В крайна сметка кое запича???

  • 6 136
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Така и не мога да разбера кое запича - моркова или ябълката в сокчето. Моля ви, ако имате представа споделете, че в главата ми са само акита и тям подобни #Puppy dog

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Морковът.

# 2
  • Мнения: 1 517
не би трябвало нито едно от двете да
защо мислиш че е запек

# 3
Ха,сродна душа и в моита глава са само аки-та и то редки #Crazy ,та скоро пак прерових дебелите книги. Там против разтройство дават моркова,морковена супа и т.н. морковено.Но пък и ябълката не я забраняват,защото действа добре на перисталтиката и я про4иства.Според мен,морковът е запи4ащия или поне така действа на Алекс!!!
Успех

# 4
Може би при всяко бебе различно, но и морковът и ябълката са препоръчителни за малките ни палавници, особено на 2-3 месечна възраст, а след 3 месечна даже и прясно изцедени цитрусови плодове са добре да се дават.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Цитат на: luda`mlada`mama
Може би при всяко бебе различно, но и морковът и ябълката са препоръчителни за малките ни палавници, особено на 2-3 месечна възраст, а след 3 месечна даже и прясно изцедени цитрусови плодове са добре да се дават.

Много ти се моля, недей всява смут. В този форум много майки НЕ практикуват български методи на захранване. По света, а надявам се скоро и у нас, захранване (включително сокове) се прави след навършени 6 месеца (или минимум 4 за изкуствено хранени деца, но рядко).
Цитруси не се дават до навършени 12 месеца, защото са силни алергени.

# 6
Извинявай Боо, ама това педиатъра ми го предписа и ми го каза при последната консултация, понеже помисли детето ми за 3 месечна, не съм си го измислила, а и откакто и давам малко сок от киви в мноооооооооого сок от Ябълка, тя се чувства прекрасно и е толкова жизнена, или пък на Теди има мексове от Ябълка, моркови и малина или праскова.
Но специално за сокчетата педиатъра ми го каза!

# 7
Цитат на: Anonymous
Ха,сродна душа и в моита глава са само аки-та и то редки #Crazy ,та скоро пак прерових дебелите книги. Там против разтройство дават моркова,морковена супа и т.н. морковено.Но пък и ябълката не я забраняват,защото действа добре на перисталтиката и я про4иства.Според мен,морковът е запи4ащия или поне така действа на Алекс!!!
Успех



Abe,kakuv gost,prosto zabravih " da mina prez  vhoda" Laughing

# 8
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anonymous
Ха,сродна душа и в моита глава са само аки-та и то редки #Crazy ,та скоро пак прерових дебелите книги. Там против разтройство дават моркова,морковена супа и т.н. морковено.Но пък и ябълката не я забраняват,защото действа добре на перисталтиката и я про4иства.Според мен,морковът е запи4ащия или поне така действа на Алекс!!!
Успех



Abe,kakuv gost,prosto zabravih " da mina prez  vhoda" Laughing


И сега не си минала  Wink  Grinning .

Иначе по темата доколкото знам и двете запичат Wink , моркова особено много.

# 9
  • Мнения: 4 358
Цитат на: luda`mlada`mama
............. а и откакто и давам малко сок от киви в мноооооооооого сок от Ябълка, тя се чувства прекрасно и е толкова жизнена, или пък на Теди има мексове от Ябълка, моркови и малина или праскова.

Малината и прасковата аз лично не бих дала на толкова малко дете, но ти си знаеш, няма да ти се бъркам.
На Оги цитрусовите все още са забранени, но като беше на годинка ни разрешиха да пробваме малко киви. Споменът ми е страшно неприятен - огромни червени петна по тялото.
Казвам го не за да те плаша, а просто да те посъветвам да внимаваш повече с алергените.
Дано всички храни понасяте толкова добре!  Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: luda`mlada`mama
Извинявай Боо, ама това педиатъра ми го предписа и ми го каза при последната консултация, понеже помисли детето ми за 3 месечна, не съм си го измислила, а и откакто и давам малко сок от киви в мноооооооооого сок от Ябълка, тя се чувства прекрасно и е толкова жизнена, или пък на Теди има мексове от Ябълка, моркови и малина или праскова.
Но специално за сокчетата педиатъра ми го каза!


