Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 201
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 151
Здравейте, следя ви от началото, но сега се осмелих да си създам профил. Имам дъщеричка на месец и половина. Тя е само на кърма. По принцип акаше на всяко хранене, но изведнъж 5 дни не беше и много започна да се напъва (особено вечер). Реших, че е запек и се обадих на педи. Тя каза да дам лактулоза. В петък вечер й дадох 2.5 мл и събота сутринта пак. Следобяда се изака, но не беше супер много и беше като разстройство. Вечерта дадох пак за всеки случай, но нищо. После в понеделник се изака сама, но си беше като каша, а не твърдо. Та, може ли това да са колики, а не запек според вас и тя просто да ака по рядко и да усвоява цялото мляко. Иначе има постоянно напикана памперси и спи от 22:00 до 9:00 без да се събужда да яде.
P. S. Извинявам се за дългия пост. Simple Smile

При нас ситуацията е сходна. Акаме през ден, имахме период, в който не бяхме акали 3 дни. Започнах да давам пробитик, не виждам особена разлика. Консистенцията е същата, като вашата. Педиатърката каза, че е възможно причината да са коликите, ако има повече от 3,4 изхождания на ден със такава гъстота, тогава да се притеснявам.

# 541
  • Мнения: X
Давам й Биогайа по 5 капки вечер преди последното ядене и витамин Д. Давах й лефакс, но като спря да ака и го спрях. Сега не давам друго за колики. Може би трябва да пробвам с други капки.

# 542
  • Мнения: 151
Като стана въпрос за пробиотиците, споделете по колко неща давате на бебетата на ден? Имам предвид капки за колики, вит Д, пробиотици и др. подобни!
И още нещо - възможно ли е да е някакъв дерматит това Confused
Кожата е грапава на пипане, имаме същите на ушите и под врътлето ☹️

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 15:31 от Mariq 94

# 543
  • Мнения: 275
И аз имам смяна на цвят и консистенция при акото... и някъкви болки ниско долу от седмица.
Педиятъра още не е изписал пробиотик и нз защо. На 21 на прегледа ще го питам пак!
Обаче забелязвам едно по продължително спане нощем.
А ако се буди е в просъница и я храня по навик. И май тя самата се буди от навика си, а не защото е гладна. Мисля на своя глава да се пробвам да намаля нощтното хранене с цел - спиране. Но постепенно. Започвам с 60  ( тя яде 120) , докато не падне на 30 или на 0.. не знам..
Вие какво мислите. Много мнения изчетох и чух. Но колкото по рано, толкова по добре...
Объркана съм

# 544
  • Мнения: 381
При нас последно яде в 22:30-23:00 и след това чак в 8:00 сутринта. Опитва се да се събуди към 4:30 с леко мрънкане и аз си слагам ръка на коремчето му за да е спокойно. След товапак малко мрънка към 6:30 и му слагам бибата и пак се унася. В 8:00 се буди окончателно. Като часовник е. Така става поне при нас. Лекарката ни беше казала, че е хубаво коремчето да му почива от яденето и колкото по-рано стане, толкова по-добре.

# 545
  • Мнения: 275
При нас последно яде в 22:30-23:00 и след това чак в 8:00 сутринта. Опитва се да се събуди към 4:30 с леко мрънкане и аз си слагам ръка на коремчето му за да е спокойно. След товапак малко мрънка към 6:30 и му слагам бибата и пак се унася. В 8:00 се буди окончателно. Като часовник е. Така става поне при нас. Лекарката ни беше казала, че е хубаво коремчето да му почива от яденето и колкото по-рано стане, толкова по-добре.
Как се случи това? От самосебе си или ?
Аз съм чувала с вода че ги 'залъгват' но нз..ще пробвам днес с 60мл мляко, даже по малко

# 546
  • Мнения: 685
Като стана въпрос за пробиотиците, споделете по колко неща давате на бебетата на ден? Имам предвид капки за колики, вит Д, пробиотици и др. подобни!
И още нещо - възможно ли е да е някакъв дерматит това Confused
Кожата е грапава на пипане, имаме същите на ушите и под врътлето ☹️

Моята педиатърката ми каза от топлото че става така, не е нищо друго не се притеснявай.🙂💋

# 547
  • Мнения: 1 091
Като стана въпрос за пробиотиците, споделете по колко неща давате на бебетата на ден? Имам предвид капки за колики, вит Д, пробиотици и др. подобни!
И още нещо - възможно ли е да е някакъв дерматит това Confused
Кожата е грапава на пипане, имаме същите на ушите и под врътлето ☹️

Моята педиатърката ми каза от топлото че става така, не е нищо друго не се притеснявай.🙂💋
[/quote
Не виждам добре снимката, баткото ми беше с атопичен дерматит.

