Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 132 695
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 2 865
  • Мнения: 330

Защо трябва да присъства печалба на лобисти в социалната политика за деца? Така не се ли опорочава тази политика?
Политиката е нещо порочно по самата си същност. Не живееш в Дисни-приказка, където добрият цар е загрижен за народа си.

Лобирането на капиталистите е НЕИЗБЕЖЕН елемент от съвременната демокрация.

В този форум АКТИВНО участва поне един представител на политическо лоби, претендиращ да е загрижен родител. Подхвърлянето на досиета, фалшиви новини и слухове е стар трик за плашене и манипулиране на простолюдието.

Партийните интереси са много по-важни от народните настроения. Един закон може да се префасонира за прах в очите, но ще бъде прокаран така, както е удобен за предизборните спонсори. С тях шега не бива. А народът... Кучетата си лаят, керванът си върви.

Какво би спечелил евентуалният лобист,
който е против законите да се променят в сегашният им вид?
който е против агенциите да могат да действат в тайна и да имат власт над семействата без откритост или отчетност?
който изисква независима съдебна система с отворени производства, а не секретна такава?
Който иска законите да са точни и ясни, без да има възможност за субективни интерпретации?
който иска да нямат служителите финансов и служебен интерес за извеждане на дете от семейство?
който иска да има силен вътрешен надзор над работата им?
който иска да имат нужната квалификация?
който иска да им се търси съдебна отговорност при злоупотреба?

Това са все справедливи и нормални изисквания, от които печелят и народа и децата.
 

# 2 866
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ивет, затрупваш темата с претенциозни въпроси, игнорирайки простичкият ми въпрос от миналата страница : можеш ли да дадеш за пример дори един едничък съвременен закон някъде по света, който да не позволява "превишаване на правата".

Щото ако само такива закони те устройват, тогава няма да имаме НИКАКВИ закони. Анархия, джунгла и въоръжени банди

# 2 867
  • Мнения: 4 378
Zemonti, съгласна съм, че лобирането е неизбежна част от политиката. В САЩ лобистите са открити и се знае кой за какво лобира. В България май е по-прикрита работата, защото никой не излиза официално да си признае, че е лобист.

# 2 868
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
По фолклорни причини у нас термините "лобизъм" и "спекула" се възприемат от обществото като едва ли не престъпни.

# 2 869
  • Мнения: 12 296
Zemonti, съгласна съм, че лобирането е неизбежна част от политиката. В САЩ лобистите са открити и се знае кой за какво лобира. В България май е по-прикрита работата, защото никой не излиза официално да си признае, че е лобист.
Не съм сигурна, че някъде в Европа има система на регламентирано открито лобиране като в САЩ.

ПП Виждам, че тази година се е тръгнало по-усърдно в посока регламент и прозрачност.
https://transparency.eu/press-release-european-parliament-to-end … t-lobby-meetings/

# 2 870
  • Мнения: 330
Ивет, затрупваш темата с претенциозни въпроси
Не, zemonti, въпроса ми е един и не е претенциозен.- Защо смяташ, че в темата има активно участие на поне един представител на политическо лоби, който е против стратегията и промяната в законите в този им вид?, като за подържниците и е ясно защо и към какво се стремят.
Още не съм видяла някоя партия или политик открито да се противопостави на тези промени. Нито се водят дебати, нито искат да се говори за това. Ясно е, че с тези промени губи обикновения българин, като се дава голяма власт на чиновниците и му се потъпкват правата, слагат му се юзди да е мирен, послушен и по-лесно контролиран, като при това се генерират и огромни печалби.

 
можеш ли да дадеш за пример дори един едничък съвременен закон някъде по света, който да не позволява "превишаване на правата".

Ще ти отговоря с въпрос - Има ли друг такъв закон, при който човека е виновен до доказване на противното, и  за определяне на вината му да е достатъчно само доклад в стил размисли и страсти на някои чиновници без професионална подготовка?

При всеки закон има вратички, при тези след промените, обаче, са отворени цели порти, от които могат да се възползват единствено тези, които имат интерес да крадат деца.

# 2 871
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ивет, затрупваш темата с претенциозни въпроси
Не, zemonti, въпроса ми е един и не е претенциозен.
Верно?!? Да не би някой друг да е злоупотребил с акаунта ти преди един час:

Какво би спечелил евентуалният лобист,
който е против законите да се променят в сегашният им вид?
който е против агенциите да могат да действат в тайна и да имат власт над семействата без откритост или отчетност?
който изисква независима съдебна система с отворени производства, а не секретна такава?
Който иска законите да са точни и ясни, без да има възможност за субективни интерпретации?
който иска да нямат служителите финансов и служебен интерес за извеждане на дете от семейство?
който иска да има силен вътрешен надзор над работата им?
който иска да имат нужната квалификация?
който иска да им се търси съдебна отговорност при злоупотреба?

