Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 апр. 2019, 22:55 ч.

Дете отказва да ака

• 1 100
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
Моля за конкретен съвет от "опитни родители" как да научим децата, които още акат в памперса, да акат в гърнето. Пак да повторя - конкретен.

# 31
  • Sunshine state
Моля за конкретен съвет от "опитни родители" как да научим децата, които още акат в памперса, да акат в гърнето. Пак да повторя - конкретен.
Конлретният ми съвет е да НЕ насилвате детето и да изчакате да стане готово за това. Повтарям - не насилвайте детето. От опит ви казвам, че би довело до лоли последици на по-късен етап без дори да го осъзнавате.

# 32
Моят син след месец ще стане на 3. Преди 1месец успяхме да махнем памперса и както всичко беше наред изведнъж спря да ходи на гърне , просто започва да плаче и да се дърпа.. Голямата работа я стиска и се накрая от напрежение се нааква в гащите. Отказва да седне на гърнето и там да я свърши .
Според мен изживява някакъв стрес в яслата , защото госпожите са със заместнички.. А и напоследък итношението им към децата е по-различно.
Само с това си го обяснявам.
И при вашето дете може да е някакъв стрес и вид протест , оставете го , не го насилвайте и сам ще разбере , че няма нищо страшно.
 По моето дете съм разбрала, че ако искам нещо да стане на всяка цена Той не го прави и няма да го направи докато не аз не се спра. Затова го оставям , когато е готов за нещо  сам показва.
А за това, че пропуска по няколко дни е най -добре да му давате плодове или храни, които отпускат. Това със стискането може много да навреди на коремчето..предполагам вече знаете.

# 33
На колко е детето?
По принцип няма точна формула, всяко дете е различно. Насила няма да стане, напротив, ефектът ще е обратен.
Става с говорене, не с каране. Конкретно, когато детето се изака в гащите, обяснете спокойно, че следващия път може да ползва гърнето. Може да покажете как някоя играчка го прави, като ползвате пластелин например. Ако видите, че детето се дърпа, изчакайте още. Но много зависи от самото дете и колко в голямо.

# 34
На три...говорим обяснявяме, отговаря “не”. Ние ще сме от късните случаи.

Общи условия

Активация на акаунт