Професионални серии за коса 126

  • 52 669
  • 741
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
За омазняването на скалпа нищо не помага, освен по-рядкото миене. Да, ужасно е, докато се свикне, миналата година я миех всеки ден, вече през ден или два, е да, връзвам я, но поне свикнах. А разредих миенето, защото се наложи да я отрежа, понеже прекаленото миене лишава косата от нейните естествени масла и я прави суха и цъфтяща. Най-добре е след боядисване да се разреди миенето (боята изсушава). Ползвала съм Напура, Филип Кингсли за мазни корени, освен че е със сулфат, изобщо не помага, а от сухите шампоани капе. Другото, което правя, е малко лимон, лайм или оцет след измиване.

Това абсолютно не е вярно, че по честото миене ще доведе до по-малко омязняване, същото е и с лицето. Била съм по много дерматолози и в германия също, всички са ми казвали, че когато скалпа е мазен трябва да се измие и това е вътрешен проблем, например може е хормонален както беше при мен, това няма как да се оправи с по-рядко миене, само положението ще стане по зле. Когато се натрупа себум по косата, той улавя целия прахоляк и мърсотия във въздуха, което прониква в косата и води до по-големи проблеми.

# 466
  • Мнения: 75
Добре, момичета, аз просто споделих как спрях да мия косата си ежедневно (благодарение на съветите на няколко фризьори) и вече нямам такъв проблем, мръсна не ходя.
Ползвам профи козметика повече от 10 години, не дрогерии. Всеки сам решава за себе си, защото от съвети от рода „с подходящите продукти” загубих твърде много пари и се сдобих с косопад и ако има шампоани против косопад, които действат, то такива за мазен скалп не съм видяла, ако някой е намерил такъв, нека сподели.

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 10:34 от sunnily27

# 467
  • Мнения: 587
Добре, момичета, аз просто споделих как спрях да мия косата си ежедневно (благодарение на съветите на няколко фризьори) и вече нямам такъв проблем, мръсна не ходя.
Ползвам профи козметика повече от 10 години, не дрогерии. Всеки сам решава за себе си, защото от съвети от рода „с подходящите продукти” загубих твърде много пари и се сдобих с косопад и ако има шампоани против косопад, които действат, то такива за мазен скалп не съм видяла, ако някой е намерил такъв, нека сподели.
Да, за съжаление има много такива “фризьори”, на които знанията и уменията им приключват до там да те подстрижат и толкоз. Няма лошо, просто аз не бих взела съвети от тях относно козметиката, която да използвам, тъй като повечето работят с една-две марки и познават само тях. Повечето, които пишат тук са ползвали в пъти повече продукти марки, и могат да дадат много по-адекватни съвети.
А за омазняването на скалпа е наистина важно да се определи причината - може да е вътрешен проблем, хормонален, кофти козметика, кофти вода, много стилизанти, наслагвания, неподходяща комбинация и какво ли още не...
Аз съм писала за мен кой е най-ефикасния шампоан към момента, тъй като ми реши проблема с омазняването, ще го напиша пак - Insight Rebalancing https://agorabbeauty.com/sebobalansirasht-shampoan-insight-rebal … um-control-400-ml
Просто едно измиване променя цялото положение.

# 468
  • Мнения: 1 918
Добре, момичета, аз просто споделих как спрях да мия косата си ежедневно (благодарение на съветите на няколко фризьори) и вече нямам такъв проблем, мръсна не ходя.
Ползвам профи козметика повече от 10 години, не дрогерии. Всеки сам решава за себе си, защото от съвети от рода „с подходящите продукти” загубих твърде много пари и се сдобих с косопад и ако има шампоани против косопад, които действат, то такива за мазен скалп не съм видяла, ако някой е намерил такъв, нека сподели.
ами то докато се стигне до подходящите продукти всичко е проба-грешка. Ако върху фризьорката или някоя дама от бг мама един продукт е имал вълшебно действие, то при мен може да е много лошо. Отне ми 2 години на проба-грешка и много, много четене и питане, за да намеря правилните продукти за косата си. Любимият на всички домашен еластисайзър например при мен нещо не действа, прави ми косата гадна, изпръхнала и общо взето е излишно клепане. Ако попиташ другите обаче при тях резултата е УАУ.
Косата ми няма нищо общо с това, което беше. Вярно, къса е, но това е защото си имам изгоряла изрусена с блондор коса, която за съжаление само замаскирам и в последствие изрязвам. Нея няма какво да я "излекува". Към днешния ден смея да твърдя, че си намерих "моите" марки и техни продукти. Вече смея да изляза и без да изглаждам косата с преса.
Откакто се помня си мия косата ежедневно, много рядко през ден. Просто обичам чиста и ухаеща на хубаво коса. Майка ми също цял живот си мие косата ежедневно. По-добре да си имам самочувствие, отколкото да ходя с мазна, мръсна коса, дори и временно. Относно оцета, а и останалите маски тип тесто за кекс съм крайно против.

# 469
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Бонита, ще го пробвам този може би, защото харесвам марката. А как се отразява на косата? Как мирише?

