Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 132 694
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 2 640
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
И трите неща са насилие.

Извеждането на деца от дома им е най-гротескното насилие, обаче.

# 2 641
  • Мнения: 4 378
Не е според мен, а според критериите, които са ви неясни. Не е странно, че толкова сте наплашени като има неразбиране на материята с умели провокатори, които запълват празното с пропаганда.Трябва да се прави разлика между употреба на насилие върху детето и употреба на необходима сила за предпазване здравето и живота на детето. Който е чел международните документи, на които целия западен свят си базира законодателството, знае за какво става дума и каква е разликата, както и коя точно е нежеланата форма.

В червено е насилието, от което децата трябва да бъдат предпазвани. Другото не е насилие и не е нещо, което родителите трябва да коригират.

да завъртиш шамар от една страна и да се скараш със строг глас от друга

да хванеш за ръката и да задържиш със сила дете, което тича към оживена улица с много преминаващи автомобили като му обясниш защо не се прави така от една страна и да му зашлевиш два шамара, докато го навикаш на идиот, простак и малоумник от друга

да хванеш и изнесеш на ръце развилняло се дете извън магазина от една страна и с получената заплата да си купиш алкохол и цигари, а детето ти да стои без ядене 3 дни от друга

Извеждането на деца от среда, която е вреда и опасна за тях, не е насилие, а спасяване на децата.

# 2 642
  • Мнения: 14 966
А насилие над детето ми ли ще е / емоционално/, ако му забраня да гледа  филма на Дисни "Малката русалка" с мулатка - русалка, при положение, че Ханс Кристиян е скандинавец , а филмът е задължителен за целия клас?

# 2 643
  • Мнения: 760
Не е според мен, а според критериите, които са ви неясни. Не е странно, че толкова сте наплашени като има неразбиране на материята с умели провокатори, които запълват празното с пропаганда.Трябва да се прави разлика между употреба на насилие върху детето и употреба на необходима сила за предпазване здравето и живота на детето. Който е чел международните документи, на които целия западен свят си базира законодателството, знае за какво става дума и каква е разликата, както и коя точно е нежеланата форма.

В червено е насилието, от което децата трябва да бъдат предпазвани. Другото не е насилие и не е нещо, което родителите трябва да коригират.

да завъртиш шамар от една страна и да се скараш със строг глас от друга

да хванеш за ръката и да задържиш със сила дете, което тича към оживена улица с много преминаващи автомобили като му обясниш защо не се прави така от една страна и да му зашлевиш два шамара, докато го навикаш на идиот, простак и малоумник от друга

да хванеш и изнесеш на ръце развилняло се дете извън магазина от една страна и с получената заплата да си купиш алкохол и цигари, а детето ти да стои без ядене 3 дни от друга

Извеждането на деца от среда, която е вреда и опасна за тях, не е насилие, а спасяване на децата.


Ако това са Ви разсъжденията относно възпитанието на деца, а именно, че заради скарване със строг глас от родител към детето, което обикновено се прави с възпитателна цел и само заради това недай си Боже да бъде отнето от семейството, говори че имате много погрешна представа относно възпитанието и отглеждането на деца. Аз нямам деца, но останах потресен от повечето Ваши коментари.

# 2 644
  • Мнения: 5 425
Има само едни критерии и Фенрис е техният пророк. Simple Smile
Поне една книга с правила да бяхте издали, преди да тръгнете на свещена война ...

# 2 645
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
fenris ако горенаписаните разяснения са до мен и не си юрист, моля те спести си ги! "Една жена каза на пазара" не се брои за тълкуване на материята. Между впрочем считам, че във всички изброени от теб примери има упражнено насилие. Кой и как ще отчита до колко силно може да се вика? Шумометри ли ще носим? За мен чисто субективно може да е силен нечий крясък. От друга страна обаче недочува щата ми съседка има вероятност да не го отрази въобще. Та моля те не ми размахвай пръстче поучително ако обичаш...!!!

# 2 646
  • Мнения: 4 378
Жива, не съм юрист, но поне не съм на фаза ''неясни критерии'', каквото е масовото явление тук. Вложила съм времето да се информирам обстойно, което е и разликата между нас.
Няма начин да има изрично изброяване на всички възможни ситуации, в които попада родител при отглеждане на дете. Това е практически невъзможно. Затова се извеждат общи и ясни принципи. Не виждам пазар, но щом предпочиташ да се плашиш от несъществуващи неща и да живееш в страх ''ами ако така, ами ако иначе'', то това си е твоя работа.
Посочените от мен примери и реакциите към тях показват и колко малко се знае в България за какво точно става дума. Ти можеш лично да считаш, че всяко действие срещу детето е насилие, но юридически не е така. И няма нужда да си юрист, за да имаш информирано мнение и да четеш с разбиране юридически документи. Изисква се просто добро познаване на езика, на който са написани.

