Прахосмукачка робот- 17. Рени, върни се!

  • 50 048
  • 764
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 601
В крайна сметка съм решила да взема LG и Brava 390 t. За сега ще купя само за 1 етаж, евентуално ако ми харесат как работят и на другия ще взема да има.
Когато ползвате 2 робота нагласите 2рия да тръгне чак когато първия е приключил всички стаи или с разлика да кажем от 2 стаи преднина?

# 346
  • София
  • Мнения: 1 476
В крайна сметка съм решила да взема LG и Brava 390 t. За сега ще купя само за 1 етаж, евентуално ако ми харесат как работят и на другия ще взема да има.
Когато ползвате 2 робота нагласите 2рия да тръгне чак когато първия е приключил всички стаи или с разлика да кажем от 2 стаи преднина?

Braava 390 не се наглася, тя се пуска ръчно от стая в стая. Като свърши в едната стая, сменяте/изпирате подложката и местите в другата стая.
Когато съм си в нас пускам румбата да изчисти някоя стая, след това пускам бравата, а румбата си чисти следващата стая и т.н.

# 347
  • Мнения: 22
Здравейте, искам да си взема една румба от амазон, но ме притеснява въпроса с гаранцията или по-точно липсата на такава. Разглеждах по темите назад и виждам, че много от вас купуват от различни сайтове. Може ли тези, които са си купили и имат опит да споделят развалят ли се румбите и колко често (например развали се на 2-рата година), как се справят, когато имат нужда от  сервиз - до амазон ли връщат робота и това колко време и пари им струва?
Извинявам се за дългия и подробен пост, но от няколко дни се чудя какво да направя. Покрай мен са си навзели едни LG-та заради международната гаранция, но към тях  има и негативни отзиви. Сега в испанския амазон е намалена LG VR9624PR Hombot Turbo Serie 11 с цена 448,33 евро и незнам дали си струва.


Ако можете да споделите тези негативни отзиви.
Опита ми вече е с над 9 ЛГ-та и никой не се е оплакал.Още повече че едното ми ЛГ е 6 серия тоест на близо 5 години и батерията държи час.Имам само едно оплакване от 12 серия и то не че робота не е идеален-не поддържа видео наблюдение




Здравейте, съжалявам за забавянето на отговора. Това, което си бях събрала като лични коментари, беше, че четката на LG-то се оплита много плътно с косми (за котешки става дума) и после много трудно се чистят - дори трябвало да се срежат за по-лесно; също така се бави докато сканира стаята и бавно започва да работи и се качва и буксува върху крака на холна маса (трябва да ѝ се помогне). Иначе, да всички са категорични, че робота чисти много добре. Знам, че това е най-важното, а някой може да каже, че е единственото важно Simple Smile, но вече роботите предлагат какви ли не функции и се хващам и за тях. Това, което споменах може да не са големи негативи, но все пак касаят ежедневното функциониране. От друга страна цената идва висока на фона на нийто или айроботта, затова се зачудих...
За нийто нямам лични отзиви (извън клипчетата в ютюб), така, че ако някой сподели ще ми е полезно. Сега си събирам информация, и без това най-рано следващия месец ще мога да си поръчам.

# 348
  • Мнения: 1 601
Аз съм се заблудила за брадвата явно. Все ми се искаше всичко да е свършено докато ни няма. 😂

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Аз съм с особено мнение за Бравата.Или аз нещо не се справям ,или мойта Брава се мота като муха и симулира дейност:(

# 350
  • Мнения: 7 856
С котешките косми и подкосмието и с моята дълга падаща коса Xiaomi първа генерация се справя идеално. Централната четка се сваля, има специално приспособление за чистенето й и всичко става много бързо. Докато на голямата прахосмукачка турбо четката отдавна е в небитието, защото не подлежи на подобно чистене.

