Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 50 040
  • 764
  •   1
Отговори
# 270
  • Русе
  • Мнения: 7 794
За шаги-то - съмнително но с турбо режим може и да успее да го изчисти  newsm78
След всекидневно чистене, под мебелите няма да се трупа такъв прахоляк, така че може и да има смисъл. Иначе местиш.
Кухнята - отделно със сигурност.

Съвет няма как да дам. Зависи имате ли деца, дом. любимци, колко цапате, прашно ли е у Вас, общата площ на жилището, ще ти тежи ли да го местиш....

# 271
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Питането ми по-скоро е, възможно ли е чисто технически така да го спирам и пускам. Може би не се изразих правилно. Не на всяко чистене, но все пак понякога.

# 272
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Може  Peace

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ей,разби ме Ели.
Връщам се,ама случайно видях темата.Влезнах да си търся Дайсън -нормална прахосмукачка.Вкъщи имам такава и е уникална,но в кабинета се развали старата и реших да потърся тема за нормални уреди и какво виждам името си насреща.
Ще влизам вече ,обещавам.

# 274
  • Мнения: 1 601
Ей,разби ме Ели.
Връщам се,ама случайно видях темата.Влезнах да си търся Дайсън -нормална прахосмукачка.Вкъщи имам такава и е уникална,но в кабинета се развали старата и реших да потърся тема за нормални уреди и какво виждам името си насреща.
Ще влизам вече ,обещавам.
Моля те сподели от кои модели си доволна, че се отрепах да ровя в старите теми и не мога да намеря. 🙏

Нищо не съм взела още, но изчетох толкова инфо, че ми прегря главата. Намирам все някакъв кусур... В момента чистя с зелмер с воден филтър заради алергия на децата, едното е със съмнения за астма и доказана алергия към домашен прах. Страх ме е да взема румба или друга с прахосмучене само, заради притеснение от фините прахови частици... Може би и да се панирам прекалено, но с тези гадни диагнози...
Май бравата да взема е най-безопасно поне да минава да позабърсва след зелмера и евентуално още 1 ден ако може без да съм прахосмукала...

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Вземи от рейнбоу пречиствател. Мисля че ги продават отделно.
Бравата маже прекрасно.Имам я ,ползвам я, ама да ти кажа че съм доволна не мога.Отделно на 6 месеца батерия купувам.
За деца с проблеми препоръчвам това за миене
https://www.vax.co.uk/floormate-cordless-hard-floor-cleaner-2
То наистина мие.Има два контейнера за чиста и мръсна вода и в него слагам медицински препарат за под-трепе всички микроби.
Но имай предвид ,че аз съм с диагноза сред домашните.Обявили са ме отдавна за луда.Друг е въпроса ,че го ползвам веднъж в месеца от мързел.Ама и къщата ми е бая голяма.

# 276
  • Мнения: 19
Някой дали има наблюдения върху новата 3-та генерация на Xiaomi и заслужават ли си подобренията спрямо втора генерация като ценова разлика?

# 277
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Рени, Hug
Да не се загубиш пак Simple Smile

В англ. Амазон има подобни пречиствателни като този на Рейнбоу. Цена -20-тина паунда, Рейнбоу - над 100.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Eли,не остава време.Но ще хвърлям по едно око.

# 279
  • Враца
  • Мнения: 2 657
Какъв е този медицински препарат за под?  newsm78

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Препарати има много-зависи за какво ни трябват и какъв е типа на болничното заведение.
Този ползвам вкъщи,не защото е най-добър,а защото не е пенлив ,а е важно за машината.
http://www.hmi-company.com/index.php?mod=products&product=162

# 281
  • Мнения: 1 601
Имаме уред за пречистване на въздуха, доволна съм от него. Има uv лампа и йонизиратор.
Искаше ми се да се облекча от чистене то на пода, може да пускам пречиствателя заедно с робота. Не ми бе хрумвало, благодаря.
Hobot legee ми хареса, но водата при нс е твърда, струва ми се, че дюзите ще се запушат бързо. Няма и отзиви от него.
Може би с  ilife да пробвам, поне е евтин...
Препарати ползвам за професионална дезинфекция, другото което обичам да ползвам/явно съм извратена, защото обожавам да ми мирише на болница или зъболекарски кабинет/е няколко капки йод във водата за пода. Добър дезинфектант е.
Рени тази машина в момента не мога да я поръчам, пише, че не е налична... Жалко изглежда много професионална..

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Отдавна я нямат,но е уникална.Иначе има на други фирми подобни,но не мога да дам отзиви за тях.
А този робот го погледни отдолу и не го купувай.Първо една четка и си помисли какво ще стане ако метеш с мокра метла.Или миеш или метеш.Второ това нещо не имитира движение на човешка ръка при миене.Ако Брава маже повярвай ми това ще е трагедия.По добре да дам на кучето да държи парцала и да обикаля.
Ама това си е мое мнение-не го налагам.Предупредих ,че съм странна с разбиранията си за чистене.

# 283
  • Мнения: 5 616
Искам да си купя робот. Но нямам представа дали е приложим за жилището. Имам килими, невисоки имам и едни пътечки шаги в спалнята. Проблем ли ще са? И другото - имам мебели под които няма да влезне, а все пак са повдигнати и се събира прах. Как да чистя и там. Ако първо я оставя да мине където може, а после и преместя мебелите и я пусна пак? Както и кухнята, повдигната е 5-6см. Там трябва отделно ли да я пусна? Та в моя случай има ли смисъл от купуването?
Питанката ми остава, особено за болднатото.

За шагитата, докато четях повече във фейса, отзивите са, че се заплитат роботите, а ако са по-леки, ги местят и има риск да спре машинката. Абе, общо-взето, който си взема робот, разкарва шагито. За кухнята ще се мести ръчно. Аз мебели местя рядко, натрупва се някаква прах и веднъж месечно примерно ги местя и пускам робота отдолу. То и с обикновена прахосмукачка няма да ги местя всеки път.

# 284
  • Мнения: 1 601
Много благодаря BlushHeart
Значи да си взема една хубава за сухо LG или АEG, с добър hepa филтър? Или да хващам вместо да си мечтая някой робот да ме отмени да чистя със зелмера и парцал както до сега Joy

Общи условия

Активация на акаунт