Клиники в Истанбул - тема 8

  • 68 398
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 572
Благодаря
Скрит текст:
Да ви попитам цветна снимка задължителна ли е при първо посещение и къде сте си я правили вие, ако може и с цени да ме ориентирате ще ми е от полза. Останах с впечетлението, че в Мемориал е много по-скъпа отколкото в България, но може и да греша
Попринцип искат цветна снимка само правена там, не от България. Вие може да не правите при първият преглед, но ако продължите там най- вероятно ще я искат. На мен ми казаха след прегледа, ако искам да направя и изпратиха коментар после онлайн.
Много се радвам, че се е получило Simple Smile благодаря за информацията
Скрит текст:
Да ви попитам цветна снимка задължителна ли е при първо посещение и къде сте си я правили вие, ако може и с цени да ме ориентирате ще ми е от полза. Останах с впечетлението, че в Мемориал е много по-скъпа отколкото в България, но може и да греша
Всичко е много индивидуално.Аз отидох с ЦС правена в България година по-рано.Тук описанието беше зле на тръбите и се водех с тубарен фактор.Да ,но като отидох в Турция с дисканот същата снимка ,казаха ,че нямам проблем с тръбите и са проходими.Направихме два опита,от които един трансфер и нямаше бременност.Месец след неуспешния трансфер ,забременях спонатанно.Така й не ми поискаха снимка правена при тях.Успех!

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 11:51 от AnMary

# 631
  • Мнения: 146
Здравейте момичета,
Предстои ми ЗЕТ в Мемориал. Координаторките ми обясниха, че може проследяването преди трансфера да го направя и в България. Бихте ли препоръчали лекар в София? Все още не съм решила къде да правя проследяването. Казаха, че първия преглед на 2-ри ден от цикъла може да е тук в БГ, а после при тях.

Здравейте, аз да ви разкажа моя опит за проследяване преди трансфер в България Simple Smile
На 2-ри ден бяхме в Мемориал и там ми казаха точно кога трябва да ми е следващия преглед и че може и в България да ме преглеждат. В деня на прегледа отидох да ме прегледат и после изпратих снимката от ехографа и резултата от кръвните изследвания в Мемориал. Доктора каза, че нарастващия ми фоликул е в десния яйчник с големина 6мм. След обяд от мемориал ми се обадиха и ми казаха следващия ден да отида пак на преглед. На следващия ден отидох при друг лекар, който е в инвитро екипа на една от частните клиники във Варна, той също ми каза че нарастващия фоликул е в десния яйчник с големина 7мм, но ми каза че лигавицата ми е много тънка - около 5,8мм. Пак изпратих резултатите на Мемориал, след няколко часа ми се обадиха и ми казаха да отида при тях на преглед, защото нещо не е наред и има несъотвествие между големината на фоликула и кръвните резултати.  На следващия ден бяхме в мемориал, прегледаха ме и се оказа, че нарастващия ми фоликул е в ЛЕВИЯ яйчник с големина 9мм и лигавицата ми е около 7 и нещо. Останахме 2 дена, минах още един преглед там. После ходихме направо за трансфер Simple Smile

В същия филм участвах и аз. Отидох на втори ден на преглед в БГ и ми казаха, че имам задържан фоликул в ляво. При което докторът в Турция каза, че отлагаме трансфера. Аз толкова се бях настроила, че трансфер ще има, а и никога през всичките години на следене не съм имала задържан фоликул, че по спешност помолих да ме прегледа същия ден ин витро специалист. Казах му какви са констатациите отпреди два часа, показах му и листа от прегледа ми. Той ми каза, че вероятно е така, защото задържан фоликул много трудно може да се сбърка. Все пак настоях да ме прегледа и познайте. Никакъв задържан фоликул, а доминантен такъв не в ляво, а в дясно. Докторът от Турция беше изумен......и в крайна сметка трансфер имаше. Но ако не бях отишла за второ мнение щях да съм с отложен трансфер, заради некадърност на АГ, което е работило дори в Майчин дом....

# 632
  • Мнения: 42
Здравейте момичета,
Предстои ми ЗЕТ в Мемориал. Координаторките ми обясниха, че може проследяването преди трансфера да го направя и в България. Бихте ли препоръчали лекар в София? Все още не съм решила къде да правя проследяването. Казаха, че първия преглед на 2-ри ден от цикъла може да е тук в БГ, а после при тях.
Аз бях в тази ситуация месец декември. Ходех в МЦ Пантареймон. Имах около 3 прегледа

# 633
  • Мнения: 816
Здравейте момичета,
Предстои ми ЗЕТ в Мемориал. Координаторките ми обясниха, че може проследяването преди трансфера да го направя и в България. Бихте ли препоръчали лекар в София? Все още не съм решила къде да правя проследяването. Казаха, че първия преглед на 2-ри ден от цикъла може да е тук в БГ, а после при тях.
Аз бях в Мемориал за 2-ри ден, още същият ден си тръгнах. После казват на кой ден да се отиде 9-11 взависимост от дължината на цикъла. Аз отидох към 10-ти,но овулацията ми доста закъсня и почти 2 седмици останах там за проследяване - имах 6-7 прегледа. След 4-5 дни се върнахме за трансфера и аз останах 3 дни там преди да пътуваме с рейса наобратно.

# 634
  • Мнения: 31
Благодаря ви момичета 🙂

# 635
  • Мнения: 110
Здравейте момичета. Дежурните аптеки в Неделя, 09.02.2020, в Шишли, са изброени по-долу. Пишете ни ако Ви се налага да намерите аптека в друг квартал или извън работно време през седмицата и с удоволствие ще Ви насочим. Уголемена карта в Гугъл Мапс с разположението на аптеките можете да видите тук:
 https://drive.google.com/open?id=16cPetPIwe3lpkAOSyZMRbsi1K7s&usp=sharing

FERİKÖY MERKEZ ECZANES
Adres: Duatepe MahallesiAvukat Caddesi19/A
TEL: 0-212-248 45 27

AKASYA ECZANESİ
Adres: Halide Edip Adıvar MahallesiHalide Edip Adıvar Caddesi49/A
TEL: 0-212-983 70 42

SEZEN ECZANESİ
Adres: Şişli Merkez MahallesiAbidei Hürriyet Caddesi118/B
TEL: 0-212-291 10 19

# 636
  • Мнения: 28
Здравейте, ще пътувам с автобуси Metro до Истанбул, за да направя цветна снимка в Ехомар. Какъв транспорт използвате от автогарата до Ехомар?
Вариантът с метро М1 + М2 удобен ли е? Колко лири е добре да заредя в Истанбулкарт?

# 637
  • София
  • Мнения: 2 039
Nadejda6671, Според мен това е най-удобния транспорт. Хващаш от автогарата метрото посока Yenikapi. Там слизаш и се прехвърляш на другата линия посока Sisli - където слизаш. Спирката е на мол Cevahir.  От там са 4-5 мин до клиниката. Аз съм го правила сама и всичко беше спокойно. За около 40 мин се придвижих. Не мога да помогна за парите в картата, защото беше преди 3 год. Според мен отиване и връщане би трябвало 20 лири да стигнат.

# 638
  • Мнения: 28
Благодаря, brayan__!
Мисля точно описания от теб маршрут да ползвам.

# 639
  • Мнения: 28
Момичета, могат ли двама души да пътуват с една Истанбулкарт или картите са индивидуални?

# 640
  • Мнения: 339
Двама души могат да пътуват с една карта.

# 641
  • София
  • Мнения: 2 039
Информация за пътуващите с градски транспорт: https://m.24chasa.bg/novini/article/8164747

# 642
  • Мнения: 222
Двама души могат да пътуват с една карта.
Да, първо се чекира единият, като мине, подава на другия

# 643
  • Мнения: 572
Здравейте отново, бихте ли ме ориентирали колко горе-долу пари дадохте в Мемориал? Знам, че всеки случай е строго индивидуален. Питам, защото ще се наложи да изтеглим кредит и ако сумата не достигне няма да може да рефинансираме, затова моля за ориентировъчна сума

# 644
  • Мнения: 1 221
По-скоро идете на първи преглед до Мемориал и тогава ще можете да си направите груба сметка. Аз съм в Бахчеджи, но предполагам ще е  аналогично.
Идете на преглед, лекарят ще ви каже какви изследвания/процедури ще са нужни при вас. Може би като за начало съберете пари за една цветна снимка в Ехомар. на базата на нея ще ви кажат има ли нужда от лапароскопия, хистероскопия или друга интервенция. В Турция тези процедури са качествени, но и скъпи. Освен това на първи преглед ще ви кажат вероятно дали плануват ПИД за ембриони, понякога още в началото се знае, че ще се прави заради възрастта на двойката. Кажете право куме в очите на лекаря: "така и така ще взимаме заем, какво горе долу да предвидим като процедури" и ще ви кажат, за да може да направите сметката.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 11:20 от teri__90

Общи условия

Активация на акаунт