Как тренирам - 23

  • 30 315
  • 748
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 433
Ще ме изтърпите ли да се оплача?
Миналия месец изкарах цяла седмица на легло с  Т, тренирах чак следващата седмица, направих възпаление на ухото - седмица болничен престой, тоест имам сборно две седмицаи тренировки и две седмици боледуване за Ноември.
Неделя направих една сефте-Декемврийска тренировка, днес съм с кашлица и сякаш някой ми е посипал гърлото с пясък.
И ми се откри най-накрая.. ми аз тренирам, излизам потна и веднага съм болна. Възпаленото ухо пък беше, защото излязох с мокра коса(веднъж се изкъпах във фитнеса и веднага цъфнах).
Та, оплаквам ви се. И днес трябваше да тренирам, а с тая кашлица не си го представям изобщо. Чувствам се зле не само от болежките, а и от пропуснатите дни, заседявам се и се чувствам кофти..

# 541
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415
Здравето ти е преди всичко. Разбирам те напълно за пропуснатите тренировки, но по-добре първо се излекувай и сталбилизирай и след това тренирай отново. Може да се опиташ на първо време да правиш тренировки вкъщи, така рискът с изпотяването и излизането ще бъде минимилизиран.
Този проблем е повсеместен, особено при жените с дълги коси е ужасно. Аз се прибирам пеша от фитнеса и затова винаги се преобличам със сухи дрехи, нося една допълнителна жилетка за гърба, шал, шапка, изобщо съм екипирана отвсякъде. Като се прибера веднага влизам под горещия душ и засега така се опазвам. Може да вземеш нещо за имунитета, ако мислиш, че от поредните разболявания имаш срив - цинк, ехинацея, черен бъз, витамини.

# 542
  • Мнения: 2 433
Пия котешка стъпка, винаги се преобличам и шофирам до/от фитнеса, не знам какво да правя вече. Косата ми остава винаги мокра обаче, дали от душ или изпотена, няма спасение, а явно шапката не е достатъчна..
Тренировките вкъщи са вариант, но нямам тежести и ще трябва да са някакви интензивни със собствено тегло тип кардио? Да препоръчате някой канал в тубата?

# 543
  • Мнения: 22 786
Хибискус, омотавай се и с шал около врата и носа.
Не ги сваляй, докато в колата не стане баня..Слагай си пак при всяко излизане на студено.
Иначе не знам как да се предпазиш.
Някои хора след баня или усилия, които налагат затопляне и потене, настиват при смяна на температурата, защото се преохлаждат.
Моя близка е по същия начин.

Последна редакция: вт, 10 дек 2019, 11:23 от ДХ3

# 544
  • Мнения: 1 880
Аз пък почти не се потя, особенно пък на тренировката за горна част. И да се похваля, вече вдигам 20 кг. от лежанка юпиии Laughing Може за някои да е смешно, но по мойте критерии имам голям напредък. Все пак правя един път седмично горна част и ходя на фитнес от три месеца Simple Smile

# 545
  • Мнения: 1 091
Пия котешка стъпка, винаги се преобличам и шофирам до/от фитнеса, не знам какво да правя вече. Косата ми остава винаги мокра обаче, дали от душ или изпотена, няма спасение, а явно шапката не е достатъчна..
Тренировките вкъщи са вариант, но нямам тежести и ще трябва да са някакви интензивни със собствено тегло тип кардио? Да препоръчате някой канал в тубата?
Хибискус ,канала на pretty fit.
Тази серия тренировки на Ангел Караиванов.
https://youtu.be/SeSmtKJEhv0
Канала на FitPersona ,Autumn Calabrese ,
Bob Harper.
Серията от тренировки на Зузка ZWOW
https://youtu.be/t9UWWIdd2tw
Има и още много.
Ако нещо не ти допадне и ти е леко като тренировка пиши. 🌺🌺🌺🌺
Аз тренирам само в къщи.
Ходила съм в зала само няколко пъти.
Но не е моето нещо.

# 546
  • Мнения: 2 433
ДХЗ, да, като загрея и ме духне вятър настивам винаги. И в планината ходим редовно, след всеки преход съм сополива.
Nona,  аз почти не се потя, дрехите ми са сухи, само главата ми се поти(нали от там се охлаждаме най-много), а косата ми съхне много трудно.
Мавина, много благодаря, още довечера ще употребя някое от предложените.
Абе като цяло сте много готини, какво да ви кажа..веднага влизате в положение Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus

# 547
  • Мнения: 1 091
Хибискус ,моля 🌺🌺🌺🌺🌺
Забравих канала и на Фитнес инструктор с Руми Илиева. ☺️
Този месец съм на 5- минутки ,че времето ми е страшно ограничено и предпочитам този вариант.
Днес съм с ето тази тренировка:
https://youtu.be/q9u7JkvbFNg
Мисля да изкарам цялото предизвикателство ,дори и да ми отнеме 2 месеца.
Не мога да тренирам всеки ден а само 2 дни от седмицата.
Ще мога днес и неделя.
За другата седмица ще гледам кога имам възможност ,но едва ли пак ще са повече от два дни. 😒

# 548
  • Мнения: 22 786
Добро утро!
Да дам отчет, че тренирам.С постоянна мускулна треска съм:)!

# 549
  • Мнения: 1 290
Аз нямам проблеми със студа. То ми е първа зима, през която транирам, но да чукна на дърво, за сега без болести.
Но аз не се къпя във фитнеса. Може да ви звучи нечистоплъно, но се прибирам и се къпя вкъщи. И без това тренирам след работа.
Да ви се оплача, вчера беше най-ужасната тренировка. Нямах слила за нищо. Едва добутвах до 8 повторения и то с килограми, които по принцип ползвам. УЖАС! Толкова зле се чувставх, че ако не бях такъв инат, щях да се откажа и пробера...
Надявам се утре нещата да са се нормализирали, че краката са по-тежки за трениране. И напоследак ме болят колената. Че за капак ни се скапа пералнята и с мъжа ми мъкнахме нова по стълбите. Изпоконтузихме се...уж не са тежки, ама мамата си джазат!
След тежката борба да кача някое килце, резултата е 57 килограма. Лошото е, че камих на бедра. Уж като спортуваш трябва да е пропорционално, че даже и уж трябва да е мускулна маса, но уви...бедрата ми наляха мазнотия и сега съм в много сериозна дилема. Мога да намаля въглехидратите и да изчистя, но пак ще отслабна, което не искам. Но пък и така не се харесва и то хич. Краката винаги са ми били проблемната зона. След първата бременност имах целулит даже и на предното бедро.
Deziderata ти беше споделила, че нямаш бридж и целулит. Имала си и си се отървала от тях или просто винаги си се поддържала и за това нямаш? Питам, ако е първия вариант, да дадеш съвет ...

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 12:08 от Punk_GirL

# 550
  • София
  • Мнения: 11 977
За пералнята трябваше да питаш как се качва. Миналата година се наложи да ми качат 100-килограмова пералня по стълбите до 7 етаж. Синът ми и негов приятел се справиха с една единствена почивка. Но си има техника.

Относно липсата на сила - аз бях споделяла преди 2-3 седмици, че съм така. Държа ме няколко дни, но не повече от 5. Не съм си давала зор - колкото можех-толкова. И мина.

# 551
  • Мнения: 1 290
За пералнята трябваше да питаш как се качва. Миналата година се наложи да ми качат 100-килограмова пералня по стълбите до 7 етаж. Синът ми и негов приятел се справиха с една единствена почивка. Но си има техника.

Относно липсата на сила - аз бях споделяла преди 2-3 седмици, че съм така. Държа ме няколко дни, но не повече от 5. Не съм си давала зор - колкото можех-толкова. И мина.

Сигурно си има техника качването на пералня, но и все пак двама млади мъже са къде по силни от мен и мъжа ми.
То като цяло зора е, че са много заоблени и се изплъзват. Но бая си тежеше. Аз мислих, че е около 80 кила, но с тях щяхме да се справим...

# 552
  • София
  • Мнения: 11 977
След малко ще махна снимката.
...........
С два каиша през рамо като тиранти е много по-лесно.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 14:17 от змия

# 553
  • Мнения: 10 008
Punk_girl, според мен ефекта е от тичането. 80-90км на седмица.
Сега през зимата ще намаля принудително, но февруари започвам отново.
Подчертавам, че не го правя заради целулита. Тичам защото ми е хоби.
С процедури сигурно ще е по-лесно и бързо.

# 554
  • Мнения: 1 290
Змия, мерси, ще знаем за другия път!

Deziderata вероятно тичането помага, но за съжаление мен хич , ме няма там.
От малка не мога да тичам, дигне ли ми се пулса и почва да ми става зле. Пробвала съм от инат да не спирам, ама стигам до припадане. А и в случая, дори да тичам, това само ще ми забърза още метаболизма и вероятно ще почна пак да свалям. А бе кофти! Още не съм си измислила концепция.

Общи условия

Активация на акаунт