# 2 872
  • Мнения: 330
това ли е отговора ти?  Странно , за момент помислих, че имаш някаква мисъл в главата и ще успееш да я формулираш в темата

# 2 873
  • София
  • Мнения: 4 035
Всъщност въпросът на Ивет е един:
Какво би спечелил лобистът против стратегията?
Простичък въпрос, но явно с повишена трудност. Може да се замени с друг по-лесен:
Какво би спечелил лобист за стратегията?
И там може да се покажат едни парични потоци, течащи от държавата към НПО-та и други частни доставчици на социални услуги. Някак цифрите улесняват разбирането на цялата картинка.

Погледнете темата. Когато замразиха стратегията, най-върлите й защитници спряха да пишат по темата, сигурно не им е била интересна вече. След седмици се появиха изявления, че ще се работи отново за прокарването й, но “след като отмине истерията”. И някои защитници отново се хвърлиха в агресивна защита.
Сигурна съм, че е съвпадение! Joy

# 2 874
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Съвпадение? Активното ми включване във форума съвпада с дипломирането ми. Мoжеш да ми видиш сертификата във ФБ. Аз не съм анонимен трол. И там съм zemonti.

# 2 875
  • Мнения: 14 966
Съвпадение? Активното ми включване във форума съвпада с дипломирането ми. Мoжеш да ми видиш сертификата във ФБ. Аз не съм анонимен трол. И там съм zemonti.
Какво общо има твоето дипломиране с темата ?
Няма къде другаде да се похвалиш ли ? Blush

Забелязвам аз , канят някого на интервю. Те ги питат за тревичките, а очакващите парички и дерибействане, започват за ИК , или Стратегията. Ей, направо умирам от смях. Съжалявам, че не мога да дам линкове, беше преди известно време, в няколко тв, няколко лица, дори мислех тук да плясна демагозите, но имах доста работа, та пропуснах. Обещавам при ново попадение, да подам инфо.
Но са смешни, жалки , и най- вече защото от висотата на собственото си нищожество, обясняват за невежеството българско. Пази боже , такива да пазят децата ни !

# 2 876
  • Русе
  • Мнения: 11 918
zemonti, колебаех се между ученик или че нещо специализираш на психо или социална тема. Изборът на теми , категоричността,незрелостта и рафинираната балансирана арогантност са показателни.
  Всъщност повечето влизаме във форума с по-големичък багаж самочувствие и категоричност, че са ни ясни много неща. Податливите на развитие откриват обаче, че винаги има какво да научат.

# 2 877
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
zemonti, колебаех се между ученик или че нещо специализираш на психо или социална тема. Изборът на теми , категоричността,незрелостта и рафинираната балансирана арогантност са показателни.
  Всъщност повечето влизаме във форума с по-големичък багаж самочувствие и категоричност, че са ни ясни много неща. Податливите на развитие откриват обаче, че винаги има какво да научат.
Вместо арогантни лични нападки, ще те помоля за 7-ми път да постнеш линкове към тезе НЯКОЛКО поста в които PURE била признавала, че е сгрешила за 10-те хиляди уж отнети деца.

Не, че очаквам наистина да го направиш. Такива признания не съществуват. Просто периодично напомням на публиката що за стока са агитаторите им.

# 2 878
  • Мнения: 12 296
Не, че очаквам наистина да го направиш. Такива признания не съществуват. Просто периодично напомням на публиката що за стока са агитаторите им.


Zemonti, хубаво е, че непрекъснато напомняш, но защо очакваш някой да рови назад за нещо, което интересува само теб и което изобщо не се обсъжда - нито като истина, нито като лъжа. Това дали и колко деца се отнемат в Норвегия няма да направи нашата Стратегия по-читава.

# 2 879
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Назад в темата може да се види репортаж на btv за отнемането на деца в Норвегия.Както и статистиката.
А който иска ,може да влезе в сайта на телевизията и там да види материалите.
Ако някой смята ,че btv лъже или репортерката е некомпетентна,може да пише там...

Може да гледате и репортажите на CNN по същата тема.
И всеки средно интелигентен човек може сам да си направи изводите.
Моля не ни давайте за пример норвежката система.
Тя не е добър пример.

България е член на Европейския съюз.Някои забравят това.

Стратегията няма да се приеме ,защото противоречи на Българската Конституция и на Европейската Конвенция.
А закона за правата на децата беше цитиран назад в темата.
Както и Европейската Конвенция.
Ето го Член 8 от Европейската Конвенция за Правата на Човека: ЧЛЕН 8 Право на зачитане на личния и семейния живот 1. Βсеки има право на неприкосновеност на личния и семейния си живот, на жилището и на тайната на кореспонденцията. 2. Намесата на държавните власти в упражняването на това право е недопустима, освен в случаите, предвидени в закона и необходими в едно демократично общество в интерес на националната и обществената сигурност или на икономическото благосъстояние на страната, за предотвратяване на безредици или престъпления, за защита на здравето и морала или на правата и свободите на другите. Текстът е аналог на текст от Конституцията на България
Ама кой да чете...



Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 21:18 от -veni-

Общи условия

Активация на акаунт