Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 апр. 2019, 12:35 ч.

Трудно проговаряне - тема 25

• 18 464
  • 221
  •   1
Отговори
# 210
И аз раждах в Селена. При нас идваха с един уред в стаята. Аз също попитах дали е добре, казаха добре. На епикризата пишеше, че е правено и, че е добре.

# 211
  • baile átha cliath
Здравейте, купих Есприко под формата на сашета, разтварям в малко сок,но имам чувството че повечето количество остава по чашата...Sad Вие как го давате за да може детето да приеме цялото количество? А магнезий под каква форма и по колко давате? Става въпрос за 7 г дете.
В Есприкото има магнезий, laurentin беше писала на предишната страница, че дава допълнително, за да достигне 100 мг. Аз не давам допълнително магнезий, когато давам Есприко. Иначе ако е на омеги и магнезий отделно, давам сиропа с магнезий на Флорадикс. Нарурален е, явно се усвоява добре, защото виждам ефект. Есприкото, което аз купох е течно, не е на прах. Дъщеря ми го смуче директно от сашето без възражения.

# 212
  • Варна
Zovka, мисля, че Ви трябва още малко търпение, за да проговори малчо. Преди 3 години бях във Вашата ситуация и напълно Ви разбирам. Всички други наборчета на сина му около мен говореха и то много, а моето момче мълчеше ли, мълчеше, а на мен сърцето ми се късаше. Иначе беше доста адекватен. Имам съседче, което на 1,5 г. казваше копче, а моето едва на 5 г. и нещо започна да казва "к". Сега вече на 6 г. говори, но като се превъзбуди, началото на изречението може 4-5 пъти да го повтори. През голяма част от времето съм гледала да ангажирам пръстите му, като реди конструктори, пъзели или прави фигурки с пластелин. Ограничавах му гледането на телевизия.

Вие сега през лятото можете с пясък или пръст да се занимавате.
Изживейте хубавите мигове със сина си. Наблюдавайте го, работеше с него, радвайте му се. Рано или късно че проговори Simple Smile

# 213
Какъв точно е тестът, който е направен в родилното? Трябва да пише в епикризата. То си има точно определени терминологично тестове на слуха и за всеки има информация до колко са надеждни. Добре е да се изключи проблем със слуха. То и аз едно време мислех, че моята има проблем с ушите, а после като порасна, се оказа, че е проблем със слуховата преработка.

Zovka, освен да работите здраво с детето ежедневно, друг съвет не знам какъв да ти дам. Веднъж седмично не е достатъчно. Супер че ходи на логопед, но ако не го занимавате всеки ден, няма да видиш голям ефект от логопеда. Аз в периода на проговаряне толкова говорех и играех и четях на дъщеря ми, честно ви казвам, имало е вечери устата ме е боляла от приказване. Уплътняване на свободното време с логопедични игри, които логопедът е дал за домашна до дупка.
Добре е детето да го види и детски психиатър или клиничен психолог, защото обикновените психолози не им е в компетенцията да поставят или отхвърлят диагнози. Обндеждаващо е все пак, че е контактен и има думички, които използва по предназначение. Всички сме минали през такива отчайващи периоди. За родителя може да е много тежък този период за съжаление.

Здравейте, за съжаление нашата логопедка се счита за най-добрата в Русе и има прекалено много деца, които я посещават. Едвам измолих и за един път седмично да се занимава с него. Доколкото заниманията вкъщи, не е минал и ден, в който да не играем игри, каквито логопедът ни е казал, че са полезни. Тихи книжки, мозайки, приказки, рисуване и какво ли още не. Аз също много говоря на детето, устата направо ме боли от непрестанното обясняване и повтаряне на думи. А долкотото психолога, беше детски психолог, който работи точно с деца с увреждания в най-големия център в Русе. Считам, че мога да и се доверя, защото е виждала хиляди деца с проблеми като аутизъм, хиперактивност и т.н., но за моето дете категорично каза, че няма такива маркери, защото той опитва да говори, макар и с негови измислени думи

# 214
  • пловдив
Искам да дам на детето си магнезий и витамини от групата Б,  може ли насоки към кои да се спра.Той е на 4.4м

# 215
  • София
Колко време след започване на приема на Есприки видяхте резултат? Малкия ми син направо полудява ,само тича и неможе да си намери място. И има ли нещо друго за Хиперактивните деца освен есприко ?

# 216
Здравейте, купих Есприко под формата на сашета, разтварям в малко сок,но имам чувството че повечето количество остава по чашата...Sad Вие как го давате за да може детето да приеме цялото количество? А магнезий под каква форма и по колко давате? Става въпрос за 7 г дете.
Директно от пакетчето и моето дете пиеше. А може и на капсули да купите, дъфчат се. За магнезий тъй като моето дете беше с дефицит му изписаха магнерот. Но не си спомням дозата, висока беше, но както писах имаше дефицит при кръвно изследване. След това давах различен. Най-често на натурес плюс детски магнезий. На детето невроложката беше изписала 2 . 3 месеца в годината да давам есприко. И тогава добавях по още 1 капсула магнезий, давала съм и на флорадикс, и на биолектра. Ако не е вземала есприко то тогава магнезий в доза 90-100 мг.

# 217
Моят съвет е преди да давате магнезий на детето, да му направите изследвания дали има недостиг. След четене и на своя глава реших да давам на сина си на 6 години тогава и в първи клас магнезий с някакви витамини от Б групата. След месец пиене детето започна да прави различни тикове с тялото, стана по-нервно от обикновено и изобщо не стоеше на стол, концентрацията му стана под нулата - точно обратно на ефекта, който търсих. Точно месец след като спрях, всичко изчезна. Реших, че ако ще давам разни добавки на детето, първо задължително изследвания.

# 218
Точно така, Nedinka!  Покрай проблемите на моето дете изчетох много за магнезия. На него лекар изписа магнерот. Също и есприко, а и другата доза за магнезий. Моето дете е с хадв и приема на магнезий донесе огромни ползи за хадв.  Но от това, което ти пишеш, по- вероятно е появилата се при твоето дете нервност да е от витамин от в- групата, които също сте ползвали. Особено В12 дава нервност. Моето има В12 над горна граница, не си спомням точна стойност, но голяма. И В12 му е противопоказен. И пак всичко е след правени по няколко пъти изследвания.

# 219
Здравейте!В по назад от темите съм чела доста добри отзиви за витамините Биокюр?Дали има някой, който е поръчвал скоро и откъде?Благодаря предварително!

# 220
Здравейте. Саменто или Бета глюкани е по-добре да давам за имунната система?

# 221
  • пловдив
Здравейте!В по назад от темите съм чела доста добри отзиви за витамините Биокюр?Дали има някой, който е поръчвал скоро и откъде?Благодаря предварително!
И аз се интересувам от къде да го набавя?

Общи условия

Активация на акаунт