Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 20

  • 20 182
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 377
За мен това е излишно да се прави в реанимацията. Там е добре жената да си почине малко, да дремне ако може и да събере сили, а кърменето няма да избяга, дори и да се започне на втория ден.

# 376
  • Мнения: 4 660
Ами предния път ми сложиха две упойки защото едната не хвана. Не бях на себе си 2-3 дена. Коластра нямаше, биеха ми окситоцин, бебето не засукваше и до края на болничния ми престой цялата бях с бучки и треска. Опитах се с помпата да си помогна, бях в някакъв ужас. Бебето се научи на шише, вкъщи се мъчих още една седмица с помпата и накрая се предадох.
Още помня думите на една акушерка " А и ти като оная в едикоя си стая си с плоски зърна и няма да можеш да кърмиш" ...

# 377
  • София
  • Мнения: 9 110
О хич не се впечатлявай кой какво ще ти каже. Май в кърменето всичко опира най-вече до упорство и немалка доза инат Stuck Out Tongue Winking Eye .
На мен в реанимация ми донесоха бебето за 5 минути, но то не прояви интерес към сучене тогава и просто си го погушках. От следващата сутрин като ме преместиха, си стоеше при мен и му давах да суче през цялото будно време почти.
Дохранвах 2-3 пъти най-вече през нощта, когато въпреки цялото сучене изглеждаше гладен и не можеше да се успокои, а и кърмата не беше тръгнала още. Не съм цедила в болницата.
Като се прибрахме у дома, минахме изцяло на кърмене без шишета.
Ако можеш да си спестиш дохранването в болницата, ще е още по-добре.

# 378
  • Мнения: 572
Аман от типичните болнични коментари на такива служители. Вместо да ти помогне и да даде съвет, тя тръгнала да прави сравнения. При мен дойде една акушерка, която специално ме попита дали е тръгнала кърмата И добре, че беше тя да ме надъха да активирам кърмата, обясни ми всичко от-до.

# 379
  • Мнения: 1 410
На мен пък нищо не ми обясниха, даже жената при мен ми казваше това бебе не може нон стоп да е на гърдата, защото като го оставях той ревеше. И дохранвам там поне да не плаче, чувствах се като циганка Sad бебето нон стоп на гърдата

# 380
  • Мнения: 6 538
И на мен ми бяха казали, че бебето абсурд да засуче, защото съм имала големи зърна, а той беше с ниско тегло. Обаче си засука веднага човека. Като излязох от реанимация започнах да стимулирам гърдите с помпата, но не се получи нищо. Като започнах на ръка,тогава тръгна.

# 381
  • Мнения: 693
Хаха Ая и аз се паднах с некърмещи мами и им беше странно, че по цял ден му давам да суче. Сигурно така съм изглеждала и аз, хареса ми сравнението 😂

При нас отбой, днес хапва добре, даже може да се каже, че наваксва и за събота и за неделя дето не яде..... Така и не разбрах зъби ли са, пробиотик ли, но сега суче отново!!!

# 382
  • Мнения: 5 468
Teg, браво. Има такива периоди. Бебешка му работа. Grinning По въпроса за зъбите, на моята първите две зъбчета й избиха на 5 месеца, та понякога тези неразположения започват по-отрано.

А за болниците, аз вече съм се отчаяла. Бутат тези шишета с АМ и не насърчават достатъчно кърменето. Нищо чудно, че някои мами се отказват веднага, ако са с крехка психика и под влияние на хормоните, и в болницата им кажат, че нещо с кърменето им не е наред. Отделно погрешните съвети за кърмене под час и дохранване, могат като нищо да намалят значително кърмата. След второто ми раждане ги попитах дали е нормално да ме боли през цялото време на кърмене, защото не съм имала такъв проблем с първото дете. Те ми казаха, че понякога си боли, няма решение и много майки се отказват да кърмят заради това. Направо ме застреляха с отговор. Grinning На другите майки, пък, казваха вкъщи да кърмят както и в болницата - на 3 часа с 6 часа почивка през нощта.

# 383
  • Мнения: 118
По повод на лекарските съвети. Какво мислите наистина за това хранене през 3 часа? Моя приятелка роди преди 4-5 дни и каза че са и казали бебето да се храни през 3 часа, независимо дали спи. Смятате ли че това трябва да се спазва поне първите седмици или е по-добре бебето да се храни на поискване?
Още ми е малко рано, но бих искала да знам дали всъщност да спазвам съветите на акушерките или да правя нещата така както аз ги усещам. Blush

П.П. В първите 3 дни бебчето на моята позната през нощта е хранено с АМ, без нейно знание, за да се спази правилото за 3те часа и за да може тя да си почине/поспи.

# 384
  • Мнения: 1 110
Моето бебе яде на (грубо) три часа и се чувства перфектно, но като че ли е по-скоро изключение. Не съм държала на това, но на него му се получи супер естествено и така си и остана. По никакъв начин не смятам, че трябва да се държи едно дете гладно заради часовника.
  Но съм категорична "за" да се буди спящо (малко) бебе за хранене , защото като новородени ако не приемат достатъчно храна буквално нямат енергия да се събудят.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 23:48 от Alyssa

# 385
  • Мнения: 2 988
На мнение съм, че кърменето поне първите 2-3 месеца ттябва да е на ВСЕКИ НАЙ-МНОГО 3 часа ( през нощта може 1 четиричасова пауза). Бебетата ако са с жълтеница могат и постоянно да спинкат. При моите деца жълтеницата не е била фактор. Проблемите бяха ниско тегло и хипотония.

# 386
  • Мнения: 7 776
Моето се хранеше първите близо 4 месеца на час и половина. Други бебета пък на 2 часа, трети на 3 часа, но си зависи от бебето. Колко изяжда на едно хранене. Ако е по-малко изяденото количество, ще е по на често. Но действително има дечица, които са поспаливи повече или от жълтеницата или по принцип и те вече трябва да се будят. Ако се налага будене през 2 часа-2 часа и половина през деня, през нощта може една 4 часова пауза, не по-дълга.

Не ми се е налагало да будя, но пък прекарях доста време с бебе на гърди първите месеци, почти постоянно. В родилното нямах избор, детето беше при мен, но кърмата ми слезе в деня на изписването.

# 387
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз имам чувството, че майките, които се опитват да наложат режим, са по-стресирани от майките, хранещи на поискване. Защото непрекъснато нещо се обърква и е някаква непрекъсната борба да се спази режима.
А предвид, че сме си у дома (по майчинство) и си разполагам с времето, не виждам смисъл да си го причинявам.
Единствено къпането гледам да е що-годе по едно и също време - около 8 вечерта.

# 388
  • Мнения: 693
По често явно бебето си иска от самото начало и няма нужда да се буди наистина. Но при мен например ако не я будех, мокрех, пощипвах и т.н. щеше да си спи по цял ден и да яде съвсем малко, недостатъчно. Може би дори това, че я дохранвах помогна. Не можех да си позволя като поиска само да давам. Чак сега реално започна изобщо да си поисква. И пак аз си предлагам профилактично ако до 2 ч не си е поискала, ако е гладна суче, ако не, не суче. Досега само веднъж е изпразвала 2те гърди. Иначе суче по малко и на често.

Та мисълта ми беше това да не будиш спящо бебе може да важи ако бебето търси достатъчно често в началото. Иначе е опасно да не се обезводни, а кърмата да не тръгне както трябва.

# 389
  • Мнения: 354
Добро утро,
Днес ми е 5-ти ден от раждането. В началото след кърмене започнаха да се появяват малки бели мехурчета на зърната, които постепено при постоянното триене започнаха да стават червени... в болницата питах, не ми обърнаха особено внимание. Казаха просто да държа по 10мин. На гърда, но малката много активно сучеше и не даваше да я пипна по 30мин.
Сега съм вкъщи, но тя остана на антибиотик за 5 дена в болницата и аз стимулирам с помпа, но на едното зърно има една ивица като разранено (тъмно червена) и боли доста.
Кажете ми моля има ли как да се подобри положението в дом. Условия преди да си я взема след 3 дни, иска ми се да се кърмим, а не да ѝ давам от шише Confused
П.с. Болката при засукване е ужасна 😖

Общи условия

Активация на акаунт