Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 257
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 18 973
На мен медицинската сестра, която идваше, каза да мия само с вода, дори и при наакано, и да не използвам мокри кърпички. Предполагам, че навън би се наложило да ползвам, ако се наака, но досега не се е случвало. Тя ака един път дневно обикновено, иначе нося мокри кърпи в чантата, за всеки случай. Дори и при вечерното къпане ме съветваха да не сме я миели всеки път с миещо средство, а пак само с вода.

# 166
  • Мнения: 57
Здравейте мами,
Отдавна не съм влизала и реших да видя какво правите и да се запишем и ние. Имаме си още едно момченце  Никола се казва , родих на 18.04 3190 гр. 51 см.
Честито на всички мами да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват.

# 167
  • Мнения: 686
Охх моето момче Александър повръща след всяко хранене, смениха му адаптираното мляко с от нан комфорт 1 на нан АР за колики и повръщане. Също  да давам и редувам инфакола с абоколик и един сироп за рефлукс.... Ужасс,а колко колики има дере се чак се захласва.🙁

# 168
  • София
  • Мнения: 1 456
Miglena, да е здрав и щастлив Никола.

# 169
  • Мнения: 275
Здравейте мами,
Отдавна не съм влизала и реших да видя какво правите и да се запишем и ние. Имаме си още едно момченце  Никола се казва , родих на 18.04 3190 гр. 51 см.
Честито на всички мами да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват.

Жив и здрав да ти е ! Прекрасно име ❣
Коликите нашите май отшумяха ... да пази Господ. Капките за колики ги спрях отдавна,само на ам сме но антиколик и действа.
По нагоре чета нещо пак ново за мен, за измиването с кърпички. Наистина ли подсичат бебето ?

# 170
  • София
  • Мнения: 385
Dessy1988, доста се наплаших от това, което е излязло при вас. Нашето момче също пъпчаса от 4 дни, пратих снимка на педи и тя каза да го мажа с линола фет. В сряда сме на преглед и ще поискам да му направят изследвания. При вас такива ли бяха пъпките:

# 171
  • Варна
  • Мнения: 256


Едното е преди да идем на педиатър съвсем лек, а 2 снимка е от вчера като от снощи има доста на тила отзад и дори към скалпа. За сега не мога да видя ефект от Фусидина, въпреки че е чувствителен на него St. Aureas.
  П. С. Дори и вашия да прилича на нашия не бързай да се стряскаш. Кака му имаше такива акне пъпки пак като гнойни, но минаха бързо и ест не са се разпространявали бяха само по лицето. Успех и дано е само на хормонална основа вашите пъпчици част от адаптацоонния синдром.
  Аз на моменти се отчайвам, и това и с езичето и болката ми при кърмене и кака не слуша много, но гледам да се стягам таткото ще замине след 15-20 дни и оставам сама, бабите са далеч на 300км.

# 172
  • София, България
  • Мнения: 3 586
Здравейте мами,
Отдавна не съм влизала и реших да видя какво правите и да се запишем и ние. Имаме си още едно момченце  Никола се казва , родих на 18.04 3190 гр. 51 см.

Честит да е Никола! Много да ви радва и да е послушен! Heart

При вас коликите отшумяват, при нас се засилват 😂 последните два дена не спим през деня. Дооо вечерта. Донякъде се радвам, защото успяваме да спим нощно време (дано остане по-дълго така), но снощи до 12 часа мъкааа, накрая аз съм заспала Close той кога е заспал - не знам....

# 173
  • Мнения: 381
miglena_vl  честит юнак Heart

При нас коликите бяха изчезнали за 4 дена и сега се завърнаха с пълна сила. Реве много и се захласва всеки път от тях. По цял ден не спи и е изнервен, а при вечер почват зверските болки по един час. Много ми е мъчно като страда така. Направими впечатление, че преди силните колики иска много да яде и става много нервен. Надявам се скоро да приключат и да не се появяват повече.

# 174
  • Мнения: 275
Stuck Out Tongue Winking EyeJoy
Аз май не обясних добре 😝. Ние колики вече нямаме, но за това пък сме енергични нон стоп и започнахме да не спим. Смисъл , това че няма колики не означава , че настана рай.  Напротив 😁😆 през нощта посл.3 дни се буди  4 пъти,  като само в 2 от тях е гладна. Преди поне спеше мамка му... сега що реве нямам идея.
И през деня не спи а седи и си гледа на някъде, мрънка , иска на ръце а тя къщата и манджата мен чака.
Скоро май ще се запиша и в др.тема - Семейни проблеми 😫😤 щот ни мъжа ме отменя, майка ми е надалеч ,а свекървата не мога да я мириша чак ,камо ли да я моля да помощ... мани мани..
Много отихна темата, явно всички мами сме нанагорнище с бебовците. Пожелавам ви от сърце ( и на себе си в това число) повечко време за сън и бебчовци  без колики 😘

# 175
  • Мнения: 242
Плюс едно със “съкровището”. Дойде да “ помага” за пет дни и ще остава още два, аз нерви нямам. Така помага, че само пречи.
Днес избеснях и казах, че нямам нужда вече... Аман от такава помощ. Ако ще и да умирам от умора, тов втори път-няма как да стане.
Ще пробвам лидълските, и аЗ не ползвам кърпи всеки път, ще пробвам това с водата и памучето след пиш.
Коликите при нас са на вълни и вечер.
Не ми се мисли зъбите като дойдат.
На вас този месец не ви ли мина като на магия? Все едно сън? Така ли минава тази първа годинка, не вярвах като казваха.

# 176
  • София, България
  • Мнения: 3 586
Аа само първата... Докато се обърнеш и вече първолак на училище. Joy и аз не вярвах, обаче ей сега го гледам Явор и си мисля колко малък беше в болницата, а колко е пораснал за три седмици. Чак ми липсва онова малко човече. Simple Smile за това гледам да се наслаждавам на всеки момент и да не се ядосвам като реве и не знам какво иска. Просто му пея, говоря и чакам да мине Simple Smile

# 177
  • Мнения: 474
Joy, Belinda същата сутиаяция и с моята свекърва. Снощи дойде уж да помогнала днес за питата, не че някой ме пита да кажа, че нямам нужда от помощ, но както и да е. Жената е толкова загрижена баба, че стоя точно 5 мин при бебсън, да му обясни как ще го научи да псува и си излезна от стаята. Нищо, че не го е виждала от 1 месец. Тя просто нямала търпение да приспя бебчо и да играем карти. Дано днес си тръгне, просто не я понясям...

# 178
  • София
  • Мнения: 385
Скрит текст:


Едното е преди да идем на педиатър съвсем лек, а 2 снимка е от вчера като от снощи има доста на тила отзад и дори към скалпа. За сега не мога да видя ефект от Фусидина, въпреки че е чувствителен на него St. Aureas.
  П. С. Дори и вашия да прилича на нашия не бързай да се стряскаш. Кака му имаше такива акне пъпки пак като гнойни, но минаха бързо и ест не са се разпространявали бяха само по лицето. Успех и дано е само на хормонална основа вашите пъпчици част от адаптацоонния синдром.
  Аз на моменти се отчайвам, и това и с езичето и болката ми при кърмене и кака не слуша много, но гледам да се стягам таткото ще замине след 15-20 дни и оставам сама, бабите са далеч на 300км.

Наистина много си приличат пъпките на бебетата ни. Днес извадих и аз зелени корички от носа..
Откъде мислиш, че твоят малчо е хванал инфекцията? Родилното? Колко време след това се появиха пъпките?
А как мислиш да процедираш с ваксините? Ще изчакаш ли изцяло да се изчисти?

# 179
  • Мнения: 489
По колко ядат вашите теца. Нашата принцеса днес става на 1месец,яде по 110 и е все гладна. През нощ искаме да махнем храненето, но невиждам как ще стане, като то завалийчето е толкова гладно.. Хахах

Общи условия

Активация на акаунт