Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 132 696
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 2 325
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Само дето децата в Силистра пострадаха от граната, която хвърлиха идиотите от МВР,не от родителите на децата. Т.е. пострадаха от държавни служители, които са толкова компетентни, че дай сега да им дадем още права да издевателстват над нормалните хора.
Да, но авторът на статията "грант-даден ... грант-приет" е решил да свърже този нещастен случай с Барне в Норвегия.


Но е забравил да спомене, че родителите в Норвегия имат само спомагателни функции, от които могат да бъдат лишени във всеки един момент. Това и в Конституцията им го пише.

А също така е забравил да спомене, че Брейвик е роден в България.

# 2 326
  • Мнения: 2 013
Шепа хора от шепа НПОта прокараха закони за увеличаване на собствените си правомощия, с цел печалба. Пък се оправдават, че не разбрали защо било това недоволство и това било 'езикът на омразата'. И политиците и те какво сега само чупят пръсти?
Гледам, че в групата напрежението расте.

# 2 327
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Езикът на омразата идва именно от защитниците и нпо-та. Когато някой иска да се добере с извратените си идеологии до децата ни, като остави родителите без права и законови средства за защита, няма как да очаква мир и любов. Тогава идва ред на закона на джунглата, или куфарите.

# 2 328
  • Мнения: 4 378
Fenris, защо тая омраза към българските родители? Много настървено ги плюеш...

Каква омраза, Ели? Написаното в доклада на ЕК ли имаш предвид?

Тони, ама по чия инициатива децата са били там? Родителите и служителите в детската градина. Ще им се търси ли отговорност за това? Програмата е била насочена към ученици между 5 и 8 клас. Какво са правили деца от детска градина на място, където се взривяват гранати? Значи сега полицията е виновна, че гранатата била дефектна, не родителите и служителите на детската градина, че по своя инициатива карат малки деца на такова събитие. Изобщо какво търсят малки деца на място, където избухват гранати и се демонстрира насилие?

Елеонора, Брейвик е пример какво става, когато дете в сериозен риск с родителите си, в случая майка му, не се отнеме от социалните служби да расте в нормална среда. Много е забавно да го даваш за пример срещу системата, която НЕ Е виновна, че е станал такъв. Той е пример какво става, когато дете расте с родител без родителски умения, меко казано. В конституцията не пише нищо такова, каквото ти твърдиш. Simple Smile Страхотна статия в ''Дойче веле'' наистина: https://www.dw.com/bg/%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D1%80%D0%BE%D0%B … %D0%B8/a-48999150 Не бих казала, че един служител на десетки деца е нещо за хвалене, но явно някои мислят, че е достатъно. Срещу доклада на ЕК ли скачаш? Явно е пълен с омраза и ненавист към българските детски градини по твоите думи.

И още една много добре написана статия, насочена към българските родители. И ''Дойче веле'' ли ще обвиниш в омраза към родителите? Всеки, който не е съгласен с мен, ме мрази? Вижда се кой пляска лични обиди на килограм в темата Simple Smile  https://www.dw.com/bg/%D1%81%D0%BA%D1%8A%D0%BF%D0%B8-%D0%B1%D1%8 … %D1%82/a-48778617

Тук за шамарената фабрика https://www.dw.com/bg/%D1%89%D0%B5-%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0% … %D0%B0/a-18609164

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 15:45 от Fenris

# 2 329
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Извратени човеконенавистни идеологии и безумни печалби - ето за това става въпрос.

Как се става богат в Норвегия - 3 мин клипче:



Елеонора, Брейвик е пример какво става, когато дете в сериозен риск с родителите си, в случая майка му, не се отнеме от социалните служби да расте в нормална среда. Много е забавно да го даваш за пример срещу системата, която НЕ Е виновна, че е станал такъв.
Фенрис, Брейвик е нещо, което може да се случи навсякъде. Както и това с гранатите. Да използваш нещастен случай в една държава, за да рекламираш Норвегия, е точно толкова интелигентно, колкото брътвежите на пияници в кварталната кръчма.

Всеки, който използва този нещастен случай, трябва да се подготви за ответен удар - Брейвик, брой на убити жени на глава от населението, брой на самоубийства сред младежите, брой убийства на глава от населението и т.н.

# 2 330
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Срещу доклада на ЕК ли скачаш? Явно е пълен с омраза и ненавист към българските детски градини по твоите думи.

Ние доматята не ги ядем с колците. Ходи да лъжеш нейде другаде. Приятелката ми смени няколко детски градини във Франция. Каза че санитарните условия изобщо не могат да се сравнят с хигиената на нашите детски градини. Същото твърдят и отглеждащите деца в Англия.

# 2 331
  • Мнения: 2 013
Fenris, стига се хаби. Нещата в националната група полека-лека започват да излизат извън контрол (по моя преценка). И да скачаш по клавиатурата си от Норвегия и каквото и ще да правиш - процесите са вече на лице. Само губене на време е твоето. Ти изпълни твоята задача отдавна, когато тази група във фб се създаде.

# 2 332
  • Мнения: 4 378
Амбър, да де, Европейската комисия е виновна с доклада си, че очерня българските детски градини и родителите. Магдалена, не съм в Норвегия, но следя с интерес ставащото в България. Приписваш ми заслуги, които не са мои. 

Елеонора да коментира ставащото в Берлин? https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%8 … %D0%B0/a-42857191 Защо не искаш да коментираш и българските родители в Берлин, бащата-изнасилвач и майката, която го защитавала и карала детето да мълчи? Щом Брейвик може да се случи навсякъде, защо го използваш да плюеш срещу Норвегия? И защо реагираш, че някой се възмущава, че родители и служители от детска градина в България карат по своя инициатива деца на места, където гърмят гранати?

Като пуснеш вентилатора и започнеш да хвърляш едни работи срещу него, се опръскваш много неприятно и мирише много лошо. Но трябва да приемеш, че ще ти се дадат неприятни примери и за други държави, за да ти се покаже, че държавата, която мразиш най-много в света не е единствена. Ама не виждам да коментираш лошите неща за Германия и България. Защо?

Вермилион, тук се замерваме с линкове, не разваляй хармонията с лични нападки и груб език, че това не е аргумент.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 16:06 от Fenris

# 2 333
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Щом Брейвик може да се случи навсякъде, защо го използваш да плюеш срещу Норвегия?

Защото нещастен случай с гранати, което Е нещастен случай, се използва, за да се плюе по България.

Със случая за въпросните родители в Берлин, искам първо да се информирам от немската преса.

А и защо изобщо трябва да коментирам нещо подобно? Това какво доказва?

Да не би да искаш да го противопоставиш на 70 000 акаунта на норвежци в Дарк-нета, където са качвали филмчета, заснети със собствените им деца?
Те дали са казвали на децата да мълчат?


Ох, ама забравих, че това са били политици и полицаи, и адвокати, а техните деца са много умни и мълчат.


Я кажи, Фенрис, Барне Акционерно Дружество ли е?

Вярно ли е, че печалбата им се движи в диапазона 25-30%?

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 16:12 от Eleonora_27

# 2 334
  • Мнения: 4 378
Това, че най-вероятно става дума за дефектна граната, не оневинява възрастните - родители и служители в детска градина - които са завели малки деца да гледат взривяване на гранати. Не си обективна. Кой родител би си завел детето да гледа взривове на гранати вместо на театър или в планината на разходка сред природата? И с какъв акъл служителите в тази детска градина са завели децата на такова опасно място? Това място за деца ли е изобщо?
И педофили има във всяка държава, и извратени родители. Но ти го представяш все едно само в Норвегия има такива неща. Това, че България се е прочула с трафик на органи и хора, разбита от ФБР мрежа изманици и крадци на автомобили в Лас Вегас също не го коментираш. Разбираш, че за всяка държава могат да се извадят неприятни неща и лоши новини, но избирателно нападаш само една държава все едно сам там се случва. Усещаш ли колко си субективна и колко нелепо става?

# 2 335
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не съм аз тази, която избирателно напада една държава. Ти си тази, която го прави!

Ти ни навираш в очите Норге, не разбираш ли?

Направихте го Норгето по-известно, отколкото беше. От страната на педоф... и фиордите, стана Северна Саудитска Арабия, а дори сега вече е Страната на Барне.

Търси вината в себе си, а не в мен.


Хората в България са против Стратегия, чиято концепция е близка до тази на онова, което пише в Норвежката Конституция.

Ти сама тръгна да защитаваш Барне, а не обясни на хората, защо Барне:

- не респектира биологичния принцип
- позволява по 2 деца на седмица, които са под закрила, да се самоубиват
- преследва семейства, които са религиозни християни

# 2 336
  • Мнения: 12 296
И още една много добре написана статия, насочена към българските родители. И ''Дойче веле'' ли ще обвиниш в омраза към родителите? Всеки, който не е съгласен с мен, ме мрази? Вижда се кой пляска лични обиди на килограм в темата Simple Smile  https://www.dw.com/bg/%D1%81%D0%BA%D1%8A%D0%BF%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B7%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82/a-48778617

Тук за шамарената фабрика https://www.dw.com/bg/%D1%89%D0%B5-%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0% … %D0%B0/a-18609164

Първата статия от цитата за мен е изключително странна с това, че гледа на българина като на диво животно, което /поради социализма, може би/ не знае що е права на детето, не е сигурен какво да прави с децата си и т.н, та затова авторът трябва да напомни що е то дете в правовия ред. Странна ми е не за друго, а защото този специалист по това как се гледат деца в белите страни е Евгений Дайнов, получил средното си и висшето си образование в ОК. Съдейки по кратък форум на випускниците на училището му /при това не частно/ там в опитомяването на дивачетата са играли не шамари, а пръчки, ключове и сандали. / постове 1, 18, 40, 45 - виждам, че в единия се споменава опция да се оплачеш, но явно физическото наказание в собственото му училище никак не е било рядкост/.
https://www.se23.com/forum/showthread.php?tid=4862&page=3

Възможно е Дайнов да смята, че в ОК нагласите са се променили светкавично от днес до утре за разлика от България, но греши - за разлика от ОК ние нямаме клауза оправдаваща употребата на физическа сила като възпитателна мярка. По-скоро мисълта му за възприемане на децата като дивачета, които трябва да бъдат оиптомени със сила, се базира на личния му опит от страната, в която е израснал, но незнайно защо се позовава само и единствено на България като пример за крути възпитателни мерки. Такава е вероятно поръчката.

Втората статия е интересна най-вече с това, че авторът не е се запознал със социологическите проучвания от същия период за всички други европейски държави. Ако се беше запознал, нямаше да се налага да прибягва до канибали и  старозаветни страшилища, а щеше да установи, че нагласите навсякъде са еднакви. Но не е това целта очевидно.

Изгледах набързо пуснатото видео на Магдалена /за което благодаря!/ . Изцяло споделям мисълта, че ни фрагментират и противопоставят по 1001+ начина, а за да става това по-лесно, най-важно е да се разкъса веднъж завинаги фундаментът, семейството, като се противопоставят априори родители и деца. На което мисля, че сме свидетели и което смятам, че щем не щем, постепенно ще стане.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 16:53 от Vapor

# 2 337
  • Мнения: 2 013
Много интересно видео с Николай Николов (адвокат). Мисля, че той е същият човек, който се изказа в края на пресконференцията на протестиращите. В началото се говори за детския труд и към минута 2-3 е по нашата тема.
https://www.facebook.com/bstv.bg/videos/398244884117120/
Изброява законите, които са променени.
Препоръчвам.

Vapor, да това е част от играта, да се раздели общественото мнение и да се настроят едни групи от хора срещу други. Заради това страшно много се ядосах, когато Весела Банова (от НМД) застана пред камерата (на бТВ при отразяването на 3тия протест) и излъга, че протестиращите били срещу лекари и педиатри! Това беше ужасно гнусна лъжа. После се появиха 'интелектуалците' и 'преподавателите' в университетите. После какво ли не пришиваха. Как не ги е срам!

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 17:50 от Magdalena1978

# 2 338
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Мдааааам, става въпрос за едни пари. Ако трябва да бъдем по-прецизни, ... за доста голяма сума пари.

# 2 339
  • Мнения: 4 378
Елеонора, пак изписа една камара глупости. Просто е абсолютна загуба на време да ти се отговаря. Толкова несериозни неща пишеш, че чак е тъжно, че им вярваш. Явно и паметта ти изневерява, защото не аз започнах оплювателните теми срещу Барневерн и Норвегия, изпъстрени с какви ли не свободни съчинения. Аз се регистрирах във форума и се включих в тия теми по молба на друга потребителка във форума да дам информация и да изоблича митовете и легендите. Но си признавам, че не очаквах нивото на дискусия да е толкова ниско. За мен е новост да съм във форум, в който основните аргументи са лични обиди, груб език и straw man. С едно приятно изключение - Vapor, с която макар невинаги да сме на едно мнение, поне ''спорим'' по цивилизован начин.

Общи условия

Активация на акаунт