Афти в устата

  • 1 219
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Добър вечер на всички, не знам дали е тук мястото и че може би има такава тема, но съм доста притеснена. От 2 дни детето ми, което е на 1година и 9месеца има афти в устата. Предписаха ми Pyralvex/Пиралвекс.. в аптеката при закупуването му също поясних, че е за детето ми. Но се оказа по-късно като прочетох листовката, че не се препоръчва за деца под 12години. Живея в чужбина и не знам какво да правя.. Имам предвид, че направо си е цяло чудо, че въобще нещо ми предписаха. Ако посетим отново лекар, ще ме посъветват че детето само ще се пребори с тях(постоянно сме по доктори и явно мамите живеещи в Белгия знаят за какво става на въпрос) Може ли да продължа с прилагането на Пиралвекс? Или да споделите някоя бабина рецепта знам ли.. Младичка съм, неопитна с първо дете. Моля ви за съвет!!! Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 325
Аз не бих прилагала лекарство за големи на бебе освен ако състоянието му не е наистина тежко. Афти излизат от някакъв вирус или от лапане на мръсни ръце/предмети. Случвало ни се е. Не съм ги третирала с нищо. То не са ми и изписвали де. Обикновено са минавали за 3-4 дена.
Аз съм мазала афта в моята уста със сода, но не знам дали е удачно за малко дете.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Сода,разбира се,че може.Правиш сода с малко вода на гъста каша и мажеш.Също срязваш скалидка чесън на половина и налагаш на афтата.Мазане с отвара от лайка или смрадлика/тетра също ще помогне

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Обикновено афтите минават сами. На малкия обаче веднъж се случи да са много упорити, не можеше да се храни. Тогава много ни помогна Антиафтин. За ден два изчезнаха.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Предписаха ми Pyralvex/Пиралвекс.. в аптеката при закупуването му също поясних, че е за детето ми. Но се оказа по-късно като прочетох листовката, че не се препоръчва за деца под 12години. Живея в чужбина и не знам какво да правя..

добре де, в аптеката не гледат ли?
обикновено при такова разминаване, от аптеката при нас се обаждат на лекаря и питат дали предписанието е правилно и дали не трябва да дадат нещо друго.  Thinking

афтите са много болезнени, като дете често страдах.
пробвай със сода.

моето дете имаше един път, не можеше да се храни, но беше по-голямо и му дадах един полупразен буркан с мед да чопли и да яде и така се махнаха. ама твоето дете е малко за мед... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт