Качествена дограма - 2

  • 55 637
  • 791
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 776
Аз мисля, че това им го смята софтуерът за съответния профил дограма (и обков предполагам). Аз като попитах за единия прозорец дали няма да е тежък, ми казаха точно това - че като вкарат размерите и стъклопакета, и програмата ще си каже. А и 3-ен стъклопакет с 3х4 мм. е едно, а 3-ен с 3х6 мм. - друго. Има значение и ширината на профила - 56, 66, 77 мм. (казано примерно). Предполагам, че ширината на стъклопакета има връзка с вероятността от усукване, не само от провисване.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
При 2м×85 винаги ще го изпълнят с 4мм. стъкла.По-дебели могат да бъдат само по желание на клиента.
Уж го смятат,но обикновеният апартамент никога не изисква някакви огромни отваряеми фасади.
И на мен ми бе изчислено,че отваряема врата 2,50×1м  с троен стъклопакет е под 250кг и сложиха механизми издържащи 300кг,но пак си пропада през известен период.

# 242
  • Мнения: 9 776
Аз си поисках 4-6-4 стъклопакет и балконската врата е без горно прозорче, та трябва да е 220 някъде (просто ме мързи да вадя рулетка да меря в момента. И наистина е тежка, усеща се на отваряне и затваряне. По спомен е 77 мм. профилът.

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
man_darin_ka,тези размери пак се вписват в нормалните,предполагам ширината не е повече от 80см.Другите ни 2 врати са 250 ×90 см и са абсолютно безпроблемни.Та ,само 10см разлика в ширината могат да наклонят везната.
Стъклата ни са 4мм,но едното е триплекс,така че го равнявам на 6мм по тежина.

# 244
  • Мнения: 9 776
Ами аз се притеснявах, точно заради теглото, заради 3-ния стъклопакет.  Сега премерих - вратата е 85 бруто (с рамката), на 230 см. бруто. И до нея един статичен прозорец 180/180. Доста тежичък е, за него се притеснявах как ще го качат по стълбите, дали кривите на завоите ще са достатъчни. Доста се озориха, но го качиха Laughing.
Профилът е 75 или 77, обковът е Мако.

# 245
  • Мнения: 765
Абсолютно съгласна с Черна станция
Чудя се,защо във фирмите за дограма не питат дали желаете дограмата да е с монтажен/транспортен профил.Той е между 3 и 4 см и е мястото,в което да кликнете/монтирате ПВЦ или алуминиев перваз,също е добър изолатор и вдига нивото за камък или плочки.Ето снимка какво представлява(светлосивото)
Скрит текст:

В случая изолацията е изрязана по-ниско,защото е френски прозорец на  първи етаж и трябваше да залепим прозоречната лепенка/мембрана,но пак ще сложим изолация под каменния перваз.
Фирмите, които държат на качеството си, го правят Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 сеп 2020, 22:07 от bubanka

# 246
  • Мнения: 9 776
Направо кажи кои са тези фирми, нали темата е за взаимопомощ.
В семейството 4 пъти сме сменяли стара дограма с ПВЦ и нито един път не са слагали такъв профил отдолу. Нямаме проблеми с дограмата, да чукна на дърво.
Петата, която беше първа хронологично, беше смяна с трислойна дървена дограма. Там има такъв профил (летва) под самата дограма. Но не знам дали не е заради това, че профилът не е бил ПВЦ.

# 247
  • Мнения: 40 869
Според мен не го слагат, защото в стара сграда, като се изкърти старата дървена дограма, остава един назъбен отвор, върху който не може да легне нищо равно. И затова нивелират новата дограма с трупчета и запълват неравната празнота отдолу с пяна. За да се сложи такъв профил трябва равна повърхност, а не е работа на дограмаджиите да мажат и заравняват разбита стена. При нов строеж вече е различно - там имаме равна повърхност и всичко си става по технология.

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
И при новото строителство слагат трупчета,клинчета и подложки с въпросния профил.Не мисля,че много строители в България могат да направят нивелиран отвор за прозорци.
Обаче съм виждала и щетите при смяна на дограма на панел,беше доста  по-зле от тухла.

# 249
  • Мнения: 40 869
И при новото строителство слагат трупчета,клинчета и подложки с въпросния профил.Не мисля,че много строители в България могат да направят нивелиран отвор за прозорци.

Това ме изумява... Какъв е проблемът да имаме нивелиран отвор? Плочите са си нивелирани по подразбиране, а после тухлите се редят като Лего и трябват усилия за да се изкриви нещо.  ОК, може да има някакво отклонение от 1%, ама не повече.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
И мен ме изумява,но почти всички къщи имат 2 см разлика в нивото от единия край до другия край на къщата и ако имате френски прозорци ,ей ги клинчетата.
Имам два случая с познати,които имат 8-10 см наклон на плочата...и понеже днес има глад за строители,не бих казала че се държи на качество.
Точно в апартамента ни ново строителство всички ръбове бяха криви, и то очевидно.Амайсторите които ни правиха замазката казаха ,че в кооперациите на един етаж замазката варира от 2-8 см.

# 251
  • Мнения: 40 869
И мен ме изумява,но почти всички къщи имат 2 см разлика в нивото от единия край до другия край на къщата
Е, ако къщата е 10 метра, то 2 см денивелация си е съвсем ОК - това са наклон от 0,2%. От единия до другия край на прозореца ще са някакви милиметри.

Имам два случая с познати,които имат 8-10 см наклон на плочата...и понеже днес има глад за строители,не бих казала че се държи на качество.
Това вече ми се струва множко, но не знам колко е допустимото.

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Така е,но като съпоставим ,че и страниците на прозореца не са съвсем прав ъгъл,може да се получи по-голяма разлика.
Затова ние предварително нивелирахме прозорците с по 2 см фибран от страни и отгоре,а отдолу на френските сложихме подложка от Итонг Д700 ,като нивото бе пуснато с лазерен нивелир.



Така размерите на прозорците бяха взети само с 0,5 см по-малки от всяка страна.

# 253
  • Мнения: 72
Искам да благодаря на момичетата, включили се в дискусията за изолацията, за ме всяка подробност е от значение !

И тъй като вече бях в няколко фирми, които:
- 2 ми казват - 5 камери, двоен стъклопакет и 24мм е достатъчно; 32 мм се слага само на тройни стъклопакети, на двойни няма смисъл; от ПВЦ дистанционер няма смисъл, няма да се усети разликата;
- 3-тата фирма ми казва: по-добре с троен, по добре с 6 камери, от ПВЦ дистанционер има смисъл, 32мм може и на двоен стъклопакет, има смисъл
Та въпросът ми е кои са прави, когато става въпрос за жилища - дали последните просто се опитват да ми продадат каквото могат или първите две фирми поради някаква причина не желаят да работят с по-нестандартни поръчки?
Също на едно място ми препоръчаха Ка стъкло за северно, на друго 4 сезона като подобрена Ка версия...
Някой може ли да внесе яснота?

# 254
  • Мнения: 989
Тук може всичко да Ви отговорят, но едва ли всеки е толкова технически грамотен, за да го направи.
Според мен трябва да изберете фирма, която Ви вдъхва доверие. Нека има добра база и цех зад гърба си, защото това е важно. И просто й се доверете. Нека Ви посъветват.

Общи условия

Активация на акаунт