Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 260
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 456
Dessy, бързо да се оправи момчето, голямо, здраво бебе е , стискам палци,!
Аз доколкото знам минерална вода не се преварява.

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 340
Деси, скоро да ви минат притесненията.
Вигантол може да се намери само ако има останал в някоя аптека. Като го ползвах с баткото ни казаха да се държи в хладилник и след отваряне да се ползва един месец.
За Джеймисън може извън хладилник до 25° стайна температура.
Прането на бебето го минавам през сушилнята и не гладя.
За съжаление не мога да се похваля да спи господина. Максимум в количката издържа час и иска да суче. А в къщи и толкова няма. Пробвам да дохранвам. Но и това не помага. Яде малко и си търси гърда.
Мами да ви питам някаква идея защо може да му е посиняла част от пъпа? Няма подуто, рана, гной... Изглежда като насинено. Днес доста рева и си мисля дали не е от това...

# 212
  • София, България
  • Мнения: 3 586
Леле писали, писали, та се забравили Simple Smile радвам се, че сме активни, явно бебетата са ни спокойни Joy

Със сушилня сме и НЕ гладя. Аз сушилнята много си я уважавам. Спести ми мнооого усилия и време, които предпочитам да вложа в бебето. Не мога да се затормозявам с гладене, вместо да излезнем навън примерно Simple Smile

Деси, успех, мила, дано бързо ги преборите и тези пъпки. Hands Plus1

Витамин Д още не даваме. Чакам тази пуста първа консултация, която е чак на 23-ти. Всичко, което бях купила предварително, педиатърката едва ли не ги отрече. Сега няма да купувам предварително, ще видя какво ще каже. Аз имам някакъв витамин Д на Colief от лекциите, някой ползвал ли го е?

Минералната и Трапезната вода се преваряват, само изворната не се преварява Simple Smile Ние ползваме изворна на Девин.

Myrmecophila, честито бебче! Да е жив и здрав! Simple Smile
Не знам вече с това нахранване. Просто бебетата са различни. Ние нямаме особен проблем с Хипп. Буди се през 3 часа, вече и през 4 понякога. Може би да пробвате да смените млякото или да слагате повече лъжички мляко в същото количество вода, но пък да не стане мнооого гъсто...


# 213
  • Мнения: 242
И аз днес казах “не” на гладенето, много яко Simple Smile
Някоя от вас имала ли е пробле със Захарта, моята накрая на брем. Се вдигна.
От няколко дни ми става много неприятно като хапна сладко , едно като лошо такова Sad

# 214
  • Мнения: 18 974
И аз днес казах “не” на гладенето, много яко Simple Smile
Някоя от вас имала ли е пробле със Захарта, моята накрая на брем. Се вдигна.
От няколко дни ми става много неприятно като хапна сладко , едно като лошо такова Sad


Не звучи добре. Не е лошо да отидеш на лекар, да пуснеш кръвни изследвания и ако трябва, да ти дадат направление за специалист. Иначе през бременността понякога възниква гестационен диабет, но май изчезваше след раждането.

За гладенето, аз гладя само тензухените пеленки, които използвам да ѝ слагам главичката върху такава сгъната, докато спи, за подсушаване след миене, когато се наака, или след къпане, освен хавлията, постилам и такава, и с нея подсушавам гънките, ушичките и т.н. В началото преди раждането бях изгладила бебешките дрешки, после не съм ги гладила. За водата - купувам и аз изворна, защото при нас е много варовита водата, и преваряването и прецеждането ми изглежда недостатъчно. В болницата дадоха в подаръчните комплекти изворна вода "Роса", но купувам и "Бебелан", може по-нататък да взема и "Девин", или някоя друга. Мисля, че е по-добре да се сменят водите, макар че уж са изворни и слабо минерализирани тези за бебета. Пак имат леки разлики в състава.

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 08:20 от кукумицинка

# 215
  • Мнения: 104
Привет, мами! Имам чуденка относно кърменето: Моя малчуган го кърмя на 2.3-3 часа, но стои на гърда не повече от 20 мин.През тези 20 мин. понякога е на една гърда, а има случаи го слагам и на другата, защото заспива. Мисля си, че не му е достатъчно, а повръща при всяко ядене почти... Чудя се какво да правя.Да го дохранвам ли, не ли??? За почти месец е качил около 500 гр., което май е малко, как мислите?Това ядене ми е мъка голяма... С риск да ме линчувате ще кажа, че кърменето ми е най- тегаво... ако не беше толкова полезна кърмата веднага бих минала изцяло на АМ. И какво ядете кърмещи мами??? То гладна ще ходя след няколко дни, че взеха да ми писват картофи, ориз и ядки... 😔😔😔Ядете ли мляко и млечни продукти? Оплаках се, улекна ми...
Хубав и спокоен ден !

# 216
  • Мнения: 275
Привет, мами! Имам чуденка относно кърменето: Моя малчуган го кърмя на 2.3-3 часа, но стои на гърда не повече от 20 мин.През тези 20 мин. понякога е на една гърда, а има случаи го слагам и на другата, защото заспива. Мисля си, че не му е достатъчно, а повръща при всяко ядене почти... Чудя се какво да правя.Да го дохранвам ли, не ли??? За почти месец е качил около 500 гр., което май е малко, как мислите?Това ядене ми е мъка голяма... С риск да ме линчувате ще кажа, че кърменето ми е най- тегаво... ако не беше толкова полезна кърмата веднага бих минала изцяло на АМ. И какво ядете кърмещи мами??? То гладна ще ходя след няколко дни, че взеха да ми писват картофи, ориз и ядки... 😔😔😔Ядете ли мляко и млечни продукти? Оплаках се, улекна ми...
Хубав и спокоен ден !
Тегаво си е сигурно, защо да те линчуваме?? Ние сме хора и се уморяваме и имаме нерви...
Едно бебе си е стрес, постоянно да го мислиш- наяде ли се, спа ли, сменено ли е, добре ли е . ... и пак вината с това кърмене...аз успях за кратко да дам.
Сега съм на ам изцяло.
Относно храненето моя педиатър каза да ям това което съм яла през бремеността. Забрани ми риби , суши, консерви, ягоди и бобови храни .... , брокол също не съм яла. Иначе млека е яйца си хапвах

# 217
  • Мнения: 844
Десислава Кирчева 602043 и аз съм предимно на ориз и картофи, някоя супа.. сирене и мляко избягвам максимално, с ядки и стафиди се тъпча насила
Малчо беше много слаб да суче и свикна на шише, та се цедя изцяло. Не ми отнема повече от времето което си написала за кърмене. Ако се притесняваш за количество, пък и времето също е фактор, пробвай с помпа
Напоследък и ние повръщаме често, кога е преял, кога хапва бързо и поглъща въздух или се наложи да го завъртя малко повече и веднага фонтанче.

# 218
  • Sofia
  • Мнения: 340
Аз ям всичко без бобови и консерви. Спрях прясното мляко и зелената салата, защото малкия имаше слуз и зелено в акито. Почнах да си купувам козе сирене. Това в общи линии.

# 219
  • София
  • Мнения: 184
Деси, разбирам те - аз постоянно се чудех дали бебка е гладна, или пък преяла, защото връщаше (само на кърма е) и в началото ми беше много тегаво като цяло. Казвали са ми близки, че са държали бебчетата си по 10мин на всяка гърда, така че 20мин може да е добре. 500гр от раждането или от изписването? Аз смятам от изписването.
Ако искаш звънни на консултант по кърмене - аз звънях на Подкрепа за кърмене и ми подейства много добре, защото се притеснявах, че изпражненията са много редки, но ми казаха, че е нормално-при нас са нещо като пасирани домати, жълти на цвят и ги изкарва с голямо налягане. Отвреме-навреме са зелени, но това може да е от храна, която съм яла, а също и от желязото, което пия чат-пат. При вас как са като консистенция?
Също така ги питах дали е добре да се предлагат и двете гърди на едно ядене, тъй като четох, че не е добре бебето да приема много предно мляко, защото то е богато на лактоза. Според тях няма такова нещо като предно и задно мляко.
bib4o81, слузта лесно ли се забелязва? Каква е на цвят?

# 220
  • Sofia
  • Мнения: 340
sun_shine лесно се забелязва и е в цвета на акото. А то варира доста в зависимост от моята храна.
Вечер забелязвам голям спад в гърдите и съответно нервно бебе ако предложа АМ изяжда 50мл. Ако го държа докато се успокои и редувам гърдите зърната ме болят после. Задънена улица.

