Трудно проговаряне - тема 25

  • 85 206
  • 974
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 62 595
И как да не е определяща за развитието на детето лепетната речq кой ви го каза това нещо? Все едно детето да тръгне да ходи без да е седяло преди това! Как ще стане тази работа!  Всяко дете може да е различно, но е различно в някакви нюанси, а не в прескачането на етапи. Единствено за пълзенето е малко под въпрос, защото доста деца рядко пълзят преди прохождането, но после така или иначе пак си намират игри да лазят по пода и това им развива координацията.

Детето е още малко. Имате педиатър, първо се обърнете към него с въпросите, които ви притесняват. Никой не може така да каже наизуст, все едно да хвърля боб.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 08:17 от Andariel

# 376
  • Мнения: 439
И как да не е определяща за развитието на детето лепетната речq кой ви го каза това нещо? Все едно детето да тръгне да ходи без да е седяло преди това! Как ще стане тази работа!  Всяко дете може да е различно, но е различно в някакви нюанси, а не в прескачането на етапи. Единствено за пълзенето е малко под въпрос, защото доста деца рядко пълзят преди прохождането, но после така или иначе пак си намират игри да лазят по пода и това им развива координацията.

Детето е още малко. Имате педиатър, първо се обърнете към него с въпросите, които ви притесняват. Никой не може така да каже наизуст, все едно да хвърля боб.
Аз съм пропуснала лепетната реч изобщо като понятие, но синът ми на осем месеца нищо не казваше. Сигурно е издавал някакви звуци, ама нищо конкретно. Затова пък се смееше с глас - беше изключително слънчево и усмихнато дете, което спеше, ядеше, играеше и се смееше.А сега какво мрънкало е на моменти?! 😤 Онзи ден точно три часа, докато пътуваме в колата, ми обяснява как искал домашно животно (след като поне 50 пъти за последната година съм обяснила, че това не е възможно).

Ако бях на мястото на потребителката с осеммесечното бебе, първо бих поговорила с педиатъра на детето и бих споделила какво ме притеснява. Ако педиатърът реши да ги прати на някакви лекари, ок. Като цяло обаче ми се струва прекалено рано.

Консултира а съм се с педиатър, праща ни на невролог, но в града свестни те доктори имат часове след месеци.

Аз не искам да ми поставяте диагнози, просто исках да споделя и да помоля ако някоя от вас имала такъв опит как сте стимулира и детето си.

# 377
  • София
  • Мнения: 62 595
Играйте с детето и му помагайте, развивайте самостоятелността му откъм физическа активност и храненето като необходимите храни като консистенция при захранването и самостоятелността на детето, свързана с храненето според възрастта. На гърба на медицинския картон на детето са описани нещата, които обичайно децата правят на всяка възраст. Щом педиатърът ви е изпратил при невролог, значи е имал някакви свои основания, за да го направи. Какво ще е вашето решение зависи от вас. Разбирам, че това ви плаши, звучи стряскащо, но каквито и съмнения да имате, ги обсъдете с педиатъра - защо ви изпраща, да се аргументира. Той е човекът, който познава детето ви, вижда го поне всеки месец за поредната ваксина по календара, настоявайте да ви обясни. Тук няма как странични хора да ви дадат съвета, който очаквате, само защото споделят опит. Вашето дете е отделен индивид.

# 378
  • European Union
  • Мнения: 1 382
Astrea, преди години аз водих моето дете на детски невролог. Преди още да го прегледа, ни каза, че изоставането само в един компонент, не означава изоставане в развитието. Гледа се всичко комплексно. Ако прави всичко друго за възрастта си, е допустимо да започне да прави нещо друго малко по-късно.

# 379
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
Здравейте! Моят малък мъж стана на 6 години в събота и имаме малък напредък с говора. Адски съм притеснена за училище, макар че ще го пусна следващата година. Може ли да се съчетаят рибеното масло и Brain Booster?

Колебая се между рибеното масло на Росита и това на Солгар.

# 380
  • пловдив
  • Мнения: 300
Здравейте! Моят малък мъж стана на 6 години в събота и имаме малък напредък с говора. Адски съм притеснена за училище, макар че ще го пусна следващата година. Може ли да се съчетаят рибеното масло и Brain Booster?

Колебая се между рибеното масло на Росита и това на Солгар.

Ние ще правим другия месец 5г. С говора сме на ехолалия. Брейн бустера съм го давала с рибеното масло не е имало проблем, освен че беше невъзможно да заспи на обяд.Росита е доста хвалено масло, но аз съм се запасила с друго и не съм стигнала до него до го пробваме.

