"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 43

  • 33 527
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 284
Момичета изкам да ви попитам нещо извинявам се предварително ако темата не е за тука. Бременна съм във 8 ма г.с можете ли да ми кажете кога правя 3 месеца, защото до 3 ти я месец трябва да работя а вече ми става все по трудно, и искам да си направя сметката откога гинеколога може да ми пуска болнични.

В края на 12та седмица навършваш 3 месеца. От началото на 13та влизаш в четвъртия.
   При нужда не може ли личния  да ти даде болничен по друга причина. Грип например... newsm78

# 226
  • Мнения: 424
Момичета изкам да ви попитам нещо извинявам се предварително ако темата не е за тука. Бременна съм във 8 ма г.с можете ли да ми кажете кога правя 3 месеца, защото до 3 ти я месец трябва да работя а вече ми става все по трудно, и искам да си направя сметката откога гинеколога може да ми пуска болнични.

В края на 12та седмица навършваш 3 месеца. От началото на 13та влизаш в четвъртия.
   При нужда не може ли личния  да ти даде болничен по друга причина. Грип например... newsm78

Може 14 дни най - много Simple Smile след туй 3 работни и още 14 дни ако е разбран и влезе в положението на момичето и а при условие , че не си е взела полагащите се 40дни

# 227
  • Мнения: 16
Аз си мислих че в 9 та седмица влизам в 3 тия месец .

# 228
  • Мнения: 6 284
Лунарният месец е 28 дни, т.е. 4 седмици. В началото на 9та седмица започваш третия месец и го навършваш в края на 12та седмица Peace

# 229
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Не разбирам какво значение има кога влизаш в трети месец. Сметни си дните до 45 дни преди термина и си изчисли от коя дата можеш да ползваш болничен. Лунарни, календарни и нам си кви месеци от бременността са ориентировъчни, а не залегнали в закона.

# 230
  • Мнения: 5 468
Да не говорим, че има 3 различни начина за изчисляване на календарните месеци. Всеки си ги смята както му е удобно.

# 231
  • Мнения: 16
Ок но като по опитна дама можете да ми обясните как да се пресметна за да си направя сметката аз. 😊

# 232
  • Мнения: 2 515
Ок но като по опитна дама можете да ми обясните как да се пресметна за да си направя сметката аз. 😊
По-просто обяснение от това на Месечинка виторога...?!
Кога ти е терминът?

Последна редакция: чт, 16 май 2019, 08:34 от BornToBeHappy

# 233
  • Мнения: 16
Здравейте! Искам да попитам имплантацията от деня на зачеване ли става или от деня след предполагаемата овулация (в интернет има само информация, че е за дните след овулацията)? С мъжа ми сме бебеправили този месец на 03.05, 08.05, 09.05, 10.05, 11.05, 12.05 като овулацията ми беше от вечерта на 11-ти до обяд на 12-ти. Още от първия ден след овулацията започнаха леки пробождащи болки в яйчниците, които всеки ден се увеличаваха като вчера (15.05) бяха придружени със силни болки в кръста които прераснаха чак до ребрата. Оправиха се само с лежане и Но Шпа. Последно като ходих на лекар нямах кисти, но имам опасение и за това, тъй като ако имплантацията се брои след овулацията няма как да е бременност, въпреки, че много ми се иска...  Моля споделете опит и мнение, че по всичко личи, че още съм невежа в тия работи GrinningJoyConfused

# 234
  • Мнения: 4 518
Къде в Интернет си гледала?

# 235
  • София
  • Мнения: 10 642
Имплантацията се случва седмица-10 дни след оплождането

# 236
  • Мнения: 16
Къде в Интернет си гледала?





Благодаря ти много! Действително не бях погледнала в Уикипедия, не очаквах да го има описано там. Бях гледала в едни английски сайтове и отделно бях писала в Glow и там ми бяха разяснили дамите, че няма как да е имплантация, защото са изминали само 4 дни от овулацията, което ми се струваше странно... Стискайте палци да е това, а не нещо по- сериозно! Hug

# 237
  • Мнения: 25
Здравейте мили дами нова съм в форума. Миналата година направих мисед в 8 гестационна седмица. От тогава насам немога да забременея. Този месец ходих на фоликуметрия на 10 - я ден от цикъла имах 12 мм фоликул и док каза да бебеправим на 29.04, но ето, че ми закъснява, но тестовете са отрицателни.

# 238
  • Мнения: 69
Здравейте мили дами нова съм в форума. Миналата година направих мисед в 8 гестационна седмица. От тогава насам немога да забременея. Този месец ходих на фоликуметрия на 10 - я ден от цикъла имах 12 мм фоликул и док каза да бебеправим на 29.04, но ето, че ми закъснява, но тестовете са отрицателни.

И аз съм така, 5 ден закъснение и отрицателни тестове. Гърдите започнаха още по-силно да ме болят, а по принцип с наближаване на цикъла болката намалява. Нямам много спомен при последната ми фоликуметрия, но мисля, че около О фоликула трябва да е по-голям около 20-22 мм.

Malinka979 на 29.04 ли е измерването на фоликула, че не разбрах от това което си написала?

Последна редакция: пт, 17 май 2019, 09:15 от AnMary

# 239
  • Мнения: 25
Malinka979 на 29.04 ли е измерването на фоликула, че не разбрах от това което си написала?
  съжалявам, на 25.04 фоликула беше 12 мм и док каза на 29 да бебеправим.

Общи условия

Активация на акаунт