Естетична хирургия на гърди/Мамопластика - 2

  • 47 378
  • 762
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравейте,
В събота бях пак на преглед при д-р Молов, искаше да ме види във връзка с оплакванията ми. Всичко е нормално, стават все по-хубави , аз също съм добре, имам сащо някаква остатъчна кашлица.
Поисках му мои снимки преди операцията, чак се изумих колко зле съм била. Радвам се, че се реших на операцията и че всичко стана бързо  Simple Smile

aalexxx - относно пушенето - не, че искам да съм за пример, защото така или иначе не е хубаво да се пуши, но само в деня на операцията не съм пушила. Като бях на консултация с анестезиоложката и разбра, че пуша, каза
" Знам, че цигари не се спират така лесно, само ако можеш да не пушиш в деня на операцията"
Galeto - и аз това си помислих за течността. Доктора ми беше казал, че по около 200 мл течност, смесена с АБ слагат при операцията, която се резорбира.

# 511
  • Мнения: 1 725
FB589944BGM - много благодаря за комплимента, много ме зарадва коментара, мерси. Благодаря за и доверието, мисля, че към момента и никого не съм подвела, радвам се да е така...Факт е, че самата аз си направих 2 - ра процедура при него  скоро след операцията и факт, че сестра ми заведох и записа час за ринопластика  + още 2 мои близки приятелки - говори достатъчно...

Петя, момичето като цяло вече няма вяра на БГ доктори, но е останала много доволна от Истанбул, едва ли с черен килим са я посрещнали и т.н., то и нормално втората и е успешна и е доволна...Аз имам кореспонденция с нея по ФБ и имам всичко черно на бяло, но не смят да доказвам каквото и да е, имам и снимки, но не е корктно - това са чужди истории и ми е неудобно.
Като цяло не искам да пиша п/в д-ра, говоря за себе си и защо аз се отказах от часа, не искам да оплювам никого и да пиша "лоши, неприятни неща и случки"...
Спирам до тук, защото не искам да влизаме в негативност, аз уважавам ИС като специалист, самата аз имах час за него, пак казвам чакан 4 ч., не казвам нищо лошо за д-ра и не желая да продължавам тази тема, казвам за себе си какво мен ме отблъсна, не че всички случай са такива...
Всеки преценява за себе си, аз говаря за мен от 1л., ед. ч.

Идеята ми беше какво не е било на ред и какво е трябвало да бъде поправено в Турция и като цяло доволна ли е. Иначе в подробности и снимкови материали и аз не бих изпаднала. Все пак тук сме да споделяме и опит. Аз постоянно съм в мисли, ако бях се оперирала другаде какъв щеше да е резултата. Максималист съм и дори тома неверни. Имам съмнения за всичко - дали са ми еднакви имплантите, дали едната не ми е правена от друг "специализант например" и какво ли още не. Гледам си снимките от ЯМР налагам имплантите на програма да видя дали са еднакви. Като цяло нещо съм се психясала.

# 512
  • Мнения: 54
Петя Танева намери си хоби и ще спреш да мислиш такива неща. Казвам го с най добри чувства и аз бях така филмирах се от всичко, но откакто си запълних ежедневието с всевъзможни неща хич нямам време да мисля и квото такова.

# 513
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Петя, защото правиш това? Има ли нещо, което те притеснява?
На колко време си след операцията?
Предполага е нормално, всеки има нещо да го притеснява...Аз още усещам дискомфорт като отварям дори врата на кола, ако вратата е по - тежка, или дръпна нещо силно и рязко...Нормално е, всеки нещо си мисли и се тревожи...време трябва, това...

# 514
  • Мнения: 1 725
Петя, защото правиш това? Има ли нещо, което те притеснява?
На колко време си след операцията?
Предполага е нормално, всеки има нещо да го притеснява...Аз още усещам дискомфорт като отварям дори врата на кола, ако вратата е по - тежка, или дръпна нещо силно и рязко...Нормално е, всеки нещо си мисли и се тревожи...време трябва, това...

При мен вече почти 7 месеца. Споменах за притесненията преди вече няколко страници. Иначе аз дискомфорт имах до поне 4тия месец все някакъв като с времето олекваха нещата. Малко са ми различни гърдите, едната както казах не е слязла и е по-различна и като форма и горния полюс е по издаден. Писах на доктора си в Турция, той съответно ме покани на консултация. Въпроса е, че си е организация едно такова пътуване. Та първо ще отида тук на мамолог. И след това, ако се забавя с ходенето до Турция при някой наш специалист, поне да знам какъв е проблема със сигурност.
Момичета, знам че гърдите много се променят с всеки месец. При мен примерно сега са си направо като естествени. Като легна ми отиват под мишниците. В началото естествено бяха по-стационарни хаха. Кажете при вас как е?

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 14:08 от Петя Танева 604618

# 515
  • Мнения: 54
Как така ти отиват подмишиниците Joy и не се ли наместват до 3-4 месец(поне моите така бяха) аз и сега и преди като ходех по консултации ми казаха нещо не се ли намести до 6 месец след това уж били безплатни реоперациите.

# 516
  • Мнения: 1 725
Е да, след 6тия месец вече си е за консултация. До сега имах други проблеми и бях ги оставила на мира да си се наместват, но вече не виждам резултат и място за чакане. Просто искам поне да се еднакви, след всичките ми проблеми и след операцията и автоимунния ми проблем. Подмишниците имам предвид, че се разливат като естествена гърда и импланта отива гравитационно надолу. Дори имам доста подвижност в гърдите, едната естествено малко по-малко и то проблемната.

# 517
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Петя, да - сега се сетих за казуса ти...
Ако искаш да спестиш пътуване до Турция и разход, мисля че и наш специалист да те кансултира - ще даде насока какво би било...
Моите пък утре стават на 2 м., и още седят твърдички и издадени напред Simple Smile)) Не мърдат сякаш, не ги сещам да се движат много...Grinning
Кажете как се пуска скрит текст и ще ви ги пусна снимани за малко голички да видите как изглеждат...
Опитах, ама през телефона няма опция скрит текст...нищо по - добре, който иска на лични, още по - добре...

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 14:34 от kaleia

# 518
  • Мнения: X
Петя, да - сега се сетих за казуса ти...
Ако искаш да спестиш пътуване до Турция и разход, мисля че и наш специалист да те кансултира - ще даде насока какво би било...
Моите пък утре стават на 2 м., и още седят твърдички и издадени напред Simple Smile)) Не мърдат сякаш, не ги сещам да се движат много...Grinning
Кажете как се пуска скрит текст и ще ви ги пусна снимани за малко голички да видите как изглеждат...
Опитах, ама през телефона няма опция скрит текст...нищо по - добре, който иска на лични, още по - добре...

За скрития текст.. пишеш [/spoiler] и слагаш снимката след това само вътре това което съм го написала махни чертичката преди думата spoiler --> /
Щото ако я махна ще излезе директно като скрит текст

# 519
  • Мнения: 3 023
Петя, а носи ли лента и прави ли масажи в началото? Те много помагат за омекването и наместването на импланта.
Според мен изчакай година. Понякога, ако си десничарка импланта по бавно слиза, защото мускула там е по развит.
И не се вглеждай и вманиачавай толкова, предполагам, че гърдите са ти чудесни 😘

# 520
  • Мнения: 1 725
Да, носих лента месец денонощно. След консултацията на 2рия месец, дясната гърда не беше се отпуснала и за разлика от другата нямаше никаква подвижност. Тогава доктора ми показа как да си правя масажи и дори ми каза да лягам по корем вече. Не съм била упорита в масажите, но се отпуснаха доста. Към днес една идея лявата все още си седи по-подвижна от дясната.

# 521
  • Мнения: 23
Момичета извинявайте за въпроса но след махането на конците трябва ли да продължа да слагам лепенки и докога трябва да нося сутиена? Доктора ми отговори на тези въпроси но.......... 🤕

# 522
  • Мнения: X
Момичета извинявайте за въпроса но след махането на конците трябва ли да продължа да слагам лепенки и докога трябва да нося сутиена? Доктора ми отговори на тези въпроси но.......... 🤕

След махането на конците няма нужда от никакви лепенки той не би трябвало да ти е сложил лепенки след като ти е махнал конците, защото за да ги махне значи вече е зарастнало. Сутиена се носи 1 месец постоянно. И после още 2-3 месеца само през нощта. При мен станаха 2 месеца и вече не спя с него. Препоръчително е поне до 3 месец да се спи с него. И сутиени с банели да не се носят. А колкото до самите рани сега ги мажеш с невен и цялата гърда я мажеш с невен като паднат коричките започват с кело кот по белега да мажеш, а самата гърда можеш да продължиш да я мажеш с невен или кокосово масло (това спомагало за омекване на гърдата а за невена специално ми каза че има и противовъзпалителен ефект)

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 20:14 от Анонимен

# 523
  • Мнения: 23
Момичета извинявайте за въпроса но след махането на конците трябва ли да продължа да слагам лепенки и докога трябва да нося сутиена? Доктора ми отговори на тези въпроси но.......... 🤕

След махането на конците няма нужда от никакви лепенки той не би трябвало да ти е сложил лепенки след като ти е махнал конците, защото за да ги махне значи вече е зарастнало. Сутиена се носи 1 месец постоянно. И после още 2-3 месеца и през нощта. При мен станаха 2 месеца и вече не спя с него. Препоръчително е поне до 3 месец да се спи с него. И сутиени с банели да не се носят. А колкото до самите рани сега ги мажеш с невен и цялата гърда я мажеш с невен като паднат коричките започват с кело кот по белега да мажеш, а самата гърда можеш да продължиш да я мажеш с невен или кокосово масло (това спомагало за омекване на гърдата а за невена специално ми каза че има и противовъзпалителен ефект)
Сложи ми лепенки от пуст мой страх за да се изкъпя вечерта, аз го помолих хах но след това ми се губи какво ми каза 🤭
Благодаря ти 🤗

# 524
  • Мнения: 3 023
Може да се къпеш, само басейни, джакузита и т.н не са препоръчителни още. Под течаща вода ( не много гореща)  може.

Общи условия

Активация на акаунт