Elha za koleda

  • 6 141
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Zdraveite mami!Kupihte li si ve4e elha za koleda?Kakva e tq?Estestvena ili ne?Nie jiveem v ca i tuk ve4e vsi4ko e ukraseno otdavna!Ot v4era i nie si imame elha,estestvena i mnogo krasiva.Sina mi emnogo 6tastliv o6te pove4e,4e tazi sutrin e navalql i purviq snqg Close-mas: Ve4e sme nastroeni predprazni4no i si 4akame podaracite! #Milti

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз съм си наумила да украсявам тази пред блока. В къщи вече накичих, където можах. Само календар още нямам, та утре пак ще  надникна по магазините на път за лекции

# 2
I nie ukrasih me daje mai rano rano Tired
no detence se radva mnogo #Milti
Minalata godina ne svarvah da obiram bodlite  #2gunfire
I tazi reshi izkustvena...
 Grinning

# 3
  • Мнения: 2 452
Ние нашата елха я правихме и разваляхме 3 пъти. Накрая я окичихме с толкова много лампички, че е точно като Коледна елха, когато я запалим. Аз също така тази година се амбицирах да правя Коледно село под елхата. Малко ме е срам, защото си пада голям кич, но заради детето...... Имаме и влак, който обикаля около селото и езерце с кънкьори, и сняг; изобщо голямо строене падна. Laughing  Laughing  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 502
Аз днес също украсих, заболяха ме ръцете с тия лампички по прозорците. Елхата още не сме я урасили, но и това май ще стане скоро, защото малкия направо е полудял на тази тема. Иначе нашата е изкуствена, днес купих и ангелче за върха, нещо ново да има. Много се изкушавам за естествена, но много са скъпииии. Имам спрей с аромат на елха (спец. за тази цел) и си я пръскам всеки ден да ми ухае.

п.п. HOLY, много са ти сладки мъжленцата, май скоро и мен това ме чака, ако познаят, че сме момче.

# 5
  • Мнения: 7 091
Аз тази година реших да вземем изкуствена. Миналата година беше ад- малкия я дърпаше, оскуба и всички бодли още преди празника, да не говорим как после чистих тези бодли от килима..а пък и ми е жал за дръвчето и решихме тая година изкуствена Simple Smile Но изглежда съвсем като истинска. Иначе и с нечупливи играчки сме се заредили..дано му издържат на набезите да ги "бере" от дървото Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 283
Цитат на: Mama Vessi


п.п. HOLY, много са ти сладки мъжленцата, май скоро и мен това ме чака, ако познаят, че сме момче.

Mujlencata naistina sa mi sladki,no bebata mi e jenska be mila! #Cussing out 6te vzema da sloja nqkoq snimka s pandelka #Silly

# 7
  • Мнения: 1 283
na6ata elha e estestvena,no vaob6te ne i padet igli4kite.Znam,za6toto minalata godina pak ot tam vzehme i do kraq ne padna nito edna igli4ka.Taka mu e dumata de! Close-mas:

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
В къщи вече украсих, но още беz елхата. Преz следващите дни ще я купим и нея. Simple Smile  Иначе винаги си вzимаме естествена елха.

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Обожавам миризмата на истинските елхи, но ми е жал за дръв4етата... Вярно е 4е после уж ги засаждат отново ама въпреки това ми е кофти та преди 5 г. си купих изкуствена елхи4ка, много хубава и ки4еста и всяка година си я вадя и прибирам. ОЩе не съм украсила нито елхата нито в къЩи но се надявам тия дни да стигна и дотам и се моля елхи4ката с украсата да оживее поне до Коледа 4е моята дъЩеря е истински ураган Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 880
Цитат на: mcdirock
Вярно е 4е после уж ги засаждат отново ама въпреки това ми е кофти


Засаждат ги отново ли? А как става това? Питам не за друго, а защото не мога да си представя, че дърво, което близо месец е "живяло" без корени в топла стая после може да се засади и да е като преди да го отрежат. Да не говорим, че на повечето елхички накрая им окапват бодличките от изсушеният от парното въздух, пожълтяват и т.н. Не вярвам такова дръвче да се съживи и да живее втори живот, за съжаление....

А иначе и ние тази година за първи път ще сме с естествено, заради бебка, иска ми се първата и Коледа да е съвсем истинска Laughing , чудя се обаче дали да не вземем такава с корени (в голяма саксия), че хем няма да убиваме дръвчето, хем ще можем после да го засадим в двора и така Леа и след години ще вижда първото си коледно дръвче...

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: *Biba*

Засаждат ги отново ли? А как става това? Питам не за друго, а защото не мога да си представя, че дърво, което близо месец е "живяло" без корени в топла стая после може да се засади и да е като преди да го отрежат. Да не говорим, че на повечето елхички накрая им окапват бодличките от изсушеният от парното въздух, пожълтяват и т.н. Не вярвам такова дръвче да се съживи и да живее втори живот, за съжаление....

А иначе и ние тази година за първи път ще сме с естествено, заради бебка, иска ми се първата и Коледа да е съвсем истинска Laughing , чудя се обаче дали да не вземем такава с корени (в голяма саксия), че хем няма да убиваме дръвчето, хем ще можем после да го засадим в двора и така Леа и след години ще вижда първото си коледно дръвче...

И аз помислих, че става въпрос за такава в саксия. За такава съм навита и аз да купя..нагодина Simple Smile та после бебе да си има и то свое дръвче Close-mas:

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: *Biba*
Цитат на: mcdirock
Вярно е 4е после уж ги засаждат отново ама въпреки това ми е кофти


Засаждат ги отново ли? А как става това? Питам не за друго, а защото не мога да си представя, че дърво, което близо месец е "живяло" без корени в топла стая после може да се засади и да е като преди да го отрежат. Да не говорим, че на повечето елхички накрая им окапват бодличките от изсушеният от парното въздух, пожълтяват и т.н. Не вярвам такова дръвче да се съживи и да живее втори живот, за съжаление....

А иначе и ние тази година за първи път ще сме с естествено, заради бебка, иска ми се първата и Коледа да е съвсем истинска Laughing , чудя се обаче дали да не вземем такава с корени (в голяма саксия), че хем няма да убиваме дръвчето, хем ще можем после да го засадим в двора и така Леа и след години ще вижда първото си коледно дръвче...

Ами то4но затова казах 4е ми е жал, заЩото тези в саксиите после уж ги засаждат обратно,но не знам колко от тях оцеляват след едномесе4но пребиваване в стая с парно и сух въздух Thinking

# 13
  • Мнения: 3 880
Цитат на: mcdirock

Ами то4но затова казах 4е ми е жал, заЩото тези в саксиите после уж ги засаждат обратно,но не знам колко от тях оцеляват след едномесе4но пребиваване в стая с парно и сух въздух Thinking


Аха, значи аз не съм разбрала правилно, но въпреки това, елхичките в саксиите са само малък процент от всички коледни дръвчета,най- голямата част са отрязани и след празниците отиват на буклука и за тях по-ми е жал, но какво да се прави- традиция. А иначе свекърва ми има няколко такива саксийни засадени в двора й и се развиват много добре...

# 14
  • Мнения: 4 212
Ми ние с ме с изкуствена сгъваема елха Grinning Честа за украсяването на нея и къщата се пада на дъщерята ¬ мнооого оби4а.Но много ми липсва миризмата на естествена елха,само 4е нямам къде да я слагам и нея. Thinking Важното е купона и подаръци да има Close-mas:

# 15
  • Мнения: 768
Ние имаме мьничка изкуствена елха, но сме решили да вземем истинска (че вече 2 години все караме с изкуствената).
Само проблема е бебка която е много палава.
Та сме решили да сложим елхата на балкона и бебка да я гледа отвьтре(имаме френски прозорци та се вижда всичко навьн).
А може и да опитаме някой ден и вьтре да я вкараме, ама няма да оживее дьлго според мен кьдето и да я поставим.
Макар че друго си е да мирише на истинска елха, ама в нашия случай.................. Grinning

# 16
  • Мнения: 1 072
Aз оЩе не сьм украсила ни елха , ни дома, ниЩо...срам. Но все отлагам, 4е малкия Ще "развен4ае" горкото дрьв4е.
Мисля и таз година да купиме естествена елха засадена в саксия, някои по_горе каза, 4е били скьпи4ки. Тук цената зависи от висо4ината на дьрвото и ако не се льжа миналогодиШната я платихме 15 евро за 70 см.

