"Слънцето дарява ни със топли дни, а нека нас със бебче да дари"-бъдещи мами 35+

  • 31 601
  • 660
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Уф, да...да чукна на дърво му харесва Simple Smile
Имаме учителка с Ковид, но няма да ги спират от у-ще.
Има оценки вече, та тръгнаха нещата...
При вас как е?

Мария а вие как сте?

# 586
  • Мнения: 102
Здравейте дами, Бих искала, да се включа в темата. На кратко за мен - на 35 г. съм, имаме детенце на 6 г. и много искаме второ дете, но предполагам заради възрастта, нещо не се получава. Вече се опитваме 3ти месец и подозирам, че тази седмица ми идва цикъла Sad
Решила съм, че ако няма бременност до коледа, ще трябва да се ориентирам към репродуктивен специалист.  От една страна гледам да не се отчайвам, все пак имаме едно здраво детенце и ако имаме късмет ще имаме и второ. От друга страна ми е ясно, че заради възрастта шансовете ни са намалени. Не искам да се отчайвам. Не искам дори да мисля, че автоимунната ми болест може да има някакво влияние. Гледам да си пия витамините и да поддържавам здравословно хранене, за да си увелича шансовете.

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Добре дошла!
На годините ти нищо им няма Simple Smile
Успех!

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Момичета...къде забегнахте всички?
Темата тотално замря...с носталгия си спомням оживлението тук...жалко!

Да ви пожелая ЧНГ! Да сте здрави и окрилени от мечти! Kissing Face

# 589
  • София
  • Мнения: 11 408
Честита нова година! Бъдете здрави и щастливи. Аз мисля ..... да се пробвам няколко месеца, пък каквото - такова.

# 590
  • Мнения: 130
Здравейте! Бих искала, да се присъединя към вас. На кратко за мен - на 37 г. съм (скоро на 38), имам син на 6 г. и много искам второ дете, но.....много се страхувам, а и вероятно съм закъсняла. Страховете ли? Те не са обичайните страхове на един родител, а продиктувани от износването и последващите здравословни проблеми на детето ми. Имах ужасно трудна бременност, родих секцио и направих Белодробна тромбо емболия. Синът ми беше на 5 дена, когато ми казаха, че мога да умра и хайде, пак в болница. В последствие на синът ми му откриха заболяване (беше на 3 м.), което наложи операция. Имаше риск от изоставане в НПР или както каза хирургът тогава - 50 на 50 е, никой не може от сега да каже дали ще ходи и говори. Е, ходи и говори и по нищо не личи, че някога е имал този проблем, но.....аз съм в тих ужас. Та, както казах в началото, искам второ дете, искам да изживея и да се радвам на нормална бременност и здраво дете, а не всеки ден да се чудя - ще ходи ли, ще говори ли, ще бъде ли дете в норма (от тогава мразя изразите НОРМАЛНО дете и дете с УВРЕЖДАНЕ). Такава на кратко е моята история 🙂
Здравейте! Аз скоро станах на 39 и също имам син на 6 години. Бременна съм в 8 месец. Точно преди година ми махнаха полип и честно казано не исках да имам второ дете. Но, попаднах на една жена в болницата, която беше направила спонтанен аборт и се замислих. През март забременях и се оказа извънматочна. Абортирах. След два месеца пак бях бременна! Simple Smile Не се страхувайте щом искате още едно детенце! Вярвайте, че всичко ще е наред и ще бъде! Изпращам Ви позитивна енергия и Ви пожелавам успех! Simple Smile

# 591
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Честито, Галатея! Хубави новини.
Мистик, на мен също ми е мъчно за темата, няма къде човек да сподели я радости, я несгоди, я някоя рецепта Wink

# 592
  • Мнения: 130
Честито, Галатея! Хубави новини.
Мистик, на мен също ми е мъчно за темата, няма къде човек да сподели я радости, я несгоди, я някоя рецепта Wink
Много благодаря! Дано и с раждането всичко е наред, че малко ме е страх в тази пандемия! Simple Smile

# 593
  • Мнения: 1 493
Как сте момичета, има ли нови бременни попълнения Blush? Скоро станах на 39г и изведнъж като, че ли ме чукна нещо по главата и както не исках и да чуя за второ изведнъж пък заисках и то точно сега, на момента. Какво нещо било биологичния часовник да ти затиктака. Не знам, синът ни порасна и е на 8г. Вече е напълно самостоятелен, много отговорен. Все по-малко време иска да прекарва с нас, а ние с баща му вече никъде не ни се ходи сами, а с деца. Преди толкова исках да сме само двамата, да оставим детето, а сега обратното. Този месец ще отида на зъболекар, че трябва да ми чистят камъка, ще мина и през личния да видя на къде са ми хормоните на щитовидната жлеза и ако всичко е наред почваме. От години живеем в чужбина, гледането на деца не ме плаши, защото тук сами си отгледахме детето без помощ, а и аз вече си имам помощник в лицето на сина ми.
Миналата година не успяхме да си отидем до България, тази година ми се струва, че пак няма да можем и решихме, че ако стоим и чакаме ще си стана на 40 и няколко и може вече да е късно. Така, че тази година се надявам да стане бебето и догодина да можем да се приберем за 5-6 месеца.
От днес започнах да пия Витекс Агнес. Предният път ми помогна да забременея, на практика на другия месец след започване на приема вече бях бременна, а опитвахме от 1г и половина. Бях и доста по млада. Много ме е страх заради възрастта, дано се включат други момичета родили на тази възраст да ни вдъхнат малко кураж.

