Естетична хирургия на гърди/Мамопластика - 2

  • 47 278
  • 762
  •   1
Отговори
# 150
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Под гърдите в мамиларните гънки не - напълно се сливат с кожата. А и никой не ги повдига да гледа какво има отдолу Simple Smile

Едната ми ареола е рязана с цел обиране на кожа, и намаляване на гърдата. Белегът е като конче, ареолата е изрязана с малко периферия около нея - тя се е пигментирала, леко стои, като кръпка. Другата гърда, на която ареолата не е рязана - изглежда съвършена, а тази малко, като Квазимодо ... Тя е и с мускул захванат на по-долно ребро - анатомично е различна. С дрехи или бански не личи. Аз съм приела този дефект .... Ако се запъна, вероятно ще мисля как да го третирам, но не ми е зор. Спокойна съм и така Simple Smile

# 151
  • Мнения: 54
Не мога да се сетя къде бях чела, дали не тук, за лепенки за белези, които предпазват от UV лъчи, специално за солариум имам предвид. Някой знае ли откъде се взимат, питах по аптеките няма..

Katia, и аз търсех такива лепенки и ми казаха, че нямат търсих в аптеки, в левчето дори. После реших да отида на солариум без лепенки и се оказа, че там имат. Не знам дали само в това соларуно студио но случайно стана на въпрос и момичето каза че имат. Беше в студентски град преди няколко години. Взех си и за морето тогава да си имам, че бяха едни горещини. Бяха около 5 лв и доста плътно залепваха спомням си после че доста ги дърпах.

# 152
  • Мнения: 1 714
Aз ползвах най-обикновени плътни лепенки за рани Simple Smile

# 153
  • Мнения: 3 020
После не стои ли грозно ? Мен дори разликата с банския ме дразни, пък от лепенки.... newsm78

# 154
  • Мнения: 54
Ами аз не съм правила много по-тъмен тен спрямо моя. Имаше малка разлика, но аз НЕ си ги слагах така че средата на лепенката да застава точно на белега а по скоро долната част а горната нагоре по гърдата съвсем малко де и не се личеше трябваше да си повдигна гърдата за да се види разликата.

# 155
  • Мнения: 4 332
Здравейте, момичета. Записвам се засега като четящ, а скоро - надявам се - и като човек, който може да сподели мнение.
Интересувам се основно от повдигане на бюст, като не изключвам опцията И за импланти. Бях на консултация при доктор Молов, който ми сподели два варианта - за повдигане и 6 месеца по-късно увеличаване или всичко едновременно, като засега клоня към първият вариант. Мисля да се консултирам и с други лекари, като имам записан час при Ильо Стоянов. Кои бихте ми казали, че са другите лекари, които са добри в тази област и с които бих могла да се срещна?

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 877
Здравейте, момичета. Записвам се засега като четящ, а скоро - надявам се - и като човек, който може да сподели мнение.
Интересувам се основно от повдигане на бюст, като не изключвам опцията И за импланти. Бях на консултация при доктор Молов, който ми сподели два варианта - за повдигане и 6 месеца по-късно увеличаване или всичко едновременно, като засега клоня към първият вариант. Мисля да се консултирам и с други лекари, като имам записан час при Ильо Стоянов. Кои бихте ми казали, че са другите лекари, които са добри в тази област и с които бих могла да се срещна?
А кой от 2та варианта ти препоръча, защото и аз бях при него на консултация и доколкото разбрах според него твърдо трябва да са поотделно, не едновременно?

# 157
  • Варна
  • Мнения: 288
Здравейте, момичета. Записвам се засега като четящ, а скоро - надявам се - и като човек, който може да сподели мнение.
Интересувам се основно от повдигане на бюст, като не изключвам опцията И за импланти. Бях на консултация при доктор Молов, който ми сподели два варианта - за повдигане и 6 месеца по-късно увеличаване или всичко едновременно, като засега клоня към първият вариант. Мисля да се консултирам и с други лекари, като имам записан час при Ильо Стоянов. Кои бихте ми казали, че са другите лекари, които са добри в тази област и с които бих могла да се срещна?
Аз лично правих две операции в една ( повдигане и импланти) при доц. Романски. Днес ми е 18 ден след операцията, на този етап съм много доволна от резултата. Доцента ми обясни че риск винаги съществува, и че шанса да се получат добре нещата с една операция е около 60%. Но при мен можеше, макар и с доза риск, да стане с една операция. Аз бях с втора степен птоза. Това според мен лекаря преценява дали може да стане в една операция.
Аз бях убедена че доцента ще се справи с операциите 2 в 1, и му казах че втора операция няма да правим. Естествено подписах нужните документи, че съществува риск да не се харесам с една операция, и да се наложи реоперация за моя сметка.
Ако имаш някакви конкретни въпроси съм на линия. Simple Smile
Успех, на когото и да се спреш Simple Smile

# 158
  • Мнения: 4 332
Здравейте, момичета. Записвам се засега като четящ, а скоро - надявам се - и като човек, който може да сподели мнение.
Интересувам се основно от повдигане на бюст, като не изключвам опцията И за импланти. Бях на консултация при доктор Молов, който ми сподели два варианта - за повдигане и 6 месеца по-късно увеличаване или всичко едновременно, като засега клоня към първият вариант. Мисля да се консултирам и с други лекари, като имам записан час при Ильо Стоянов. Кои бихте ми казали, че са другите лекари, които са добри в тази област и с които бих могла да се срещна?
Аз лично правих две операции в една ( повдигане и импланти) при доц. Романски. Днес ми е 18 ден след операцията, на този етап съм много доволна от резултата. Доцента ми обясни че риск винаги съществува, и че шанса да се получат добре нещата с една операция е около 60%. Но при мен можеше, макар и с доза риск, да стане с една операция. Аз бях с втора степен птоза. Това според мен лекаря преценява дали може да стане в една операция.
Аз бях убедена че доцента ще се справи с операциите 2 в 1, и му казах че втора операция няма да правим. Естествено подписах нужните документи, че съществува риск да не се харесам с една операция, и да се наложи реоперация за моя сметка.
Ако имаш някакви конкретни въпроси съм на линия. Simple Smile
Успех, на когото и да се спреш Simple Smile
Много ти благодаря, въпроси със сигурност ще имам, но за момента не съм навлязла много в материята и не ми хрумва нищо конкретно.
Освен едно - каква беше цената?

На мен Молов ми се стори, че клони повече към вариант 2, т.е. 2 в 1, като подчерта, че има риск резултатът да не ми допадне, а и има доста неясни неща - като например колко имплант ще може да поеме бюста ми, съществува голям риск да ми се стори твърде малко или твърде много. Но аз честно казано смятам да се подложа първо на повдигане, а после евентуално на импланти, тъй като винаги съм имала голям бюст, но с недобра форма и ми се иска да видя как ще се чувствам с точно обратното.

При мен птозата е трета степен, макар че съм млада и нераждала (наследствено е, а и имах няколко отслабвания и напълнявания). Така че повдигането е неизбежно, имплантите са пожелателни, аз лично бих искала да имам, тъй като придават съвсем друга форма, която ми допада. Дори ако слагам, бих заложила на кръгли импланти, просто повече ми допада самият вид.

Имам и друг въпрос, който е към всички - възможни ли са операции през летния сезон, тъй като ми се иска да се случи възможно най-скоро... но има и нещо друго - имам излишни килограми и мисля, че ако ги сваля след операция, ще се стигне до повторно увисване. Смятам скоро да си запиша нова консултация с Молов и да попитам дали опасенията ми са резонни.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 288
Цената на операцията зависи от вида импланти които ще избереш. Моята операция ( повдигане с импланти) излезе 8500лв с 5дневен престой в болницата, защото не съм от София, и доц. не ме пусна да пътувам. Искаше да съм под негово наблюдение, което за мен ми беше супер полезно и добре.
С трета степен незнам дали ще се съгласи Ромаски на 2 в 1. Трябва да отидеш на консултация. Ако имаш бюст, наистина защо не заложиш само на повдигането, и след време ако ти малееят да сложиш малко силикон.
Лятото не е много ОК за операции, да не говорим че повечето излизат в планирани отпуски и не работят.
Ако планираш диета, и смяна на тегло, най добре се подложи, защото после ще се изправиш пред същия проблем.
На мен Романски много точно ми определи имплантите въпреки птозата, и аз даже исках 350 сс, той не се съгласи. И добре че съм го послушала, защото сега ми изглеждат огромни, а са само 325. Така че те правят замервания на десетки посоки, и ако искаш импланти ще може да ти каже на твоя бюст, колко ще стои добре да поемеш. Даже си спомням на едната консултация Тепавичарова ми каза така на око според нея колко кубика собствена тъкан имам, и плюс импланта какво ще стане.

# 160
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Предвид това, че не си раждала - по-добре сега повдигни, и ако се харесаш - остави имплантите за след децата Simple Smile

# 161
  • Мнения: 21

Merryta, дай да видим снимки.
[/quote]

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Супееер си!!! Направо ми идва да се обадя на доктора!😁

# 163
  • Мнения: 47
Clouded mind, наистина заложи само на повдигането, ако искаш после импланти винаги може, а иначе..... Лятото не е много подходящо, а и повечето наистина не оперират тогава. Но най-вече регулирай килограмите. Моята докторка ме предупреди килограмите да не варират в големи граници, макс. до 5кг мисля каза. Иначе пак може да има увисване, макар и не толкова голямо. Успех!

# 164
  • Мнения: 8
Привет момичета!
Аз все още си се лутам и съм до никъде... Само с един записан първоначален преглед при д-р Ильо Стоянов съм, а идеята ми е да чуя мнението на повече от един хирург. Ровейки в нета се впечатлих от биографията на проф. д-р Юрий Атанасов - пластичен хирург, ръководител на отделението по пластична хирургия и преподавател на специализантите по пластична хиургия в Медицински Университет Пловдив.  

 Има ли някой запознат с работата на проф. д-р Юрий Атанасов?

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 12:06 от iaga

Общи условия

Активация на акаунт