# 221
  • София
  • Мнения: 595
Ние днес направихме първия прием на Ротарикс. Освен това се оказа, че Камен има пъпна херния - залепихме пъпчето, ще видим дали ще се оправи така.
Най-вероятно детето няма никакъв проблем с лактозата, а всички симптоми вероятно идват от капките БиоАмика, които на него така му действат. Малко по малко ги спираме, живот и здраве след няколко дни махаме и безлактозното мляко и се връщаме на Хип, и малко по малко след това ще спра и кърменето. Мисля, че достатъчно се измъчихме и двамата. И дори ако няма реален проблем с млечните, аз се чувствам достатъчно изхабена от последните седмици и цялото вторачване във всяка хапка, която хапвам, за да не мога да продължа. Отделно, че за последната година и половина имам бременност и половина, коремна операция, две други интервенции с пълна упойка, секцио, 5 месеца лежане, 7 месеца хранене предимно с въглехидрати...и на моето тяло му стига толкова. Мисля, че ще бъде най-добрият вариант и за двамата Simple Smile
За 20 дни човечето е наддало 1,2 кг, след две седмици ще ходим за задължителните ваксини - на място педиатърката ще реши двете едновременно ли ще сложи, или една по една.
И да вземе вече да се оправя това време...искам повече разходки, пък....

# 222
  • Мнения: 686
Аз да се оплача,свекърва ми е тук до незнам кога и не мога да я търпя, даже тази нощ легнала при мен хем я изпъдих да си ходи в стаята, все тя да храни едното от бебетата все тя всичко, тръгна да го съблича ще го обеси, процъркат малко й на ръце.... Еееее викам и айде стига толкова де като свикнат на ръце аз какво правя като си замина от България там съм сама, а моя по цял ден на работа. Опитвам се да бъда мила амаа всичко си има граници, трябваше да си свърша една работа та вземах единия от близнаците с мен не иска да го гледа ревлив бил.. Мии много ясно колики го мъчат, таа една приятелка го гледа, а свекърва ми гледа другия-по кроткия. Оххх ще откачаа момичета... Оплака ви се съжалявам.

# 223
  • Мнения: 474
Наталия, аз също имам подобни проблеми с моята свекърва. Не си го слагай на сърце, казвай й направо какво мисмиш, пък ак иска да се сърди.
Моята е решила че щом бебсън е качил 950 г за един месец е недохранен. Заяви, че така не може да продължавам, да съм взела АМ. С баба и обяснихме, че това няма как да стане и жената разбира се е пуснала мухата на мм. Човека 3 ден мисли че детето гладува, че в даден момент няма да ми стига кърмата, да съм започвала кашите. Да ни е първо дете, да каже човек незнаем как да го гледаме. Много леко облечен съм го държала, не съм го завивала, печка не съм му пускала. Очаквам свеки скоро да подаде сигнал към социалните, и да ми вземат децата хаха.

# 224
  • Мнения: 275
Аз да се оплача,свекърва ми е тук до незнам кога и не мога да я търпя, даже тази нощ легнала при мен хем я изпъдих да си ходи в стаята, все тя да храни едното от бебетата все тя всичко, тръгна да го съблича ще го обеси, процъркат малко й на ръце.... Еееее викам и айде стига толкова де като свикнат на ръце аз какво правя като си замина от България там съм сама, а моя по цял ден на работа. Опитвам се да бъда мила амаа всичко си има граници, трябваше да си свърша една работа та вземах единия от близнаците с мен не иска да го гледа ревлив бил.. Мии много ясно колики го мъчат, таа една приятелка го гледа, а свекърва ми гледа другия-по кроткия. Оххх ще откачаа момичета... Оплака ви се съжалявам.
Тъкмо щях да питам къде се изгуби, то какво било.
И аз живея на 50 м.от свекърва си и от нерви покрай нея ще си разбутам стомаха . Боли ме чак главата като я видя, все акъли дава иде ми да я изгоня ....
Ама пък ми трябва да я гледа като ходя на пазар, че с малко дете и количка все още не ми е ок да обикалям супермаркетите.
Не знам какво да кажа просто.
Надявам се някой ден да не стана същата отвратителна лелка Joy

Общи условия

Активация на акаунт