Брекети – къде, какви, за колко? -тема 12

  • 40 693
  • 797
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 126
Не знам къде да ида. Първата од искаше освен мъдреци да вадя и четвъртите зъби горе. Сегашната каза само мъдреците. Сега трябва да търся друга. Притесняваме, че са много криви и дори и да се съгласи някои од да не ги вади, какъв би бил крайния резултат и последствията след като ги сваля. Също така горните са много назад и ми е трудно да ги почиствам, което сигурно пак ще доведе до проблем в бъдеще...

# 631
  • Мнения: 399
Аз имам ретинирал мъдрец ,който е като вашия и моята ортодонтка ми каза,че няма да се пипа , а и че за ваденето се води лицевочельостна операция ,която е тежка . Каза ми,че никой няма как да каже дали ще почне да расте сега или след няколко години, или пак може и изобщо да не мръдне . Не си го причинявай , а и зависи мъдреца ти дали е срещу другите ти зъби ,ако е срещу тях точно аз лично не бих сложила брекети , защото на долната чельост имах такъв мъдрец и ми изкриви всички зъби , а бяха прави до един , докато се наканя да ми го извадят голям зор брах

# 632
  • Мнения: 367
Аз имам въпрос-биха ли ми пречили много в ежедневието прозрачните алайнери,защото взех да се притеснявам.
Какво по точно те притеснява ? Аз съм носила и не съм имала проблеми. Единственото неудобство е, че трябва да ги сваляш преди хранене и не е особено удобно, когато си навън.

Ами говоренето,както и това,че челюстите не се затварят напълно.

# 633
  • Мнения: 2 267
Говорът до седмица ще се оправи. При мен дразнещото е, че не мога да ям по-често, понеже трябва да свалям, да изплаквам зъбите с вода (най-малко) и после пак да слагам. Няма как постоянно да си мия зъбите, а и не е добре за тях. При алайнер би трябвало да е по-лесно (и хигиенично), тъй като се сменят, а не е само един за постоянно като ритейнърите. 

# 634
  • Мнения: 203
Относно мъдреци и брекети - явно е многообразен казус, при който всеки  ОД подхожда различно. Може би много са факторите, които оказват значение, затова и подходът е индивидуален. Казвала съм и друг път в темата - имам четири мъдреца, израстнали изцяло в костта към
останалите зъби. Досега никога не са ми създавали проблеми, ОД реши, че нямат вече растежен потенциал и няма нужда да се вадят. Дано и така да остане занапред!
Според мен след съвет от ОД за вадене на каквито и да било зъби, задължително консултация с друг, ако трябва и с още няколко специалиста!

# 635
  • Мнения: 367
Говорът до седмица ще се оправи. При мен дразнещото е, че не мога да ям по-често, понеже трябва да свалям, да изплаквам зъбите с вода (най-малко) и после пак да слагам. Няма как постоянно да си мия зъбите, а и не е добре за тях. При алайнер би трябвало да е по-лесно (и хигиенично), тъй като се сменят, а не е само един за постоянно като ритейнърите. 

Не знам колко ще се сменят,сега ще оправяме кръстосана захапка от едната страна следствие на това,че нямах ритейнъри. След като я оправим най-вероятно ще си имам такива за постоянно.

# 636
  • Мнения: 626
Здравейте, днес минах преглед при хирург, тъй като с ортодонтката се разбрахме първо да махнем горните мъдреци и да ми сложи брекети на горната челюст, а след това и на долната.
Горните ми мъдреци са почти излязли, но не целите. Много се отчаях, ще ги махнат с операция, ще трябва да се отнеме и от костта, има опасност от отваряне на синус и като цяло хирургът ме посъветва, ако не е наложително да не си го причинявам. Е.... да, но какво да правя. Това значи, че и брекети няма да мога да сложа. А, да не говорим, че единия долен е ретиниран и там ще е още по- сложно. Не знам какво да правя. Наплаши ме и вече почвам да се замислям заслужава ли си Cry Много ме е страх от някакви възможни усложнения и от самата операция, а зъбите ми са доста криви и цял живот съм искала да направя нещо по въпроса.
Да не говорим за парите, които ще трябва да платя за да се извадят четирите...отивам почти едни метални брекети.
Поне изчакай. Щото операцията ще е с необратими последствия. Вместо да изпишете вежди, да извади очите. Няма идеални хора, даже и тези от Холивуд 😉

# 637
  • Мнения: 2 267
Напълно съм съгласна, че няма идеални хора, а дори и идеални зъби. И да изглеждат такива не означава, че са истински Wink Холивуд е пълен с фалшиви усмивки, фасети и какво ли не. Хубавите зъби изискват постоянна поддръжка и дори резултатът да е страхотен, след време нещата се променят, така както кожата се променя, състарява и т.н.
Да вметна за мъдреците, все пак те са най-последните зъби в редицата. Никой ортодонт не работи с тях, разбирай няма да им залепи брекети, даже аз нямах брекети на 2рите кътници. И да ги извадят, място пак няма да се освободи за по-напред в редицата, затова много често вадят предкътниците. Във всеки случай потърси второ и дори трето мнение и тогава избери своя ортодонт.   

# 638
  • Мнения: 126
Това е второто мнение. Ще търся трето Blush

# 639
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Така. Дойде и моят момент да се запиша в темата.
Дъщеря ми е на 14 години. Започнахме с процеса, днес й слагаха ластици за отваряне на пространството, другата седмица ще цементират брекетите горе. Освен това ще има разширител на горна челюст.
Лечението се извършва в Испания, затова може да ви се струват странни термините, които използвам, докато се ориентирам в бг еквиваленти. Цената ни е 2800 евро.
Тръпна и вяхна какво ни очакват първите седмици. Тя е много надъхана, да видим!

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 10:01 от Тарталета

# 640
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Щом е надъхана, супер. Моята дъщеря я боля само първите 2-3 дена, а на нея всичко накуп сложиха - брекети, арматури някакви ( Mr. Green), ластици.

# 641
  • Мнения: 8 527
И при синът ми имаше дискомфорт 2-3 дни. Излишно се плашат хората.

# 642
  • Мнения: 367
Аз с тези алайнери ще се побъркам,некомфортно ми е,говоренето не ми е приятно,болят ме повече зъбите,които нямат разместване откакто свалихме брекетите,отколкото тези,които трябва да оправим 🙄 . Много ми пречи факта,че не мога да ям нормално,защото си е неприятно сваляне,слагане. Не знам дали изобщо ще има някакъв резултат,отделно не ми каза дали ще слагаме и още поне 1-2 комплекта нататък или мисли,че ще се оправят само с тези.

# 643
  • Мнения: 2 267
Не знам дали ще получа отговор, но въпросът ми е към хората, които вече са свалили брекетите си: имате ли някакви леки размествания след свалянето и с какви ритейнъри сте?

# 644
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Не знам дали ще получа отговор, но въпросът ми е към хората, които вече са свалили брекетите си: имате ли някакви леки размествания след свалянето и с какви ритейнъри сте?
Горе съм с постоянен, долу съм със временен. И при двата варианта има леки размествания, които започнаха в първите часове след свалянето.

Общи условия

Активация на акаунт