Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 320
  • 913
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 760
Светле, може и с вишни от компот, ако откриеш при вас. А царевичното нишесте можеш да го замениш също и с пшенично или друго натурално.

Една торта от мен за домашен повод.


Една малка девойка много бързаше да си вземе бонбонки от украсата Simple Smile



Рецептата и визията са от тук. Правя я за първи път, та спазих почти всичко точно. Но след като я опитахме мога да дам някой съвет, ако решите да я пробвате.
Блатът може да е и обикновен пандишпан или подобен, който харесвате.
Джинджифилът в ананасовия кърд за мен е много. Аз сложих само 10-15 гр и си се усеща достатъчно. Придава една леко пикатна и свежа нотка. Но, ако не обичате джинджър, спокойно можете да го прескочите.
Кокосовият мус е доста като количество. Отделих от него 1 купичка и пак стана доволно дебел слой. 150-200 гр сметана са му напълно достатъчни. Няма нужда чак от 300гр. Сложих и малко повече захар, защото не ми беше сладък с количеството от рецептата, но това си е според вкуса на всеки.
Швейцарския маслен крем го направих с 4 белтъка и 250 гр масло. Останалите съставки не съм променяла. И от него ми остана 1 чаша без да го пестя при измазването.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 15:17 от 2в1

# 736
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
И на двата въпроса - да. Замразените плодове само ще ти отнемат по-дълго време, когато ги вариш на котлона. Тук не продават нишесте - такова, каквото ние го знаем. Има царевично брашно, толкова фино и бяло... идеално е за кремове.

YanaБлагодаря Hugпресни плодове ли е по-добрият вариант да ползвам ?
2 в 1тортата е страхотна .Благодаря ,ще потърся ако намеря компот от вишни

# 737
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 831
Аз я правих с пресни, по тази рецепта:
http://www.mycookingbookblog.com/black-forest-cake-torta-cherna-gora/
Нямах нищо друго - нито компот, нито замразени. И по магазините не съм виждала, или поне в тези, в които пазаруваме.

Това е моята:

# 738
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Веселушче, много изискана торта, благодаря, че ни я показа! И така хубаво си обяснила всичко!
Сърдечни поздрави за всеки, съпричастен към празника ви, много обич и добро на цялото ти семейство! Gift Heart

Яни, страшно апетитно, даже завиждам за плодчетата! Kiss

С вишните и при мен е проблем. Sad Продават едни малки опаковки с нещо полу-желирано и не кой знае колко приятно на вкус.
Спасявам се, когато минавам през Германия и купувам порядъчно количества буркани от тамошните магазини. Но, то е ясно, за цяла година или повече как да купи човек... И все ги пестя като скъперник. Pensive

Светле, от едното любопитство потърсих какво има при теб. Има различни видове компоти, но не знам дали се намират в реален магазин или са по поръчка за доставяне.

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 20:27 от nelka.nelka

# 739
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Веселушче, много изискана торта, благодаря, че ни я показа! И така хубаво си обяснила всичко!
Сърдечни поздрави за всеки, съпричастен към празника ви, много обич и добро на цялото ти семейство! Gift Heart

Яни, страшно апетитно, даже завиждам за плодчетата! Kiss

С вишните и при мен е проблем. Sad Продават едни малки опаковки с нещо полу-желирано и не кой знае колко приятно на вкус.
Спасявам се, когато минавам през Германия и купувам порядъчно количества буркани от тамошните магазини. Но, то е ясно, за цяла година или повече как да купи човек... И все ги пестя като скъперник. Pensive

Светле, от едното любопитство потърсих какво има при теб. Има различни видове компоти, но не знам дали се намират в реален магазин или са по поръчка за доставяне.

Yana голяма вкусотия ,браво !:heart:Ако намеря череши мога да пробвам с пресни .
Нелка компоти има ,но не съм виждала от череши и вишни ,поне в магазините в които пазарувам. Повечето  компоти са от круши,ябълки,праскови и ананас. Дано намеря ако не успея , ще се пробвам с горски плодове. Все нещо ги изменям тези торти една точно по рецептата не мога да направя .Да живеят експерименти  Joy

# 740
  • Мнения: 1 023
Измазах я със сметана, бял шоколад и кокос.
Добре стана и най важното беше вкусна. Благодаря Ви момичета

# 741
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Страхотно изглежда, поздравления. Точно такава тортичка сега ми се дояде като я видях, с мнооого сметана 😁

