Запушени канали и отказ от гърда

  • 377
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Много моля за помощ 😭 Родих естествено на 23.02. След като ми махнаха пясака ми дадоха бебка и тя веднага засука.До преди 10 дена нямахме никакви проблеми,но започнахме да повръщаме доста като изкарваше мляко и през устата и през носа.Това повръщане явно беше причината бебка да намали храненето.(пропускаше хранене и сучеше по-малко)Стана раздразнителна.Липсваше и онзи апетит,който имаше.Принципно е лакомо дете.Отидох при педиатърката.Тя заключи рефлукс.Изписа ни да пием фризовом.Не исках да лишавам дъщеря ми от кърма затова първа я кърмех и я свалях по-рано от гърдата и я дохранвах с изписаното мляко.После се доизцеждах.Това продължи до четвъртък вечерта.Със ставането ми в 3 часа за цедене (не пропускам среднощно цедетне за стимулиране на лактацията) усетих,че лявата ми гърда направо гори,а и имах болка която започваше от под мишницата и обхващаше половината лява част на гърдата.Започнах да се цедя и болката стана още по-силна.Успях да изкарам само 20-30 мл,което не беше нормално.До сутринта ме втресе.Изчетах всичко що има из интернет и се успокоих,че явно имам запушване и бебка ще го изтегли със сукането си.Да ама не.Тя категорично отказа да суче от тази гърда.След неколкократни опити накрая и предложих другата гърда,но вече тя отказваше и нея.Целият петък беше някакъв ад.Дадох и адаптирано мляко за да се успокои малко.В 3 часа през ноща този път не се цедих,а я събудих леко и успях да я прилъжа да суче от здравата гърда.Мислех,че всичко се е оправило но когато на сутринта се събуди пак започна цялата драма от начало.Вечерта ходих и до спешното защото запушената гърда вече беше станала цялата червена и камък.Искаха да ми изпишат антибиотик,но аз отказа т.к. съм алергична.Компромисно пия парацетамол.Показаха ми как да се цедя на ръка и казаха,след като малко поомекне гърдата веднага да сложа бебето на нея да суче.Болките адски,но успях някакси да изкарам малко кърма и опидах да накарам бебка да суче.Тя не иска и да опита.Не иска вече и здравата гърда.Успявам да я прилъжа да суче вечер когато е тъмно и е сънена.През деня отказът е категоричен.Немога да я оставям да реве т.к.пъпчето ни е леко изкочило и го пазим.Въпросът ми е как да си върна нормалното кърмене.За запушването една друга родилка ме посъветва да правя компреси със зелеви листа.Страхувам се и при това нередовно  кърмене няма ли да ми спре кърмета.Много ви моля за съвет.Дано да не съм описала много объркващо проблема и да ме разберете

# 1
  • Мнения: 2 352
Много трудно някой ще ти помогне да се справиш с проблема, акл не успееш сама. Започвай да натопляш възпаленото място в банята и се опитвай да го изцедиш. Ще направиш мастит или както се казваше там, и ще се наложи да те цепят. Това е много опасно състояние. Ако ти се възпали крака пак ли така ще реагираш? Как не можеш да пиеш Аб? Ако до ден два не успееш да се справиш отивай отново на лекар. Възпалението е опасно за теб. Аз преди седем години не успях да се отпуша и спрях кърменето. То и спирането не е лесно. Започни да правиш масажи и да изцеждаш. Ако не мине - на лекар.

# 2
  • Мнения: X
Здравей! Бебето храни ли се от шише или и него бута? От шише се суче по-лесно, та ако не го отказва според мен я мъчи на гърда- реве, не реве- ще се напъне и ше суче, гладна няма да остане. Ако и шише не иска вече търси физиологичен проблем при нея- силни колико, млечница. За 11 месеца кърмене 4 пъти ми се запушваха канали с всички екстри- болки, температура... отпушвах с попма и гледах как шишето се пълни с кафява кръв и гной, та за себе си бих продължила до отпушването с помпа- болна гърда на бебе аз не давам. Но ако до 3-4 дни не се оправиш търси антибиотик, който ти понася, има и такива съвместими с кърменето.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Как така си алергична, към всички антибиотици ли? Освен това запушването няма да се оправи от антибиотик. Започвай да пиеш лецитин ударно, по 4 капсули 1200мг на ден, той ще разкара запушването. Цеди колкото можеш повече, с помпа, щом бебето не иска да суче. Топли компреси на засегнатото място (може с памперс, намокрен с топла вода), след това цедиш. Става и с бутилка, пълна с топла вода, масаж от края към зърното, изобщо вземай спешни мерки, защото аз от неглижиране на ситуацията направих абсцес, цепенето и после зарастването на раната не са хич приятни.

# 4
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите.Не съм спряла да се цедя и да налагам с натоплената възглавничка за колики.Гърдата продължава да е твърда и зачервена.Цеденето не я прави кой знае колко мека.Днес отидох при хомеопат и ми предписа да пия belladonna,phytolacca decandra и buonia.Притеснява ме,че бебето ще отвикне да суче.Давам и другата гърда.10мин.рев докато накрая засука.Но тази гърда произвежда по-малко и определено не мисля,че и стига.Мисля да давам по 30мл.от млякото за рефлукс,което ни изписаха,но след кърмене и то с лъжичка.Относно отказът ми от антибиотик-да алергична съм и го приемам само в краен случай в комбинация със силен алергозан.А тази комбинация няма да е добра за кърмата.
Другото което е - Може ли да съм получила това запушване от неправилно кърмене? Принципно гушвам малката и и подавам гърдата.Понякога слагам възглавница под нея защото почва да ме боли гърбът,но само толкова.Никой не ми е показвал как се кърми.Като ми я дадоха това с гушването и подаването на гърдата си го направих инстинктивно и тази поза си ни остана и днес.Да не би да не е правилно и затова да се запушвам.
Извинявам се ако въпросите ми са глупави,но ми е първо дете.Повечето ми познати не са кърмили така,че и кои да ми покаже или да ме поучи,няма.Благодаря ви,че ви има

# 5
  • Мнения: X
Аз не мисля, че е заради позата. Педиатърката на децата ми е оперирана от мастит, а със сигурност знае как се кърми.

# 6
  • Мнения: 15
За рефлукс не се изписва АМ. Трябва да посетите гастроентеролог и да изпише адекватно лечение. Фризовомът облекчава рефлукса, да, но не е задължително да приключваш с кърменето. Дъщеря ми е с рефлукс и отказ от сукане(на периоди) вече на 3 месеца, но на кърма. Има медикаменти, които облекчават рефлукса, както и сиропче против повръщането. Рефлуксът е много коварен и може да те откаже от кърменето, ако детето не получи адекватно лечение! Задължително да спи и лежи само на антирефлуксна възглавница(или повдигнат матрак). Ако спи неспокойно, слагай детети по корем- помага за рефлукса. Много е важна позата, в която кърмиш при рефлукс. Това, което си описала като поза не е добре, защото трябва детето да е максимално изправено(виж поза футболна топка). Кърми на приглушена светлина и сменяй позите, когато плаче. Най- добре, когато можеш, кърми в сънено състояние. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт