Отговори
# 150
  • Мнения: 3 369
Аз пък не му виждам цената. И в прайслиста също не намерих. 🧐

Още се колебая дали да правя фертилити тест или фемoфлор. 🙄

# 151
  • Мнения: 866
Аз пък не му виждам цената. И в прайслиста също не намерих. 🧐

Още се колебая дали да правя фертилити тест или фемoфлор. 🙄

На Фертилити теста цената е 190 лв + 5 лв за пробовземане. Правих си миналия месец в Геника.

# 152
  • Мнения: 20
Nandin, грип не се лекува с антибиотик, но усложненията от него, да... Няма как да знаем какво е състоянието на жената, за да правим заключения.
Даяна, на мен в Геника ми бяха казали, че е желателно 1 месец преди изследването да не съм приемала АБ и противовирусни препарати. Бързо оздравяване ти желая и изчакай следващата менструация по-добре Simple Smile
Здравейте, момичета. Сега попаднах на тази тема. Чудя се дали Авирон Рапид би повлиял, при положение, че се води хранителна добавка? Благодаря!

# 153
  • София
  • Мнения: 5 406
Момичета,на кой телефон звъните на Геника?Не мога да се свържа с тях на никой от посочените.
Искам и аз да пусна Фертилити тест,но до колко часа трябва да бъде занесен в лабораторията,дали могат да ми дадът контейнерче с течност,ако така е по-сигурно да се занесе?
Някой виждал ли е някъде да се продават менструални чашки (до 20 лв ),просто ми трябва еднократно за пробата,не мисля да я ползвам.

# 154
  • Мнения: 8
Здравей, аз съм използвала телефоните от сайта когато ми се е налагало, може да имат технически проблем. Може да минеш и да им кажеш че искаш да пускаш фертилити и те ще ти дадат чашка с разтвор, поне при мен стана така. За престоя на пробата, ако не можеш да отидеш в деня в който си я взела, сложи я в хладилника на около 4 градуса и я занеси на следващия ден. Не съм сигурна може и да е ок до 2 дни в хладилника, по добре се организирай  за възможно най малък времеви интервал от взимането и занасянето.

# 155
  • София
  • Мнения: 7 427
На мен ми казаха да си взема стерилен контейнер от аптеката (по-широк е по-удобно), занесох го на следващия ден. Хубаво е да е първите дни, да има съсирек най-добре.

Сега се сещам, че може да се пробва с бебешки колектор за урина. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 156
  • София
  • Мнения: 5 406
Благодаря ви,пълна греда ,нищо не улових 😂
 Намерих си едни менструални чашки за 5 лв ,с доставката 10,мисля да поръчам за следващия цикъл.
Ще отида и до Геника да си поискам чашка с разтвор

# 157
  • Мнения: 866
Благодаря ви,пълна греда ,нищо не улових 😂
 Намерих си едни менструални чашки за 5 лв ,с доставката 10,мисля да поръчам за следващия цикъл.
Ще отида и до Геника да си поискам чашка с разтвор

Това е най-доброто, защото този разтвор стабилизира пробата. Така ми обясниха от там. Късмет.

# 158
  • София
  • Мнения: 5 406
Пуснах и аз най-сетне Фертилити тест,оказа се голяма разправия.
Взех си най-най-обикновена менструална чашка за целта и не мога да си обясня как има жени,които ги ползват на всеки цикъл и смятат за удобни ... взех си S размер,ама явно съм къса и тясна ,нищо че съм 172 висока 😂
За щастие събрах материал с 300 зора и голяма цапанкца и занесох в лабораторията на Плиска и сега се надявам да ми я съхранят и изследват както трябва!
Питах може ли да ми включат Стрептокок Б,не можело да се изолира от менструална кръв ,това бил обхвата,който е в пакета.
И така,чакам да видя какво ще излезне.
На вас за колко време ви излезна резултат?

# 159
  • София
  • Мнения: 7 427
Моят резултат излезе за около 10 дни.

# 160
  • София
  • Мнения: 5 406
Моят резултат излезе за около 10 дни.
Дели,излезна ли ти нещо и Вецев ли ти го беше назначил?

# 161
  • София
  • Мнения: 7 427
Самоназначих си го след една БХ, чисто беше всичко. При Вецев отидох няколко месеца след това, вече бременна.

# 162
  • Мнения: 1 751
По куриер дали би се транспортирала успешно проба заради температурните изисквания? Сега по складове и камиони поне е прилично студено, но все пак. Тук нямам филиал на Геника. Дори да пътувам скоро за преглед в София, пак ще е малко трудно да го изстудявам, може би с ледена бутилка в чантата... Ще връщам да чета или утре направо ще им звъня. Всъщност дали още сега с кървенето от спонтанен аборт ще е правилно да се изследва, ще проверя. Менструални чашки имам няколко, но не знам колко ще е стерилна така пробата.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 406
По куриер дали би се транспортирала успешно проба заради температурните изисквания? Сега по складове и камиони поне е прилично студено, но все пак. Тук нямам филиал на Геника. Дори да пътувам скоро за преглед в София, пак ще е малко трудно да го изстудявам, може би с ледена бутилка в чантата... Ще връщам да чета или утре направо ще им звъня. Всъщност дали още сега с кървенето от спонтанен аборт ще е правилно да се изследва, ще проверя. Менструални чашки имам няколко, но не знам колко ще е стерилна така пробата.
Дали не могат да ти пратят от разтвора за съхранение?
Така няма да има проблем.
Иначе на мен с менструална чашка ми се струва най-стерилно,аз си я купих специално за целта.Повече не мисля да я ползвам.
Според мен си трябва да е менструална кръв,аз днес говорих с лаборантите и те ми обясниха,че конкретно от менструална кръв може да се изследва това,което е в панела (Стрептокок Б примерно не можели да тестват от менструална кръв,което ме навява на мисълта,че си трябва да е точно това).Изчакай според мен поне първия цикъл,а и не трябва да си пила преди това антибиотик,на мен след аборта ми бяха изписали,ама моят беше в късна седмица.

# 164
  • Мнения: 1 751
Засега нямам назначаван антибиотик. Нямам и медикаменти за аборт, направо изчакахме да спаднат хормоните от поддържащата терапия, за да дръгне. Не се забави, тръгна 3 дни след прегледа. Ще ги питам утре, благодаря за отделеното време.

Общи условия

Активация на акаунт