 Хубаво е, че имаш доверие на педиатъра ви и браво, че понасяте храните толкова добре. Разбирам и че се захранвате рано - ОК, така сте решили, но честно казано за пръв път чувам за педиатър, който да препоръчва на двумесечно бебе всички тези сокове ( особено киви, малина и праскова ?!). Имай все пак едно наум.

 По темата - на всяко дете различните храни действат по разичен начин - Мартин се запичаше от ябълката, морковът го разхлабваше, а тиквата също го запичаше - това беше в началото, когато ги въвеждах - после всичко се нормализира.

# 11
  • Мнения: 6 155
При Алекс морковът действа страшно запичащо, направо ужас - през два дена и запек #Cussing out

# 12
  • Мнения: 4 358
Има ли значение дали ябълката и морковът са сурови или обработени за запичане/отпускане на стомахчето?

# 13
Цитат на: mam4e
Цитат на: luda`mlada`mama
Извинявай Боо, ама това педиатъра ми го предписа и ми го каза при последната консултация, понеже помисли детето ми за 3 месечна, не съм си го измислила, а и откакто и давам малко сок от киви в мноооооооооого сок от Ябълка, тя се чувства прекрасно и е толкова жизнена, или пък на Теди има мексове от Ябълка, моркови и малина или праскова.
Но специално за сокчетата педиатъра ми го каза!


 Хубаво е, че имаш доверие на педиатъра ви и браво, че понасяте храните толкова добре. Разбирам и че се захранвате рано - ОК, така сте решили, но честно казано за пръв път чувам за педиатър, който да препоръчва на двумесечно бебе всички тези сокове ( особено киви, малина и праскова ?!). Имай все пак едно наум.

 По темата - на всяко дете различните храни действат по разичен начин - Мартин се запичаше от ябълката, морковът го разхлабваше, а тиквата също го запичаше - това беше в началото, когато ги въвеждах - после всичко се нормализира.

Имам му доверие, понеже той ни е педиатър от поне 10 години и е отгледал тъй да се каже, мене, сестра ми и брат ми.
Но киви и то в смес със много ябълков сок, пробвах преди два дена и добре и понесе, неказвам че продължавам Simple Smile
Все пак всяко бебе си е само за себе си...

# 14
  • Мнения: 928
Цитат на: tedi_b
Има ли значение дали ябълката и морковът са сурови или обработени за запичане/отпускане на стомахчето?
Има значение,защото сам по себе си сокът от морков и ябълка действа чудесно на перисталтиката на червата.За запичане обаче се използва настъргана ябълка,както и морковена супа или пюре от сварени моркови.За да има ефект е необходимо да се редуват горепосочените,като това не означава,че на всички бебета ще действат по един и същ начин.Всеки организъм е различен,затова е нужно да се изпробва кое от тях действа най-добре на детето.

# 15
  • Мнения: 4 358
Мерси, maeva, точно това ме интересуваше  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 379
Цитат на: luda`mlada`mama
Цитат на: mam4e
Цитат на: luda`mlada`mama
Извинявай Боо, ама това педиатъра ми го предписа и ми го каза при последната консултация, понеже помисли детето ми за 3 месечна, не съм си го измислила, а и откакто и давам малко сок от киви в мноооооооооого сок от Ябълка, тя се чувства прекрасно и е толкова жизнена, или пък на Теди има мексове от Ябълка, моркови и малина или праскова.
Но специално за сокчетата педиатъра ми го каза!


 Хубаво е, че имаш доверие на педиатъра ви и браво, че понасяте храните толкова добре. Разбирам и че се захранвате рано - ОК, така сте решили, но честно казано за пръв път чувам за педиатър, който да препоръчва на двумесечно бебе всички тези сокове ( особено киви, малина и праскова ?!). Имай все пак едно наум.

 По темата - на всяко дете различните храни действат по разичен начин - Мартин се запичаше от ябълката, морковът го разхлабваше, а тиквата също го запичаше - това беше в началото, когато ги въвеждах - после всичко се нормализира.

Имам му доверие, понеже той ни е педиатър от поне 10 години и е отгледал тъй да се каже, мене, сестра ми и брат ми.
Но киви и то в смес със много ябълков сок, пробвах преди два дена и добре и понесе, неказвам че продължавам Simple Smile
Все пак всяко бебе си е само за себе си...


Хм, ако ви лекува тебе и сестра ти от 10 години, сигурно няма как да ви е отгледал?!?

Похвално е да имаш доверие на педиатъра си, но ми се струва, че е доста рано за всички неща, които ти е препоръчал да даваш. Може би не е зле да питаш педиатъра си дали се интересува от новостите в областта или захранва по схеми от преди 20-30 години? Че и от по-рано.

Добре е, че нямате проблеми засега. Но ранното захранване за жалост има "късни" последици понякога. Надявам се при твоето бебче да не се окаже така.

# 17
  • Мнения: 811
Цитат на: maeva
Цитат на: tedi_b
Има ли значение дали ябълката и морковът са сурови или обработени за запичане/отпускане на стомахчето?
Има значение,защото сам по себе си сокът от морков и ябълка действа чудесно на перисталтиката на червата.За запичане обаче се използва настъргана ябълка,както и морковена супа или пюре от сварени моркови.За да има ефект е необходимо да се редуват горепосочените,като това не означава,че на всички бебета ще действат по един и същ начин.Всеки организъм е различен,затова е нужно да се изпробва кое от тях действа най-добре на детето.


Добре е да се записва реакцията на детето след определена храна.
Принципно моркова запича. При разстройство се използва за диетата - термично обработен.

Повечето плодове и зеленчуци - настъргани влияят добре на перисталтиката. Дребните люспички и семки дразнят лигавицата на червата и стимулират "изхождане".

Личните ми наблюдения показват, че сокчето от ябълка  влияе различно на децата.

Пробвай сок от круша - той разхлабва почти всички.

Поздрави

# 18
  • Мнения: 811
За да подчертая, че всичко е индивидуално ето парадокс:

На щерката суровите и сушени кайсиите изобщо не й влияят. Аз съм си ги отбелязала като неутрални. Но компот от кайсии прави чудеса Toilet направо едвам я вадя от тоалетната  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 379
Цитат на: dari
За да подчертая, че всичко е индивидуално ето парадокс:

На щерката суровите и сушени кайсиите изобщо не й влияят. Аз съм си ги отбелязала като неутрални. Но компот от кайсии прави чудеса Toilet направо едвам я вадя от тоалетната  Laughing


Може би защото е по-сладичък...  Simple Smile Сладичкото разхлабва, сокът от грозде порави това е силно разхлабващ.

# 20
Хм, ако ви лекува тебе и сестра ти от 10 години, сигурно няма как да ви е отгледал?!?

Похвално е да имаш доверие на педиатъра си, но ми се струва, че е доста рано за всички неща, които ти е препоръчал да даваш. Може би не е зле да питаш педиатъра си дали се интересува от новостите в областта или захранва по схеми от преди 20-30 години? Че и от по-рано.

Добре е, че нямате проблеми засега. Но ранното захранване за жалост има "късни" последици понякога. Надявам се при твоето бебче да не се окаже така.[/quote]

E te tez novosti vse novi i novi ne6ta izlizat. Navremeto kak sa na xranili, dan sme umreli puk ili ne6to ni e stanalo. vsi4ko zavisi ot samotot bebe. Ey brat mi prababa mi go gleda kat bebe, ko mu e davala neznam ama za /da 4ukna na durvo/ 14 godini to4no edin put se razbolq za dva 4asa i onzi den det proka6lq malko.
vsi4kite mi priqtelki sa po4nali da zaxranvat sus sok4eta ot 2 mese4ni i ni6to im nqma na bebetata.
Nii v provinciqta sme taka, gledame da davame na decata i presni vitamini a ne samo kurma.......

