Модни консултации 39

  • 38 222
  • 733
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 024
Съгласна за хипарската визия и за шала в косите.
Друг вариант - точки и червено, закачливо.
Скрит текст:





Sesylle, много ми харесаха тъмните сандали.

Петроленото много харесвам с мента, неоново жълто-зелено, тюркоаз, резеда.

# 301
  • Мнения: 19 838
Петролено много харесвам с фуксия под формата на червило и аксесоари.

Хипарската визия никак не я харесвам – размъкната ми е и мърлееща. Макар като тийн да си шиех разни дрехи в този стил.

Зари, малко след дъжд качулка, но сега прочетох темата – на мен и двете рокли ми харесват (и бялата, и кораловата). Зависи какъв цветотип е дъщеря ти – руса, брюнетка, подтон на кожата. Бялото е малко особен цвят и може да даде бледост и равност. Кораловото е по-топло, закачливо и по-младежко, дори като модел. Но бялата рокля несъмнено е по-елегантна – с едни контрастиращи аксесоари ще е трепач. Сандалите с плетката са ок за кораловата рокля, за бялата – не.
Към панталона бих избрала блузка с цвят пудра или праскова (защо не и беж, ако цвета на кожата позволява), по възможност с не твърде пищно жабо – винаги е елегантно. Нещо такова:
Скрит текст:

Ариа, тъмната рокля с едрите цветя ми е за дама на респектираща възраст, не е за теб, теб си те представям с нещо женствено и жизнерадостно като цвят и модел. Примерно нещо такова: https://nixa.bg/luksozna-cvetna-roklja.html

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 12:18 от Базила

# 302
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Боже, българските сайтове кога ще започнат да правят нормални снимки, опитвайки се да продават дрехи!

# 303
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Nina_z, синият ретро форд е направо убиец! Обожавам точно тези ретро коли Animal Heart Eyes Cat Animal Heart Eyes Cat

И малко off, но се влюбих в този сладурски VW Smiley :

Скрит текст:

# 304
  • София
  • Мнения: 5 198
Дааа, мисля че клоня към хипи-диско , ако въобще е определение 😂
Вълнувам се , сега ми се прииска да намеря лъскав петролено зелен/син Чарлстон и някакво бюстие ( което може да се завърже отпред)
 
Има и такъв бус , освен Beatle .
Косата също ще е “луда”
Много благодаря .

# 305
  • Мнения: 2 264
Не зная дали има определение хипи-диско, обаче Бони М може би са близко него.
Аз предпочитам класическия хипи стил като на Джанис Джоплин
Джими Хендрикс, младата Мишел Филипс от  The Mamas & the Papas и т.н.
Абе забавлявай се Simple Smile

# 306
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Nina_z, синият ретро форд е направо убиец! Обожавам точно тези ретро коли Animal Heart Eyes Cat Animal Heart Eyes Cat

И малко off, но се влюбих в този сладурски VW Smiley :

Скрит текст:


Да,страхотен е Форда! Мазератито го видях на живо в Германия...от 100 метра се виждаше огромния тризъбец Heart Eyes ,но беше оранжев цвета.
Извинявам се за оффтопика!

# 307
  • Мнения: 426
Момичета, как съчетавате по-смелите цветове. Аз съм малко боса в това, кой цвят с какъв си ходи Simple Smile Ползвате ли такива приложения? И ако да,  бихте ли ги споделили :*

# 308
  • София
  • Мнения: 38 476
За мен дънково, сиво, черно, бяло не са цветове. Така че - вървят с всякакъв цвят.

# 309
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Аз лично не обичам приложения - теорията я знам, нямам нужда от приложение да ми опява за триади или противоположни цветове. Но много се вдъхновявам от примери от дизайнери/професионалист, които понякога обръщат теорията с краката нагоре и изглежда чудесно. Имам си папка в пинтерест и си събирам примери:
https://www.pinterest.com/petrovalazarova/color-theories/

На това ли казвате "петролено"

или на това:

Simple Smile Питам, защото съм спорила по въпроса Simple Smile

# 310
  • Мнения: 2 264
Лесно е, не ползвам приложения. Няма начин да сбъркаш при комбинацията основен + допълнителен цвят (образуван при смесването на др. 2 основни)
основни:синьо, червено, жълто
допълнителни: оранжево, зелено, виолетово
Винаги добре изглеждащи комбинации:
синьо - оранжево;
червено - зелено;
жълто - виолетово
С неутралните -може всичко
Останалото е въпрос на нюанси и количества.
Иначе има доста колела на цветовете за ориентация.

# 311
  • Мнения: 19 838
От двете показани от теб, Agent Provocateur, по-скоро първото. Но гледам си има палитра на петролените нюанси, така че минават явно и двата показани от теб за петролено.
Иначе лично за мен е нещо такова:
Скрит текст:

# 312
  • Мнения: 13 263
По-скоро първото, питането ми произлезе от едни ленени чаршафи, които си купих и торбите са в този цвят  и се чудя какъв долен чаршаф да си купя и още калъфки.
Двете торби с един артикулен номер са надписани по различен начин етикетите - на едната пише петролено, на другата тюркоазено. Като гледах снимките в нета цвета ми е по-близък до петролено и затова писах, че е такъв, а за точното му название идея си нямам.
Отделно и като гледам много малко разнообразие има откъм цветове, видях едни тъмно сиви, с които мисля, че ще е добре, обаче много мрачно някак ще седи.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 5 886
По-скоро първото, питането ми произлезе от едни ленени чаршафи, които си купих и торбите са в този цвят  и се чудя какъв долен чаршаф да си купя и още калъфки.

Абе, ей! Laughing Laughing
Аз си мислех, че ще редим рокли, обувки, бижута, тиари...

# 314
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
И за мен първия пример е "петролено"

Но, например, на този пример аз виждам 2 различни цвята - в левият има много повече жълто в зеленото, а в десния (роклята) - много повече синьо. Роклята на моя монитор е вариант на "петролена", но левият цвят - не (за мен)

Общи условия

Активация на акаунт