# 548
  • Мнения: 844


Ние още се будим на всеки два часа... 😵 Дори и през нощта

# 549
  • София, България
  • Мнения: 3 577
Mariq_94, аз мисля, че са от топлото. Нашият ги има същите, откакто стана топло Simple Smile

Nelit0, добре дошла. Аз не мисля, че можеш дори да го наречеш запек, освен петте дни преди това. След това да пропусне по някой ден, имайки в предвид, че е само на кърма, мисля че нормално. Изчакай, може да се регулира сега като си спряла Лефакса. Simple Smile

Леле прочетох за задавянето и ми идеше да ревна само като ви чета. Особено ей така като се обърне човек и осъзнае, че детето му не диша. Аз съм като орлица, постоянно го следя дали диша, не смея да го оставя сам в стаята като спи. А моят дори не повръща. Това пък ако повръщаше, не знам....

От вчера спрях Лефакса.
Сутрин давам Био Гая + Вит. Д (на Джеймисън). И сега давам от тези газ капки, които Belindaaa1 ми препоръча три пъти на денонощие по 5 капки. Боже, с това дете изкупих всевъзможните капки в аптеките. Rolling Eyes

Не бих спряла ядене на дете, което си иска. Но това е моето мнение Simple Smile ако педиатърката ми каже да давам вода когато детето ми е гладно, готова съм да я сменя.
Но ако наистина се вижда, че е в просъница бих изчакала да видя дали ще си заспи сам. На мен вече 1-2 пъти ми се случва да се успива сам за още 1-1:30 часа.

# 550
  • Мнения: 242
+1 за спирането на Лефакса от три дни.
Ами поносимо е вече, няма дране.
Малкият също се задавя, обръщам го веднага, при него е от лакомия.
Не се притеснявайте, случвало ми се е няколко пъти. Няма нищо да стане Wink
Аз толкова леко спя вече, мисля че при всяка се е променило Wink
Как процедирате нощем? Аз съм отворила прозореца в хола и с отворени врати. Не смея още да отварям в спалнята.

# 551
  • Мнения: 381
При нас последно яде в 22:30-23:00 и след това чак в 8:00 сутринта. Опитва се да се събуди към 4:30 с леко мрънкане и аз си слагам ръка на коремчето му за да е спокойно. След товапак малко мрънка към 6:30 и му слагам бибата и пак се унася. В 8:00 се буди окончателно. Като часовник е. Така става поне при нас. Лекарката ни беше казала, че е хубаво коремчето да му почива от яденето и колкото по-рано стане, толкова по-добре.
Как се случи това? От самосебе си или ?
Аз съм чувала с вода че ги 'залъгват' но нз..ще пробвам днес с 60мл мляко, даже по малко
Може и от само се и си, но аз гледам всеки ден да стоя максимално на вън от 18:00 натам. Понякога откарваме до 22:00 навън и през цялото време гледам да е все зает с някаква игра, играчка и т.. Н. Това много го изморява. Също и сутрините докато не е много жега пак сме навън.

# 552
  • Мнения: 40
Моята бебка до 20 дни ми се събуждаше през деня. От тогава спря и ставаше към 6 сутринта да яде. Сега си има режим като последното ядене и е в 22 и заспива към 23.30 - 00.00 ч и се събужда към 9.30 - 10.00 ч. Даже от няколко дни аз я будя че може и до по късно да спи (наследила е съня на майка си).

# 553
  • София
  • Мнения: 1 456
Михаил все още се храни на всеки 3 часа. Буди се наистина гладен.  На кърма е. Надявам се поне едно от нощните хранения да махне скоро.

# 554
  • Мнения: 275
Mimozka  явно трябва да а държа следобед и привечер по активна и будна. Вчера заспа в 17 и какво стана, събуди се чак в 21 и нещо??? Голяма грешка че не я събудих в 20 да яде, и да поддържаме графика. Послушах мъжа си и ето че пак сбърках. Ако не я бях оставила да ПРЕспива щеше да е друга нощта.
Така де заспа в 23 и се събуди в 2. Дадох бибата, залъгалка щото беше в просъница. После в 3 пак се събуди - пак с бибата. Е в 4 кресна гладна- дадох и 60 мл и я взех на ръце да я дундуркам ... заспа. Събуди се в 6 да яде ( тя винаги в 6 закусва).
Днес ще пробвам да е по активна следобед и посл хранене да е към 23,23:30 да видим

Общи условия

Активация на акаунт