# 742
  • Мнения: 1 327
Момичета,торта Шварцвалд дали може да се приготви със замразени горски плодове ,че вишни не мога да намеря ?Царевичното нишесте може ли да се замести с царевично брашно?Благодаря
Често правя Шварцвалд, по официални и не толкова официални поводи, но тук навсякъде има компот от вишни. Идеята, да се изполват череши или вишни е не само заради вкуса, но и защото се запазват цели. Горските плодове ще се смачкат. Ето варианти на тортата. Когато имам време и желание правя сложния вариант с парижки крем, мисля, че се нарича още ганаш.

# 743
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Силвърче, недей сега така да споменаваш за сметана и хапване, че едва се спирам да не тръгна към хладилника, където ме чакат едни еклери-зелки, големи като тенджерки. Smile А още ми е малко раничко...

Светле, виж какви снимки дават при теб. Явно, има предлагане, но е възможно да са само в някои много големи магазини, или пък по нет-поръчка?

https://www.google.no/search?q=sour+cherry+compote+england&s … =1536&bih=775

# 744
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ух, вишните са ми болна тема. Тук никъде няма, питала съм и сума ти хора къде и кога да намеря пресни вишни, независимо от цената - никой не знае. Тези, които тук са sour cherry / Sauerkirsche на компот реално са си компот от череши, един път търсих и взех Schattenmorellen - е, това бяха вишни, пак на компот, де... Тази година колега от Румъния беше опекъл сладкиш за офиса с вишни от двора му... ама в Румъния е дворът. Беше донесъл малко за Германия, че имал много... Каза обаче, че и той тук не е виждал този артикул - вишни...

# 745
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Криси, точно е проблем с черешите/вишните на английски, идѝ ги разберти за какво точно иде реч под дадената дума. Neutral Face
Аз от Германия си купувам именно Schattenmorellen. Има различни производители.

При мен иначе има вишни, растат ( не в нашия двор), но в обикновеите магазини не се предалга нищо., освен малкото, за което писах по-горе.

Боже мой, а сладко от вишни, ах, сърцето ми..........Cupid

# 746
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Ние си имаме в градината дърво от вишни което не ражда нищо ,но поне цъфти много красиво .Купихме къщата с това дърво .Тука и череши не стават ,просто е много студено а те обичат топличко.
Нелка не мога да повярвам ,че при вас растат вишни ,явно е по-топло от тук .Благодаря за линковете към вишни ами няма ги в магазините явно трябва онлайн.. да се поръчват ,но то ще трябва цял кашон .Какво да ги правя толкова много? В къщи не се ядат много компоти ,все гледам да им предлагам пресни плодове на ММ и децата .Ще потърся в полските магазини дано намеря компот от вишни .
leonieex ,толкова и се каня на тази торта а то да не става с горски плодове Cry

Криси другият път когато си ходим до България ,ще слагам в куфара   компот от вишни ама няма да ни допуснат да минем проверките  на летището .Ние винаги със самолет пътуваме .

# 747
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз отдавна си мечтая да направя торта Шварцвалд, даже по този повод си купих един черешов ликьор преди време, обаче не мога да се оправя с вечния ми проблем - кремовете - винаги текат. Ако е само сметана, трябва да я стабилизирам с нещо, а много гаден вкус имат... И нишесте слагах като заместител, аз мога да го ям, но моят приятел му се мръщи, развалял се вкусът...

# 748
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Аз отдавна си мечтая да направя торта Шварцвалд, даже по този повод си купих един черешов ликьор преди време, обаче не мога да се оправя с вечния ми проблем - кремовете - винаги текат. Ако е само сметана, трябва да я стабилизирам с нещо, а много гаден вкус имат... И нишесте слагах като заместител, аз мога да го ям, но моят приятел му се мръщи, развалял се вкусът...

Криси кое има гаден вкус не разбрах ?Аз гледах рецепти със сметана и ми се стори доста лесна и бърза торта .Не съм правила до сега да си призная .

# 749
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ух, така става като пишеш и говориш едновременно.

Стабилизаторите за сметана са ми гадни на вкус и съм опитвала да заместя с малко нишесте, но пак не е върхът. Не мога да не сложа, поне тукашната течна сметана, която се разбива с миксер, без стабилизатор се разтича.

Общи условия

Активация на акаунт