Децата и самостоятелността

  • 7 005
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 901
Трафикът в София е такъв, че ходенето сам ми се струва много по-опасно от оставяне сам, дори за отговорно и не много разсеяно дете.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 059
Параход, аз затова написах ако няма пресичане. Понеже Таис каза, че е почти в двора, а при нас беше същото - 4 блока в каре с площадка в средата, занималнята в съседния на нашия блок - минаваше се само през детска площадка.
Само от кучета ме е било страх.

# 17
  • Мнения: 10 901
Бърди,
при нас е в двора Simple Smile при тях е на няколко минути път, каквото и да значи това.

А моето дете се страхува от софийските кучета, и с основание. Бездомно има само 1 в квартала, но изоглавени домашни на безотговорни собственици - колкото щеш.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 374
Бърди, стотина метра са, но за съжаление има пресичане, а ако я видиш как пресича, ще се хванеш за главата. Блейка и половина е, не смея навън още сама да я пускам. Работим по въпроса, но резултатът не е голям.

А след няколко седмици занималня, може да си преосмисли мнението за свекърите
Цъ, и миналата година можеше, но си избра занималнята. Свекърите са свестни хора и не разбирам защо не ще, но това е.

Параход, съгласна съм.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 059
Параход, предполагам, че имаш предвид мен Grinning Обаче явно съм ви объркала с на Таис занималните, съжалявам за което.

# 20
  • Мнения: X
Трафикът в София е такъв, че ходенето сам ми се струва много по-опасно от оставяне сам, дори за отговорно и не много разсеяно дете.
Ако визираш мен, да, на тръни бях, имаше един голям светофар, на който по обедно време винаги пресичаха много хора, и въпреки това бях на тръни, чакала съм го на светофара например, той беше до нас.
Наистина излизането навън е по-опасно. И пак зависи. Моят син си правеше яйца, да, на 9 години, много редовно, тогава му беше манията за омлетите, и си умирах от страх от палежи, та.. не знам.
Абе по-добре изчакай до другото лято поне и някак си започнете с увеличаване на времето, лека полека, през учебната година, да посвиква. Не знам дали бих се осмелила на 9 по цял ден.
За свекърите - не ще, щото й е скучно, ако няма деца, с които да играе, писва. Другият вариант - ти и мъжът ти й осигурявате повече разнообразие, с което тя е свикнала, а там й става еднообразно. И моят син е така при свекърите, не издържа дълго, и те са свестни.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 374
М/у другото, детенце от нейния клас, момче, си ходи сам на училище и се прибира. Знам, че и вкъщи стои сам, не по цял ден, но доста. Оправно дете е, познавам го донякъде. В пъти по-самостоятелно и отговорно от моята, а и не само от нея. Може би е до характер..или до изградени навици, знам ли.

# 22
  • Мнения: 10 901
Моята за пръв път си изпържила яйца тайно, без никога да е работила с печката в наше присъствие. Каза ми вечерта, даже и чиниите си беше измила.
Палеж е по-трудно, особено със съвременните индукционни котлони Simple Smile Обикновено предупрежденията ми са да не отваря на никого и да не се надвесва от балкона.

# 23
  • Мнения: X
Не е до характер, до навици е. При нас се наложи, даже и свекърва ми, дето не му е баба, го е гледала, такава невъзможност беше. От немай къде, се научихме, и аз, и той. Сега ходи в мола в другия край на София със смартфона и джипиеса, пита в рейса на коя спирка да слезе и е пушка. На 13 другите ги карат с колите до навсякъде. Аз съм за оставяне от малко, но пада голямо треперене първите година, две.
Другото е какво е детето. Моят е много страхлив, от тази гледна точка съм била спокойна. Малката е по-смела, с нея не се знае какво ще измисли във всеки един момент. И до дете е.

# 24
  • Мнения: 8 860
Таис, щом на детето му харесва в занималнята и нямате финансов проблем с това, аз бих я водила. Да, знам колко изнервящо и  подлудяващо е приготвянето сутрин, но поне през лятото е топло и светло, дрехите за обличане са по-малко и съответно по-бързо се слагат... Пък пак предлагай да погостува на баба си за по-дълго, може да размисли и да се съгласи.

# 25
  • София
  • Мнения: 272
Започнах да я оставям по малко и да я пращам до магазина за плод и зеленчук, който е до нас почти. Също, следвам стратегията постепенно да увеличавам времето без да прекалявам, защото тя се стресира, но се опитвам да го комбинирам и с някакви други отговорности, които като цяло да работят в посока по-голяма самостоятелност. От месец я оставям умишлено да си приготвя закуска сама, като съм осигурила храни, с които и сама може да се справи. Като дойде ред обаче да я пускам сама до училище, не знам. При нас има гигантски булевард с неурегулиран ляв завой и локални платна от двете страни + доста кучета.

# 26
  • Мнения: 4 408
Болна тема. Имам чувството, че никога няма да се престраша. На 8 е. Оставяна е в нас за не повече от час, но рядко. Предното лято беше на занималня. И това се очертава така. При бабите си не иска да ходи.
Вчера пуснаха оферта от училище за летен лагер. 7 нощувки са. Отказа само докато й обяснявах. Каза, че не е готова. В интерес на истината, не знам кога ще е готова на такава стъпка.

# 27
  • София
  • Мнения: 272
deskatta, и моята е така. Съгласява се само за зеленото училище, но тези неща на сила няма как да стават

# 28
  • Burgas
  • Мнения: 42
Децата ми са с година и половина разлика. Започнах да ги оставям сами, когато малката беше на 6,5 , а баткото на 8. Не се гордея с този факт, просто така се наложи . Преди това ги мъкнах с мен на работа цяло лято. Първото лято, когато ги оставях сами, звънях по телефона на всеки 30 мин. Сега звъня когато се сетя. Излизат през деня, прибират се да обядват и стоят вкъщи в часовете за почивка. Имат ограничен периметър около блока, в който могат да играят и го спазват. В нашия случай притеснението е повече за мен, отколкото за тях - оправни са и двамата.

# 29
  • Мнения: 8 146
На 9 e. Оставяме го за 2-3-4 часа.
Няма драма. Играе,  гледа ТВ и играе на телефона. Ходи до магзина и отскоро излиза сам в квртал за час.
Но цял ден за сега не бих го оставила.
Мен ме е страх Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт