Качествена дограма - 2

  • 54 650
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 986
търси качествен майстор.

# 61
  • Мнения: 126
Мога да дам много добри отзиви за Трокал, с три стъкла, 5 камерна, само, че не знам точната марка на механизмите, ще пиша допълнително. Механизмите за затваряне също са много важни, не само профила. Всеки майстор/фирма работи с различни материали, за това е важен и този, който поставя/монтира, не само самата фирма производител на профила, стъклопакета, механизмите. Всичко е комплексно.

# 62
  • Мнения: 36
Какво мислите за 5 камерна дограма на Profilink? Такава ще ни слагат в апартамента и се чудя добра ли е, да я сменям ли с друга?

# 63
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 986
дограмите са добри. майсторите са калпави. Laughing
обърни внимание и на обкова.

# 64
  • Мнения: 36
дограмите са добри. майсторите са калпави. Laughing
обърни внимание и на обкова.


Какво е обкова?

# 65
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 986
Скрит текст:
дограмите са добри. майсторите са калпави. Laughing
обърни внимание и на обкова.


Какво е обкова?
механизмите, които държат прозорците и вратите - металните части. напиши го в гугъла за да го видиш.

# 66
  • Мнения: 47
Здравейте, някой може ли да ми препоръча за Плевен добра фирма за дограма, ако е възможно да е малко по- евтино. Не разбирам много от дограми дали трябва да е pvc или някаква друга за мен е  важно  да е издръжлива.

# 67
  • Мнения: 2 082
Здравейте, какво трябва да е стъклото на ПВЦ дограма с изцяло източно изложение и висок етаж? Има ли ограничение в размера на  прозореца да е едно цяло без вертикален неотвараяем растер, за да е здрав и стабилен?

# 68
  • Мнения: 6
Здравейте,
Извинявам се, но ще пиша от профила на мъжа ми.

Чета тук мненията на доста хора и ми прави впечатление, че се споменават все едни и същи фирми.

Внимавайте със скритите реклами и анти-реклами.

Мой познат, който работеше в такава фирма, ми каза, че като нямат работа ходят по форумите да се рекламират и да пишат негативи за конкуренцията.

За да не прозвучи това, което ще  напиша, по същия начин - ще кажа само името на фирмата, която ни скоси нервите и също така съдра кожата, защото цените им са ужасно надути на фона на другите - за същата дограма, която предлагат и всички останали, а на другите няма да пиша имената, за да не прозвучи като реклама, а само ще кажа от кои дограми сме доволни и от кои не.

Имаме 3 вида дограма от различни фирми.

Изключително некоректно и непрофесионално отношение получихме от Пласт Маркет.
След като ни взеха капарото и дадоха големи обещания до 2-3 седмици дограмата да е готова, реално монтажът беше след почти 3 месеца след много разправии и нерви. Последно научихме, че имало голямо забавяне заради отпуските на колегите им. Това нас не ни интересува - трябваше да ни бъде даден реален срок на изработка, а ние да си преценим чака ли ни се толкова или не. Освен това след набързо направения некачествен монтаж имаше хрущящи при затварянето прозорци и врати,  сгрешени размери, не пасващи и проблемни стъклопакети, и като цяло - аз не бих си правила повече нищо при тях. А цените им са ужасяващи!

Казват, че евтиното излиза скъпо и решихме да си направим дограмата с фирма, която не дава най-евтините цени, уж за по-добро качество на изработка и монтаж. Сайтът им изглежда професионално направен и човек си мисли, че и те са професионалисти. Огромна грешка! Вземат ли веднъж парите - започват да те мотаят и мотаят... От монтажа останахме изключително недоволни и си доуплътнихме с пяна сами. Вътрешният перваз не беше добре хванат за дограмата, отзяваше, имаше дупка между него и дограмата, и ни казаха да си сложим сами силикон, което и направихме, за да запълним дупката. Така обаче стои грозно, защото силиконът се цапа постоянно и стои мръсен на фона на бялата дограма.

На терасните врати не ни сложиха дръжки отвън и като излизаме на терасата не можем да ги притворим добре.
Имаше и други неща, но ще стане прекалено дълго.

А сега за дограмите. Имаме следните дограми, слагани с различни фирми:

Рехау, 5 камерно - недоволни сме от него. Двойният стъклопакет със стъкло 4 сезона не дава достатъчно добра шумо и студо изолация. Също така, когато ни убедиха да го сложим ни казаха, че е произведено в Германия, но ни спестиха допълнителната важна информация, че са правени от рециклиран материал. Научихме го впоследствие от познат, работещ в същия сектор, в друг град. Само след 1година вече е започнало да пожълтява отвън - Рехауто е сложено на прозорец с южно изложение. Обкова е Сигения и също не сме доволни от него. Убедиха ни, че Сигения е достатъчно добър и МАКО бил прехвален и нямало нужда от толкова скъп обков. Имаме МАКО на друг прозорец в същата стая, сложен по-късно, и разлика има - буквално запечатва прозореца.

Века - след като останахме недоволни от Рехауто решихме да сложим Века на другата стая, за която също ни казаха, че се прави в Германия и не е от рециклиран материал. Сложихме я на северна стена - определено сме по-доволни от Рехауто, пак е с двоен стъклопакет, но като че ли е по-стабилна и поне досега не е увиснала. Съжаляваме, че не сме сложили 3-ен стъклопакет за по-добра шумоизолация.

Профилинк -  (2015г.) - за баня и таван са ок, но не ми харесват механизмите.Избрахме тях, защото искахме 4 камерен профил, за да имаме повече светлина в помещенията, защото прозорците са ужасно малки така или иначе. Шумоизолацията е ок, но не е върховна - трябваше да сложим 3-ен стъклопакет.

Моят познат, работещ в бранша, ми каза, че няма нужда да се слага от най-скъпите дограми. На тях изкуствено им завишават цената, за да забаламосат по-платежоспособните клиенти и да им вземат повече пари. Най-много шум и студ влизат през стъклата, така че по-добре да се инвестира в качествен 3-ен стъклопакет и нормален профил, примерно Века или Алупласт, вместо да се хвърлят камари пари за скъпи профили. От скъпите той препоръча ШУКО - на тях и обкова и общо взето всичко си било на ШУКО, но се чакало много дълго време, около 3 месеца и били много скъпи.

Ако си правя дограма отново - бих сложила 3-ен стъклопакет. Единствената стая, на която накрая сложихме 3-ен стъклопакет - много по-тихо е, и съм убедена, че и зимата ще е по-топло.

Не ви ли прави впечатление, че всички говорим за марки ПВЦ профили, а никой не говори за марки стъкла и стъклопакети? Да, има Ка, 4 сезона и не знам си какви още, но като марки - никой никога не ни е казвал къде се произвеждат и от кого! Защо се крие тази информаия, когато значително по-голямата част от един прозорец е стъкло/стъклопакет, а не дограма?

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 23:17 от T-REX

# 69
  • Мнения: 40 280
Има разлика между стъкло и стъклопакет. Стъкло в България мисля, че не правим, всичко е внос. И май общо взето си е качествено.
Виж стъклопакети си прави всяка фирма едва ли не. И там е по-важно какво правят за да не остане влага вътре в пакета, а вече дали е пълен с аргон наистина - кой да ти каже Mr. Green

# 70
  • Мнения: 989
Без въобще да желая да споря за каквото и да е от написаното, само искам да кажа, че изхождайки пък от моя опит, хич не съм съгласна с голяма част от написаното от теб (Без да визирам фирмата, която е била некоректна с вас- от нея нямам никакви впечатления!). Но всеки има право на мнение, така че няма да коментирам конкретно твърдение по твърдение.
Скрит текст:
Здравейте,
Извинявам се, но ще пиша от профила на мъжа ми.

Чета тук мненията на доста хора и ми прави впечатление, че се споменават все едни и същи фирми.

Внимавайте със скритите реклами и анти-реклами.

Мой познат, който работеше в такава фирма, ми каза, че като нямат работа ходят по форумите да се рекламират и да пишат негативи за конкуренцията.
За да не прозвучи това, което ще  напиша, по същия начин - ще кажа само името на фирмата, която ни скоси нервите и също така съдра кожата, защото цените им са ужасно надути на фона на другите - за същата дограма, която предлагат и всички останали, а на другите няма да пиша имената, а само ще кажа от кои дограми сме доволни и от кои не.

Имаме 3 вида дограма от различни фирми.

Изключително некоректно и непрофесионално отношение получихме от Пласт Маркет.
След като ни взеха капарото и дадоха големи обещания до 2-3 седмици дограмата да е готова, реално монтажът беше след почти 3 месеца след много разправии и нерви. Последно научихме, че имало голямо забавяне заради отпуските на колегите им. Това нас не ни интересува - трябваше да ни бъде даден реален срок на изработка, а ние да си преценим чака ли ни се толкова или не. Освен това след набързо направения некачествен монтаж имаше хрущящи при затварянето прозорци и врати,  сгрешени размери, не пасващи и проблемни стъкла, и като цяло - аз не бих си правила повече нищо при тях. А цените им са ужасяващи!

Казват, че евтиното излиза скъпо и решихме да си направим дограмата с фирма, която не дава най-евтините цени, уж за по-добро качество на изработка и монтаж. Сайтът им изглежда професионално направен и човек си мисли, че и те са професионалисти. Огромна грешка! Вземат ли веднъж парите - започват да те мотаят и мотаят... От монтажа останахме изключително недоволни и си доуплътнихме с пяна сами. Вътрешният перваз не беше добре хванат за дограмата, отзяваше, имаше дупка между него и дограмата, и ни казаха да си сложим сами силикон, което и направихме, за да запълним дупката. Така обаче стои грозно, защото силиконът се цапа постоянно и стои мръсен на фона на бялата дограма.

На терасните врати не ни сложиха дръжки отвън и като излизаме на терасата не можем да ги притворим добре.
Имаше и други неща, но ще стане прекалено дълго.

А сега за дограмите. Имаме следните дограми, слагани с различни фирми:

Рехау, 5 камерно - недоволни сме от него. Двойният стъклопакет със стъкло 4 сезона не дава достатъчно добра шумо и студо изолация. Също така, когато ни убедиха да го сложим ни казаха, че е произведено в Германия, но ни спестиха допълнителната важна информация, че са правени от рециклиран материал. Научихме го впоследствие от познат, работещ в същия сектор, в друг град. Само след 1година вече е започнало да пожълтява отвън - Рехауто е сложено на прозорец с южно изложение. Обкова е Сигения и също не сме доволни от него. Убедиха ни, че Сигения е достатъчно добър и МАКО бил прехвален и нямало нужда от толкова скъп обков. Имаме МАКО на друг прозорец в същата стая, сложен по-късно, и разлика има - буквално запечатва прозореца.

Века - след като останахме недоволни от Рехауто решихме да сложим Века на другата стая, за която също ни казаха, че се прави в Германия и не е от рециклиран материал. Сложихме я на северна стена - определено сме по-доволни от Рехауто, пак е с двоен стъклопакет, но като че ли е по-стабилна и поне досега не е увиснала. Съжаляваме, че не сме сложили 3-ен стъклопакет за по-добра шумоизолация.

Профилинк -  (2015г.) - за баня и таван са ок, но не ми харесват механизмите.Избрахме тях, защото искахме 4 камерен профил, за да имаме повече светлина в помещенията, защото прозорците са ужасно малки така или иначе. Шумоизолацията е ок, но не е върховна - трябваше да сложим 3-ен стъклопакет.

Моят познат, работещ в бранша, ми каза, че няма нужда да се слага от най-скъпите дограми. На тях изкуствено им завишават цената, за да забаламосат по-платежоспособните клиенти и да им вземат повече пари. Изолацията реално я дава стъклото, така че по-добре да се инвестира в качествен 3-ен стъклопакет и нормален профил, примерно Века или Алупласт, вместо да се хвърлят камари пари за скъпи профили. От скъпите той препоръча ШУКО - на тях и обкова и общо взето всичко си било на ШУКО, но се чакало много дълго време, около 3 месеца и били много скъпи.

Не ви ли прави впечатление, че всички говорим за марки ПВЦ профили, а никой не говори за марки стъклопакети? Да, има Ка, 4 сезона и не знам си какви още, но като марки - никой никога не ни е казвал къде се произвеждат и от кого! Защо се крие тази информаия, когато значително по-голямата част от един прозорец е стъкло, а не дограма?

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 17:41 от Не се сърди, човече

# 71
  • Мнения: 46 434
Моля, ако някой скоро е слагал дограма за остъкляване на лоджия, без зидане, да ми препоръча фирма.
Первазът е 4 см и открих само 1 фирма, която каза, че може да го направи. Но ми се иска да сравня поне 2 оферти. Търся нещо бюджетно, само за предпазване от прах, дъжд и сняг. Топлина, камери, изолации и т.н. са без значение.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 114
Преди 1 месец сложихме ПВЦ Кьомерлинг 5 камерна, Ка стъкло - 4 сезона, профил Мако. Ами супер доволна съм. Спрях се на конкретен човек, не голяма фирма - препоръчан ми от близък човек, който е работил с него. Много добра оферта ми даде и спази сроковете.
Едната стая ни е изток, другата запад. Добре шумоизолира и топлоизолира. Ще видим и като захладнее как ще е. Разбира се ще правим и външна изолация и очаквам добра топлоизолация. Реших, че като сменям дограма няма да правя компромис с качеството.

# 73
  • Мнения: 2 082
Wonder_woman__ ,  за източната стая какво стъкло сложихте?

# 74
  • София
  • Мнения: 4 114
Wonder_woman__ ,  за източната стая какво стъкло сложихте?

5 камерна 3 стъкла - ка, 4 сезона.

Общи условия

Активация на акаунт