Начални училища в Пловдив - тема 3

  • 60 879
  • 796
  •   1
Отговори
# 210
  • ...
  • Мнения: 513
Най-странното за мен е, че при записването на детето директорката ме предупреди за възможността октомври да се премине на дистанционно обучение отново. Те според мен си очакват, даже се и надяват така да стане. После четох няколко интервюта на хора от министерството, че по-скоро първи клас ще са на 2 групи, отколкото онлайн и се успокоих.

# 211
  • Мнения: 1 290
В кое училище са ви предупредили. Ние като се записвахме нищо не казаха по въпроса.
Но мен ме притеснява не само как ще почнат, ами ако има заразено дете как ще се действа. Понеже тогава като се затворят вкъщи поне 2 седмици какво правим? Аз не мога да си обучавам детето, не съм педагог.

# 212
  • ...
  • Мнения: 513
Кочо Честименски. Според мен 2/3 седмици че се издържи, но месеци няма как.

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Никой не е наясно как ще е, така че не могат да предупреждават за нищо. Като се започне ще се види как ще се развиват нещата и времето ще си покаже.

# 214
  • Мнения: 1 290
Мами, някоя да е ходила на родителска среща вече?

# 215
  • Мнения: 1 109
Здравейте! Има ли някъде класация на основните училища в Пловдив на някаква обективна база? В 7-ми клас имат някакво външно оценяване, нали? Изобщо, има ли някаква изобщо някаква класация на училищата?

# 216
  • Мнения: 1 600
Няма. Лично мнение. Колкото и хвалено да е едно училище, то обикновено е на база резултати НВО или постижения на състезания. Опита ми с трима ученика и наблюденията ми показват, че 99.9% става дума или за частни учители, или за курс.
Избирете според това да има баланс между удобство за детето и вас, и имидж на училището в общ смисъл. Да има спокойствие и ред като цяло.
Ако смятате, че дадено училище или учител са гаранция според мен ще се излъжете.
Желая късмет детето да попадне на добри съученици.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Донякъде е така, ама не съвсем. Има няколко училища, които винаги са на челните места по резултати и няколко, които винаги са на дъното. Въпреки уроците, които се вземат.
Ето тук има класации, не за всички години, но достатъчно да се видят. За цяла България са, но лесно може да се ориентирате за пловдивските училища.

http://www.danybon.com/category/obrazovanie/spravochnik/klasacii/

# 218
  • Мнения: 911
В т.нар. елитни училища обикновено са записани деца на заинтересовани родители, т.е. такива, които са в час с учебния процес и при нужда се включват в подпомагането му. А там, където са ангажирани учители, родители и ученици нещата се случват много по-лесно, затова и на НВО резултатите са такива. Не е едно и също дали ще работиш с подбрани деца, чиито родители ще съдействат или ще работиш с такива, които нямат отношение към учебния процес и родители, които са оставили всичко на училището и очакват чудеса. Естествено навсякъде има и калпазани, но в "елитните" училища са по-малко в един клас и им се позволява по-малко да си развяват коня образно казано. А класациите по резултатите от НВО показват в известна степен къде на учебния процес се гледа по-сериозно, защото и на частни учители/школи и ... да се ходи, няма как да налеят с фуния нещо в главата на някой, който не иска да има нищо там.

# 219
  • Мнения: 1 109
Благодаря на всички, които се включиха. Предстои ни закупуване на жилище и го съобразявам с районите на училищата. Иначе аз също смятам, че в цялата работа има и голяма доза късмет, защото огромно значение имат личността на учителя и съучениците, което няма как да предвидя. И все пак е хубаво да имам някаква предварителна идея, а до тогава- я камилата, я камиларя. Simple Smile
Имате ли информация дали музикалното училище дава и някакво нормално ниво по обща подготовка?

# 220
  • Мнения: 1 109
Имате ли представа като се връщат 3 години назад по отношение на адресната регистрация, дали се гледа годината или се гледа датата? Имам предвид за учениците през 2023/2024г, дали ако регистрацията на детето ми е в рамките на 2020 г ще се отчетат максимума точки, или ако датата на регистрацията е след датата на подаване на молбата за кандидатстване (пролетта на 2023), ще се отчете по-ниският брой точки? (Например, регистрацията на детето е от ноември 2020, а се кандидатства май 2023)? Доста сложно си формулирах въпроса. Laughing А и знам, че дотогава наредбата може много пъти да се промени.
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 221
  • Мнения: 1 290
Мисля, че системата си проверява автоматично при попълване на онлайн заявлението. Но от дали гледат дата и година, може би най-точно ще ви отговорят на телефона от сайта.

# 222
  • Мнения: 40
Мисля, че гледат и датата, но както казахте, до 2023 нищо не се знае.

# 223
  • Мнения: 108
Имате ли представа като се връщат 3 години назад по отношение на адресната регистрация, дали се гледа годината или се гледа датата? Имам предвид за учениците през 2023/2024г, дали ако регистрацията на детето ми е в рамките на 2020 г ще се отчетат максимума точки, или ако датата на регистрацията е след датата на подаване на молбата за кандидатстване (пролетта на 2023), ще се отчете по-ниският брой точки? (Например, регистрацията на детето е от ноември 2020, а се кандидатства май 2023)? Доста сложно си формулирах въпроса. Laughing А и знам, че дотогава наредбата може много пъти да се промени.
Благодаря ви предварително Simple Smile

Гледат датата. Дори при излизане на класирането има графа "Дата на промяна на регистрацията". Доколкото си спомням при равни други резултати по-ранната дата на регистрация дава предимство при класирането /за това не съм съвсем сигурна, по-добре си проверете/.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Здравейте, на нас ни предстои кандидатстване за първи клас за (не чак толкова далечната) 2022 г. Дъщеря ми е набор 2015. Паисий Хилендарски ни е училището по район, но имаме възможност да сменим адрес, за да кандидатстваме в Патриарх Евтимий, Душо Хаджидеков и Алеко Константинов. Сградата на Алекото, където учат първи клас, ни е далеч и по-скоро отпада като вариант за нас. За съжаление явно късно сме се сетили за тази смяна на адрес  и се чудим, дали да “залагаме всички карти” на училища като Душото и Патрираха, ако събираме 97 точки (90 за адреса и 7 за първо желание). Ако някой има информация с колко точки са приемали деца предишните години, ще съм много благодарна да пише. Simple Smile
Изчетох двете теми назад и не видях нещо негативно за Душото или Патрираха. Ако някой има информация за тези училища, моля да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт