Как тренирам - 23

  • 30 323
  • 748
  •   1
Отговори
# 330
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Много благодаря, страхотно обяснено  Hug Peace При мен сериите са 4 - първата загряваща и после 3 работни. Обаче така за всяко упражнение от цялата тренировка.

Преди и аз така тренирах, но ми обясниха, че не е необходимо за всяко упражнение, тъй като след всички серии на първото упражнение мускулната група вече е загряла. Като ще правя крака например, обикновено започвам с лег преса или клек. Правя 1, понякога 2 загряващи серии от първото упражнение и нататък карам само работни.
Но пък когато правя горна част с всички мускулни групи, няма как - правя загряваща серия и за бицепс, и за трицепс, за гърди, рамене, гръб... тренировката много се удължава, но е неизбежно.
Да, много си права, аз точно затова попитах. Почвам и аз така да правя. Няма смисъл при 3 упражнения за бедра да има загряваща серия преди всяко. И аз не знам защо съм го правила така, някакъв стар навик може би.

# 331
  • Мнения: 2 596
Да ви помоля за съвет. Тъй като не знам точно как да тренирам. Преди като бях по-активна тренирах 5-6 пъти в седмицата, сега обаче мисля да са 4. Не съм сигурна дали да са 2 дни долна част, 1 ден рамо/ гърди и трицепс и 1 ден гръб и бицепс. Или 2 дни долна част и 2 дни цялата горна. Не съм фен на кръговите тренировки, предпочитам да тренирам по макс 2-3 мускулни групи на тренировка, защото след приключването не се усещам натренирана.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 23:00 от Lust

# 332
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Да ви помоля за съвет. Тъй като не знам точно как да тренирам. Преди като бях по-активна тренирах 5-6 пъти в седмицата, сега обаче мисля да са 4. Не съм сигурна дали да са 2 дни долна част, 1 ден рамо/ гърди и трицепс и 1 ден гръб и бицепс. Или 2 дни долна част и 2 дни цялата горна. Не съм фен на кръговите тренировки, предпочитам да тренирам по макс 2-3 мускулни групи на тренировка, защото след приключването не се усещам натренирана.
Привет  Hug
Аз също тренирам 4 пъти седмично. Тренировките са разпределени по следния начин: 1. долна част с акцент дупе, 2.гръб,трицепс и корем, 3. долна част с акцент вътрешна и външна част, 4. бицепс, рамо и корем.
Гърди изолирано не тренирам, защото получавам едно разделяне точно по средатат и не ми харесва. Така или иначе те се натоварват от доста други упражнения. Преди време ми бяха гърди/гръб и бицепс/трицепс, но сегашния начин ми допада повече.  Peace

# 333
  • Мнения: 2 596
Благодаря  bouquet Hug
Започвам веднага да правя новата си трнировъчна програма.

# 334
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Благодаря  bouquet Hug
Започвам веднага да правя новата си трнировъчна програма.
Ако нямаш нищо против може да я споделиш с нас Simple Smile

# 335
  • Мнения: 2 596
Срам ме е  да я изтапанча тук, при такива про-та, като вас Grinning Но с течение на времето ще си поствам, какво съм тренирала в залата Relieved

# 336
  • Мнения: 4 611
Нормално ли е да боли кръст след планка? Днес правих 3 пъти по 40 секунди и после кръста ме болеше зверски. Бързо отмина болката, обаче.

# 337
  • На планетата земя
  • Мнения: 756
Нормално ли е да боли кръст след планка? Днес правих 3 пъти по 40 секунди и после кръста ме болеше зверски. Бързо отмина болката, обаче.

Не,не е нормално!Означава,че не го правиш правилно и натоварваш кръста.Оптималното време да стоиш на планк е една минута,това не е мое мнение,а на инструктор.Бъди внимателна за да не те заболи кръста постоянно,можеш да го правиш и с колената долу.

# 338
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Нормално ли е да боли кръст след планка? Днес правих 3 пъти по 40 секунди и после кръста ме болеше зверски. Бързо отмина болката, обаче.
И аз смятам, че има грешка при изпълнението. Добре е първоналано някой да те гледа отстрани дали го правиш правилно и да те коригира при необходимост. Като поотмине болката и решиш да пробваш пак опитай с по-малко секунди.

Срам ме е  да я изтапанча тук, при такива про-та, като вас Grinning Но с течение на времето ще си поствам, какво съм тренирала в залата Relieved
Много сме далеч от про-та  Mr. Green Но съм сигурна, че каквото и да се споделя тук е на много хора от полза.  Hug Peace

Вчера правих долна част/глутеус. Съвсем леко вдигнах кг-те, хубава тренировка се получи. Днес гръб,трицепс и корем  Peace

# 339
  • Мнения: 1 876
Аз гледах в ББ тийм, но не съм сигурна дали си харесах програма. Може ли да споделите тренировъчен сплит, в който са разделени дните на горна част, долна част и трети ден по избор или кръгова?

# 340
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Аз гледах в ББ тийм, но не съм сигурна дали си харесах програма. Може ли да споделите тренировъчен сплит, в който са разделени дните на горна част, долна част и трети ден по избор или кръгова?
Може ли да уточниш почивките?? Три поредни дни ли искаш да са тренировките??

# 341
  • Мнения: 2 596
Готова съм със сплита. Със сигурност ще претърпи промени след няколко тренировки. Нахвърлях го набързо колкотода имам някакъв план, и да не се лутам в залата да мисля какво да тренирам сега Laughing
Плана ми е да тренирам 2, почивам 1. Да си призная без бой храната ми е по-трудната част. Sad

Скрит текст:
Долна част А
1)   Клек с щанга
2)   Лег преса
3)   Сумо клек (дъмбел)
4)   Leg extension
5)   прасец
6)   абдуктор
7)   аддуктор

Горна част А
1)   Гребане с лост
2)   Гребане с дъмбел + бицепс сгъване
3)   Скрипец
4)   Дърпане с една ръка (горен скрипец)
5)   Горен скрипец с прави ръце + Бицепс въже

Долна част Б
1)      Румънска тяга
2)    Хип тръст
3)    Отпади на смит машина със степенка
4)      Knee squats
5)      Бедрено сгъване от лег


Горна част Б
1)   Раменна преса (дъмбел)
2)   Разтваряне в страни
3)   Даймънд вдигане напред
4)   Хеликоптер с малък лост
5)   Вдигане напред (въже) + трицепс въже
6)   Фейс пул + Трицепс лост

# 342
  • Мнения: 1 876
Аз гледах в ББ тийм, но не съм сигурна дали си харесах програма. Може ли да споделите тренировъчен сплит, в който са разделени дните на горна част, долна част и трети ден по избор или кръгова?
Може ли да уточниш почивките?? Три поредни дни ли искаш да са тренировките??

2, един почивен и пак

Готова съм със сплита. Със сигурност ще претърпи промени след няколко тренировки. Нахвърлях го набързо колкотода имам някакъв план, и да не се лутам в залата да мисля какво да тренирам сега Laughing
Плана ми е да тренирам 2, почивам 1. Да си призная без бой храната ми е по-трудната част. Sad

Долна част А
1)   Клек с щанга
2)   Лег преса
3)   Сумо клек (дъмбел)
4)   Leg extension
5)   прасец
6)   абдуктор
7)   аддуктор

Горна част А
1)   Гребане с лост
2)   Гребане с дъмбел + бицепс сгъване
3)   Скрипец - какво правиш на скрипеца-кросоувър, издърпване пред гърди, зад врат, друго?
4)   Дърпане с една ръка (горен скрипец) - какво значи дърпане
5)   Горен скрипец с прави ръце + Бицепс въже - [bт]ук не разбирам кои са упражненията, с въжето се разгъва за трицепс или се прави фейс пула, който го има долу. Вероятно е пулоувър?[/b]

Долна част Б
1)      Румънска тяга
2)    Хип тръст
3)    Отпади на смит машина със степенка много е гадно! Grinning
4)      Knee squats - това какъв клек е?
5)      Бедрено сгъване от лег


Горна част Б
1)   Раменна преса (дъмбел)
2)   Разтваряне в страни
3)   Даймънд вдигане напред - даймънд сигурно е дъмбел поправен от речник или нещо друго?
4)   Хеликоптер с малък лост
5)   Вдигане напред (въже) + трицепс въже - какво е това вдигане
6)   Фейс пул + Трицепс лост - това ли е 2рото: https://www.youtube.com/watch?v=9QN9jqfaZr0

# 343
  • Мнения: 2 596
Горе долу съм си го писала само аз да си го разбера Smile

Скрипец - какво правиш на скрипеца-кросоувър, издърпване пред гърди, зад врат, друго?
- Издърпване пред гърди. Зад врат не харесвам и не правя.

Дърпане с една ръка (горен скрипец) - какво значи дърпане
Това. Само че аз го правя седнала със сгънати крака под дупето.


Knee squats - това какъв клек е?
Всъщност исках да напиша Kneeling squats. На смит машина ги правя и тях.



Даймънд вдигане напред - даймънд сигурно е дъмбел поправен от речник или нещо друго?
Даймън са си. Ръцете не са опънати, а леко свити в лактите по този начин.
Скрит текст:

Вдигане напред (въже) + трицепс въже - какво е това вдигане
Като с дъмбели с изпънати ръце напред. Само че на скрипец с гръб към него с въже.


Фейс пул + Трицепс лост - това ли е 2рото:
Да второто е това Simple Smile

# 344
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 431
Lust, как редуваш сплитовете? В един и същи ден правиш А-горна и А-долна част или ги редуваш в отделни дни??

Общи условия

Активация на акаунт