Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 1 275
тъй като благополучието на детето не може да бъде отделено от това на неговото семейство

Какво е семейство в случая? Биологичните родители или средата, в която то расте? Защото ако семейството е нефункциониращо или например пълно с насилие, благополучието на детето абсолютно може да се открие другаде извън това семейство

Благополучието на детето, което:
...е осиновено и расте в любящо семейство вместо с биологичните си родители, които или не искат, или не могат да го отглеждат
...расте в любящо приемно семейство вместо с биологичните си родители, които или не искат, или не могат да го отглеждат

# 1 276
тъй като благополучието на детето не може да бъде отделено от това на неговото семейство

Какво е семейство в случая? Биологичните родители или средата, в която то расте? Защото ако семейството е нефункциониращо или например пълно с насилие, благополучието на детето абсолютно може да се открие другаде извън това семейство

Благополучието на детето, което:
...е осиновено и расте в любящо семейство вместо с биологичните си родители, които или не искат, или не могат да го отглеждат
...расте в любящо приемно семейство вместо с биологичните си родители, които или не искат, или не могат да го отглеждат
Питай Мая Манолова.

# 1 277

Не мога да тълкувам със сигурност какво е имала предвид, но ако погледна началото на изречението, в което става дума за "противопоставянето на интересите на детето на семейните ценности", допускам, че има предвид същото, което и Синодът - че философията на тази стратегия е насочена към  извеждане на грижите за личността на детето  и интересите му извън отношенията с родителите в семейството, към интервенция в семейството на професионалисти по детски грижи и изместване на ролята на родителството.

ПП Да добавя, всъщност, и линка към становището на Синода, за да го има в темата. Също доста премерено и разумно, според мен.  
http://www.bg-patriarshia.bg/news.php?id=286900

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 21:02 от Vapor

# 1 278
Съдейки по цялостния изказ, съм почти убедена, че под ''семейство'' има предвид биологичното семейство. Ако съм права, което вярвам, че съм, то не съм съгласна с нейното твърдение. Никой не поставя интересите на детето срещу семейните ценности, освен ако под семейни ценности не се има предвид физически и психически тормоз, малтретиране, неглижиране на детето, неадекватна родителска грижа, изобщо всяка форма на насилие или пък че детето трябва на всяка цена да живее с родителите си, дори когато те поставят здравето и живота му в сериозна опасност. И нали вече държавата от 4 години насам е предвидила мерки за помощ в семейството вместо детето автоматично да се извежда? Тогава написаното от нея в точка 2 няма много смисъл. Бедността няма как да е единствена причина за отделяне на дете от родителите му, но за съжаление много често бедността присъства наред с други фактори като родителска злоупотреба с алкохол, неглижиране на детето или честа употреба на физически наказания над детето, а защо не и комбинация от тях. Тогава не може да се твърди, че детето е взето заради бедност. Изобщо цялостната й позиция звучи като поръчкова статия на противниците на стратегията. Някой написа, че щяла да се кандидатира за кмет. Тогава не може да си позволи да НЕ бъде в тон с масовата истерия. Ще изгуби прекалено много гласоподаватели. Няма как да се съглася с нейната позиция, която не дава никакви аргументи против стратегията в настоящия й вид. Един популистки текст, който цели да се хареса на хората. Това е.

# 1 279
https://eurocom.bg/shows/video/chestno-kazano/10360
В този разговор най ясно се очертаха 2-те тези на форума.

# 1 280
Чудя се дали потребителката Ина Бамбина най-после организира това НПО, за което тя самата писа в предната тема, но тя се покри и не ми отговори на въпроса, както и на въпроса кой го финансира.
Как точно е профила, за да го разгледам. Ще пробвам аз да я проуча.
Направих мое проучване, прочетох старата тема, към която ме препрати. По мое мнение хората са се самоорганизирали. Всичко е genuine, истинско е! Аз започнах да следя нещата по-късно, но явно още от Февруари е имало будни българи, които подеха тази кампания. Голям ПОКЛОН за тези хора, родители и българи! Не е случайно, че ние българите сме народ на 13 века. Имаме изострен инстинкт за самосъхранение и за съхранение на нашите деца. Няма да се дадем!

# 1 281
  • Най-красивия град
Българското общество няма да приеме стратегията,ако тя е по норвежкия модел.Особено след скандалите с Цветелина и останалите български семейства пострадали от Барневерн.
Важното е,че спряха стратегията.

Подкрепям казаното от Мая Манолова.

