Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 278
  • 913
  •   1
Отговори
# 270
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хм, интересно.  newsm78
Мисля, че тя ги е качила директно в мамата, т.е. не през външен сайт (както аз правя).
Преди време, докато оправят новата версия на форумите, май че имаше някакви разминавания с това кой какво вижда, не знам как е сега, струва ми се, че нещата се нормализираха?
Аз продължавам да ползвам старата версия.

# 271
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Хм, интересно.  newsm78
Мисля, че тя ги е качила директно в мамата, т.е. не през външен сайт (както аз правя).
Преди време, докато оправят новата версия на форумите, май че имаше някакви разминавания с това кой какво вижда, не знам как е сега, струва ми се, че нещата се нормализираха?
Аз продължавам да ползвам старата версия.

Нелка ползвам новата версия .Утре ще пробвам и от компютъра да видя дали и от там няма да се вижда .Благодаря ,че се включи Flowers Hibiscus

Добро утро ,група Nature Partly Sunny
Нелка на компютъра вече се виждат тортите,незнам защо на телефона не се виждат ,явно имам проблем с телефона .Confused

Дами,дайте идея моля ви за лесна торта на тема "Fortnite  " гледах из нета ,но ми се струват много сложни и незнам дали ще се справя а моето момче иска за рожденият му ден да я направя .Благодаря ви Flowers Cherry Blossom

Рожденият ден е средата на декември ама аз от сега се чудя как ще измасторя тази сложност Confused

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 11:55 от swetla99

# 272
  • Murcia
  • Мнения: 49
Торта с черен и бял шоколад и сметанов крем с ягоди https://llenasdesabor.blogspot.com/2014/04/blog-post.html?m=1

# 273
  • Norge
  • Мнения: 2 311
СветлеPeace за снимките.
Аз единствено общувам чрез стационарен и всичко друго ми се струва по-тежко за работа.

Сега...тази думичка, дето си я написала и питаш за нея, ни съм я чувала, ни съм я виждала.  Joy
И аз отидох да погледна за какво иде реч и ето, помествам една снимка, която според мен можеш да ползваш за модел, без да правиш два етажа.
Залепяш няколко патрона, усукваш малко бодлива тел, една граната и евентуално цифра или буква от името, и си готова.  Hug
Виждам, че там има и кама, което също е лесно за правене. Нацапваш с малко сухи бои и това е.
А и все са неща, които отрано можеш да си подготвиш, освен бодливото.



--------------------

llenasdesabor , спести ни, моля ти се, нежеланите ти от нас включвания с препратки към едно или друго, към което нямаме интерес. Stop

# 274
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Нелка Нелка,златна си Heart незнам къде я намери тортата ,но аз само разни сложности намирах и благодаря за разясненията .HugАз съм правила само 2 пъти торта с фондан ,и незнам дали ще се справя ,но с твоята помощ не ми се вижда супер сложно .Искам да те питам тази суха боя за която говориш ето тази от този сорт става ли  за измазване отгоре на целият фондан зеленият (където е зелено черен и за камата? До сега не съм оцветявала  на места торта( а само цялата или целият фондан ) Как се получава тази ефектност с тези сухи бои на sugarflair tint става ли ?

https://www.google.com/search?q=суха+боя+за+торта&oq=суха+бо … c=ZmiXVgrsS0WxlM:

# 275
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Хмдаааа…..сега пък аз не мога да видя снимката на боичките.  Grinning
Ама Светле, щом споменаваш Sugarflair, значи всичко  е наред.

Сега, точно на тази торта ефектът с по-тъмните части е постигнат не с дъстване, а е пръснато с еърбръш. По-лесно и по-бързо, да. Но и с боички на прах пак се получава, макар и малко по-различно, което в твоя случай дори може да е предимство, защото вероятно няма да стане така гладко.

Вярно е, че различните фондани се държат по различен начин, някои се овлажняват повече, което затруднява боравенето със сухи бои. Вероятно ще ти е най-добре да ползваш колкото може по-голяма четка (тип бръснарска), да смесиш в отделен съд боя с нишесте и да пробваш внимателно, най-добре в началото с потупване. По-нататък можеш да добавиш повече дъст (по-неразреден).

В горната торта фонданът е предварително оцветен в зелено, а черното е добавено върху него.

И хич да не се притесняваш, че няма да се справиш! Нали все трябва от нещо да се започне; всеки е имал втора и трета торта...  Wink Нито ще я водиш тази торта на изложба, нито ще участваш с нея на някое световно състезание, така че смело, хем момченцето ще се зарадва, хем на теб ще ти бъде интересно с новите преизвикателства!  Hug Hug

# 276
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Нелка не бях чувала за този еърбръш:Rolling Eyes: ,ама така като съм начинаеща добре,че сте вие тука да се светна по въпроса Heart Decoration До сега гледах за него ,видях че трябва специална машинка с която се пръска на тортата предполагам,че без машинка не може да се работи с него?  Sugarflair гледам ,че имат различни видове -
Sugarflair Edible Lustre, Aerosol Lustre Sprays-с този спрей няма ли да е  по подходящо да напръскам само зеленият фондан за да се получи и черно на места ?Другото което виждам е ,че имат Sugarflair Tints .Извинявай,че те занимавам но ако имаш време можеш ли да ми разясниш каква е разликата между всичките тези видове ?Сега погледнах ,че съм купувала Sugarflair Edible Lustre и с него правих рога на еднорога торта .Смесвах sugarflair Edible Lustre със Edible Glue ,може ли да го смеся със това лепило или трябва задължително да го размивам с нишесте ,че тукашните нишестета ,не са като българските и не съм купувала до сега ?
А на горната торта черното с какво е направено ?