# 21
  • Мнения: 1 517
Цитат на: SZA
Цитат на: dari
За да подчертая, че всичко е индивидуално ето парадокс:

На щерката суровите и сушени кайсиите изобщо не й влияят. Аз съм си ги отбелязала като неутрални. Но компот от кайсии прави чудеса Toilet направо едвам я вадя от тоалетната  Laughing


Може би защото е по-сладичък...  Simple Smile Сладичкото разхлабва, сокът от грозде порави това е силно разхлабващ.

изобщо не влия е при Ники сок от грозде
сутринта му направих 1 круша с 3 сини сливи и грозде и още няма резултат Sad

# 22
  • Мнения: 3 379
Цитат на: karla
Цитат на: SZA
Цитат на: dari
За да подчертая, че всичко е индивидуално ето парадокс:

На щерката суровите и сушени кайсиите изобщо не й влияят. Аз съм си ги отбелязала като неутрални. Но компот от кайсии прави чудеса Toilet направо едвам я вадя от тоалетната  Laughing


Може би защото е по-сладичък...  Simple Smile Сладичкото разхлабва, сокът от грозде порави това е силно разхлабващ.

изобщо не влия е при Ники сок от грозде
сутринта му направих 1 круша с 3 сини сливи и грозде и още няма резултат Sad


И при Гошко имаше на втория ден чак  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 379
Цитат на: luda`mlada`mama

E te tez novosti vse novi i novi ne6ta izlizat. Navremeto kak sa na xranili, dan sme umreli puk ili ne6to ni e stanalo. vsi4ko zavisi ot samotot bebe. Ey brat mi prababa mi go gleda kat bebe, ko mu e davala neznam ama za /da 4ukna na durvo/ 14 godini to4no edin put se razbolq za dva 4asa i onzi den det proka6lq malko.
vsi4kite mi priqtelki sa po4nali da zaxranvat sus sok4eta ot 2 mese4ni i ni6to im nqma na bebetata.
Nii v provinciqta sme taka, gledame da davame na decata i presni vitamini a ne samo kurma.......


Значи, да започнем от новостите ... Всяка една наука си има своите изследователи, които имат една едничка грижа - да експериментират и изследват, за да научават нови неща, които са по-добри то старите и ще помогнат повече на човечеството. това е най-простото обяснение, в по-сложни не мисля да се впускам.

Така... Коментарът, че не ви е отгледал този доктор е логически - ако ви гледа от 10 години, то сте били предполагам на не повече от 12-15 години преди 10 години, така че не може да се каже, че ви е отгледал.

Мда... Навремето... Навремето не е имало толкова много вредни изпарения в атмосферата, не е имало озонова дупка, не е имало генно-модифицирани храни и изкуствени пилета, нито Чернобил, нито киселинни дъждове... Всичко това, както и куп други неща, които не ми се изброяват сега, са променили въздуха, който дишаме, атмосферата, почвата, дъждовете, съответно растенията, животните и хората. Това пък води до други неприятности, като чести и разнообразни алергични прояви, повече сърдечни и дихателни заболявания и т.н. и т.н.

Така че няма да пирема доводи "навремето", "баба ми" и т.н. Освен това ако питаш баба ти, тя най-вероятно ще ти отговори както ми отговори моята - а именно, че с азахранвали с брашнена кашичка на 6-7 месеца, че и по-късно бебоците и са ги кърмили докято не се отбият сами и на поискване.

Това от мен засега.

ПС Проупснах приятелките ти, дето захранват със сокчета. Разбира се, това е техен избор, както и твой, но какт овече съм казвала, ранното захранване в някои случаи може да има "късни" последици. Никому не го пожелавам разбира се.

# 24
  • Мнения: 811
Цитат на: karla

изобщо не влия е при Ники сок от грозде
сутринта му направих 1 круша с 3 сини сливи и грозде и още няма резултат Sad


Карла,

Ако се опитваш да регулираш стомашчето на детето с храна не очаквай мигновена реакция.

По скоро трябва да следиш в дневното меню да има баланс на запичащи и хлабителни храни.