# 594
  • Мнения: 130
Как сте момичета, има ли нови бременни попълнения Blush? Скоро станах на 39г и изведнъж като, че ли ме чукна нещо по главата и както не исках и да чуя за второ изведнъж пък заисках и то точно сега, на момента. Какво нещо било биологичния часовник да ти затиктака. Не знам, синът ни порасна и е на 8г. Вече е напълно самостоятелен, много отговорен. Все по-малко време иска да прекарва с нас, а ние с баща му вече никъде не ни се ходи сами, а с деца. Преди толкова исках да сме само двамата, да оставим детето, а сега обратното. Този месец ще отида на зъболекар, че трябва да ми чистят камъка, ще мина и през личния да видя на къде са ми хормоните на щитовидната жлеза и ако всичко е наред почваме. От години живеем в чужбина, гледането на деца не ме плаши, защото тук сами си отгледахме детето без помощ, а и аз вече си имам помощник в лицето на сина ми.
Миналата година не успяхме да си отидем до България, тази година ми се струва, че пак няма да можем и решихме, че ако стоим и чакаме ще си стана на 40 и няколко и може вече да е късно. Така, че тази година се надявам да стане бебето и догодина да можем да се приберем за 5-6 месеца.
От днес започнах да пия Витекс Агнес. Предният път ми помогна да забременея, на практика на другия месец след започване на приема вече бях бременна, а опитвахме от 1г и половина. Бях и доста по млада. Много ме е страх заради възрастта, дано се включат други момичета родили на тази възраст да ни вдъхнат малко кураж.
Една приятелка ми каза, че жената около 40 или си хващала любовник или раждала дете! Аз реших да е второто Wink Тази бременност ми е по-добра и от предишната! Вече за раждането не знам как ще бъде, но скоро ще разбера Grinning Първият път родих на 32 г. Така че, когато човек силно пожелае нещо, то се сбъдва! Без колебание си правете бебенце! С пожелание за успех и всичко да е наред! Heart

# 595
  • Мнения: 1 493
Галатея, много благодаря за куража. Предната ми бременност беше много лека с изключение на разни не толкова сериозни оплаквания. Имах тревожност и сърцебиене. Сега съм много по-подготвена психически и вече знам какво предстои. Дано и тази ми бременност премине леко.
Ще споделиш ли при теб как минава на тези години?

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Успех желая!

# 597
  • Мнения: 130
Галатея, много благодаря за куража. Предната ми бременност беше много лека с изключение на разни не толкова сериозни оплаквания. Имах тревожност и сърцебиене. Сега съм много по-подготвена психически и вече знам какво предстои. Дано и тази ми бременност премине леко.
Ще споделиш ли при теб как минава на тези години?
Аз освен, че декември станах на 39, нито изглеждам, нито се чувствам на толкова и явно това много ми помага! Нямах гадене, както и първия път, но коремът ми много рано порасна! Още на втория месец ми личеше! По-изморена се чувствам, но това е нормално, защото вече имам детенце на 6 години. Освен това заради коронавируса реших да си го оставя вкъщи и до раждането да си го гледам, за да не се разболеем докато съм бременна. Това доста си изморява! Иначе с него всеки ден се разхождаме с килиметри. Той отдавна не спи следобед, а щеше да е добре да мога малко да си почина, но няма начин! Имам много повече контракции още от шестия месец! Това също мисля, че е заради невъзможността да си почивам и съм по-напрегната! Сега съм в 36 г.с. и в петък трябва да ми дадат направлението за раждане и да си направя изследвания. А иначе сега, вторият път вече знам кое ми куцаше от първия и се чувствам по-подготвена! Гледах видеа за дишането по време на естествено раждане, правя кегел упражнения и този път ще съм с епидурална упойка. Миналия път бях без! Simple Smile

# 598
  • Мнения: 1 493
Галатея, благодаря, че сподели. Изглежда, че бременността ти е лека и ти желая оставащите няколко седмици да минат бързо и безпроблемно.
Аз още дори не съм бременна, но идея си нямам как евентуално ще раждам. Тук където живея много насърчават нормалното раждане, но аз вече съм раждала секцио. Операцията ми мина много леко , но все пак бях на 30г. След две седмици обикалях улиците и празнувах рд на заведение ама пуста младост... И аз не се чувствам на 39г. и енергия имам бол.
Днес имам час при док да видим какво ще ми пусне като изследвания и дано ми даде зелена светлина да действаме.

# 599
  • Мнения: 130
Галатея, благодаря, че сподели. Изглежда, че бременността ти е лека и ти желая оставащите няколко седмици да минат бързо и безпроблемно.
Аз още дори не съм бременна, но идея си нямам как евентуално ще раждам. Тук където живея много насърчават нормалното раждане, но аз вече съм раждала секцио. Операцията ми мина много леко , но все пак бях на 30г. След две седмици обикалях улиците и празнувах рд на заведение ама пуста младост... И аз не се чувствам на 39г. и енергия имам бол.
Днес имам час при док да видим какво ще ми пусне като изследвания и дано ми даде зелена светлина да действаме.
Много благодаря! Flowers Hibiscus Успех!

Общи условия

Активация на акаунт