# 470
  • Мнения: 1 746
Момичета, имам идея да ползвам като преуош един крем за къдрици с арганово масло от Мороканойл.За стилизиране не ми допада.Възможно ли е според вас?

# 471
  • Мнения: 1 666
Правила съм го това със същия крем, не забелязах нещо кой знае какво, но пък става да си запазиш косата от премиване, а и да си изхабиш продукта, като не ти харесва действието му Simple Smile

# 472
  • русе
  • Мнения: 643
разглеждам четките за коса за мен и двете ми дъщери, и трите сме с дълги коси, като техните са доста по дълги с плътен косъм едната е с чуплива коса и сресването при нея е трудно. Та се чудя между тази https://agorabbeauty.com/chetka-za-lesno-razresvane-be-beauty-brush 
тази  https://agorabbeauty.com/chetka-za-razresvane-i-masazh-na-skalpa … tallic-rose-black
и https://www.parfimo.bg/tangle-teezer-compact-styler-chetka-za-ko … ns-purple-dazzle/
 или да заложа на нещо такова с естествен косъм
https://agorabbeauty.com/profesionalna-ploska-chetka-za-kosa-kosym
Уф то било сложно и четка да си избереш:smiles:

# 473
  • Мнения: 1 746
Викториа, Благодаря!Даде ми кураж!

# 474
# 475
  • Мнения: 587
Бонита, ще го пробвам този може би, защото харесвам марката. А как се отразява на косата? Как мирише?
Мирише ментово. Не е някаква готина миризма, но в никакъв случай не е неприятна. Остава усещане за чиста коса и скалп. Не пресушава скалпа, което за мен е много важно, тъй като след по-измивни шампоани буквално започва да ми се лющи и все едно имам пърхот. С този нямам такъв проблем. Леко заплита дължините и трябва задължително да се сложи балсам или маска. Но аз така или иначе винаги слагам нещо, така че също не ми е проблем. С него като цяло мия на 3 дни. Иначе след втория започва да ми мазнеят корените.
Аз също харесвам марката, а покрай мен една приятелка започна да използва този https://agorabbeauty.com/shampoan-protiv-kosopad-insight-loss-co … ng-shampoo-400-ml Той е за косопад и освен че не и капе вече косата както преди, действал добре и по повод омазняването, защото тя спортува всеки ден и скалпът и се изпотява. Но лично мнение за него нямам. Когато го пробвам ще пиша.

# 476
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Мерси много. Марката е страхотна по мое мнение, а тези цени за тези количества са просто находка. Само миризмите ме притесняват. Но ще се върна на нея, като поизхабя сегашните.


Тези пластмасови четки без дръжка така и не ги харесах - дори на вид са ми неприятни. Имам мвгул спомен да съм имала такава в миналото и не съм запомнила да е нещо особено. Аз си карам на wet brush от години и съм доволна. Но пък нямам гъста коса, така че не съм пример в случая.

# 477
  • Мнения: 82
Здравейте момичета,
Някоя от вас дали е ползвала този крем
Крем за изглаждане на косата със сешоар без изплакване LANZA Healing Smooth Smoother Straightening Balm 250ml
Интересува ме дали е подходящ за тънка коса.
Косата ми е боядисвана, с тънък косъм, суша я всеки път, но с добра козметика и постригване всеки месец е здрава и лъскава.
Имам нужда от нова термозащита подходяща за сешоар.

# 478
  • Мнения: 2 610
На insight шампоана против косопад ми заплете изключително много косата преди години, стана ужасна топка. Трябваше да се реже с ножица, ефект не забелязах за косопада никакъв. Освен, че охлаждаше скалпа, беше евтин и в голяма разфасовка, друго не ми хареса. Повече друго не съм ползвала на марката, нямам И намерение да ползвам.
Относно четките, лилавата на teezer tangle я имам, с гъста, къдрава коса до средата на гърба съм(вече Simple Smile ) и съм доволна, лесно разресва, малко е кофти,че е без дръжка и я изпускам често, но пък е супер здрава.

# 479
  • Мнения: 587
Да отрежеш коса, защото се е заплела от шампоан за мен е пълен абсурд. Най-малкото, има толкова маски, балсами, спрейове - с отмиване, без отмиване и какво ли още не, които 1000% могат да разплетат каквато и да е коса.
Лично аз съм разплитала детска коса, дълга до кръста, тънка, букавлно станала на скичена топка на тила от системно неразресване. Вярно, отне ми около половин час, но без никаква козметика и инструменти, накрая беше перфектна.
Не знам защо ги говорите подобни глупости и какви внушения се опитвате да правите, но това няма нищо общо с реалността.  А пък ако има, то аз никога не бих взела съвет от вас, щом една коса не можете да разрешете.
Никой не казва, че марката е скъпа, евтина е, като много други, но е ефикасна и факта че много фризьори работят с нея го доказва. Иначе ако ставаше така както описвате, отдавна никоя фризьорка нямаше да ги пипне.

Общи условия

Активация на акаунт