Начални училища в Пловдив - тема 3

  • 61 038
  • 796
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 358
Дават се точки, ако брат или сестра учат в същото училище.

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Като гледам приема максималният брой точки е 133.

# 587
  • Мнения: 1 419
Дават се точки, ако брат или сестра учат в същото училище.
Доколкото разбирам обаче, или ползваш 120 точки за брата и сестрата до 12г. в същото училище, или за над 3 г. в района. Тоест независимо, че отговаряш и на двата критерия, все точките са 120. Но ако са повече от 2 деца, добавят две точки все пак.

# 588
  • Мнения: 1 358
120 точки се дават за адресна регистрация, която не е сменяна през последните 3 години и 2 точки, ако брат или сестра до 18 години учат в същото училище. Дават се още 2 т., ако детето е посещавало ПГ в същото училище. И накрая 7 точки за първо желание. Има и други точки, които не ги пожелавам на никое дете.

# 589
  • Мнения: 11 477
Благодаря Simple Smile За подготвителните групи ми беше убягнало.

# 590
  • Мнения: 1 419
Благодаря Simple Smile За подготвителните групи ми беше убягнало.
За Климент Охридски мисля че няма подготвителна група, а там например има 129.

# 591
  • Мнения: 1 109
Здравейте,

Може ли отзиви за педагозите, които ще поемат първи клас, в Яне Сандански и Кирил Философ? Направих printscreen от сайтовете им,

 


Константин Кирил Философ



Повдигам въпроса си.

# 592
  • Мнения: 278
Здравейте. Има ли училища в Пловдив с предучилищна подготовка за 4г деца?

# 593
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Здравейте, някой има ли наблюдения дали остават изобщо свободни места след първото класиране? Детето ми е прието по второ желание и се колебая дали да опитам отново с второто класиране за първото желание, а то е П.Р.Славейков. Много се колебая, въпреки, че второто у-ще ни е по район и с най-много точки, мисля че ще има шанс и там все пак и на второто класиране.

# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ами Вие не видяхте ли колко кандидата е имало там, за да прецените шансовете?

# 595
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Ами Вие не видяхте ли колко кандидата е имало там, за да прецените шансовете?
Видях по-рано, когато (предполагам) не всички бяха подали заявления. В последния ден не се усетих да погледна, покрай работа и ангажименти. Също така имаше деца с второ желание, но с повече точки от моето. Ако тези деца са приети по първо желание и не се запишат в Славейков.. и т.н няма как да предположа. По-скоро питам ако някой има наблюдения от предни години как стои въпросът с местата.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Всяка година е различна. Не може да се прави сравнение с предишните. Вярно е, че има предпочитани училища, но кандидатите като брой са с доста голяма разлика през различните години.

# 597
  • Мнения: 45
Здравейте, някой има ли наблюдения дали остават изобщо свободни места след първото класиране? Детето ми е прието по второ желание и се колебая дали да опитам отново с второто класиране за първото желание, а то е П.Р.Славейков. Много се колебая, въпреки, че второто у-ще ни е по район и с най-много точки, мисля че ще има шанс и там все пак и на второто класиране.

Запишете детенцето там където е прието и следете дали ще има свободни места там където желаете. Винаги можете да си изтеглите документите. По спомен за желаното от вас училище имаше много кандидатстващи ( някъде 105 деца ми се върти), едва ли някое по първо желание ще се откаже. Нашият случай е аналогичен, детето ми е прието по второ желание в доста популярно и добро училище, но ни е далечко и това ще ми коства много усилия. НЕ можахме да се вредим по първо, защото целият град и околните села искат децата им да учат там и за целта в последния момент сменяха адреси. Сега като гледам класиралите се деца всичко си лъсна, само че аз ще си водя детето на училище с автобус, а децата на въпросните НОВИ КОМШИИ ще бъдат возени от шофьори. Хората по света си имат начин за доказване на местоживеене, а не просто някакво си вписване в общината.

# 598
  • Мнения: 5 894
Здравейте, някой има ли наблюдения дали остават изобщо свободни места след първото класиране? Детето ми е прието по второ желание и се колебая дали да опитам отново с второто класиране за първото желание, а то е П.Р.Славейков. Много се колебая, въпреки, че второто у-ще ни е по район и с най-много точки, мисля че ще има шанс и там все пак и на второто класиране.
Ако съм от помощ имам скрийншот на кандидатите в следобеда на последния ден. Възможно е да не е съвсем актуален и да има подали заявления в последния момент от деня.



Скрит текст:
Имам такива за почти всички училища, така че ако някой има нужда да свирка. Предстои кандидатстване на детето догодина и понеже сме в процес на смяна на жилище и район се налага да следя положението с училищата
и да го съобразявам при търсенето.

Последна редакция: пн, 05 юни 2023, 11:29 от 💎Bling-a-ling💎

# 599
  • Мнения: 10 384
Девойки, ако ви трябват униформи за Ботев пишете ми ЛС (пълен комплект за момиче)

Общи условия

Активация на акаунт