# 1 282
  • Точно където трябва
Хора, целта вече не трябва да е Стратегията. Тя е описание на нещо, което трябва да се случи. Имало е смисъл да я спираме преди да се приемат законите, които да я реализират. За да не се приемат. Сега целта трябва да са приетите поправки в закона. И недопускане на ратификацията на 3-ти факулт. протокол. Нали някой не се заблуждава, че ей така, с един протест и успяхме. Колко години са подготвяни и прокарвани подмяна на ценности, оглупяване на населението?! Повсеместно, не само в БГ. В мен вече се прокрадва съмнение, че и ще има пробив и сред организаторите. Във ФГ останаха само постовете "Браво!" Тези, които изразяват съмнение и призовават за прозрачност не се допускат.

# 1 283
Аз видях постове във фб, където една от администраторките написа, че ще си пусне CV-то. Видях и постовете за съмнения, т.е. не смятам, че има цензура. Но считам, че има опит за разединение на групата.

За законите - да. Това трябва да се отмени. Тук трябват адвокати, за да може да се атакува чрез тях реалното отменяне. Като имам време ще напиша конкретните закони и какво мен ме притеснява в тях, но аз не съм адвокат.

Относно 3-ти факултативен протокол - трябва да прочета - не съм запозната. Ще се информирам.

# 1 284
Хора, целта вече не трябва да е Стратегията. Тя е описание на нещо, което трябва да се случи. Имало е смисъл да я спираме преди да се приемат законите, които да я реализират. За да не се приемат. Сега целта трябва да са приетите поправки в закона. И недопускане на ратификацията на 3-ти факулт. протокол. Нали някой не се заблуждава, че ей така, с един протест и успяхме. Колко години са подготвяни и прокарвани подмяна на ценности, оглупяване на населението?! Повсеместно, не само в БГ. В мен вече се прокрадва съмнение, че и ще има пробив и сред организаторите. Във ФГ останаха само постовете "Браво!" Тези, които изразяват съмнение и призовават за прозрачност не се допускат.
И моето мнение е същото, спирането и е прах в очите, нищо повече. Да се усмири напрежението, че наближават избори, чиста демагогия е това. За мен трябва да има група от подготвени хора, юристи, а не само разгневени семейства, които да следят изкъсо и под лупа, всяко действие на НПО-та, министерства и други структури, които я пробутаха

# 1 285
Българското общество няма да приеме стратегията,ако тя е по норвежкия модел.Особено след скандалите с Цветелина и останалите български семейства пострадали от Барневерн.
Важното е,че спряха стратегията.

Подкрепям казаното от Мая Манолова.

Ако ''норвежкият модел'' според теб е в ущърб на родителя-чужденец, както са инсинуациите по случая Уланд, то България вече има този модел. Справка последното съдебно решение, според което бащата-българин печели делото срещу майката-норвежка, макар че той незаконно задържа децата в България - без съгласието на майката те да се отделят от средата си и да се лиши тя от възможност да ги вижда. Решение в ущърб на родителя-чужденец. Не видях някой да реагира на това решение. Напротив, ликува се. Защо този двоен аршин?

Ако някой е пропуснал тази информация, въпреки че бе публикувана преди време в темата, ето я отново:

https://neshtoto.club/2019/02/19/ И кликвате върху заглавието Стратегия за детето – въпроси към адвокат

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 11:34 от Fenris

# 1 286
  • Най-красивия град
Този случай вече го обсъдихме.
Майката ,която е норвежка е в затвора.
И е имало опасност децата да бъдат дадени в приемно семейство.
Сега децата са тук при баща си.Това не означава,че няма да видят повече майка си. Този вариант е много по-добър ,отколкото да бъдат дадени на чужди хора и да не видят повече биологичните си родители.

Колкото до норвежкия модел-обсъдихме го в три теми и няма какво повече да повтаряме.Това не е най-доброто за нашите деца.Отнемането на деца,пробутването на джендърската идеология в детските градини....
Болшинството български родители  не го приемат.

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 11:53 от -veni-

# 1 287
  • Монреал
По мое мнение хората са се самоорганизирали. Всичко е genuine, истинско е!
Нали? Никой от агитаторите и активистите няма политически амбиции и няма намерение да се кандидатира за публичен пост?!?

Когато нашуми даден въпрос винаги се намират кандидат политици, които да запълнят празнината за да наберат публичност. Колкото повече конфликт, толкова повече публичност. За това се налива Масло в огъня с абсурдно тълкуване и злонамерено грешни преводи като тези:

# 1 288
zemonti, извинявам се предварително, че ще бъда малко по-рязка с теб, но твоят промит мозък не може ли смели, че има хора, които наистина милеят за децата си. Според теб всичко ли е пари и постове на този свят? Друго няма ли? Това ли е твоята философия и твоят мироглед - че всичко е само пари и за единия пост???
Вземи се в ръце.

# 1 289
  • Монреал
Напълно съм убеден, че огромната част от последователите на движението ви са мотивирани от любов към своите деца и страха за тях, всят от активистите на движението. Моля не ми приписвай различна от тази позиция!

Общи условия

Активация на акаунт