Не зная оба4е място как Ще и намериме. Ина4е и аз си имам от не4упливите игра4ки, но не ми се рискува да слагам елхата на достьпно за калпазанина място ooooh!

Сега ми хрумна едно неЩи4ко, ако някоя мама иска да нау4и детенцето си на лЮбимото ми стих4е за Новата година:

Спи, моя палава сестри4ке,
спят заи4ета, Щурци и пти4ки,
след малко тихо през комина
Ще доиде Новата година.

И кои каквото си сьнува
на яве тя Ще го дарува,
на катери4ката_ бадеми,
на заико _ моркови големи,
на тебе кукла за другар4е,
на мене Шарено буквар4е.

Спи, някои идва през комина,
дали е Новата година...


Мале, кьде се вьрнах, 4ак ми се доплака Blush

# 17
  • Мнения: 444
Тука няма естествени елички, само навътре в страната, в наи-планинските части.А иначе отдавна сме украсили.В началото ми беше много чудно, че местните жители започват с украсата от края на септември, но след това и ние се присъединихме към тях.Много ми липсва снега на Коледа.Малките всеки ден очакват да завали и не проумяват, че това е невъзможно.Само гледаме снежни картинки и въздишаме! Cry

# 18
  • Мнения: 1 283
Цитат на: idaraiza
.Много ми липсва снега на Коледа.Малките всеки ден очакват да завали и не проумяват, че това е невъзможно.Само гледаме снежни картинки и въздишаме! Cry

hehe!Vseki iska tova koeto nqma!Pri nas puk ot snqg 4ak da ti vtrusne! Tired Ima 4ak do mai mesec! #Silly Az iskam da mi e topli4ko,puk tezi koito sa na toplo iskat snqg!

# 19
  • Мнения: 1 909
Ние преди около 2 седмици накичихме елхата.
Изкуствена е, понеже винаги ми е било жал за дръвчетата.
Всъщност май никога не сме имали истинска от 1977 насам.
Като се замисля, не бих искала да имам естествена, а пред нас има борчета, ако ми домъчнее, мога тях да накича.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Ружа72
Макар че друго си е да мирише на истинска елха, ама в нашия случай.................. Grinning

Наскоро купих един спрей за стая... страхотен... с ухание на бор, смола, дърво и още нещо...  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 452
Цитат на: geminarius
Цитат на: Ружа72
Макар че друго си е да мирише на истинска елха, ама в нашия случай.................. Grinning

Наскоро купих един спрей за стая... страхотен... с ухание на бор, смола, дърво и още нещо...  Simple Smile


Аз от няколко години за Коледа ползвам спрей или масло с аромат на канела+ябълка; канела+портокал или само канела. Много ми харесват!

# 22
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ние друга година я слагаме на 1.12,но сега ще чакаме татито да си дойде и ще закъснеем малко.сигурно в събота ще става весело за хлапетата.
изкуствена ни е елхата.бих предпочела естествена,но като си купим къща купувам и една с корени,че да не унищожаваме горкото дръвче.много ми е жал като гледам след нова година покрай кофите за боклук разпиляни дръвчета с пожълтели игли.

# 23
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Laura
Цитат на: geminarius
Цитат на: Ружа72
Макар че друго си е да мирише на истинска елха, ама в нашия случай.................. Grinning

Наскоро купих един спрей за стая... страхотен... с ухание на бор, смола, дърво и още нещо...  Simple Smile


Аз от няколко години за Коледа ползвам спрей или масло с аромат на канела+ябълка; канела+портокал или само канела. Много ми харесват!

Канела, бе, канела е последното!  Simple Smile  
Наистина много носталгично, но и истински ухаят. И не са натрапчиви като миризми, така че и за бебета не мисля, че са опасни. Поне при нас ухае съвсем леко и не за дълго.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 880
Цитат на: geminarius

Канела, бе, канела е последното!  Simple Smile  
Наистина много носталгично, но и истински ухаят. И не са натрапчиви като миризми, така че и за бебета не мисля, че са опасни. Поне при нас ухае съвсем леко и не за дълго.  Simple Smile


Аз пък си паля ароматизирани свещички с тези зимни аромати, много ме кефи, когато навсякъде се носи този мирис- става ми едно такова уютно като прибавим и пламъчето към миризмата, даже сега съм си запалила една под носа и не мога да й се "надишам"Stuck Out Tongue . Само тази година дето е по-сложно в къщи със свещите- трябва да са на високо и обазопасени максимално, че зверчето много взе да пипа, но не мога съвсем да се откажа от тях Laughing
Като се замисля, май само по това време на годината понасям ароматизирани свещи и то само този "зимен" мирис...мммммммм People Angel

# 25
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на мен пък като ми замирише на портокали и мандарини тогава ми става коледно и снежно Laughing

# 26
Цитат на: jara
ние друга година я слагаме на 1.12,но сега ще чакаме татито да си дойде и ще закъснеем малко.сигурно в събота ще става весело за хлапетата.
.
И ние в събота ще свършим този обществено полезен труд Wink Около нас вече къщите са украсени и май ще сме последни ама.....карай. Ще го преживеем някак. Поне с календарите бях на време. сега пълня джобче всяка вечер за другият ден.
Що се отнася до елхата. ....Ами от 4-ри години ползваме все изкуствена.

Лаура, завиждам ви за този "кич" , аз ако сложа такъв и познай колко ще трае.Особенно след малкото торпедо. Grinning
Пък на Холи завиждам за снега. Все се надявам за Коледа да трупне някоя и друга снежинка ама....с това море до нас шансовете ни не са много големи.

# 27
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
какви календари,бе мила? Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 28
Цитат на: jara
какви календари,бе мила? Rolling Eyes  Rolling Eyes

Абе едните са тия дето имат 25 джобчета и трябва да пъхаш във всяко джобче по нещо до Коледа - тоест до големият подарък.
А другият който има е от тия с шоколадовите бонбонки. Пак на прозорчета за всеки ден до Коледа, че и още 7 дена бонус каунт даун до Нова Година. Ама такъв само за каката сме купили, защото на малкото гледа да не давам сладки неща все още

# 29
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Honda
...Ама такъв само за каката сме купили, защото на малкото гледа да не давам сладки неща все още


А на малката какви несладки неща имисляш всеки ден? Ние сме още малки и тази година ще пропуснем календара, но събирам идеи за следващите години Laughing

# 30
  • Мнения: 2 452
Цитат на: *Biba*
Аз пък си паля ароматизирани свещички с тези зимни аромати, много ме кефи, когато навсякъде се носи този мирис- става ми едно такова уютно като прибавим и пламъчето към миризмата, даже сега съм си запалила една под носа и не мога да й се "надишам"Stuck Out Tongue . Само тази година дето е по-сложно в къщи със свещите- трябва да са на високо и обазопасени максимално, че зверчето много взе да пипа, но не мога съвсем да се откажа от тях Laughing
Като се замисля, май само по това време на годината понасям ароматизирани свещи и то само този "зимен" мирис...мммммммм People Angel



Аз не смея да паля свещи вкъщи, защото по канадски стандарт, къщата ни е предимно от дърво (между пластовете има и изолация де), та ако пламне ще изгори за минути. Когато дойдох в Канада за пръв път ми направи впечатление броя на пожарите и тежестта им. Дори една пожарна се бе запалила, докато пожарникарите гасели пожар някъде другаде.......