# 277
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Светле  Heart Eyes, да, трябва ти компресор за еърбръш. Но това са неща, които струват повече и за веднъж или два пъти употреба наистина не си струва. Освен ако не би ги ползвала и за друг вид креативна дейност, де.

Но ти правилно си се ориентирала към аерозолите, аз просто не се досетих за тях.  Blush Да, можеш да ползваш такъв, ще ти е най-лесно с него. Струята е малко трудна за контролиране и неслучайно се продава и специален „пистолет“ за целта, но вярвам, че с повече внимание, започвайки от по-голямо разстояние, ще се справиш с това.

Sugarflair Tints са прахообразни бои (с които може да се оцветява и фондан), които можеш да „бръшнеш“ върху захарна повърхност и/или торта. Може да го направиш на сухо, а можеш да ги смесиш с вода, водка, спирт/rejuvenator и др., и да получиш боя, с която да рисуваш/оцветяваш.
Горното се отнася и за лъстър-дъстовете. само при тях трябва да внимаваш с водата, защото някои може да реагират зле с нея. Мисля, това се отнася основно за онези, фабрично смесени в течна маса.

Нишестето се ползва не за подсилване на цвета, а точно за обратното. То намалява интензитета на пигмента и не позволява образуването на ярки, некрасиви - и незаличими - петна по дъстваната повърхност.

С други думи, за дъстване можеш да ползваш всяка суха боя, с която разполагаш. С изключение на Craft dusts, които се ползват само с декоративна цел.
Но, както правилно писа, с аерозола ще е още по-добре.

Не съм чувала за смесване на лъстър дъст с лепило, но ако ти се е получило, защо пък не.

Не съм сигурна, че разбирам за кое черно питаш по тортата.  Confused
Петната са пръснати с нещо (еърбръш, аерозол), а силуетът е изрязан от черен фондан.
Според мен, ако аз бих пръскала тортата с аерозол, бих си взела plain , без перлен ефект. А ако реша, бих добавила тук-таме по някое докосване със сух перлен прах след това.

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 00:37 от nelka.nelka

# 278
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Нелкамного ти благодаря за времето което отдели да ми обясниш тези специфични неща:Flowers Four Leaf Clover Hands Thumbsup.Ти си златна ,толкова много нова информация научих за толкова кратко време,остава само да намеря се изпробва. Много важна информация която мисля ,че ще е полезна за всички начинаещи в форума.

Хаха ,Нелка незнам къде съм го видяла или прочела ,но така направих тортата като смесих  лъстър дъст с лепило и то взе че се получи Joy Аз си мислих деректно със спрей да спрейвам .Какви са тези специални пистолети които се ползват със спрейчето ?

# 279
  • Norge
  • Мнения: 2 311
'Ми ти така сладко питаш, може ли човек да не сподели онова, което знае!  Hug Heart Eyes
За лепилото и лъскавото  Laughing. Аз все си мисля, а и казвам, че няма едно-единствено правилно нещо. Правилно е онова, което води до добър резултат. (В случая изключвам хигиенните изисквания).
 Hug

Светле, ето ти го пистолета за аерозолите (spray gun).
Има го и за другите видове бои, но тези са по нашата част:




# 280
  • Мнения: 8 948
Момичета, моля ви кажете ми още нещо за тези дрип торти.
Навих се да направя подобна за рождения ден на малката ми дъщеря.

Забелязвам, че те са доста по-високи от обичайното и са с по-малък диаметър.
Как да го докарам този диаметър?
Да търся да си купя по-малка тавичка ли? Дори не съм виждала толкова малки...

# 281
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
utro77 , да за дрип е по-добре, да е по-висока тортата, да кажем 10 см е ок, поне според моя опит. Използваш тавички с по-малък диаметър и разпределяш сместта за блатовете. На пазара вече има форми с различни диаметри. Най-масово правя торти с 20см блатове, достатъчни за 10 парчета, според мен.

# 282
  • Мнения: 6 752
Друг вариант е да направиш вита торта. Така сама можеш да избереш колко висока да е.

# 283
  • Мнения: 8 948
Друг вариант е да направиш вита торта. Така сама можеш да избереш колко висока да е.

Чудесна идея! Много благодаря!
Не съм правила до сега вита торта, но мисля, че ще се справя.

# 284
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ако се спреш на вита торта, непременно прегледай блога на Дими! Dimitrana.blogspot.com, нещо подобно беше.

Общи условия

Активация на акаунт