Бебе на 6 месеца и мандарини

  • 673
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Не знам дали е за тук,но не виждам друга свързана тума.Малката е на почти 6 месеца и и дадох от 3 пърченца мандапина да си опита от сока.Лошо ли е това,може ри да стане неща сериозно?

# 1
  • Мнения: 7 775
Не давайте сок на толкова малко бебе! Ще раздразните стомаха й само! Сок се дава след годинка, препоръчително след година и половина. Твърда храна след 6ти месец, когато храносмателната система е готова да приема и друго освен мляко. На 3 месечно само мляко. Какъв е тоя зор да давате мандарина?
П.С. не знам защо съм прочела 3 месечно, извинявам се.

Последна редакция: пн, 22 апр 2019, 22:58 от LittleCactus

# 2
  • Мнения: 2 352
Едва ли ще стане нещо опасно, най-вероятно да се появят колики. Но като цяло ако сте решили да захранвате, най-подходящи са картофените пюрета.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 212
ОСвен да докарате колики нищо друго няма да постигнете. Нищо полезно няма в сока, особено на тази възраст. Дава се цял плод, евентуално пасиран, а не сокче.

# 4
  • Мнения: X
Чак нещо сериозно не може да стане, но не се дава мандарина на толкова малко бебе, както вече са писали преди мен, нито сок. Давайте подходящи за възрастта плодове и зеленчуци, а мандарините след годинката.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 980
Захранването не се започва с мандарини, могат да доведат до колики и/или обриви.
По,етете повече за първите храни и новите тенденции.

# 6
  • Мнения: 7
Да,затова реших да попитам.Не бях се интерусувала чесно казано и за това и дадох просто си поиска и реших да и дам да опита.Явно е било голяма грешка.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Амииии чак много голяма не, но не се прави така. Тя може да се поинтересува от боб с кюфтета или луканка, ще дадеш ли? Четеш, четеш, четеш и така даваш каквото и да било. Захранването е важно нещо и трябва да се прави внимателно.

# 8
  • Мнения: 10 515
Само гледай да не глътне някоя костилка, че тогава няма да имаш нужда от форума, за да разбереш какво може да й се случи. Направо, няма да имаш време да пишеш във форуми. Grinning

Моето от една ябълкова костилка как ми изкара акъла на 5 месеца... Като взе да се свива, да пищи, да се премята... Докато не я изака...

# 9
  • Мнения: 9 468
Амииии чак много голяма не, но не се прави така. Тя може да се поинтересува от боб с кюфтета или луканка, ще дадеш ли? Четеш, четеш, четеш и така даваш каквото и да било. Захранването е важно нещо и трябва да се прави внимателно.

на познати бебето така щяха да го уморят с един боб...беше в болница даже.
.

Общи условия

Активация на акаунт