# 31
Цитат на: *Biba*
..А на малката какви несладки неща имисляш всеки ден? ..

ами аз не слагам неща само за ядене в тия джобчета. Вчера за каката бяха джели бонбони , а за малкото бисквитки за деца над 6 месеца Grinning (продават специални такива и всяка е обвита в отделна хартишка). Днес имаха по един стикер и двете. За утре ще имат по една лента за главата. Абе набикалям аз магазина всеки ден за идейка. Мисля и книжки за оцветяване да бутна , моливчета, ей такива дреболийки.  Ще гледам сладостите да са на минимум, че и без това покрай празниците знам, че Симона ще се набуха със сладко. Днес една от мамите ми подари DVD със Скуби Ду 2 игралния филм за Симона, че тя е фенка на Скуби и него ще го закача единият ден, въпреки че той е доста по-голям от джобчетата Grinning

# 32
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: Honda
Цитат на: jara
какви календари,бе мила? Rolling Eyes  Rolling Eyes

Абе едните са тия дето имат 25 джобчета и трябва да пъхаш във всяко джобче по нещо до Коледа - тоест до големият подарък.
А другият който има е от тия с шоколадовите бонбонки. Пак на прозорчета за всеки ден до Коледа, че и още 7 дена бонус каунт даун до Нова Година. Ама такъв само за каката сме купили, защото на малкото гледа да не давам сладки неща все още


то голямо разорение,бе Laughing аз такова нещо незнам Embarassed
и аз не давам на мони още сладки неща
е някой път да пробва само Sunglasses

# 33
  • Мнения: 1 502
Цитат на: HOLY
Цитат на: Mama Vessi


п.п. HOLY, много са ти сладки мъжленцата, май скоро и мен това ме чака, ако познаят, че сме момче.

Mujlencata naistina sa mi sladki,no bebata mi e jenska be mila! #Cussing out 6te vzema da sloja nqkoq snimka s pandelka #Silly


Лелееее, извинявай много, сега като се загледах по-добре в снимката и видях, че това синьото е плюшена играчка, а аз съм го видяла сини дрешки.
Извинявай oops, е сега тайничко ще ти завиждам за тази идилия. Как искам и аз момиченцеее newsm17

# 34
  • Мнения: 1 502
Ох, и ние днес украсихме елхата, по-точно баткото. Сглобих я, дадох му всички играчки и го оставих сам да я украсява. Утре на спокойствие ще я дооправям. Най-после мир в къщи, мирясяхме.
Иначе и ние сме с календар с прозорчета, но при нас правилото е отваряме прозорче след като се върнем от детската градина, не му давам рано сутрин първото нещо, което лапне да е шоколад.
Днес съм обикаляла магазините да търся малки подаръчета за чорапа. Тук има слава богу 13 дядо Коледовци, преди Коледа, които всеки ден слагат нещо в чорапа. Имат си и имена, но така и не ги научих. Та днес успях да купя 8, остават ми 5, направо мъка newsm12. Но вие май сте по-зле от мен, 24бр. не е малка цифра.

# 35
  • usa
  • Мнения: 2 113
ние още не сме украсявали за коледа. до скоро се борих с thanksgiving - имахме четири дни гости по повода, след това втори рожден ден на синковеца - детско парти, от което още релаксирам... още два дни ще отмарям и после подхващам и коледата.
аз предпочитам естествените елхи, макар и да си падам природозащитник, искуствените нещо не могат да ми създадат настроение. успокоявам будната си съвест с мисълта, че елхите, които продават, ги засаждат само за да ги отсекат като порастнат и ако не ги продават, няма и да ги засадят, т.е. не ощетявам природата. а като ги отсекат, на тяхно място засаждат нови, за да има какво да продават пак. от миналата година елхата ни украсяват щерките сами. имаме едно влакче с батерии за около елхата. закачаме и чорапите на камината. всеки ден проверяват има ли нещо в тях, а ние с баща им слагаме по нещо вечер след като легнат ако сметнем, че заслужават. всъщност ако зависи от баща им, всеки ден ще ги пълни до горе с бонбони, но аз съм по-строга  Thinking ... освен това окичвам детската стая с лампички и разни апликации по прозорците. тази година девойките са подхванали да шият по един коледен проект, но нещо бавно върви, дано го завършат до празника. ако успеят, ще им закачим и произведенията някъде по стените в къщи. отвън къщата нямаме навика да украсяваме, но тази година може и да бучна нещо в предния двор за радост на дечурлигата, още не съм решила. днес изрових и сд-тата с коледна музика и за пръв път тази година ги пуснах. та в крайна сметка, започнахме с коледното настроение май вече  Close-mas:

# 36
  • MUC
  • Мнения: 571
Уфф,
и ние не сме почнали още. Чакам мъжа ми да приключи с боядисването на кухнята. Уж само една боя щеще да тегли, а той моля ви се свали мазилката  #Silly Та понеже почти цялата кухня се намира в момента в хола, не мога да се развихря да украсявам. Сега първо има усилено newsm75. Но днес вече ходих да си подбирам украса. Определено предпочитам естествена елха. Колкото по-голяма толкова по ми харесва.  И на малката вече съм  купила официалната рокля за Коледа.

Колкото до ароматизаторите, обичам да ми мирише на канела и ябълка, а портокалите ги набождам с карамфилчета (понякога ги слагам на парното) ммммммм как ухае само Close-mas:  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 37
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Oфф и аз оЩе не съм украсила ниЩо Embarassed Ще гледам тия дни ( днес или утре ) да наваксам Щото сигурно на детенце Ще му е кеф макар 4е ме е страх 4е елхата няма да оцелее до Коледа Щото игра4ките не са ми от не4упливите а дъЩеря ми е истински ураган. Гледам 4е вие вси4ките сте ентусиастки а на мен неЩо хи4 не ми е празни4но,напротив. Едно такова тъпо и тъжно Cry  И аз не знам заЩо Confused  Ще трябва да се напъна заради детенце....

# 38
  • Мнения: 1 545
Аз ще украсявам тази събота и неделя, дано само свършим козметичните ремонти - боядисване на петна по тавана и лепене на декоративни тапетки тип камъни по прясно боядисаното коридорче.
Та като се започни една украса..... Аз много обичам да украсявам за Коледа, и въпреки че на тавана имам поне 3 големи кашона с украси, всяка година купувам по нещо ново. А елхата, ако не естесгвена, някакси не ми мирише на Коледа, със всичките й неудобства за падането на игличките. Като се има предвид климата /снощи в полунощ беше 14 градуса, през деня не знам/, единственото нещо, което ми напомня истинската Коледа, е елхата. Тук като заукрасят палмите по площадите.... хубаво е, ама не си е борчето, потънало в сняг. Close-mas:
А, да се похваля, вчера Борис направи сам пълна обиколка на леглото си, придържайки се за стените!!! Grinning

# 39
Цитат на: dessita
... всяка година купувам по нещо ново......
А, да се похваля, вчера Борис направи сам пълна обиколка на леглото си, придържайки се за стените!!! Grinning

Що се отнася до елхата аз знам, че всяка година било хубаво да се слага понещо ново по нея.
А за малчо - ЧЕСТИТО. Скоро май ще правиш прощъпулник Wink

# 40
  • Мнения: 1 545
Цитат на: Honda
А за малчо - ЧЕСТИТО. Скоро май ще правиш прощъпулник Wink

Брагодаря!  Tada

# 41
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4естито и от мен Деска  Sign Exclamation  Май дядо Коледа Ще ви донесе кра4енца тази година Wink Да са живи и здрави и мама и тати да ти4ат след Борко Grinning

# 42
  • Мнения: 270
Ние все още не сме купили елхичка. Със сигурност ще вземем изкуствена, защото ни е жал за живите дръвчета. На мен 100% ще ми липсва естествената елха, защото от дете баща ми винаги купуваше живо дръвче след щателно избиране. Мислим да я украсим на Бъдни вечер както е по традиция!

# 43
  • Мнения: 676
Ние винаги украсяваме 1-вата неделя на Декември, така сме си решили и така си я караме отна4алото. А ТОВА Е ДНЕС...а аз даже още не съм си легнала и си 4аткам тук във форума...май ще спя права утре и ще съм като ... #Silly

Ина4е си ползвам от 4 години изкуствена елха, много си я харесва една такава огромна и много красива и ве4но зелена...най-много сега ми харесва 4е не и капят бодли4ките 4е ина4е Раян ще има да ги убира и лапа...мале, мале щеше да е едно 4удооооо
Ще украсявам и отвън с лампи4ки и огромни 4ервени панделки и зелен герлянд гато елхово клон4е...става красиво и уютно.

# 44
  • Мнения: 1 072
Какви ли времена я 4акат наШата елха ooooh! Днеска сутринта докато пазарувахме МиШо "развен4а"  две игра4ки от украсената в магазина елха. Докато го стигна  и..., та не ЩеШе и да ги пусне на вси4ко отгоре. За туи баЩа му иска да купиме изкуствена висока 30 см Hands Fist , да я ка4име нависоко и след празниците да му я дадеме на воля да си я обезкостява Neutral Face  Представям си и каква снимка Ще му направиме до елхата Tired , все едно до саксия с цвете.
Незнам Thinking

# 45
  • Мнения: 1 072
мале, това зеленото неЩо не сьм искала да го сложа там, сьжалявам Embarassed

# 46
Цитат на: iri
мале, това зеленото неЩо не сьм искала да го сложа там, сьжалявам Embarassed

Ама пък си е на мястото Wink  Laughing
Ние вече се декорирахме. Отвътре, отвън, ела ни виж каква сме коледна елха, че и дървото пред къщата окичихме с лампички. Снощи изкарахме двете пуполинки да видят лампичките и малкото такъв вой нададе от кеф. Сочи ги с пръстче и нещо бъбри ама какво Confused  Grinning Забихме и табелата SANTA stop here и го чакаме вече Wink  Close-mas:  santa2

# 47
Цитат на: miravmbd
.....Не можем да решим още къде да сложим елхата зада се вижда цяла и да е защитена от Алекс Confused  Confused Вие как решихте проблема?

Ами нашата е точно пред прозореца на хола и се вижда и от вън. За сега просто Ели не е проявила интерес да я пипа. Иначе много й се зарадва , особенно на лампичките. Сега вардя сестра й да не й покаже, че  може и да се пипат играчките по нея Laughing
Цитат на: miravmbd
........НА 18ти ще водим Алекс да види Санта в ЗОО-то,където на него ще му дадът хубав подарък,а на нас греяно вино и ще има маджик шоу.Нямам търпение Close-mas:  Close-mas:

И аз нямам търпение за нашето детско парти с Ели. Въпреки, че почти съм убедена, че ще се разплаче от Санта, както и Симона беше до миналата година. За тази тепърва ще се отчитаме.
Аз пък с трепет чакам съботата, че тогава ще излизаме мамите. Вече съм си пригласила тоалета, остава само мъжо да ме боядиса Sunglasses

# 48
Цитат на: miravmbd
...,ще трябва да измисла някакви размествания да направя.ммм Thinking  Thinking

Ама то без тях не може. И ние шкартирахме на кучето леглото. Беше точно под прозореца и то сега милото не смее да си легне в него, защото е на друго място. Мирише го, познато му.....ама не иска Sad  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 676
От в4ера имаме елха, украсена с игра4ки само на върха. Опитахме се да я украсим изцяло, но Раян взема да ги сваля и по-бързо и от хала.
Сложих ме си и пеещ Дядо Мраз /Дядо Коледа, все тая/ под елхата, но Раян взе да пла4е и сега Дядо Мраз мъл4и с тъга.

Днес при нас заваля и първият сняг, доста е натрупал, но има вятър ще го из4акам да отихне за да си направим снимки Grinning .

# 50
  • Мнения: 86
Запо4нахте ли да ги изпращате за Бг. или още е рано?

# 51
Цитат на: Gaby_MW
Запо4нахте ли да ги изпращате за Бг. или още е рано?
Кое - картичките ли? Ако е за тях питането. Отдавна ги пратих. Още преди 10 дена някъде.

# 52
  • Мнения: 86
Да,карти4ките имах в предвид.Ох, още не съм ги купила дори!

# 53
  • Мнения: 676
ИИИИИИИИИИИИИ...карти4ките...направо бях забравила.....мале какъв срам и време нямам....ле-ле-ле-леееееееееееееееее

Добре 4е ме подсетихте, по-добре къстно отколкото никога.

# 54
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Krassy
ИИИИИИИИИИИИИ...карти4ките...направо бях забравила.....мале какъв срам и време нямам....ле-ле-ле-леееееееееееееееее

Добре 4е ме подсетихте, по-добре къстно отколкото никога.


Ти си закъсняла.  newsm77 Вчера бе последния срок за изпращане на картички, колети и др. пощенски пратки "зад океана". Ако ще те успокои факта, че не си самичка, мен ме чакат към 30 броя не-написани и разпиляни по леглото картички, но тази година нещо ми е трудно да ги започна.

# 55
  • Мнения: 676
Ами те нашите ве4е свикнаха да ги полу4ават след новогодишната нощ....така 4е и тази година ще ги полу4ат до година Laughing

# 56
  • Мнения: 676
Миналата година и коледен колет им пратих...ама той пътува 2 месеца и го полу4иха края на Януари.

# 57
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Krassy
Миналата година и коледен колет им пратих...ама той пътува 2 месеца и го полу4иха края на Януари.


Аз една година си получих Коледните картички през Юли.  Laughing  Бях ги отписала вече, но те взеха, че пристигнаха. Когато се оплаках в Canada Post ми обясниха, че адресът бил написан неясно (което изобщо не бе вярно!; леля ми бе учителка по чужди езици и изобщо не и е проблем да пише на латиница).

# 58
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
I az iskam estestvena elha Sad ,samo tse tuk niama Shocked ,ima samo  v saksii.Parvite dve godini trardo otkazvahme da slagame izkustvena ,ta mazat mi triabvase da nosi bortseta ot parka Laughing  Laughing  Laughing hihihihi parviat pat bese goliam smiah.No minalata godina se primirihme s fakta ,tse ne moze vse da lisavame parka ot bortsetata mu Laughing  i si kupihme izkustvena Confused .
Sega vse oste ne sme ukrasili ,no mislia da ukrasia dnes ili ytre ,tse vetse me napadna kolednoto nastroenie. Grinning
(A inatse moeto ukrasivane e strasno Rolling Eyes ne ostaviam prazno miasto po stenite i prozortsite)

# 59
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Val
I az iskam estestvena elha Sad ,samo tse tuk niama Shocked ,ima samo  v saksii.Parvite dve godini trardo otkazvahme da slagame izkustvena ,ta mazat mi triabvase da nosi bortseta ot parka Laughing  Laughing  Laughing hihihihi parviat pat bese goliam smiah.No minalata godina se primirihme s fakta ,tse ne moze vse da lisavame parka ot bortsetata mu Laughing  i si kupihme izkustvena Confused .
Sega vse oste ne sme ukrasili ,no mislia da ukrasia dnes ili ytre ,tse vetse me napadna kolednoto nastroenie. Grinning
(A inatse moeto ukrasivane e strasno Rolling Eyes ne ostaviam prazno miasto po stenite i prozortsite)


Ами хайде, като украсиш изпрати ни малко снимчици да видим. Аз не съм много "страстна" в украсяването, но слагам по мъничко във всяка стая, за да има настроение навсякъде.

# 60
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Цитат на: Krassy
Миналата година и коледен колет им пратих...ама той пътува 2 месеца и го полу4иха края на Януари.


Аз една година си получих Коледните картички през Юли.  Laughing  Бях ги отписала вече, но те взеха, че пристигнаха. Когато се оплаках в Canada Post ми обясниха, че адресът бил написан неясно (което изобщо не бе вярно!; леля ми бе учителка по чужди езици и изобщо не и е проблем да пише на латиница).


Ееее...пак е добре защото е можело и за следващата коледа да си ги полу4иш Laughing

# 61
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Цитат на: Val
I az iskam estestvena elha Sad ,samo tse tuk niama Shocked ,ima samo  v saksii.Parvite dve godini trardo otkazvahme da slagame izkustvena ,ta mazat mi triabvase da nosi bortseta ot parka Laughing  Laughing  Laughing hihihihi parviat pat bese goliam smiah.No minalata godina se primirihme s fakta ,tse ne moze vse da lisavame parka ot bortsetata mu Laughing  i si kupihme izkustvena Confused .
Sega vse oste ne sme ukrasili ,no mislia da ukrasia dnes ili ytre ,tse vetse me napadna kolednoto nastroenie. Grinning
(A inatse moeto ukrasivane e strasno Rolling Eyes ne ostaviam prazno miasto po stenite i prozortsite)


Ами хайде, като украсиш изпрати ни малко снимчици да видим. Аз не съм много "страстна" в украсяването, но слагам по мъничко във всяка стая, за да има настроение навсякъде.


Да .. найстина дай да гледаме малко снимки, 4е и мен не ме бива в украсите много.
А за елхата като няма живи4ки защо не си вземате от тези в саксиите, режете я и готово Laughing
Вас как не ви пипват като си вземате елхи4ка от парка. Тук в Канада докато гледаш как е пусто и няма никой и хоп...са те сбаряли, 4е и глобата много голяма колото за 3 елхи. Laughing

# 62
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Krassy
Цитат на: Laura
Цитат на: Krassy
Миналата година и коледен колет им пратих...ама той пътува 2 месеца и го полу4иха края на Януари.


Аз една година си получих Коледните картички през Юли.  Laughing  Бях ги отписала вече, но те взеха, че пристигнаха. Когато се оплаках в Canada Post ми обясниха, че адресът бил написан неясно (което изобщо не бе вярно!; леля ми бе учителка по чужди езици и изобщо не и е проблем да пише на латиница).


Ееее...пак е добре защото е можело и за следващата коледа да си ги полу4иш Laughing

Добре, че в крайна сметка ги получих, защото се оказаха последната Коледни и Новогодишна картичка от майка ми.  Sad

# 63
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Цитат на: Krassy
Цитат на: Laura
Цитат на: Krassy
Миналата година и коледен колет им пратих...ама той пътува 2 месеца и го полу4иха края на Януари.


Аз една година си получих Коледните картички през Юли.  Laughing  Бях ги отписала вече, но те взеха, че пристигнаха. Когато се оплаках в Canada Post ми обясниха, че адресът бил написан неясно (което изобщо не бе вярно!; леля ми бе учителка по чужди езици и изобщо не и е проблем да пише на латиница).


Ееее...пак е добре защото е можело и за следващата коледа да си ги полу4иш Laughing

Добре, че в крайна сметка ги получих, защото се оказаха последната Коледни и Новогодишна картичка от майка ми.  Sad


Много съжалявам 4е са били последните карти4ки от майка ти...найстина е станало добре 4е си ги полу4ила.

# 64
  • Мнения: 3 461
Е,не мога да не си изразя възмущението,какви са тези цени,какво е това чудо!250 $ за средна изкуствена елха и 500$ за голяма.Ако искаш,други няма в Бахрейн.

# 65
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Noia
Е,не мога да не си изразя възмущението,какви са тези цени,какво е това чудо!250 $ за средна изкуствена елха и 500$ за голяма.Ако искаш,други няма в Бахрейн.


леле Shocked
Ако искаш да ти пратя от Канада? ukliam1  santa2  Wink

# 66
  • Мнения: 676
Цитат на: Noia
Е,не мога да не си изразя възмущението,какви са тези цени,какво е това чудо!250 $ за средна изкуствена елха и 500$ за голяма.Ако искаш,други няма в Бахрейн.


WOW Shocked  #Shocked  Shocked

# 67
  • Мнения: 3 461
Цитат на: diviana
Цитат на: Noia
Е,не мога да не си изразя възмущението,какви са тези цени,какво е това чудо!250 $ за средна изкуствена елха и 500$ за голяма.Ако искаш,други няма в Бахрейн.


леле Shocked
Ако искаш да ти пратя от Канада? ukliam1  santa2  Wink


Мерси за предложението  Laughing ,като нищо ще е по-евтино.На всичкото отгоре така се бях втурнала към тях още от паркинга(преди да видя цените разбира се),че не видях праговете за колите и от там буквално прелетях и се приземих на тротоара за ужас на всички. Embarassed Добре поне,че паднах на длани и колене и thr big bump остана невредим,макар че беше яко сътресение.Миналата година пак по това време паднах в деветия,абе паднала жена,какво да я правиш. Laughing

# 68
Абе Ноя, те там вярно богата държава , да не би тия елхички да са изковани от злато бре. Егати цената.
Пък иначе не си паднала жена ти....то с корем да не е лесно. Пък ако трябва да се влачиш и с ония "роклички" Wink  Laughing , тогава аз щях да ти бъда конкурентка Crazy

# 69
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Krassy
Цитат на: Laura
Цитат на: Val
I az iskam estestvena elha Sad ,samo tse tuk niama Shocked ,ima samo  v saksii.Parvite dve godini trardo otkazvahme da slagame izkustvena ,ta mazat mi triabvase da nosi bortseta ot parka Laughing  Laughing  Laughing hihihihi parviat pat bese goliam smiah.No minalata godina se primirihme s fakta ,tse ne moze vse da lisavame parka ot bortsetata mu Laughing  i si kupihme izkustvena Confused .
Sega vse oste ne sme ukrasili ,no mislia da ukrasia dnes ili ytre ,tse vetse me napadna kolednoto nastroenie. Grinning
(A inatse moeto ukrasivane e strasno Rolling Eyes ne ostaviam prazno miasto po stenite i prozortsite)


Ами хайде, като украсиш изпрати ни малко снимчици да видим. Аз не съм много "страстна" в украсяването, но слагам по мъничко във всяка стая, за да има настроение навсякъде.


Да .. найстина дай да гледаме малко снимки, 4е и мен не ме бива в украсите много.
А за елхата като няма живи4ки защо не си вземате от тези в саксиите, режете я и готово Laughing
Вас как не ви пипват като си вземате елхи4ка от парка. Тук в Канада докато гледаш как е пусто и няма никой и хоп...са те сбаряли, 4е и глобата много голяма колото за 3 елхи. Laughing


Ok ,ste snimam i ste vi pratia.
A pak az tolkova strah brah s tezi elhi Tired ,no kakvo da pravia,iskah si estestvena Grinning  i tuk ste ni globiat ako ni hvanat Simple Smile

# 70
Аз купих огромна изкуствена елха. И по нея сожих много лампички, между които има и пеещи. Ерик - синът ми, който е на 3 месеца се забавлява невероятно. Миналата година купих естествена и много бързо ми окапа заради отоплението

# 71
  • Мнения: 676
Цитат на: Mini
Аз купих огромна изкуствена елха. И по нея сожих много лампички, между които има и пеещи. Ерик - синът ми, който е на 3 месеца се забавлява невероятно. Миналата година купих естествена и много бързо ми окапа заради отоплението


И аз поради тази при4ина не ги харесвам естествените елхи....многооо окапват..ужас и така бу4кат...лелеееее.

# 72
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Krassy
Цитат на: Mini
Аз купих огромна изкуствена елха. И по нея сожих много лампички, между които има и пеещи. Ерик - синът ми, който е на 3 месеца се забавлява невероятно. Миналата година купих естествена и много бързо ми окапа заради отоплението


И аз поради тази при4ина не ги харесвам естествените елхи....многооо окапват..ужас и така бу4кат...лелеееее.


абе като ги сложиш във вода, доста издържат. миналата година елхата ни стоя почти месец, почна да оплешивява около седмица преди да я махна.

# 73
  • Мнения: 676
Цитат на: миз
Цитат на: Krassy
Цитат на: Mini
Аз купих огромна изкуствена елха. И по нея сожих много лампички, между които има и пеещи. Ерик - синът ми, който е на 3 месеца се забавлява невероятно. Миналата година купих естествена и много бързо ми окапа заради отоплението


И аз поради тази при4ина не ги харесвам естествените елхи....многооо окапват..ужас и така бу4кат...лелеееее.


абе като ги сложиш във вода, доста издържат. миналата година елхата ни стоя почти месец, почна да оплешивява около седмица преди да я махна.


Сигурно е така...ама с този щур4о около елхата само вода ми липсва. Само в4ера се навря 3 пъти в елхата и то на заден ход, ако не бях до него и 3-те пъти щеше да е здраво връхлетял отгоре й Grinning

# 74
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Krassy


И аз поради тази при4ина не ги харесвам естествените елхи....многооо окапват..ужас и така бу4кат...лелеееее.


Има и небучкащи сортове, ние избрахме такава точно поради тази причина, че да няма пострадали накрая, много е нежна на пипане.  А за капането- харесала съм една поставка за елха, в която може да се слага вода и не се изливала уж лесно ако се обърне, но да видим дали ще има ефект Laughing

# 75
  • Мнения: 676
Цитат на: *Biba*
Цитат на: Krassy


И аз поради тази при4ина не ги харесвам естествените елхи....многооо окапват..ужас и така бу4кат...лелеееее.


Има и небучкащи сортове, ние избрахме такава точно поради тази причина, че да няма пострадали накрая, много е нежна на пипане.  А за капането- харесала съм една поставка за елха, в която може да се слага вода и не се изливала уж лесно ако се обърне, но да видим дали ще има ефект Laughing


ОК. Хайде пробвай ти тази година с този вид елха и водата, а после ще кажеш и на нас дали е удобно.
Аз тази година ве4е сложих изкуствената, но за догодина може и да се помисли по въпроса.

# 76
  • Мнения: 7 091
Цитат
ОК. Хайде пробвай ти тази година с този вид елха и водата, а после ще кажеш и на нас дали е удобно.
Аз тази година ве4е сложих изкуствената, но за догодина може и да се помисли по въпроса.


Като гледам и вашите играчки как са качени нагоре по елхата...да се оплача Sad Калин събаря вече за 3 път за 2 дни цялата елха!И от едно прекрасно дръвче..не искам да ви кажа на какво прилича сега. И не смея да слагам пак вече събоените играчки..само по върха оставих...че ги дърпа и т.н. Докато не включихме лампичките добре беше, ама сега направо пощуря с тези лампички! Ще я урасяваме май втори път преди Коледа..

# 77
  • Мнения: 676
Цитат на: Tandoori
Цитат
ОК. Хайде пробвай ти тази година с този вид елха и водата, а после ще кажеш и на нас дали е удобно.
Аз тази година ве4е сложих изкуствената, но за догодина може и да се помисли по въпроса.


Като гледам и вашите играчки как са качени нагоре по елхата...да се оплача Sad Калин събаря вече за 3 път за 2 дни цялата елха!И от едно прекрасно дръвче..не искам да ви кажа на какво прилича сега. И не смея да слагам пак вече събоените играчки..само по върха оставих...че ги дърпа и т.н. Докато не включихме лампичките добре беше, ама сега направо пощуря с тези лампички! Ще я урасяваме май втори път преди Коледа..


Еееее ... ама това си е нещо нормално Laughing не се притеснявай. Аз оба4е сложих този Дядо Мраз да пази елхата, той понеже е пеещ и като го пуснах в на4алото Раян го достраша и се разрева, но след това свикна и сега отива и сам си го пуска и играе на песента dance така не се сеща за елхата и за лампи4ките, но игра4ките не ги пропускаше и заради това са само нависоко, а на ниско съм му сложила плюшени игра4ки за да си ги дърпа и да не зака4а елхата....и да ти кажа имам успех thumbsup

# 78
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ох,и ние колко пъти пренареждахме елхата Rolling Eyes
ма май вече й поотмина мерака.отвреме,навреме като се сети пак отива да бере круши дето вика баща й.

# 79
Ето и нашата елхичка. Ели, първите дни никакво внимание към играчките. Само й се радваше от страни. До деня, в който сестра й й показа, че могат и да се пипат. От тогава все ми носи по някоя и друга играчка ама това да е проблема. Важното е да не понесе цялата елха Wink  Laughing  Close-mas:

# 80
  • Мнения: 1 545
Honda, много е хубава! И ние вече я направихме, ама все не остава време да я снимам  Close

# 81
  • Мнения: 676
Цитат на: Honda
Ето и нашата елхичка. Ели, първите дни никакво внимание към играчките. Само й се радваше от страни. До деня, в който сестра й й показа, че могат и да се пипат. От тогава все ми носи по някоя и друга играчка ама това да е проблема. Важното е да не понесе цялата елха Wink  Laughing  Close-mas:


Браво, много хубава елха, а и много кротки деца...само как си стоят игра4ките и герляндите по елхата Simple Smile

# 82
Цитат на: Krassy

Браво, много хубава елха, а и много кротки деца...само как си стоят игра4ките и герляндите по елхата Simple Smile

 Laughing  Laughing Стоят те, щото снимките бяха направени веднага. Вчера мъжо вика...."абе нещо ми се вижда деформирана декорацията на елхата" Laughing  Laughing

# 83
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
@ Кrassy
@ Honda
Много хубави елхи сте направили. Дано да иzдържат до Коледа от атаките на дечицата. Wink  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 452
Ето и нашата елха. Малко са ми тъмни снимките, но то е от фотоапарата. Simple Smile Довечера ще я снимам запалена.
http://community.webshots.com/user/isabellamarie
Holiday Photos

# 85
  • Мнения: 676
Цитат на: Honda
Цитат на: Krassy

Браво, много хубава елха, а и много кротки деца...само как си стоят игра4ките и герляндите по елхата Simple Smile

 Laughing  Laughing Стоят те, щото снимките бяха направени веднага. Вчера мъжо вика...."абе нещо ми се вижда деформирана декорацията на елхата" Laughing  Laughing


 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing


Цитат на: Rosa
@ Кrassy
@ Honda
Много хубави елхи сте направили. Дано да иzдържат до Коледа от атаките на дечицата.    


Rosa благодаря. Само можем да се надяваме и да се молим за елхите "Дано издържат" Grinning  Laughing  Laughing

# 86
  • Мнения: 2 452
Още малко снимки:


[/url]

# 87
  • Мнения: 676
Малеее Laura, откаде тази смелост за да сложиш толкожа много неща на елхата и покрай нея...а ина4е си заслужава риска...много е хубава елхата.

# 88
Браво Лаура. Направила си значи все пак селището и влакчето Grinning . Ами Angel не ходи ли да пробва да го припикае Wink  Close-mas:
А колко пакета памук заминаха?

# 89
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Honda
Браво Лаура. Направила си значи все пак селището и влакчето Grinning . Ами Angel не ходи ли да пробва да го припикае Wink  Close-mas:
А колко пакета памук заминаха?


Изабела изобщо не пипа елхата. Само понякога пуска влакчето, но това е о.к. Едната от къщичките се отваря; вътре и слагаме от малките шоколадови яйца и когато заслужава ходи и си взема.
Това не е памук (то е, де), но се продава като "сняг" и е в големи количества в един пакет. Върху него се изсипват "снежинки" за по-голяма автентичност.
Angel беше награбила "сняг", но аз я видях и спрях навреме, преди да го изяде.   animal037

# 90
Цитат на: Laura
....
Angel беше награбила "сняг", но аз я видях и спрях навреме, преди да го изяде.   animal037

 rotfImbo  rotfImao
Милото животинче. Close-mas:
А чорап с лакомства за него купихте ли му? И подарък Wink  Grinning (за Коледа де)
На нашият младеж сме му взели, че и календар с каунтдаун си има и той (с кучешки лакомства вътре)

# 91
Цитат на: Honda
Ами Angel не ходи ли да пробва да го припикае Wink  Close-mas:


ей че мило ми стана! на времето наш кокерчо най-редовно припикаваше елхата. ех, къде ли е сега и дали е още жив
 Tired Face?
 на децата това им беше първото желание за коледен подарък - куче. преди това и за рождените им дни. на времето когато и ние с брат ми искахме куче, а майка и татко не ни вземаха, си обещавах, че никога, ама никога! няма да откажа на децата си такова желание. а ето, че го правя  Sad ... дори не посягам да погаля кучетата на приятелчетата им когато ме лаят и ми скачат на вратата като отивам да си ги прибирам... но с това пътуване и местене не мога да преживея пак да се разделя с куч  Sad ...

# 92
  • usa
  • Мнения: 2 113
хм, не съм била регната... горният гост бях аз.

# 93
  • Мнения: 2 452
Цитат на: миз
хм, не съм била регната... горният гост бях аз.


Ние взехме "ангелчето" в неделя, а следващата неделя ще прибавим и котенце. Това са ни основните Коледни подаръци тази година. Само не ме питайте мен, основния caregiver на 6-седмично кученце, 6-седмично котенце и 3-годишно дете. Малко ми идва отгоре, но и в по-тежки ситуации съм била; а и те са толкова сладки и послушни  всичките..... Идва ми да ги #2gunfire

# 94
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
а и те са толкова сладки и послушни всичките..... Идва ми да ги  #2gunfire


 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 95
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Малко OFF... Понеже става дума за домаШни любимци да ви попитам как се справяте когато трябва да пътувате някъде или да ходите на по4ивка.Кой се грижи за тях : в пансион ли ги оставяте или ги водите с вас. Питам заЩото се опитваме да навием наШия татко за ку4е. На мен ми трябваха 4 години за да се съвзема след като моето ку4е умря Sad и да мога да помисля за друго. Сега се опитваме да убедим таткото който хи4 не е фен и основния му довод е: какво Ще го правим като трябва да ходим някъде  Thinking

# 96
  • Мнения: 3 880
Цитат на: mcdirock
Малко OFF... Понеже става дума за домаШни любимци да ви попитам как се справяте когато трябва да пътувате някъде или да ходите на по4ивка.Кой се грижи за тях : в пансион ли ги оставяте или ги водите с вас. Питам заЩото се опитваме да навием наШия татко за ку4е. На мен ми трябваха 4 години за да се съвзема след като моето ку4е умря Sad и да мога да помисля за друго. Сега се опитваме да убедим таткото който хи4 не е фен и основния му довод е: какво Ще го правим като трябва да ходим някъде  Thinking


За мен това е основната причина, заради която не си взимам животно, то и в момента с бебето имам достатъчно занимание и не ми липсва много, но по принцип искам да си имаме животинче, но много гадно става като се тръгне за някъде. Ние имахме до скоро хамстер (два един след друг, общо 4 години), ами голям зор виждахме да му намерим подходящ подслон като трябваше да отсъстваме от къщи повече от 2-3 дни. Пробвахме и в пансион и в приятели, но аз все се притеснявах, че ще му стане нещо, а и че ще ангажирам познати, въпреки, че грижите за хамстер и куче изобщо не могат да се сравняват, но все пак. Като дете имахме в къщи най-малко 2 кучета, в някои периоди и по повече, а и други животни, но тогава беше някак по-лесно, все имаше някой в къщи, който да се гржи за тях или в краен случай комшиите ги наглеждаха, но тук няма такава възможност.

# 97
Цитат на: mcdirock
Малко OFF... Понеже става дума за домаШни любимци да ви попитам как се справяте когато трябва да пътувате някъде или да ходите на по4ивка.Кой се грижи за тях : в пансион ли ги оставяте или ги водите с вас. ...

Ами ние още не сме ходили някъде от както си имаме любима в къщи, но единият вариянт за който мислим е да тръгнем с колата за Б-я и да вземем и него, защото ценатана самолетният билет за него е убийствена. Другият вариянт е пансион. Там поне добре ги гледат и е по-евтиният вариянт. С котките е по-лесно, защото за тях не е задължително да има човек в къщи. Само трябва да има отделна вратичка на някоя от вратите ти и да имат храна и вода.Докато с кучетата не стои така въпроса. А когато хайманиме тука гледаме да избираме места, където можем да водим и него (питаме предварително)

# 98
  • Мнения: 86
Амбър е сладур. Преско4и и ни го остави на гости, докато сте в Бг. Ние ще ти го гледаме. Тъкмо нашата 4и хуа хуа ще си има другар4е.Стига да не е по времето, когато и ние сме там.

# 99
Цитат на: Gaby_MW
Амбър е сладур. Преско4и и ни го остави на гости, докато сте в Бг. Ние ще ти го гледаме. Тъкмо нашата 4и хуа хуа ще си има другар4е.Стига да не е по времето, когато и ние сме там.

Много мило и отговорно предложение Габи. Благодаря, за което.
Ама да не се отметнеш като му дойде времето Wink  Grinning

ПП: Нашите планове май ще са около юни месец, че тогава изтича паспорта на мъжо (моят пък юли) Confused

# 100
Упс - забравих да питам дали Чихуа-хуато е женско Blush , че тогава ще бъде една ситуация...... #Silly  Crazy  Laughing

# 101
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: mcdirock
Малко OFF... Понеже става дума за домаШни любимци да ви попитам как се справяте когато трябва да пътувате някъде или да ходите на по4ивка.

Точно това и аz обмислям. Много ми се иска да си вzемем куче (голямо), даже и мъжът ми е навит, но zасега не сме се решили, zащото се чудим на кого ще го оставяме, когато zаминаваме на някъде.... ooooh!

# 102
  • Мнения: 86
Няма, хонди4ке,у4ебната година на сина ми в колежа приклю4ва 4ак през юли. Така 4е ще си ходим през август.
Имам ли4но запитване към теб.Съвсем извън коледната тема е, но не искам и да го пращам на ли4ни.
Днес си полу4ихме постоянните визи безпроблемно. Тъкмо се върнахме от Бирмингам и още в колата си мислех да ти пиша, като се прибера.Знам от преди, 4е паспортите ви изти4ат тази година.Смятате ли да прехвърляте постоянните визи в новите паспорти или е възможно да се 4ака със старите до кандидатстването направо за Cityzenship. Мислех да питам служителя днес, но бирмингамския акцент е отвратителен.

# 103
Габи, честито първо за постоянните визи.
Това, което поне за сега мислим да правим е да запазим старите паспорти без да прехвърляме в тях визите и така да кандидатстваме за гражданство, НО официално питане още не сме отправяли дали ще има проблем да се действа по този начин, защото иначе на запитването "За прехвърляне на визата в нов паспорт, трябва ли пак да заплатим сумата от 250 паунда?" и техният отговор беше "ДА". За това се надявам да се съгласят на този вариянт Confused  Grinning

# 104
  • Мнения: 86
Цитат на: Honda
Упс - забравих да питам дали Чихуа-хуато е женско Blush , че тогава ще бъде една ситуация...... #Silly  Crazy  Laughing

4ихуа хуа-то е 11-годишна баба. Казва се Гуан-си.От Копринено цвете на китайски.
По въпроса за визите- и нашите намерения са такива, но ще видим.Благодаря за поздравленията!
P.S.Извинявам се за отклонението от коледната тема.Няма ве4е!!!

# 105
  • Мнения: 2 452
Цитат на: rosa
Цитат на: mcdirock
Малко OFF... Понеже става дума за домаШни любимци да ви попитам как се справяте когато трябва да пътувате някъде или да ходите на по4ивка.

Точно това и аz обмислям. Много ми се иска да си вzемем куче (голямо), даже и мъжът ми е навит, но zасега не сме се решили, zащото се чудим на кого ще го оставяме, когато zаминаваме на някъде.... ooooh!


Ние засега сме вързани вкъщи, но след като порастне кучето можем да го вземаме с нас (има хотели, които приемат кучета); освен това в близост до нас има "кучешки хотел", така че и там можем да го оставяме (например като ходим в Англия); друг вариант е да се пита ветеринарния лекар, защото някои орактики приемат кучета и котки "на пансион". Нашето би трябвало да стане над 30 кг, но засега е само 4 кг.

# 106
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: Gaby_MW
Имам ли4но запитване към теб.Съвсем извън коледната тема е, но не искам и да го пращам на ли4ни.
Днес си полу4ихме постоянните визи безпроблемно. Тъкмо се върнахме от Бирмингам и още в колата си мислех да ти пиша, като се прибера.Знам от преди, 4е паспортите ви изти4ат тази година.Смятате ли да прехвърляте постоянните визи в новите паспорти или е възможно да се 4ака със старите до кандидатстването направо за Cityzenship. Мислех да питам служителя днес, но бирмингамския акцент е отвратителен.

Аз не съм Хондичка, но последното инфо, което имам е, че трябва да се прехвърлят и сумата се заплаща. Мъж ми си смени паспорта и прави тази гимнастика. Една приятелка сега началото на годината ще я прави и точно се е затюхкала,че пак парички трябва да плаща. Моят ред ще е лятото  Rolling Eyes Ако си смениш паспорта в БГ, пресичайки границата емиграционните ще ти подчертаят, че трябва да го направиш.
Ние 2 години живяхме в Solihull, където сте ходили за визите. Като се преместихме в Бристол реших, че английският ми е станал по-добър, нямах толкова много проблеми с разбирането. Wink

# 107
Цитат на: meri_ark
... Ако си смениш паспорта в БГ, пресичайки границата емиграционните ще ти подчертаят, че трябва да го направиш....

Ама естествено, че ще напомнят - нали става дума за пари. Но не е задължително. Поне за сега няма закон, с който да се спрат да минаваш така.
Цитат на: meri_ark
... Ние 2 години живяхме в Solihull, където сте ходили за визите. ...

Ние не ходим там.....направиха ни по-близък вариянт - Глазгоу. Wink  Grinning

# 108
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Laura
Ние засега сме вързани вкъщи, но след като порастне кучето можем да го вземаме с нас (има хотели, които приемат кучета); освен това в близост до нас има "кучешки хотел

Чувала съм zа кучешките хотели. Това действително би бил добър вариант. Защото неzнам, дали е добре zа кучето постоянно да пътува с нас, да не стане като мъчение и zа нас и zа него...
Каква порода е вашето?

# 109
Цитат на: rosa
.....
Каква порода е вашето?

Като нашето Wink  Grinning  - Голдън ретривър (сори отговорих вместо Лаура) Blush
Роси, такива пансиони или хотели, както искаш ги наречи има почти навсякъде. Те ги хранят, разхождат, тук поне които сме ги гледали са отделни стаички, в които има легла (според размера на кучето) постлани с одеала, пълно с играчки....Абе дето се вика не е като в къщи да е или с тебе, но условията определено са добри

# 110
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Honda
Като нашето Wink  Grinning  - Голдън ретривър (сори отговорих вместо Лаура) Blush

А, много  харесвам таzи порода.  Simple Smile  Водят ги, че са много подходящи zа семейства с деца, zащото са добродушни.
А какво ще кажете zа пола на кучето? Кой би бил по-подходящ? (ако въобще може да се пита така)

# 111
  • Italia
  • Мнения: 4 492
To и тук има ку4еШки хотели и пансиони, но аз не знам как се грижат там за "любимците". Една моя приятелка има котка и я оставяШе на пансион за по два три дни като я нямаШе през по4ивните дни. От нея знам , 4е котките ( за ку4етата нямам инфо) ги държат в клетки и нейната като се прибереШе в къЩи беЩе като полудяла, Щото няколко дни е била затворена.
С ку4етата идея нямам как се процедира : разхождат ли ги, оставят ли ги да играят заедно или и те стоят затворени? Някой има ли представа за цени: да не се окаже , 4е престоя на животин4ето е по скъп от една ноЩувка в хотел  Thinking  Ина4е принципно аз преди моят младеж макар и големи4ък гледах да го водя навсякъде с мен... С пътуването с кола мисля 4е е малко по_проблемно освен ако не сменим колата и не вземем ван Щото дете, ние и багаж + ку4е аз неЩо не мога да си го представя пък и километрите са си бая : има да спираме на всеки километър за пиШкане и разтъпкване ( то не 4е и с само с детето няма да е така ама...) Thinking

# 112
Роси, ти нали знаеше малко и английски.
Искаш ли да ти пусна един тест, чрез който на нас ни излезе тази порода като най-подходяща.
И линкове дали да е мъжко или женско, че и имена на кучето (първите топ 10 мисля че бяха) Grinning
Иначе всеки избира за себе си. Когато се записахме за куче бридърката каза, че повечето чакали за женски. Ние пък й казахме, че искаме мъжко. Единствената причина за да го изберем такъв беше, че стават по-едри от женските Grinning

# 113
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Пусни го моля

# 114
Тест за порода куче

http://www.care2.com/channels/solutions/pets/1235
http://www.topgoldenretrieversites.net/cgi-bin/database/db.cgi?tbl=Dognames - имена
http://www.nextdaypets.com/directory/dogs/names/ - имена
http://www.wonderpuppy.net/choose.htm - избор на куче
http://www.dogpage.us/choosing-a-dog.html - избор

Ако те интерисува за породата Голдън Ретривър имам материял, който обаче само мейл мога да пращам Grinning

# 115
  • Мнения: 2 452


Angel се оказа доста популярно женско име! Май трябваше да послушаме Изабела. Има Bonnie, обаче Bony щеше да е уникална. Stuck Out Tongue

# 116
Цитат на: Laura
... Има Bonnie, обаче Bony щеше да е уникална. Stuck Out Tongue

О, нашто комшийското куче се казва Bonnie и те ни бъзикаха като взехма Амбър да го кръстим Клайд Laughing

# 117
  • Мнения: 86
Цитат на: meri_ark
Цитат на: Gaby_MW
Имам ли4но запитване към теб.Съвсем извън коледната тема е, но не искам и да го пращам на ли4ни.
Днес си полу4ихме постоянните визи безпроблемно. Тъкмо се върнахме от Бирмингам и още в колата си мислех да ти пиша, като се прибера.Знам от преди, 4е паспортите ви изти4ат тази година.Смятате ли да прехвърляте постоянните визи в новите паспорти или е възможно да се 4ака със старите до кандидатстването направо за Cityzenship. Мислех да питам служителя днес, но бирмингамския акцент е отвратителен.

Аз не съм Хондичка, но последното инфо, което имам е, че трябва да се прехвърлят и сумата се заплаща. Мъж ми си смени паспорта и прави тази гимнастика. Една приятелка сега началото на годината ще я прави и точно се е затюхкала,че пак парички трябва да плаща. Моят ред ще е лятото  Rolling Eyes Ако си смениш паспорта в БГ, пресичайки границата емиграционните ще ти подчертаят, че трябва да го направиш.
Ние 2 години живяхме в Solihull, където сте ходили за визите. Като се преместихме в Бристол реших, че английският ми е станал по-добър, нямах толкова много проблеми с разбирането. Wink

Mery_ark, служителят в Солихъл беше доста разговорлив 4ове4ец.Само му споменах, 4е паспортите на мъжа ми и децата изти4ат догодина и той веднага ми заобяснява, 4е визите трябва да се прехвърлят,но от догодина цените на таксите ще бъдат увели4ени и ве4е нямало да е възможно кандидатстването с един формуляр.Даде ми и телефон, на който да се обадим за доуто4нения.Понеже цялото му словоизлеяние беше 100% типи4ен бирмингамски(полуне4леноразделни звуци), не посмях да задавам пове4е въпроси.
Напълно те разбирам като казваш, 4е англ. ти се е подобрил, след като си напуснала Солихъл.

# 118
  • Мнения: 854
Цитат на: mcdirock
Малко OFF... Понеже става дума за домаШни любимци да ви попитам как се справяте когато трябва да пътувате някъде или да ходите на по4ивка.
Точно това и аz обмислям. Много ми се иска да си вzемем куче (голямо), даже и мъжът ми е навит, но zасега не сме се решили, zащото се чудим на кого ще го оставяме, когато zаминаваме на някъде.... ooooh!
Мисля - независимо, че темата е отпреди година  #Crazy - този проблем винаги съществува, затова се намесвам, защото ако погледнете подписа ми, ще разберете, че мога да ви бъда полезна Wink

# 119
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
леле, тази тема от 1 година Laughing Laughing
гледам idaraiza се разписала , какво стана с таз жена? Thinking

# 120
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
леле, тази тема от 1 година Laughing Laughing
гледам idaraiza се разписала , какво стана с таз жена? Thinking


мислих и аз това - викам се - "я върнала се...интересно , как ли се е решила да пише...", но като видях,  че темата е от мин. година... . Thinking 

# 121
  • Мнения: 7 091
Цитат на: mcdirock
Малко OFF... Понеже става дума за домаШни любимци да ви попитам как се справяте когато трябва да пътувате някъде или да ходите на по4ивка.
Точно това и аz обмислям. Много ми се иска да си вzемем куче (голямо), даже и мъжът ми е навит, но zасега не сме се решили, zащото се чудим на кого ще го оставяме, когато zаминаваме на някъде.... ooooh!
Мисля - независимо, че темата е отпреди година  #Crazy - този проблем винаги съществува, затова се намесвам, защото ако погледнете подписа ми, ще разберете, че мога да ви бъда полезна Wink
Нещо не се отваря банерчето. Дай малко подробности за този хотел за кучета? Ние в момента нямаме домашен любимец...моята немска овчарка почина тази година март месец..и още ми е тъжно, но се хващам да мисля по въпроса, а това да заминеш някъде с такова голямо куче е голям проблем.

# 122
  • Мнения: 854
Цитат
Нещо не се отваря банерчето. Дай малко подробности за този хотел за кучета? Ние в момента нямаме домашен любимец...моята немска овчарка почина тази година март месец..и още ми е тъжно, но се хващам да мисля по въпроса, а това да заминеш някъде с такова голямо куче е голям проблем.
Цитат
За съжаление сайта нещо не работи в момента, но ето същата информация:
http://store2.data.bg/bushkata/

п.п. Преправих си подписа.

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 17:56 от bushkata

Общи условия

Активация на акаунт