Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 613
  • 797
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 131
Една приятелка е с бели и винаги са и много пожълтели независимо какво яде и пие. Аз съм с метални и нямам този проблем.
Сложих ги февруари (само на горните зъби съм и аз). Ориентировъчният срок беше 1година, но май ще се размина с по-малко. Не ми бяха много криви зъбите, но кучешките бяха изникнали по-нагоре извън зъбната редица.

# 316
  • софия
  • Мнения: 25 398
С последната дискусия у мен възникна въпрос: Какъв цвят брекети бихте препоръчали? Ще слагам на детето и сме се насочили към прозрачни с бяло телче. Иска да са възможно най-незабележими, но като ви чета, че се оцветяват, вече започвам да се притеснявам.

# 317
  • Мнения: 131
С последната дискусия у мен възникна въпрос: Какъв цвят брекети бихте препоръчали? Ще слагам на детето и сме се насочили към прозрачни с бяло телче. Иска да са възможно най-незабележими, но като ви чета, че се оцветяват, вече започвам да се притеснявам.

Аз съм за метални, белите също се виждат + че се оцветяват а и са по скъпи.

# 318
  • София
  • Мнения: 1 482
Оцветяват се не белите брекети, а силиконовата верижка, която се сменя всеки месец. Тук чета, че може да е сива примерно и да не се оцветява. За дете си мисля, че металните са си добре, а и белите като че ли са малко по-големи и може би повече се усещат.

# 319
  • София
  • Мнения: 1 569
Нашата ни препоръча металните, такива и сложихме. Детето харесва да й сменят цветовете на ластиците.

# 320
  • Мнения: 20
Привет! Някой, който е имал проблемни венци, след лечение с брекети да е забелязал подобрение?

# 321
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Привет! Някой, който е имал проблемни венци, след лечение с брекети да е забелязал подобрение?
При мен стана обратното, но предполагам си  зависи от случая.

# 322
  • Мнения: X
При мен трябваше да е осем месеца, но досега е година и 3 месеца и уж щеше да е лесно, а напоследък ми казва, че трябва да имам търпение... Аз съм с брекети само на горните осем зъба и трябваше да събираме разстоянията, които донякъде бяха в следствие и на парадонтит. Вече не вярвам в добрия резултат, според мен не се нареждат както трябва, само разстоянията се преразпределят и намаляват малко. Моята верижка като че ли е по-различна от горната и много ме дразни като се оцвети, едва издържам до следващото посещение. Интересното е, че някои месеци се оцветява по-малко и се чудех да не би да зависи от това какво ям през първите един-два дни от поставянето.
Защо си с брекети само на горните 8 зъба? По този начин как ще се затворят разстоянията? Само ще се местят от едно място на друго... За първи път срещам такъв тип лечение...

# 323
  • Мнения: 8 511
И при моя син имаше да се изправят само два зъба отгоре, но ОД каза че трябва да се сложат брекети и долу с аргумента, че като се променя горната захапка, трябва да се промени и долу.

# 324
  • Мнения: 1 666
Аз съм със сапфирени брекети и слагам бледо сини ластици, оцветяват се до бяло, голяма магия. Прозрачните ластици бяха кошмар дори след седмица.

# 325
  • Мнения: 2 263
И един зъб да е, трябва да се премести цялата редица, за да се оправи положението.

# 326
  • Мнения: 367
Аз съм със сапфирени брекети и слагам бледо сини ластици, оцветяват се до бяло, голяма магия. Прозрачните ластици бяха кошмар дори след седмица.

Може ли да приложиш снимка ако е удобно

# 327
  • София
  • Мнения: 1 754
Ехаа,и аз искам да ги видя тези бледо сини ластици.Не съм чувала за такива.
Ще поискам ОД да ми сложи такива,макар че то свърши почти при мен.Ако знаех по рано щях само с такива да съм.
Аз съм с бели и наистина само след седмица стават ужасни.....

# 328
  • Мнения: 8 511
 След като ви сложиха брекети след колко време ви беше първият преглед?
 ОД на синът каза след 6 м. Това ми се вижда доста дълъг период.

# 329
  • София
  • Мнения: 1 176
След като ви сложиха брекети след колко време ви беше първият преглед?
След около месец и все така всеки месец се виждаме.

Общи условия

Активация на акаунт