Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 апр. 2019, 17:50 ч.

Децата и самостоятелността

• 3 605
  • 129
  •   1
Отговори
# 120
Зелено от 1 клас по една седмица.

Лагера в моето детство беше чуден. И бих пуснала детето на същият Simple Smile

# 121
А на зелено училище пускате ли ги? Ако да, колко годишни и за колко време? Моята още не е ходила - и миналия май, и сегашния, зеленото й съвпадна с първото ни море. Сега заминаваме на 18-ти май, тогава им почва зеленото. Няма как. Тя и не ще да ходи, питала съм я.

да, на всички мероприятия я пускам - ски училища още от градината, зелени училища и т.н. справя се чудесно и като цяло нямам притеснения. учителката много ги похвали тази година - били мн послушни и изкарали супер. виж синът ми /но той е на 5, де/категорично отказа да ходи където и да било Wink
моите спомени от лагерите са различни - имало е и мизерни, имало е и по-хубави, но навсякъде сме си прекарвали супер!

# 122
  • Mars Hotel
А на зелено училище пускате ли ги? Ако да, колко годишни и за колко време? Моята още не е ходила - и миналия май, и сегашния, зеленото й съвпадна с първото ни море. Сега заминаваме на 18-ти май, тогава им почва зеленото. Няма как. Тя и не ще да ходи, питала съм я.
Пускам я. Ходи за първи път във втори клас и страшно ѝ хареса, макар че към края и малко ѝ домъчня за вкъщи. (Моята рачка си е домошарче - обожава да пътува, обаче не за дълги периоди. Към четвъртия-петия ден почва да мрънка за вкъщи. Grinning)

Ходи на всички екскурзии и зелени училища оттогава и е винаги доволна. Проблемът е, че зарязва телефона накъде и аз полудявам като не мога да се свържа с нея, но и с това се оправяме някак. Като малка и аз съм ходила много по лагери и зелени училища и сега имам само хубави спомени. Дъщеря ми обаче не бих я пуснала на морски лагер засега - не мисля, че е добра идея да стои и да се пържи на пясъка, защото някой си е решил, че децата ще се къпят по часовник. А и си я познавам и знам, че няма да се пази адекватно от слънцето.

# 123
Моята е ходила на 2 или 3 екскурзии за по 3 дни, в края на тази уч. година ще има още една в Троян от 15юни отново ще отиде. Смятам, че екскурзиите и лятното уще са добър вариант за приучаване на самостоятелност.
За мен най-голям проблем е слънцето, от малко съм я учила да си нанася крем по лицито и тялото и в момента се справя много добдобре, по-лесния все пак вариант е стик с фактор.

# 124
  • София
Дъщерята - от 3 клас. Малкия - не съм и той не иска.

# 125
За първи път в 4 клас, но тя си искаше много преди това.
В детската градина дори имаше деца, които ги пускаха на ски лагер.

# 126
  • София
От първи клас ходи дъщеря ми, с класа си, много им харесва.
Синът ми пък така и не пожела да ходи на зелени и на лагери, чак до гимназията.
До дете си е.

# 127
  • София
Да, и аз стигам до извода, че е до дете. Дъщеря ми обожава да пътува, на дълъг път също, но с нас. Иначе на еднодневни екскурзии ходи със съучениците си, както и с децата от занималнята. Но иска вечер да се прибира Simple Smile

# 128
  • София
Аз скоро няма да го пусна никъде, защото е много своенравен и учителката изпада в кофти ситуации с него. Иска да ходи и ще се справи сам, но като дойде спазването на правила, не го търси.

# 129
При нас 3ти клас. Дори беше задължително, всички деца от класа трябваше да отидат.

Общи условия

Активация на акаунт