"Слънцето дарява ни със топли дни, а нека нас със бебче да дари"-бъдещи мами 35+

  • 31 606
  • 660
  •   1
Отговори
# 525
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Честита пролет и от мен! Природата се подготвя за нов живот, излизам на терасата да пия кафе и врабчетата така хубаво чуруликат.
Ние сме на разходка тук в една горичка. Липсват ни контактите с приятели, както и на детето му се играе с другарче, но няма как.,това е положението. Добре сме, здрави сме, и това ще мине.

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Ехооо? Как сте? Simple Smile
Няма да питам къде сте, щото съм сигурна, че сте вкъщи!

Как са децата?

Аз вече свикнах да ви кажа...не съм на работа от 17-ти март.
Готвене, чистене, филми...вярно омръзва, ама нямам избор. Схващам се обаче, та почнах някви измислени упражнения Simple Smile за тонус...и без това ставам рано.
Тая седмица ММ е отпуск, дано поне при тях няма сътресения, че...

# 527
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аз вече се опасявам, че ще свикнем и после няма да ни се връща към другия живот.

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Нали? Simple Smile
Аз и без това исках почивка, та...на ти сега!
Има вариант и да искаме да се върнем да няма къде...за работа имам предвид, а и намирането на нова ще е зор.

Наско са на он лайн обучение и е доволен като цяло...кеф! Хем у дома, хем на компа Simple Smile Е, пише домашни, ама не изпитват Wink
Сега се муси, че им дадоха да учат Опълченците на Шипка. Срокът е до 13-ри април.

# 529
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Хелоууу Simple Smile
На мен пък хич не ме кефи тая принудителна почивка.
Моята е работа е пряко свързана с възможностите на хората (финансовите), и другото, че си е глезотия. Цялата тази безработица сега, ще се отрази много негативно на приходите ми. Мм скоро няма да започват работа. И тази неяснота многооо го притеснява и тормози. Мнооого е сериозно и неприятно това, което се случва в момента. Доста малки и средни бизнеси ще умрат и няма да издържат на този натиск. Държавата ни е бедна и няма възможността и желанието май да помогне. Неможе да принудиш кафето ти да затвори, и в същото време наема на това кафе да не отпадне. Еми не е ок.
Също не смятам, че стоенето на затворено у дома ще се отрази добре на някой. Площадките и парковете ок, но по горите и планините защо да не ходят хората, кой ще се завре чак пък толкова близо до теб....
Както и сте се досетили, процедурата ни също се отмени. За което ми е много тъжно. Естествено не се получи и този месец. Малко негативен ми се получи този пост, ама...

# 530
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аз прекъснах дейност да не плащам поне осигуровки. ММ и той спря да си получава една заплата.

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Миме, жалко...Kissing Heart  то всичко е негативно, та...
Ще чакаме по-добри дни!
ТМ е каква сфера работи?
При моят пък има работа(енергийния сектор), но ще ги редуват и пускат по график, да няма струпване.
Не върви на добре положението в държавата ни..че сме и бедна нация, та..ще стискаме зъби!

# 532
  • Мнения: 1 512
Добро утро с едно пролетно кафе след първоаприлския сняг вчера!


Мария, сложни времена доживяхме. Голямо ГУШ.
Ще свърши и тази гадост и ще продължите с процедурата.
Много ми липсват разходките в планината.

Мистик, радвам се че си успяла да си починеш.
И ние с моя син правим гимнастика в къщи, като се върна от работа.
Той е изтеглил някакви приложения с програми за ръце, крака и корем.

Липсват ми старите емотикони

# 533
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ммм колко хубаво кафенце Лени Hug Много яко че тренирате с детето!
Аз си знам, че ще отмине всичко и дори вярвам, че нещата ще се наредят. Иначе си спомням с какво нетърпение чаках да свърши ужасната за мен 2019г. Възлагах големи надежди на тази, но ето че е месец 4 и живота ни е парализиран.
Хубавото за мен в този период е, че съм толкова много време с детето. Сега расте неимоверно бързо. Много е интересен. Говори все повече като голям човек. Наблюдавам го как се старае да запомни и научи всеки ден по нещо ново. Дано да ми се случи още веднъж!

# 534
  • Мнения: 2 978
Някои не сме вкъщи. Аз първите две седмици работих дистанционно, с ходене през ден-два за спешни неща, но тази съм дежурна и съм всеки ден. Моят мъж също е на работа нон стоп, аз много исках той да си пусне отпуск, че нали е след инсулт, мъжете са по-рискови казаха, но не му дават, имало много работа, нямало кой друг да я върши и да го замести. За три седмици едвам измрънка един ден отпуск, когато беше рожденик.
Детето учи онлайн и дори мисля, че се кефи. Не й липсвало излизането, чати с приятелки по вайбър с часове. Но перспективата два пълни месеца да е все вкъщи....Поне този сняг сега предлазполага

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 11:51 от MianaNia

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
MianaNia, незнаех за ТМ...дано всечко да е наред! А болнични не може ли да взима?

И Наско е много доволен от това, че си е у дома...поне един да има Simple Smile

# 536
  • Мнения: 2 978
Мистик, той инсулта му е от преди 8 години и се възстанови, дори няма инвалиден ТЕЛК сега, че не му се разправяше за подновяване. Като няма оплаквания и не е болен, няма как болничен. Рисков е и това ме притеснява, ама не дават профилактичен болничен.

# 537
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Не дават, уви.
Гадното е, че според Кодекса на труда се полага болничен при карантина, когато гледаш дете, което е в детско заведение, което под карантина. Лошото е, че извънредното положение не е карантина и нямаме право на болничен. Гледаш две деца и пееш. А те не млъкват и крещят - мамо, мамо, мамооооооооооо, докато не ти пробият мозъка. Понеже, например, си миеш зъбите и то ти се навряло под лакъта и иска отговор, макар и с четка в устата.

# 538
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Даа, колко досадно може да е мрънкането на детето, докато ти правиш нещо съвсем  рутинно. И аз съм се дразнила на тия неща. Но сега отворих архива в облака и му гледам клипчета от 2-3годишен. Снимала съм го ей така, без да знае. Дори немога да си спомня момента в който съм снимала и сега като ги гледам. Обачее е толкова мъничък, колко смешно и сладко говори, такива неща си е измислял и се чудя, как съм могла да ги забравя. А той никога повече няма да бъде такъв. Смях се със сълзи и направо си оправих деня.

# 539
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Миме, така е... и ние често гледаме усмивки от старите ленти и се смеем Simple Smile и си търся малкото сладко детенце. Толкова неща направо ми се струват от преди 100 години...а той ще стане само на 14.

Общи условия

Активация на акаунт