Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 257
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 489
Стафилококито е неприятно много. С голямата бяхме така, мажехме, тампони, компреси, но с времето се изчисти. Дано да е в лека форма и да не ви мъчи много.

# 121
  • Мнения: X
Как сте, момичета? Нашето бебенце го изписаха от болницата със стафилококи и клебсела от гърлен секрет.Sad  Лекувахме го с мехлем, но като го спряхме пак е пълен със храчки и се дави доста стряскащо. Днес така се задави докато спи, че го обръщах на всички страни докато си поеме въздух. Сега си чакаме часа за контролен преглед. Доста е неприятно.

# 122
  • Мнения: 222
Здравейте, и на нас ни излезнаха ситни червени пъпчици без връх само по коремчето, гръбчето и вратлето. Поразсъблякох я малко даже ръчичките и нослето са студени. Много се притеснявам, на 10 сме на преглед, да чакам ли до тогава или да се обаждам още сега.

# 123
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. Аз идвам с въпрос към вас - мислите ли да слагате ротарикс ваксина на бебчетата? Изчетох много и най-различни мнения по въпроса. Утре съм на консултация с педиатърката и ще я питам, да видим какво ще каже и тя.

# 124
  • София
  • Мнения: 595
Ще слагам, да. Чудех се и аз, но се консултирах с леля ми, която е лекар, и нейното мнение е, че определено си заслужава да се сложи. Освен това каза, че при нея досега не е имало реакция на бебетата, много добре я понасяли.
В интерес на истината педито дори не ме попита искам ли, каза елате за ваксина еди-кога-си. Та по принцип трябва да я сложим другата седмица, но с тези диарии и запеци ми се иска да отложим с една седмица. Но ще видим, зависи как реши педиатъра.

# 125
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Jacqui, успех на прегледа. Не ми се е случвало да се задави, ама съм чувала, че е доста стресиращо.

Dessy, успех и на твоето бебче. За разранените зърна, може Д а пробваш с протектори и си вземи Лансинох крем Simple Smile

Мисля да дадем Ротарикс ваксината, но не сме го обсъждали още с педиатърката.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 456
Jacqui, стискам палци за вас. Дано много бързо да оздравявате.
Dessy, за зърната може да ги мажеш с кърма и възможно най- много време да са голи.
Ротарикс ваксината мисля да я сложат на бебчо.

# 127
  • Мнения: 844
Само мазането с кърма ми оправи зърната, нито Лансинох, нито гармастан мисля че беше
Ротарикс и ние решихме, че искаме, ако има шанс да го предпазим от стомашно-чревни проблеми си заслужава
За нослето купих "ниско" евтиния вариант на бейбиВак, по препоръка на приятелки, но и аз още не смея да го използвам, а той нощем много се мъчи с това носле..
За формата на главата правите ли нещо освен да ги въртите, защото моя иска само на гръб да спи.. и също за да са по-прибрани ушите (да не става ушатко 👶😅) пробвах с шапка, маха я, не търпи

# 128
  • Варна
  • Мнения: 256
Те зърната ми отдавна изтръпнаха, направо болка в гърдите, тъй като му е по-къса тази юздичка на езика не обхваща с езиче и направо ме стиска с челюстите, първата захапка е най-ужасна после бива.. Но ежедневно по 6-8 пъти и се натрупва. Ще тр да се консултирам с унг и да видим ще я срязват ли, няма ли.. И аз съм в дилема четох, че може с порастването на бебето и това да се подобри, в крайна сметка не е чак толкова къса щом суче.. Ще видим. Днес оставих таткото за 30-40мин милия, бях се изцедила да отида на родителска среща за 1 клас и  90мл ги е глътнал като нищо... След 30 мин ми звъни да идвам.. Имах още резерва изцедена и му я дадох още 40мл.. Май доста яде, но той и голям се роди. Аз от гърдите няма как да засека какво суче, но цял ден не е акал и вече май има същински колики дере се и пръцка от време на време.

# 129
  • Мнения: 844
Хайде да се посмеем малко! Вие с коя ръка гушкате най-често бебечето 😉
https://dariknews.bg/novini/liubopitno/razkriha-zashto-zhenite-d … vata-ryka-1635835

# 130
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Хайде да се посмеем малко! Вие с коя ръка гушкате най-често бебечето 😉
https://dariknews.bg/novini/liubopitno/razkriha-zashto-zhenite-d … vata-ryka-1635835

И аз с лявата Joy

# 131
  • София
  • Мнения: 281
Ротарикс ще слагаме категорично, педиатърката вече го е поръчала.
Мами, дайте идея за отпадане на едното нощно хранене. Нашата мома вече стана на месец и половина, а продължава да се буди три пъти нощем за хранене - 12, 3 и 6 часа. Сили нямам вече!
Всички казват, че бебето само ще откаже едното нощно хранене и това ще стане към края на първия месец. Но ако не стане от само себе си? Или ако стане по-късно? И няма ли начин да му помогна малко?

# 132
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Нямам опит, но може би с по-голяма доза хапване в 12? Явно е, че има нужда да яде в 3, щом се буди Simple Smile Другият номер е с предлагането на вода, но аз много не го разбирам, Явор изобщо не го засища водата. Simple Smile

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 340
При нас с баткото нищо не отпадна. Даже като започнаха зъбите и си висеше на цица нон-стоп. Имам приятелка двете и деца бяха на АМ и се будеха до година и нещо да търсят мляко поне 2 пъти. Познавам и такива бебета, които от раждането спяха по 6ч. Според мен няма общо правило.
Това с водата не съм го пробвала. Но си мисля че даже да се залъже няма да издържи 3ч. или повече ако се е нагълтало само с вода.
Ние от вчера се борим с зелено о рядко аки. Отделно има честа кихавица... Май кара някаква настинка.

# 134
  • София
  • Мнения: 184
bib4o81, и ние от няколко дни сме с рядко аки, но жълто. Притеснявам се вече, мисля, че има и слуз понякога. Педиатърката изписа ентерол без изобщо да ме разпита-само казах, че изпражненията са редки.
Melodiq, може ли да споделиш повече подробности-само на база на диарията ли заключиха лактозен дефицит, някакви изследвания назначиха ли?

Общи условия

Активация на акаунт