Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 апр. 2019, 14:20 ч.

ARSA на сърцето-вероятност за Диджордж

• 243
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,
В 17 г.с. и откриха, че бенчо има Аберантна дясна артерия субклавия (ARSA) и представлява долълнителен четвърти съд от дъгата на аортата. Единия специалист ми препоръча директно амниоцентеза, другия - първо да си направя пренатален тест. Някой минавал ли е през това, че вече ще ми се пръсне душицата???

# 1
Направи консултация с Маринов - преглежда в НКБ и в МБАЛ Надежда.

# 2
  • София
И аз подкрепям мнението за Маринов! В Надежда е по- добра техниката и не се чака много за час. Ако искаш пиши ми на лс да ти дам телефона му

# 3
Първо направете ехокардиография. При мен след нея доктор Велковски ме успокои, че няма проблем. Още съм със страх, но имам 2 БХС с чудесни резултати , пренатален тест за Даун отрицателен. За Диджорд в Майчин дом казаха, че изследването не е надеждно и не съм правила. При Маринов в Надежда или НКБ също може да направите ехокардиография.

# 4
Първо направете ехокардиография. При мен след нея доктор Велковски ме успокои, че няма проблем. Още съм със страх, но имам 2 БХС с чудесни резултати , пренатален тест за Даун отрицателен. За Диджорд в Майчин дом казаха, че изследването не е надеждно и не съм правила. При Маринов в Надежда или НКБ също може да направите ехокардиография.

Аз съм от Асеновград и знам, че д-р Евтимова от д-р Щерев, която е ехокардиолог идва в Пловдив И мисля да се срещна с нея. Иначе ДНК теста покрива и Даун и Диджордж, дано е надежден. Ако ми кажат нещо отрицателно ще отида И до София, макар че се радвам, че ще се срещна с тази лекарка от Щерев.

# 5
Питах преди да пусна пренатеста в МД дали за Диджорд изследването е надеждно. Отговорът беше - не и така и не го пуснах, но за това треперкам още. Иначе диагнозата ARSa ми я поставиха на втора фетална морфология при един известен гинеколог в 21 гс, което много ме стъписа и си разбих нервите. Не чакайте, а веднага отидете на ехокардиография при специалист кардиолог. Търсете такива в СФ  - НКБ. Там работят и Маринов и Велковски

# 6
Питах преди да пусна пренатеста в МД дали за Диджорд изследването е надеждно. Отговорът беше - не и така и не го пуснах, но за това треперкам още. Иначе диагнозата ARSa ми я поставиха на втора фетална морфология при един известен гинеколог в 21 гс, което много ме стъписа и си разбих нервите. Не чакайте, а веднага отидете на ехокардиография при специалист кардиолог. Търсете такива в СФ  - НКБ. Там работят и Маринов и Велковски

Благодаря ви! Вие родихте ли? Ако не - кога ви е термина?

# 7
Не съм още. Ще чакам и ще се надявам да няма проблем. За сега всичко си върви както трябва. Не коментирам термина от суеверие, а пък и не се знае дали няма да станат по- скоро нещата. Имам доста контракции. Направете всичко, което зависи от вас да сте по- спокойна и забравете за това колкото можете по- скоро. Желая успех и на вас😊

# 8
Не съм още. Ще чакам и ще се надявам да няма проблем. За сега всичко си върви както трябва. Не коментирам термина от суеверие, а пък и не се знае дали няма да станат по- скоро нещата. Имам доста контракции. Направете всичко, което зависи от вас да сте по- спокойна и забравете за това колкото можете по- скоро. Желая успех и на вас😊

Благодаря ви! Бъдете живи, здрави и благословени!

Общи условия

Активация на акаунт