Бебешката количка - цяла наука за второ висше №42

  • 52 655
  • 758
  •   1
Отговори
# 285
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Здравейте, имам нужда от малко помощ. Бременна съм в 7 месец и вече е време да се ориентирам каква количка да си купя за бебчо. Като критерий искам да е с трите коша, непомпащи гуми и до 1000 лв. Ходих във Вис Виталис и ми показаха два модела полски колички, на Киндеркрафт и Тутис. На Тутис като че ли ми хареса повече. Какво мислите за тях като марки, здрави ли са, и ако имате и други предложения с удоволствие ще ги разгледам.

# 286
  • Мнения: X
Видях, благодаря. Гаранцията ще важи ли тук в България някой наясно ли е?
Пишете на производителя за всеки случай, но най-вероятно няма да важи.

# 287
  • Мнения: 452
Някой да има мнение за  тези два модела
https://www.mytoys.de/chicco-sportwagen-kwik-one-inkl-fussdecke- … lack-7534375.html
https://www.mytoys.de/chicco-sportwagen-miinimo-2-mit-frontbuege … ack-10552101.html
Трябва ни компактна количка за пътуване, бебето ни е на 4 месеца и спи много все още.

# 288
  • Мнения: 3 728
Вчера вече разгледах моделите,които бях харесала.Cybex balios S изобщо не ми хареса-прекалено ниска.Харесах на Пег Перего - могат отделно да се поръчат всички части.Спрях се на шаси book S,кош за новородено Culla Elite Completo Luxe ,чанта и дъждобран от същата серия и поставка за чаша.Летен кош няма да купуваме към това шаси,а директно пролетта ще взема лятна количка на Макларън.Столче за кола също харесах на Пег Перего.

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Вчера вече разгледах моделите,които бях харесала.Cybex balios S изобщо не ми хареса-прекалено ниска.Харесах на Пег Перего - могат отделно да се поръчат всички части.Спрях се на шаси book S,кош за новородено Culla Elite Completo Luxe ,чанта и дъждобран от същата серия и поставка за чаша.Летен кош няма да купуваме към това шаси,а директно пролетта ще взема лятна количка на Макларън.Столче за кола също харесах на Пег Перего.

От къде могат да се закупят всички части отделно за перегото? И аз съм се спряла за сега на тях но във вис виталис не ми казаха, че може всичко отделно, а примерно 2 в 1 и то само определен модел с няколко цвята, а като се замисля мисля че като за септемврийско бебе май най-добре ще е само със зимен кош като за начало, а после вече да преценям друга количка или летен кош за същата.

# 290
  • Мнения: 3 728
Вчера вече разгледах моделите,които бях харесала.Cybex balios S изобщо не ми хареса-прекалено ниска.Харесах на Пег Перего - могат отделно да се поръчат всички части.Спрях се на шаси book S,кош за новородено Culla Elite Completo Luxe ,чанта и дъждобран от същата серия и поставка за чаша.Летен кош няма да купуваме към това шаси,а директно пролетта ще взема лятна количка на Макларън.Столче за кола също харесах на Пег Перего.

От къде могат да се закупят всички части отделно за перегото? И аз съм се спряла за сега на тях но във вис виталис не ми казаха, че може всичко отделно, а примерно 2 в 1 и то само определен модел с няколко цвята, а като се замисля мисля че като за септемврийско бебе май най-добре ще е само със зимен кош като за начало, а после вече да преценям друга количка или летен кош за същата.
Ами точно във Вис Виталис ми го предложиха .Магазина,който е до мол София.В сайта също ги има на отделни цени.Не може всички модели на части.Има 2-3 шасита,зимни кошове от серии Лукс и Класик.Съответно другите аксесоари отделно-чанта,дъждобран,чадър и др.

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Мерси. Ще ги посещавам явно пак Smiley Дано поне този път уцелим по-добър консултант.

# 292
  • Мнения: 3 728
Мерси. Ще ги посещавам явно пак Smiley Дано поне този път уцелим по-добър консултант.
Беше един мъж.Много добре ни обясни.Аз го попитах има ли вариант само зимен кош да купим,защото летния вариант на количката си е доста тежък,а цената му е колкото на лятна количка (700-800 лв).Предложи ни шаси book S (с гумите с грайфер) за 614 лв и кошчета от двете серии (482 лв от Лукс и 390лв модел класик).Има вариант и за кошница/столче,което се закрепя към шасито също(420лв ).Чантата за багаж е 138 лв(за Лукс серията),поставка за чаша 24лв,дъждобран 88лв,мрежата за комари беше 70 лв.

# 293
  • Мнения: 425
Аз лично не бих дала толкова пари 900-1000лв само за шаси и зимен кош, за да го използвам 4-5 месеца макс.  Бих взела втора употреба или по-евтин вариант количка.Макар ,че много хора купуват комбинирани колички + лятна количка.
Но след лятото, пак може да си трябва количка с по-големи гуми.
Но само изразявам мнение, нищо лично разбира се 🙂

# 294
  • Мнения: 3 728
Аз лично не бих дала толкова пари 900-1000лв само за шаси и зимен кош, за да го използвам 4-5 месеца макс.  Бих взела втора употреба или по-евтин вариант количка.Макар ,че много хора купуват комбинирани колички + лятна количка.
Но след лятото, пак може да си трябва количка с по-големи гуми.
Но само изразявам мнение, нищо лично разбира се 🙂
Разбира се,че всеки сам си решава.Попитаха ме конкретно за количка и отговорих това,което на мен ми беше предложено.Аз лично съм се спряла на този вариант и ще ми излезе 1350 лв (шаси+ зимен кош и аксесоари).Детето си в количка втора ръка никога не бих сложила,нито пък бих купила каквото и да е било втора употреба.

# 295
  • Мнения: 4 752
Чантата за багаж е 138 лв(за Лукс серията),поставка за чаша 24лв,дъждобран 88лв,мрежата за комари беше 70 лв.

С най-добри чувства, но тези цени ми се виждат неоправдано високи. Навремето бях взела универсален дъждобран за количката на сина ми - струваше 10 евро.

# 296
  • Мнения: 15 356
Високи са защото са на съответната марка.Универсален дъждобран е под 20 лв,комарник 10ина.Поставка за чаша също 10 лв.

# 297
  • Мнения: 3 728
Чантата за багаж е 138 лв(за Лукс серията),поставка за чаша 24лв,дъждобран 88лв,мрежата за комари беше 70 лв.

С най-добри чувства, но тези цени ми се виждат неоправдано високи. Навремето бях взела универсален дъждобран за количката на сина ми - струваше 10 евро.
Разбира се,че има и универсални на няколко пъти по-ниски цени.Това са цените за аксесоарите на конкретната марка.

# 298
  • Мнения: 425
Аз купих моята Cybex Balios S от Англия. Излезе ми 404£ , но 44£ от тези 404£ ми бяха да си избера козметика от същия магазин. Плюс това вървеше и със два дъждобрана, след което видях ,че в нашите сайтове се закупуват отделно- единия е 60лв 😮😮😮. А като е специално за тази количка е много удобен и върши перфектна работа. Купих си 2 чанти на Skip Hop пак от Англия- втора употреба. Двете общо за 12£. Едната е тази https://www.skiphop.com/skiphop-on-the-go/VC_400304.html
Другата , която слагам в кошницата - https://www.skiphop.com/skiphop-diaper-bags/VC_200319.html
Комарник купих на Лорели за 7лв.
Поставка за чашка -15лв втора употреба.
Общо всичко ми излиза към 880лв. Като изключим ,че си взех допълнително от частно място кожени дръжки за които дадох луди пари..и не могат да се закопчаят както трябва.
Доволна съм в съотношение цена- качество. Мислех ,че ще похарча много повече пари за количка.
Предстои ми скоро да сменям и коша за новородено със столчето. Малко отвреме на време се чува едно скърцане, но може би трябва да смажа амортисьорите. Сенника на коша за новородено е малък, но кАто цяло на всички колички коша за новородено е с малък сенник. Слагам една пелена ,когато слънцето му пречи. Има труден чалум на сгъване, но вече го схванах. Просто трябва по силно и рязко да се бутне дръжката надолу. Кошницата понякога ми задира леко макар, че не е на толкова ниско.
Количката е наистина лека, това което исках. Често я бутам без проблем само с една ръка.

# 299
  • София
  • Мнения: 1 338
От кой сайт поръча Сайбекса?

Общи условия

Активация на акаунт