Аз почвам с хлабителни храни още като забележа неприятна гъстота на "ачито" Stuck Out Tongue  

Ако изчакаш детето да получи запек - т.е. да не се е изхождало 2-3 дни е доста по- трудно.

Всичко, което писах по темата е по приложимо при деца над година - при тях хранителния режим е по-разнообразен.

Да структурирам няколко стъпки за регулиране на стомаха:

 Arrow балансирано меню с наблягане на сурови плодове и зеленчуци. По-добре е да са старателно измити, а не обелени. Ципата на домат, ябълка, круша, грозде, кайсия и др. подобни стимулира червата. Може да се предлагат настъргани. Супата също трябва да присъства в менюто. Сухите храни предизвикват запек.

 Arrow привикване към изхождане в определен час - червата си изграждат "режим". По-голямо дете може да бъде подсетено - "Вече закуси, ще отидеш ли до тоалетна?"

 Arrow  гимнастика и масаж на корема - действа по-бавно, но има добър ефект

 Arrow стимулирайте дечко да ходи до тоалетна на различни места - ще си спестите главоболия, ако отидете на почивка. Т.е. дете свикнало да ходи само вкъщи неминуемо получава запек при смяна на обстановката

 Arrow показвайте положителното си отношение към крайния резултат. Никога не го наричайте "мръсно, миризливо, гадно"
Малко смях: Щерката ме вика да видя "Семейство ачита - мама, татко и детенце"  Laughing Аз се усмихвам и казвам "страхотни са! Защо не пръцнеш още веднъж - може да има и братче!" - естествено го направи  Wink

При по-тежки ситуации:

 Arrow лъжица мед вечер

 Arrow лъжица зехтин вечер

 Arrow закуска от овесени ядки с мед и кис мляко

За сега - толкова

Поздрави

# 25
SZA Аз съм на 19, сестра ми е на 17 а брат ми на 14. от 4 години сме си сменили лекаря.
Майка ми никога не е имала кърма и тримата сме били на кисело мляко. Не адаптирано, не хумани и тем подобни, а домашноприготвено кисело мляко.
Другото което е, че дъщеря ми живее в доста чиста атмосфера. Къщата ни е на високо и на 100метра от нас има голяяяяяяма борова гора.
Може тези новости да важат за големите градове като София, Пловдив, Варна и т.н. но в Смядово.... Дет муха да бръмне и в другата къща ще се чуе, толкова е тихо и спокойно.
Но както се казва в една реклама на Танг - мама знае най-добре.
А тези новости първо трябва да се изследват, не година, не две не три, а повече и чак тогава да се вкарат и докажат. То е като програмите, трябва дълго време да ги тестваш за да видиш кое работи, но въпреки това Win98 е много по стабилна от ХР, нищо че ХР е по защитена и по-нова.
А между другото схемата за захранване я видях точно във сайта на BG-mamma....
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=131

# 26
  • Мнения: 3 379
Схемата от сайта, която сочиш, е изпратена от участник във форума, а не от лекар, камо ли от педиатър, камо ли от не-български  Simple Smile

Радвам се, че живеете на чист въздух, но не вярвам да не сте подвластни на влиянието на озоновата дупка  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: luda`mlada`mama

А тези новости първо трябва да се изследват, не година, не две не три, а повече и чак тогава да се вкарат и докажат. То е като програмите, трябва дълго време да ги тестваш за да видиш кое работи, но въпреки това Win98 е много по стабилна от ХР, нищо че ХР е по защитена и по-нова.
А между другото схемата за захранване я видях точно във сайта на BG-mamma....
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=131


Ай стига бе, Win98 много по-стабилна Shocked . Моля те, не се изказвай така! Win98 e супер супер нестабилна ОС.
Колкото до "новостите", те са изследват в "белите" страни от преди повече от 25 години!
Между другото, предлагам ти да прочетеш поне малко от статиите в Библиотеката.