И едно много интересно четиво. На български.
https://endviolence.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B … 0%BD%D0%B0%D0%B4/

А_Ivanov, изтълкувахте поста ми точно обратното на това, което пише в него. Ненужно се потресохте. Скарването със строг глас не е насилие според мен, но според потребителите Ежко, Елеонора 27 и Жива, е.

Таис, не.

# 2 647
  • Мнения: 5 425
И де ги написани тези ТОЧНИ И ЯСНИ принципи, по които може ЕДНОЗНАЧНО да се определи кое е насилие и кое не?

# 2 648
  • Мнения: 4 378
Общите и ясни принципи са в международното право и международните документи, към които и България е страна, и които я задължават да напасне вътрешното си законодателство, за да не е в противоречие с тях. Всички документи са налични в Интернет на различни езици, за който има желание да прочете. В Стратегията са заложени точно такива международни принципи. Разбира се, България може да играе соло и да се дистанцира от Европа и света, но докато играе в отбор с тях, важат едни и същи правила. Преди много страници пуснах и линк с критика към България от страна на Комитета на детето към ООН. Виждам, че тази критика е повлияла и за оформянето на новата стратегия, което е само положително.

# 2 649
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Разбира се, България може да играе соло и да се дистанцира от Европа и света, но докато играе в отбор с тях, важат едни и същи правила. Преди много страници пуснах и линк с критика към България от страна на Комитета на детето към ООН. Виждам, че тази критика е повлияла и за оформянето на новата стратегия, което е само положително.

Ъъъъъъъ, ти в някаква паралелна вселена ли живееш?

Я кажи, по кое точно в България нещата са различни от държавите в ЕС?

Айде, чакам списък!

# 2 650
  • Мнения: 5 425
И всяка държава интерпретира тези документи както различните религиозни течения на една религия - свещените си книги.

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 18:26 от Не се сърди, човече

# 2 651
  • Мнения: 4 378
Похвално е, че най-после има официална реакция от страна на държавата. Прекалено пасивна беше дълго време и фабриката за лъжи стана огромна.
https://trud.bg/%d1%84%d0%b0%d0%bb%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b8-%d0%b … JueeW9Xt_rik2XL5U

# 2 652
  • Мнения: 330
Не е според мен, а според критериите, които са ви неясни. Не е странно, че толкова сте наплашени като има неразбиране на материята с умели провокатори, които запълват празното с пропаганда.Трябва да се прави разлика между употреба на насилие върху детето и употреба на необходима сила за предпазване здравето и живота на детето. Който е чел международните документи, на които целия западен свят си базира законодателството, знае за какво става дума и каква е разликата, както и коя точно е нежеланата форма.

В червено е насилието, от което децата трябва да бъдат предпазвани. Другото не е насилие и не е нещо, което родителите трябва да коригират.

да завъртиш шамар от една страна и да се скараш със строг глас от друга

да хванеш за ръката и да задържиш със сила дете, което тича към оживена улица с много преминаващи автомобили като му обясниш защо не се прави така от една страна и да му зашлевиш два шамара, докато го навикаш на идиот, простак и малоумник от друга

да хванеш и изнесеш на ръце развилняло се дете извън магазина от една страна и с получената заплата да си купиш алкохол и цигари, а детето ти да стои без ядене 3 дни от друга

Извеждането на деца от среда, която е вреда и опасна за тях, не е насилие, а спасяване на децата.

В грешка си, ясно ни е
 това в червеното трябва да е повод за отнемане на дете,
допълвам -
и ако родителите са бедни,
ако се разделят, карат
ако са мързеливи
прекалено привързани, слабо привързани
прекалено строги, не достатъчно строги
да, това са престъпления и крайни случаи и са достатъчни!
и да знаете един родител може да е лош за своето дете, но да е добър за чуждото,
да е беден за своето, но за чуждото ще му се дадат пари.
да, това е велико мислене и логика подплатена с пари, много пари
нужно е само за някои хора, без значение каква професионална подготовка имат и какъв умствен багаж носят, да има финансова полза от лоши родители и ако не успеят да си намерят,  им е позволено да си ги измислят, безопастността на лъжите и действията им е осигурена!

# 2 653
  • Мнения: 344
в АСП и без това са далеч от интелекти, та ресурса е осигурен.

# 2 654
  • Мнения: 15 960
Тези дни чух, че във Франция  забранявали шамарите, които до сега били изрично разрешени, и въобще дисциплиниране с насилие. Но ако някой продължи с тях, нямало да има наказание. Оказва се, че 85% от французите са използвали насилие като възпитателно средство, а половината от тях са шамарили деца до 2 год. възраст. Та май Ганьо не е най-големият изверг и дивак в Европа, както някои се опитват да внушат.

Общи условия

Активация на акаунт