Как тренирам - 23

  • 30 287
  • 748
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 876
Здравейте, има ли някоя дама, която разполага със свободно време, за да ми помогне за програма? Вече съм тренирала три пъти с треньори в зала и всеки път от техните режими се чувствах още по-дебела и изтощена. Слагаха ми зверски тренировки на 1200 калории, въпреки че аз съм наясно, че вероятно това е моят калориен дефицит.
Искам да определим режим за хранене и тренировки 4 или 5 пъти седмично, като имам отправна точка като списък с храни и минали тренировки.

# 271
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 409
Здравейте, има ли някоя дама, която разполага със свободно време, за да ми помогне за програма? Вече съм тренирала три пъти с треньори в зала и всеки път от техните режими се чувствах още по-дебела и изтощена. Слагаха ми зверски тренировки на 1200 калории, въпреки че аз съм наясно, че вероятно това е моят калориен дефицит.
Искам да определим режим за хранене и тренировки 4 или 5 пъти седмично, като имам отправна точка като списък с храни и минали тренировки.
И след само три тренировки стигна до извода, че режимите не са за теб, така ли?? Не се заяждам, само питам, защото нещо не мога да разбера. Три пъти си тренирала с различни треньори?? Три различни режима на хранене и на тренировките ли си пробвала досега??

# 272
  • Мнения: 1 876
Здравейте, има ли някоя дама, която разполага със свободно време, за да ми помогне за програма? Вече съм тренирала три пъти с треньори в зала и всеки път от техните режими се чувствах още по-дебела и изтощена. Слагаха ми зверски тренировки на 1200 калории, въпреки че аз съм наясно, че вероятно това е моят калориен дефицит.
Искам да определим режим за хранене и тренировки 4 или 5 пъти седмично, като имам отправна точка като списък с храни и минали тренировки.
И след само три тренировки стигна до извода, че режимите не са за теб, така ли?? Не се заяждам, само питам, защото нещо не мога да разбера. Три пъти си тренирала с различни треньори?? Три различни режима на хранене и на тренировките ли си пробвала досега??

Не знам защо решихте, че са три тренировки. Написала съм трима треньори, като с всеки от тях тренирах по 3 месеца.

# 273
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 409
Здравейте, има ли някоя дама, която разполага със свободно време, за да ми помогне за програма? Вече съм тренирала три пъти с треньори в зала и всеки път от техните режими се чувствах още по-дебела и изтощена. Слагаха ми зверски тренировки на 1200 калории, въпреки че аз съм наясно, че вероятно това е моят калориен дефицит.
Искам да определим режим за хранене и тренировки 4 или 5 пъти седмично, като имам отправна точка като списък с храни и минали тренировки.
И след само три тренировки стигна до извода, че режимите не са за теб, така ли?? Не се заяждам, само питам, защото нещо не мога да разбера. Три пъти си тренирала с различни треньори?? Три различни режима на хранене и на тренировките ли си пробвала досега??

Не знам защо решихте, че са три тренировки. Написала съм трима треньори, като с всеки от тях тренирах по 3 месеца.
Три пъти сте написала, затова попитах. Извинявайте, не съм искала да ви засегна. Хубаво е да дадете повече инфо какво не ви харесва и от какво сте недоволна, защото само 1200калории и зверски тренировки са относителни понятия. Няма как без информация, който и да е тук да ви помогне.

# 274
  • Мнения: 2 433
Я да ви питам, че аз нещо почвам да се нервя. Тренирам много направилно, това ми е ясно - тренирам два месеца, спра за месец, после пак.. Нямам килограми за сваляне, нямам проблемни зони, просто имам мазничко тук-там и идеята ми е да се движа, че съм залепена за офис стол и евентуално да постегна малко.
Въпросът ми е- единия треньор, с който тренирах ме сцепваше от силови и кардиото го заклейми, че ми е противопоказно, защото нямам да свалям кг.
Започнах да ходя в друг фитнес, че не ми е ок работното време на този, тук пък треньорът ме натиска на кардио за загрявка и после 30мин в края на всяка тренировка, а и дни само кардио и корем.
Ся, пълен лаик, ама схващам, че нещо не е как трябва щом има такава голяма разлика. А до вкъщи(ама буквално), на долната улица има фитнес, но без треньор. Имам чувството, че никога няма да стигна до момент да ползвам най-удобния и добре направен фитнес в града, като нищо не схващам за логиката на тренировките..

# 275
  • Мнения: 1 526
Я да ви питам, че аз нещо почвам да се нервя. Тренирам много направилно, това ми е ясно - тренирам два месеца, спра за месец, после пак.. Нямам килограми за сваляне, нямам проблемни зони, просто имам мазничко тук-там и идеята ми е да се движа, че съм залепена за офис стол и евентуално да постегна малко.
Въпросът ми е- единия треньор, с който тренирах ме сцепваше от силови и кардиото го заклейми, че ми е противопоказно, защото нямам да свалям кг.
Започнах да ходя в друг фитнес, че не ми е ок работното време на този, тук пък треньорът ме натиска на кардио за загрявка и после 30мин в края на всяка тренировка, а и дни само кардио и корем.
Ся, пълен лаик, ама схващам, че нещо не е как трябва щом има такава голяма разлика. А до вкъщи(ама буквално), на долната улица има фитнес, но без треньор. Имам чувството, че никога няма да стигна до момент да ползвам най-удобния и добре направен фитнес в града, като нищо не схващам за логиката на тренировките..

Няма защо да се изнервяш Blush
Разликите може да идват от различните възгледи и идеи на треньорите, от нивата им на компетентност и какво ли не още. Възможно е и да имат различни силови тренировки предвид. Тренирала съм няколко месеца с инструктор, който не ми даваше отделно кардио, а само 5 минути преди и 10 минути след силовата част. Но самата силова част беше суперинтензивна. Тренирах не с максималните възможни тежести, а с по-малки, повече повторения, суперсерии, кратки почивки. След трен бях буквално "сцепена". После пък, с онлайн треньора ми, започнах друга тактика - силовите са с максимални работни тежести, средно до малко повторения, по-дълги почивки, кардио около 10-20 минути след силовата част, но пък отделни дни само с кардио и корем.
Моят съвет е да говориш с треньорите, да се опиташ да разбереш какво ги мотивира да изберат за теб единия или другия режим. Трябва да могат да обяснят идеите си. Ако не могат, търси други, ти си в правото си да знаеш защо правиш нещо и да си убедена, че то е правилното. Иначе се превръщаш в машина за повторения и мотивацията ти отива на кино.

# 276
  • Мнения: 2 433
Ми.. има логика, ама кой да я търси. Аз също съм се замисляла за онлайн треньор, но за съжаление все още не съм на 100% сигурна, че изпълнявам упражненията правилно и ми се ще някой да ме наблюдава, за да не рева после от кръст/гръб/крак..
Споделяла съм на треньорите за различията в тренировките, но съм в малък град и все повече се убеждавам, че е по-добре да не ги питам , че започват да се тупат в гърдите с какво са по-по-най и как другите нищо не разбират.

# 277
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 409
Хибискус, за съжаление си много права. Това е много често срещано явление, а от пребиваването си по различните фитнеси и зали съм се убедила, че колкото инструктури има - толкова са и теориите на трениране. С годините се научих да чета мkого, да се ровя, да следя треньори в ютуб /предимно чужденци/ и така малко по малко си изградих собствена представа за нещата. Не знам доколко е правилна, но мисля, че горе долу ми се получава. Погледни програмите на първата страничка, горе долу може да придобиеш някаква представа как са при теб нещата.
За техниката също те разбирам, че имаш притеснения, ама да ти кажа и там е много относително. Страшно много треньори виждам, които стоят до клиента, виждат го, че нещо не прави както трябва и не се намесват. Или поправят веднъж и после обаче пак го оставят да си прави каквото си знае.
Храната също е много важна, за да си виждат и другите резултати. В темата за Тренировъчните дневници, ако се върнеш назад, ще видиш много и различни идеи и дневни менюта на много момичета. Ако ти се чете, разгледай ги и може да взеистваш. Всяка си има нейната си теория и стил, но като цяло много от нас залагат на следенето на калориите и броенето на макросите. Лично при мен само това помага и дава резултат.
Успех, а ние ще помагаме с каквото можем.
Само недей да спираш тренировките. Като почнеш тренирай системно, спирането дори и само за 10 дни е крачка назад. Така никога няма да видиш резултат, ако 2 месеца тренираш и после един месец не.

# 278
  • Мнения: 10 008
Здравейте, има ли някоя дама, която разполага със свободно време, за да ми помогне за програма? Вече съм тренирала три пъти с треньори в зала и всеки път от техните режими се чувствах още по-дебела и изтощена. Слагаха ми зверски тренировки на 1200 калории, въпреки че аз съм наясно, че вероятно това е моят калориен дефицит.
Искам да определим режим за хранене и тренировки 4 или 5 пъти седмично, като имам отправна точка като списък с храни и минали тренировки.

