Ранна бременност и поставяне на пломба от амалгама

  • 387
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, след двудневно закъснение, имам положителен тест за бременност. С калкулатор изчислявам, че съм 4та седмица. Проблемът е, че преди 10 дни бях на зъболекар и ми поставиха пломба от амалгама...Четох, че тези пломби съдържат живак и са опасни при бременност, много ме е яд, че не реагирах още тогава да не ми слагатточно такава...Сега не мога да се зарадвам на така желаните две чертички, а подготвяхме документи за инвитро... Тази седмица ще се консултирам с гинеколога ми и зъболекарката, но ще бъда благодарна и на вашите мнения за моите притеснения-наистина ли е толкова опасно поставянето на амалгамна пломба на бременна жена, в интернет пише много страшни неща за увреждане на плода, развитие на аутизъм   и други все стряскащи последствия.

# 1
  • Мнения: 2 352
Мисля че в толкова начална бременност правим обикновено доста неща, които по принцип не се препоръчват за бременни. Аз например бях болна и четири дена бях на хюмекс грип. Да не говорим че и цигари пушех, и то бая, и на банкет бях....

# 2
  • Мнения: 8 937
До скоро имах около 10 амалгами в устата си, родих с тях 2 деца. Наскоро си ги смених,остана ми една огромна, че е по-сложна смяната.
Дишах спокойно.  Ако толкова те притеснява, иди на зъболекар да ти я сменят. Не е сложно.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Нали се сещаш, че преди 20 години всички са били с такива пломби и са раждали здрави деца. Мисля, че притесненията ти са неоснователни.

Общи условия

Активация на акаунт