Бебешката количка - цяла наука за второ висше №42

  • 52 708
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 315
Аз също от няколко месеца се чудя, харесала съм kikka boo maui (ако така се пише) в хиполенд е на 650 лв 3 в 1. Гледах и многоо други, доста по-скъпи, които не са ни по джоба, но честно казано малко си ги избирах на външен вид. Преди няколко дни за първи път я видях тази, която харесах на кика бо и вече със сигурност знам, че това е нашата количка. Беше удобна за управление, маневрена, лека и много ми хареса на външен вид. Мисля, че са с хубаво качество и на нормални цени.

А що се отнася до другите модели, разгледах ги и тях и Мадрид или Дивайна не съм сигурна, също изглеждаха добре, продавачката каза, че е една идея по-тежка, но имаше недостатък (лично за мен) и той е, че коша за след 6-тия месец не може да бъде позициониран с лице към управляващия количката, а само напред.

Сега проверих, на Мадрид е това с кошчето, което гледа само напред.
Дивайна е трасформираща и честно казано аз избягвам такива. Честох, че такива колички, ако не са с подходящо матраче могат сериозно да овредят гръбначето на бебчето.

Отново се поправям 😁 Продължих да ровя и намерих Дивайна 3 в 1, може би от там идва разликата в цената, има и трансформираща, има и друга, която си е с кош за новородено и за след 6 месец.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 22:57 от doniolx

# 376
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233

Здравейте мамита,

Моля за мнение на всички, които са с колички Kikka Boo - доволни ли сте, кой модел избрахте, счупи ли се нещо, какво и кога ?
Според мен, тези колички остават недооценени и прекалено много се робува на големи имена и съответно се плаща за име.
Ще се радвам да чуя мнения на сходно мислещи, които не искат да дават много пари за количка.

Благодаря ви предварително!

Абсолютно съм съгласна, че са недооценени. Няма да занимавам четящите как и защо ги избрах, но аз си купих комбинирана количка Кика бу Jeane и като цяло съм доволна - лека, маневрена, много бързо и лесно се сглобява и разглобява. Плата не беше нищо особено (струваше ми се по-тънък), но факт е, че цяла зима бебка спа навън и не се е разболяла. Недостатък за мен са тъй наречените “механизми” за трансформация на коша, но за толкова пари това е. Нищо не се е чупило или разваляло. Чантата също е здрава.

# 377
  • София
  • Мнения: 1 338
И аз гледам колички и все към Кика Бу Дивайна ме влече. Най-вероятно ще вземем модела 3 в 1.
На модела Дивайна най-изгодна цена има в Хиполенд. 2в1 модела е 435лв, а трансфорлиращия е малко под тази цена. На всякъде иначе е около 600-700лв. Явно с Хиполенд имат някакви уговорки ли, не знам. Факт е, че писах на производителя да питам за новите цветове кога ще са налични в онлайн магазина на Хипото и след няколко часа вече бяха качени. Не знам и защо заради един цвят една и съща количка има 250лв. разлика. Единственото ново е, че са пуснали два нови цвята.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 01:11 от IntRiGa_GirL

# 378
  • Мнения: 943
Мопси, би ли показала модела, тъй като не го намирам в нета?

# 379
  • Мнения: 416
А има ли някой впечатления от Буба Бела? Видях го на живо модела, похвалиха ми го няколко продавачки, но нищо друго няма като мнения. Като минус може би не ми харесва, че багажника не се затваря и въпреки, че предлагат няколко цвята, не мога да кажа, че някой определено ме е грабнал.

# 380
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Мопси, би ли показала модела, тъй като не го намирам в нета?

И аз не го намерих и за това не го показах. Може би им се води вече стар (купих я миналата година, септември) 😉 Мисля, че са ги разпродали, защото  когато ходих предварително във фирмения магазин в Пловдив имаха разцветки и наличност. Няколко седмици по-късно всичко беше свършило, а момичето беше обяснило на съпруга ми, че е защото ги изнасят и продават и в Испания. Както и да е, успях да се сдобия с една. Ако много ви се иска да я видите, мога да я снимам по-късно и да я покажа 😀

# 381
  • Мнения: 943
Би било чудесно да я снимаш 😊

# 382
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Момичета, извинявам се. Модела е Jasper Hug В момента ползвам лятна и за това ми е излетял от главата Blush  Изнамерих снимка в телефона:

# 383
  • Мнения: 1 472
Здравейте! Колебая се с избора между Bebe Star Torro и Cam Taski. Бихте ли ме посъветвали. Търся лека, маневрена, стабилна в същото време. Благодаря! Simple Smile
Аз имам cam taski fashion. Доволна съм, а и на бебето му харесва. Лека и маневрена.Писала съм и по-назад в темата мнение.
Другата количка не съм я виждала на живо,сега  чувам за нея Simple Smile Като гледам като параметри за тегло и визуално  е като Cam. Хубаво е ,ако имаш възможност, да ги видиш на живо и сравниш. Летният кош 6+ няма пълно легнало положение, ако това не те притеснява, и не става за новородено.

# 384
  • Мнения: 77
След дълго чудене между Cam Taski Sport, Be cool - Quantum и Kikka boo Maui се спряхме на Cam. Отново я разгледах в магазина на живо и се затвърди желанието ми именно за тази количка Simple Smile
Поръчахме си я и до края на седмицата трябва да пристигне. Simple Smile

# 385
  • Мнения: 3 975
На нас ни казаха че кикабо се произвежда в испания,има няколко клипчета ревюта в ютуб на модели,ние дивайна 3 в 1 във физически магазин не сме видяли,намерихме я само в един сайт,2 в 1 дивайна гледах в комсет състои се от зимен кош и лятна седалка,отделно трябва да си купим кошник за кола,адапторите и чанта към количката,което не ни е на сметка,количката два пъти я разглобих и сглобих защото ми е важно да видя колко е лека,без асансьор сме,първият ми избор беше мауи но няма амортисьори а след като пробвах дивайна,мауи ми идва по тежка,споделяйте ако попаднете на промоции на марката:-)въпреки че незнам колко е надеждно да се поръча количка от сайт ...

# 386
  • Мнения: 3 096
Има ли някой със зимно бебе, който е решил да не купува кош за новородено да сподели на какво се е спрял? Simple Smile Аз се замислям САМО за комбинирана количка. А за столчето за кола сякаш клоня да е на изпитана марка по отношение на сигурност. Може ли да се разчита на тези в комплектите, знае ли се как се държат при краш тестове?

# 387
  • Мнения: 15 356
Кика Бу е българска фирма,произвежда в Китай.В тоя бранш съм,говоря с хора от централата им всеки ден
Дивайна и Мадрид са удачни варианти.

# 388
  • Мнения: 4 664
За мен трансформираща се седалка никак не е удачен вариант. Може и въпрос на късмет да е....

# 389
  • Мнения: 2 891
Аз съм гледала ноемврийско бебе в Бертони и февруарско в Муци. И двете без кош за новородено. Един добър чувал ти трябва, един космонавт и си готова. Количката трябва да има пълно легнало.

Общи условия

Активация на акаунт