# 381
  • Мнения: 42
Apopova здравейте  как третирате ехолалията и от кога я имате

# 382
  • пловдив
  • Мнения: 300
Apopova здравейте  как третирате ехолалията и от кога я имате
Здравейте, ехолалията я имаме от месец, още съм незнание с нея.Ходи на логопед и от другата седмица му въвеждам и психолог, ходим и на барокамери, тази година планувам да направим 120. Надявам се съвкупно с всичките неща да имаме подобрение.

# 383
  • Мнения: 639
Apopova здравейте  как третирате ехолалията и от кога я имате
Здравейте, ехолалията я имаме от месец, още съм незнание с нея.Ходи на логопед и от другата седмица му въвеждам и психолог, ходим и на барокамери, тази година планувам да направим 120. Надявам се съвкупно с всичките неща да имаме подобрение.

Здравейте, от София ли сте и ало да, къде ходите на барокамера?

# 384
  • пловдив
  • Мнения: 300
Apopova здравейте  как третирате ехолалията и от кога я имате
Здравейте, ехолалията я имаме от месец, още съм незнание с нея.Ходи на логопед и от другата седмица му въвеждам и психолог, ходим и на барокамери, тази година планувам да направим 120. Надявам се съвкупно с всичките неща да имаме подобрение.

Здравейте, от София ли сте и ало да, къде ходите на барокамера?
Здравейте, в Пловдив ходим.

# 385
  • Мнения: 422
Комбинацията Брейн бустер + рибено масло означава никакъв обеден сън. И трябва да ги давате сутрин. Иначе няма причина да не могат да се дават в еднакъв период от време.
Аз, както писах, давам на малкия Росита, това е едно от най-добрите рибени масла, както и Nordic naturals. Четох и много хубави неща за Green pasture.
За деца със задръжки в говора или забавяне в развитието се препоръчва масло от черен дроб на треска (cod liver oil).

# 386
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
Да, може да възникне проблем в ДГ. У дома не спи следобеден сън.


Допълвам поста, защото никой не е писал след мен Simple Smile

Започнах да давам на малкия Брустера. Слагам го в плодов сок, защото иначе не иска да го приема. Няма промяна в навиците му в ДГ - спи, спокоен е. Ще взема да поръчам и рибеното масло и да видим.

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 09:17 от Miriel

# 387
  • Мнения: 321
Здравейте,
Доста отдавна не съм писала, но ето, че дойде време Simple Smile
Ходихме преди 2 седмици на детски психиатър, която го следи от 2 години, и тя е много доволна, каза, че има много голяма положителна промяна - повече говори, задава въпроси, повече изпълнява по указания. Остават си проблемите, свързани с концентрацията и вниманието и социализацията. Много е разсеян, когато някой му говори нещо, все едно не чува /ходили сме на преглед за слуха, ок е/ Sad Иначе  в градината и ресурсната, и психоложката казват, че знае много неща, прави всичко по заданията, вкъщи също е така, но винаги трябва някой да е до него, да му казва: "Внимавай", "Пиши" и т.н.
Тази година решихме да го пуснем 1ви клас, въпреки, че няма да има 7 години, и от сега ми е толкова притеснено FlushedFlushedFlushed, ще купуваме бюро и ще разиграваме сценарий все едно е в училище, работи отсега с тетрадки и несесери, за да свиква, ще вземаме и раница да може да свиква да си слага и прибира нещата.
От добавките: за Брейн Бустер не мога да кажа колко е помогнал, пихме го доста отдавна, но тогава не забелязах промяна. От витамините, в които има витамини от група B, ставаше изключително активен, а той така и иначе не стои на едно място. От около 2 месеца е на рибено масло на Росита и мисля, че доста добре му действа, сякаш по-запомня,  по - се концентрира. Разбира се не може само сиропите да помагат, занимаваме се всеки ден с него - ресурсна 3 пъти на седмица, психоложка - 2 пъти на седмица, логопед - до 4 пъти на седмица, занимания вкъщи. Когато му стане много досадно, го оставяме да играе и не учим и не правим упражнения. Подарихме му таблет и много го манипулираме с него. Да видим докога ще действа.
И така при нас Simple Smile

# 388
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
bonbolini, рибеното масло на капсули или сироп ползвате? Чуда се между това https://shop.fitnesinstruktor.com/product/ribeno-maslo-rosita-kapsuli/ и това https://shop.fitnesinstruktor.com/product/ribeno-maslo-rosita/  Притеснява ме преглъщането на капсулите.

# 389
  • Мнения: 321
Miriel, даваме течно рибено масло на Росита. Поръчваме от тук: https://realfood.bg/product/evclo. Даваме по половин чаена лъжичка. Мирише доста силно, но нашият няма проблеми с всякакви добавки, обикновено веднага след това хапва нещо сладичко или парче ябълка. За мен и мъжа ми си взехме на капсули, пак от там.

Общи условия

Активация на акаунт