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Здравейте, искам да си взема една румба от амазон, но ме притеснява въпроса с гаранцията или по-точно липсата на такава. Разглеждах по темите назад и виждам, че много от вас купуват от различни сайтове. Може ли тези, които са си купили и имат опит да споделят развалят ли се румбите и колко често (например развали се на 2-рата година), как се справят, когато имат нужда от  сервиз - до амазон ли връщат робота и това колко време и пари им струва?
Извинявам се за дългия и подробен пост, но от няколко дни се чудя какво да направя. Покрай мен са си навзели едни LG-та заради международната гаранция, но към тях  има и негативни отзиви. Сега в испанския амазон е намалена LG VR9624PR Hombot Turbo Serie 11 с цена 448,33 евро и незнам дали си струва.


Ако можете да споделите тези негативни отзиви.
Опита ми вече е с над 9 ЛГ-та и никой не се е оплакал.Още повече че едното ми ЛГ е 6 серия тоест на близо 5 години и батерията държи час.Имам само едно оплакване от 12 серия и то не че робота не е идеален-не поддържа видео наблюдение




Здравейте, съжалявам за забавянето на отговора. Това, което си бях събрала като лични коментари, беше, че четката на LG-то се оплита много плътно с косми (за котешки става дума) и после много трудно се чистят - дори трябвало да се срежат за по-лесно; също така се бави докато сканира стаята и бавно започва да работи и се качва и буксува върху крака на холна маса (трябва да ѝ се помогне). Иначе, да всички са категорични, че робота чисти много добре. Знам, че това е най-важното, а някой може да каже, че е единственото важно Simple Smile, но вече роботите предлагат какви ли не функции и се хващам и за тях. Това, което споменах може да не са големи негативи, но все пак касаят ежедневното функциониране. От друга страна цената идва висока на фона на нийто или айроботта, затова се зачудих...
За нийто нямам лични отзиви (извън клипчетата в ютюб), така, че ако някой сподели ще ми е полезно. Сега си събирам информация, и без това най-рано следващия месец ще мога да си поръчам.

Изобщо не ви агитирам да си купувате ЛГ.Само ще кажа ,че средните четки на всички роботи се чистят по един и същи начин.Има приспособление за това и става за минута.Колкото до буксуването е просто смешно.Не само холната маса има крака.Тогава тя би трябвало да буксува на краката на всички мебели.В дневната и хола ,които са едно помещение изброих 46 крака.Как мислите дали й помагам?

# 352
  • Мнения: 22
Скрит текст:
Здравейте, искам да си взема една румба от амазон, но ме притеснява въпроса с гаранцията или по-точно липсата на такава. Разглеждах по темите назад и виждам, че много от вас купуват от различни сайтове. Може ли тези, които са си купили и имат опит да споделят развалят ли се румбите и колко често (например развали се на 2-рата година), как се справят, когато имат нужда от  сервиз - до амазон ли връщат робота и това колко време и пари им струва?
Извинявам се за дългия и подробен пост, но от няколко дни се чудя какво да направя. Покрай мен са си навзели едни LG-та заради международната гаранция, но към тях  има и негативни отзиви. Сега в испанския амазон е намалена LG VR9624PR Hombot Turbo Serie 11 с цена 448,33 евро и незнам дали си струва.


Ако можете да споделите тези негативни отзиви.
Опита ми вече е с над 9 ЛГ-та и никой не се е оплакал.Още повече че едното ми ЛГ е 6 серия тоест на близо 5 години и батерията държи час.Имам само едно оплакване от 12 серия и то не че робота не е идеален-не поддържа видео наблюдение




Здравейте, съжалявам за забавянето на отговора. Това, което си бях събрала като лични коментари, беше, че четката на LG-то се оплита много плътно с косми (за котешки става дума) и после много трудно се чистят - дори трябвало да се срежат за по-лесно; също така се бави докато сканира стаята и бавно започва да работи и се качва и буксува върху крака на холна маса (трябва да ѝ се помогне). Иначе, да всички са категорични, че робота чисти много добре. Знам, че това е най-важното, а някой може да каже, че е единственото важно Simple Smile, но вече роботите предлагат какви ли не функции и се хващам и за тях. Това, което споменах може да не са големи негативи, но все пак касаят ежедневното функциониране. От друга страна цената идва висока на фона на нийто или айроботта, затова се зачудих...
За нийто нямам лични отзиви (извън клипчетата в ютюб), така, че ако някой сподели ще ми е полезно. Сега си събирам информация, и без това най-рано следващия месец ще мога да си поръчам.