# 28
Не съм тръгнала да споря с вас нито да ви обеждавам в разни работи, всеки си гледа детето както си знае и както смята за най добре.
Все пак темата е кое запича и кое не... И аз казах при всяко дете различно. Simple Smile

# 29
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: pandora
Така и не мога да разбера кое запича - моркова или ябълката в сокчето. Моля ви, ако имате представа споделете, че в главата ми са само акита и тям подобни #Puppy dog

Морковът!
Бебчето ти не е ли малко още за тази комбинация? На вашата възраст синчето го захранвах само със сок от ябълка и то лека полека... Но пък ние бяхме и с колики.
Иначе сок от цитрусови плодове преди 1 година - не бива, алергени са! Въпреки, че на синчето съм му давала киви, варено в кремче ... но беше вече 10месечен. Всъщност кивито цитрусов плод ли е?

# 30
Здравейте!!!!!!!!да се включа и аз към тази тема....Моето бебче също е запечено, но според мен е от храната...НАН....защото преди да я влюча като съставка всичко беше по нормално? И сега да ви питам .....с каква храна да я сменя???????????? Вече втори ден ака с термометър Confused Докторката ни каза да пробваме с фризолак, но за нея съм чувала че е още по- запичаща????????? А за Милупа какво ще кажете?

# 31
  • Мнения: X
Цитат на: miarra
Здравейте!!!!!!!!да се включа и аз към тази тема....Моето бебче също е запечено, но според мен е от храната...НАН....защото преди да я влюча като съставка всичко беше по нормално? И сега да ви питам .....с каква храна да я сменя???????????? Вече втори ден ака с термометър Confused Докторката ни каза да пробваме с фризолак, но за нея съм чувала че е още по- запичаща????????? А за Милупа какво ще кажете?

Nan - а запича, защото има повече желязо. Пробвала съм Nutrilon - хареса ми , но я смених с Frisovom, защото бебе повръща и няма как. Е и от нея съм доволна, но ако нямате проблем, не ви я препоръчвам.

# 32
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
морковът запи4а, даже знам специална супа от моркови подходяща за кърма4ета с разтройство.

# 33
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аптамил и Милумил не запичат, много добре регулират стомахчето. И двете са на Милупа, Милумил е по-мазен и калоричен.

# 34
  • Мнения: 1 517
Цитат на: PetiaK
Всъщност кивито цитрусов плод ли е?

и аз това се питам а и в кухнята понякога има десерт с киви

# 35
  • Мнения: 5 500
На Цецо пък крушата му действаше запичащо, а ябълка и морков не.

# 36
А вие доволни ли сте от милупите   .... те са по - нови продукти и не са ми много познати но май са качествени , нали?От кога ги ползвате? Моето бебче е на два месеца и 13 дена и незнам дали  смяната на храните няма пак да му се отрази на стомахчето....все още има колики а новите храни както и сокчето ги приема доста трудно........

# 37
  • Мнения: 3 379
Цитат на: miarra
А вие доволни ли сте от милупите   .... те са по - нови продукти и не са ми много познати но май са качествени , нали?От кога ги ползвате? Моето бебче е на два месеца и 13 дена и незнам дали  смяната на храните няма пак да му се отрази на стомахчето....все още има колики а новите храни както и сокчето ги приема доста трудно........


Ам ине му давай сокче. Много е малко за сокчета, а щом има колики, сокчетата влошават нещата. Изчакай, няма защо да бързате.

# 38
  • Мнения: X
Цитат на: miarra
А вие доволни ли сте от милупите   .... те са по - нови продукти и не са ми много познати но май са качествени , нали?От кога ги ползвате? Моето бебче е на два месеца и 13 дена и незнам дали  смяната на храните няма пак да му се отрази на стомахчето....все още има колики а новите храни както и сокчето ги приема доста трудно........

Значи ако смениш млякото съм почти сигурна, че ще имате колики и други подобни. Млеката най-много причиняват колики. А за сокчетата при мен нещата са следните: Ния имаше страшни колики, но сокчетата не само, че не доведоха до по-силни колики, ами и се чувства по-добре детенцето. Колики се получават основно от млякото, но вече ти сама си решаваш за сока. При нас действа добре, но всяко бебче е различно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт