кривването” е добър, поне за мен не е. След подобно нещо не бих могла да погледна приятеля си от гузна съвест, и от това, че съм го наранила. Не мисля и, че подобно нещо би оправило една връзка. Ако искаш да си ходиш напред- назад с приятелки и да си лягаш с този и онзи, защо изобщо си с дадения човек в сериозна връзка? И изобщо връзка ли е, щом имаш нужда от някой друг? Ако искаш да натрупаш опит, остави сегашния си приятел и си трупай опит- хем няма да го нараняваш като му кръшкаш, хем ти ще си правиш каквото искаш с чиста съвест. Но и в двата случая ще се питаш какво ли изпуснах докато гонех дивото, и докато си останах до питомното, щом от сега се питаш.

Общи условия

Активация на акаунт