Изобщо не ви агитирам да си купувате ЛГ.Само ще кажа ,че средните четки на всички роботи се чистят по един и същи начин.Има приспособление за това и става за минута.Колкото до буксуването е просто смешно.Не само холната маса има крака.Тогава тя би трябвало да буксува на краката на всички мебели.В дневната и хола ,които са едно помещение изброих 46 крака.Как мислите дали й помагам?
Примерът беше конкретно с холната маса на приятели, каквато имам и аз - затова ми представляваше интерес (иначе и те имат други мебели Simple Smile). LG-то продължава да ми е един от вариантите за покупка (затова разпитвам), така че и да ме агитирате пак е добре.
Информацията за средните четки беше полезна, това означава, че проблемът няма да е от четките,

поздрави

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 23:23 от AnMary

# 353
  • Мнения: 285
Въпросното LG се намира за 225-250  евро от разни немски магазини. Отдавна му се чудя и аз. Изборът ми е сведен между него (VR9624PR) и Xiaomi 1-ва генерация, заради ограничения бюджет от около 500 лв. Само не мога да намеря инфо дали чисти хаотично или систематично?

# 354
  • Мнения: 5 616
За се посмеем малко

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Въпросното LG се намира за 225-250  евро от разни немски магазини. Отдавна му се чудя и аз. Изборът ми е сведен между него (VR9624PR) и Xiaomi 1-ва генерация, заради ограничения бюджет от около 500 лв. Само не мога да намеря инфо дали чисти хаотично или систематично?
Пусни линкове на ЛГ.Аз определено не търся,но тази цена е повече от зашеметяваща за ЛГ и то 11 серия.Може някой да се възползва.

# 356
  • Мнения: 22
Въпросното LG се намира за 225-250  евро от разни немски магазини. Отдавна му се чудя и аз. Изборът ми е сведен между него (VR9624PR) и Xiaomi 1-ва генерация, заради ограничения бюджет от около 500 лв. Само не мога да намеря инфо дали чисти хаотично или систематично?

За чистенето на LG  VR9624PR попаднах на това:
Общи характеристики:
Брой възможности за почистване  7
ZigZag – да
Клетка по клетка - да
Спирала - да
Моето пространство - да


Това е сайта https://www.lg.com/nl/robotstofzuigers/lg-VR9624PR-hom-bot, преведено с гугъл преводач, намира се в algemene kenmerken.

# 357
  • Мнения: X
Роботите които имат камери (LG, iRobot-високите серии и др.) или LIDAR (Neato, Xiaomi и др.) са систематични. Системите им за чистене (начина по който ще обходят стаята) са различни и с различно име, но важното е че тези роботи се ориентират в пространството. Роботите без тези системи (камери или лидар) са хаотични, те се движат докато не изминат някакво разстояние или се ударят в обект и тогава се завъртат и продължават до ново удряне в друг обект.
LG са с камери така че са систематични.

# 358
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Мнение за MAMIBOT Exvac 660 , Suzuka smart. Аз гледах и xiaomi roborock 2 , но доста пари е .

# 359
  • София
  • Мнения: 904
Поръчах Xiaomi Xiaowa Robot Vacuum Cleaner Lite за подарък на майка ми. Сега обаче се размислих дали тя ще може да се оправи с него. Кажете от опит (аз нямам), може ли един 60-тина годишен човек, с горе - долу някакви умения (ползва смарт телефон, интернет) относно електронни устройства ще може да се справи с придобивката? Аз ще я настроя, свържа, ще дам указания, но от гледна точка ежедневно почистване, обгрижване и пр.

Общи условия

Активация на акаунт