Bethefirst, на първо място бих поставила тренировките. Ако си гладна- яж, но тренирай редовно.
Не сме роботи, но и треньорите не са ясновидци.
Старай се в рамките на възможното, и най-вече чети, и реши какво за теб е важно. Ще научиш най-много на принципа проба- грешка.

Аз не мога да спазвам на 100% препоръките на треньора който ми е направил програма и режим. Не мисля, че това го прави некомпетентен.
Правя каквото мога, и това е. Но истината е, че тренирам редовно и имам напредък.  
Ерин Стърн е страхотна. Харесвам я заради здравия разум, също обяснява добре. Мисля да си купя книгите и. Вчера ги видях в Амазон. Следя я в Тубата.

# 279
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 409
Bethefirst, на първо място бих поставила тренировките. Ако си гладна- яж, но тренирай редовно.
Не сме роботи, но и треньорите не са ясновидци.
Старай се в рамките на възможното, и най-вече чети, и реши какво за теб е важно. Ще научиш най-много на принципа проба- грешка.
Аз съм точно на обратното мнение. За мен най-важно е храненето. Прецакам ли го, колкото и да тренирам, резултат няма. Редовното трениране при мен не компенсира произвола в храненето. Обратното повече ми се получава - с нормални тренировки без много усилия и правилна храна, резултати пак имам. Дези, не го казвам, за да съм ти в контра, знаеш колко много те харесвам  Hug Hug Heart Eyes

За проба-грешка обаче съм с две ръце ЗА. По-добър вариант от това няма. Да, иска време, да, иска усилия, да, губи се мотивация понякога, но всяко тяло е различно и няма как всичко при всеки да работи по един и същи начин. 

# 280
  • Мнения: 2 433
Много благодаря! Знам, че е така с тренировките, но тук фитнесите отварят късно и единствен вариант ми е след работа, а аз съм до 18ч в офиса.. и става едно.. никакво, а и имах нужда да ме бутне някой май.
Храната не ми е проблем, ММ е регулатор и от години ядем "по режим" и без сладко и пакетирани храни, в това поне съм постоянна (защото нямам избор). Разбирай - вкъщи се яде предимно месо и зеленчуци. Това е и причината да не съм се разплула на стола, ако ядях чипсове, сладолед и шоколад вместо плодове щях да се търкалям
Нямам и да свалям, може би се виждам да броя калории, ако имам излишни килограми, но за момента кг за моя ръст ме устройват.

.. всяко тяло е различно и няма как всичко при всеки да работи по един и същи начин.  
Тук съм съгласна и ме е яд, че всичко е по калъп в моя град. Едно си баба знае за тренировки и го проповядва на всички, без значение цел и сегашно състояние.

# 281
  • София
  • Мнения: 11 977
Много благодаря! Знам, че е така с тренировките, но тук фитнесите отварят късно и единствен вариант ми е след работа, а аз съм до 18ч в офиса.. и става едно.. никакво, а и имах нужда да ме бутне някой май.
Храната не ми е проблем, ММ е регулатор и от години ядем "по режим" и без сладко и пакетирани храни, в това поне съм постоянна (защото нямам избор). Разбирай - вкъщи се яде предимно месо и зеленчуци. Това е и причината да не съм се разплула на стола, ако ядях чипсове, сладолед и шоколад вместо плодове щях да се търкалям
Нямам и да свалям, може би се виждам да броя калории, ако имам излишни килограми, но за момента кг за моя ръст ме устройват.

.. всяко тяло е различно и няма как всичко при всеки да работи по един и същи начин.  
Тук съм съгласна и ме е яд, че всичко е по калъп в моя град. Едно си баба знае за тренировки и го проповядва на всички, без значение цел и сегашно състояние.

В такъв случай трябва да си постоянна във фитнеса и да пробваш различни варианти.
Аз лично не обичам кардио и не правя такова. Обичам големите тежести, но се отказах от тях, защото тренировките с минимални тежести ми се отразяват по-добре.

# 282
  • Мнения: 10 008
Aни, тук ще се съглася. Аз затова съм и дебелата в темата. Ям, за да тренирам.
От тренировки пък огладнявам. 🤣
Тялото ми си стиска мазнините и не ги пуска, гадината.

# 283
  • София
  • Мнения: 11 977
Aни, тук ще се съглася. Аз затова съм и дебелата в темата. Ям, за да тренирам.
От тренировки пък огладнявам. 🤣
Тялото ми си стиска мазнините и не ги пуска, гадината.

Тц, аз съм дебелата в темата  Laughing

# 284
  • Мнения: 10 008
Змия, много си състезателна. 😀 Ще се караме кой е по- дебел. 😂

Общи условия

Активация на акаунт